Autor Wątek: Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso  (Przeczytany 52261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« dnia: Luty 26, 2010, 00:27:58 am »
http://www.kroliki.net/pl/akcje/akcje/przeciwko-hodowlom-na-mieso

rozpoczynamy budowę nowego działu.

Na razie startujemy równolegle z akcją, którą robi wiele środowisk pro zwierzęcych na raz, staramy sie  dac jakies zaplecze informacyjne, niedlugo wrzucimy tłumaczenia tekstow z niemieckiego oraz zrzuty tabelek z Głównego Urzędu Statystycznego.

Nasz dział startuje więc równolegle nie z nasza oryginalnie akcję: Jest to akcja przeciwko planom wprowadzenia mięsa królików do sieci Biedronka.

Poniżej informacje:

Sieć Biedronka planuje wprowadzić mięso królicze do asortymentu. Wprowadzenie króliczego mięsa do Biedronki prawdopodobnie oznaczać będzie powstanie nowym ferm króliczych/rozbudowę starych (tanie mięso w biedronce = wzrost popularności królików = wzrost popytu itd.) List protestacyjny podpisany przez kilka polskich organizacji i stowarzyszeń pro zwierzęcych został już wysłany.
Pod oficjalnym listem do sieci Biedronka podpisała się m.in fundacja Viva!Akcja dla Zwierząt, Klub Gaja oraz Stowarzyszenie Pomocy Królikom.

Teraz czas na listy indywidualne. Wysyłajcie protesty na: bok@biedronka.eu

Poniżej szablon listu, możecie oczywiście napisać swoją wersję. Jeśli możecie, rozsyłajcie info na wszelkie fora i do znajomych.

Treść proponowanego listu:

Szanowni Państwo,

Z przykrością i oburzeniem dowiedziałem/am się o planach wprowadzenia przez Państwa mięsa króliczego do sklepów sieci Biedronka. Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie, z jakiego powodu decydujecie się Państwo na taki właśnie krok.

Dotychczas byłem/am wiernym klientem / klientką Państwa sieci, jednak w wypadku zrealizowania tych zamierzeń będę niestety zmuszony/a zrezygnować z robienia zakupów u Państwa. Nie widzę sensu w męczeniu i zabijaniu tych pięknych i miłych zwierząt dla zaspokojenia próżnych gustów kulinarnych.

Bardzo proszę o przemyślenie planów, w innym wypadku nie widzę innego rozwiązania niż znalezienie innego miejsca do robienia zakupów i zapewniam, że będę namawiał/a do tego także swoich znajomych.

Z poważaniem,

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2010, 07:50:48 am »
Rozesłane,

proszę wszystkie osoby wysyłające zaproponowaną przez ais treśc listu o pisanie we własnym imieniu. Zwróćcie uwagę na dowiedziałem/am , byłem/am wiernym klientem / klientką , namawiał/a.  To chyba zrozumiałe. Ais pisała list dla obu płci, wybierzcie wersję odpowiednią dla siebie.

W podpisie śmiało podajcie swoje imię i nazwisko.

anna_b5

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2010, 09:13:10 am »
Wiecie co? a może równolegle jeszcze zasypać ich listami poleconymi??? Moim zdaniem to dobry pomysł, przecież meile mogą usunąć i tyle będzie... List polecony nie jest drogi, to chyba 3,7 zeta kosztuje? Jak tak będą musieli iść na pocztę i odebrac, każdy kwitować, poczta będzie zasypana, to już na sam dzwięk wyrazu "Biedronka" dostanie białej gorączki???
W każdym razie ja tak zrobię, wysłałam linka znajomym, ale sama wyślę polecony. Tylko muszę znaleźć jakiś adres do tej Biedronki, do zarządu może?

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2010, 09:36:49 am »
http://www.biedronka.pl/str/2/i/11.php tutaj adres pocztowy.

Zapewniam, nie pójdą na pocztę odbierać listów. Listonosz im te wszystkie przesyłki przytarga na własnym ramieniu i zapewne dostanie białej gorączki ale nic się nie odezwie bo zależy mu na pracy   :/

anna_b5

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2010, 10:01:44 am »
Nie jestem taka przekonana... U nas w mieście listonosze nie obsługują firm. Firmy mają swoje skrytki pocztowe, tam się składa pocztę, odbierają ludzie upoważnieni, z reguły gońcy, albo pracownicy sekretariatów:) Jak tak parę razy się przelecą i podpiszą kilkaset przesyłek, to sami zwątpią. Namówiłam już kilka osób na listy polecone, a co nam szkodzi??? Im więcej tym lepiej:)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2010, 10:25:04 am »
ja namówiłam wiele osób w pracy maile juz poszły, teraz czas na listy.....porażka a ja tam kupowałam jedzenie....;(
moja królowa Pulpecik ;**********

efyra

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 11:20:06 am »
głupio robią i niesłusznie, bo wszyscy wiemy jak to się skonczy dla króli. Siec biedronka ma ogromna ilosc sklepow...
masakra bedzie...

no ale coz... biedronke mam pod domem, tanie, dobre rzeczy sprzedaja i z zakupow tam tak czy inaczej nie zrezygnuje.

no, i melduję ze meile powysyłane a to jeszcze nie koniec, będzie więcej.

Nie wiem jednak czy to coś da... oni są strasznie nastawieni na zysk.. pamiętacie te afery o to jak wyzyskują tam pracowników?
No właśnie...
Przejęli się tym dopiero wtedy jak sprawa trafiła do "uwagi"...

A wiecie co mi się sniło? Paranoja... Słuchajcie: śniło mi się że szłam po jakimś wielkim targu, jak to w takim miejscu - ludzi dużo, dużo hałasu, rozmaite straganiki. I nagle ujrzałam, przy samym wyjściu z targowiska... pana, który miał dwa ogromne kartonowe pudła, z 5x5 m i bardzo głębokie. Co w nich było? Króle! Masa rojących się królików! Niektóre były martwe.. to był okropny widok, rozryczałam się z bezsilności bo facet zaczął mi wymachiwać przed nosem jakimś ultra super hiper pozwoleniem na taką sprzedaż.
...

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2010, 17:24:36 pm »
od Biedronki w sprawie kroliczego miesa dostaje sie taka odpowiedz:

Szanowna Pani,

W imieniu Dyrekcji firmy Jeronimo Martins Dystrybucja pragniemy
podziękować za kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.
Zapewniam, że każdy sygnał ze strony naszych Klientów, a dotyczący
działalności sklepów Biedronka jest dla nas bardzo ważny i dokładnie
analizowany przez kierownictwo firmy.
W odpowiedzi na zgłoszenie dziękujemy za przekazane uwagi asortymentowe
dot. mięsa króliczego dostępnego w sklepach sieci Biedronka.
Informujemy, że zostały one przekazane właściwym osobom w firmie.
Żałujemy, ale nie jesteśmy w stanie zawsze spełniać wszystkich życzeń
naszych klientów bardzo zresztą różnorodnych a często zupełnie
odmiennych, chociaż wszystkie opinie bierzemy pod uwagę i za
zainteresowanie okazane naszej sieci dziękujemy.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zgłoszenie tej sprawy do Biura Obsługi
Klienta.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2010, 18:16:44 pm »
wysłałam  :bejzbol


Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2010, 00:50:14 am »
Popieram akcję.  :bejzbol
Też postaram się porozwysyłać, oby coś to dało !  !!


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2010, 10:36:41 am »
ais, a mogę podpisać się jako członek SPK?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2010, 14:19:08 pm »
Ja podrukowalam juz listy nawet w imieniu rodzicow. Przesle im i beda rozsylac :) Im wiecej tym lepiej!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2010, 15:25:30 pm »
Wysyłam właśnie  :bejzbol

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2010, 15:49:51 pm »
sie sle ;] moze namowie znajomych ze szkoly (i nie tylko) na wysylanie

Paulisia

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2010, 15:52:10 pm »
wysłałam.. teraz będę namawiać znajomych..

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2010, 17:02:53 pm »
Pytanie zadałam na zapytaju. Jeden z uzytkowników odpisał tak:

'Tak, a mieso małpy jest podobne do mięsa człowieka - to też zostało udowodnione, więc zajmijmy się może akcją, żeby w Afryce zamiast zabijania małp zabijano w celach kulinarnych ludzi.
Każdy lekarz ci powie, że niemal żadnego składnika obecnego w mięsie nie zastąpi żaden substytut. Z tego powodu nie mogą przejść na wegetarianizm osoby, które się rozwijają.

PS. Szanuję twoje zdanie, ale to co piszesz wykazuje brak elementarnej wiedzy medyczno-fachowej z tematu. Hasełka te są powielane przez wegetarian i ludzi z takich organizacji, nie mających pojęcia o medycynie i równowadze organizmu ludzkiego. Nie pisz więcej do mnie, bo mam ciekawsze zajęcia niż odpisywanie na głupoty.'

Więcej na zapytaju w moim Ela_mysza i megelle profilu oraz pytaniu... http://zapytaj.com.pl/Category/010,019/2,2760979,Czy_podpisujesz_sie_pod_ankieta_dotyczaca_sprzedazy_kroliczego_miesa_w_sieci_sklepow_Biedronka.html
Nie mam słow...

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2010, 17:10:48 pm »
ja miałam wczoraj podobną odpowiedź w pracy, jedna osoba wręcz powiedziała, że w takim razie należy zakazać też sprzedaży drobiu i wołowiny....
myślę, że ludzie nie rozumieją sedna problemu ale ja uważam że musimy walczyć, właśnie moi współlokatorzy wysyłają maile
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2010, 17:19:15 pm »
Wow! Nawet nie bede tam zagladac, bo mi sie cisnienie podniesie. To ciekawe jak sie rozwijaja te wszystkie wegetarianskie dzieci, ktore sa badanie regularnie przez lekarzy i nikt nie stwierdza u nich nieprawidlowosci?
Nie, no szkoda slow...
Odpisz mu ze nikt nie zabrania mu zorganizowania akcji w celu ratowania tychze malp. Do dziela!

Tak, ludzie nie rozumieja problemu i nawet nie wiedza, ze rowniez o drob i inne zwierzaki sie walczy. Ze jesli juz maja byc zabijane na jedzenie to zeby chociaz zyly w godnych warunkach, a nie z polamamnymi konczynami w ciasnych klatkach :(
Ja nie rozumiem czasem czemu w ludziach jest tyle znieczulicy...

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2010, 17:34:48 pm »
ja próbowałam wyjaśnić, że chodzi nie tylko o zakaz ale także o sposób w jaki się zwierzaki zabija
Cytat: "Tocha"
Ze jesli juz maja byc zabijane na jedzenie to zeby chociaz zyly w godnych warunkach, a nie z polamamnymi konczynami w ciasnych klatkach :(
ja jako przykład dałam moich dziadków którzy na wsi choduja zwierzaki na mięso ale to co innego niż wileka przemysłowa hodowla.....
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2010, 17:45:31 pm »
Fincia, no dokladnie.
Gdyby mieso krolicze stalo sie tak popularne jak drobiowe, to fermy krolicze wygladalyby tak jak te fermy futrzarskie w Chinach. Co tam sie wyprawia...

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2010, 18:28:58 pm »
Też wyślę. Podepnę się . Namówię jeszcze kogoś. Jak można nagłosnić tą akcję na forum?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2010, 19:37:29 pm »
ja ogolnie jem mieso ale patrze skad ono pochodzi - wybieram wolnowybiegowe (mieszkam na wsi wiec sprawa ulatwiona, gesi mam od sasiadki, kury od chlopaka rok ode mnie starszego, ktory ma je wolnowybiegowo etc.) no ale jesc kroliki? po co to komu, malo to innych gatunkow miesa do jedzenia? czego to czlowiek nie wymysli, byle by podlechtac swoj gust. przeciez jak mieso krolicze zostanie spopularyzowane przez jakies Biedronki to ja w ogole nie chce myslec jak bedzie wygladac poziom zycia hodowanych na mieso krolikow w mysl zasady "byle ciac koszty"
ap. slyszeliscie o jedzeniu zolwi? makabra, podobno sa smaczne ale dosc wspomniec ze wiele z tych co to na taleze bogatych Europejczykow i Amerykanow trafiaja to gatunki zagrozone, no i jeszcze zolwie kumuluja olow w swoich cialach (mam nadzieje ze sie to pozeraczom zolwi kiedys to odbije i to solidnie)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2010, 19:55:23 pm »
moi dziadkowie jedli kiedyś króliki z pyzami na szczęście ja nie pamiętam żebym coś takiego jadła.......w Australii je sie nawet mięso z kangura a w Chinach jaskółki i ich gniazda różnie to w świecie bywa
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2010, 21:11:07 pm »
Fincia, u mnie tez byly hodowane kroliki :/ obecnie mamy kury ale tym te fermowe moga tylko zazdroscic - kury maja na ogrodzie na prawde spory wybieg, na noc sobie spia na grzedach w kurniku, dostaja calkiem niezle zarelko ;) podobno moja prababcia miala swira na punkcie swoich kur - mialy prawo biegac po calym podworku i ogrodzie  :diabelek

a wracajac do tematu - to jestem ciekawa czy zapytajowe dzieci na prawde wyslaly te maile? ja sie scielam troche ze znajomym bo stwierdzil, ze on by pomogl ale gdyby chodzilo o wszystkie miesne stwory... wiec mu znalazlam akcje o wszystkich zwierzetach idacych pod noz i mam nadzieje, ze tym razem zareaguje.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2010, 21:20:13 pm »
Ja np. biorę jaja (staram się, bo kurcze Wrocław i okolice to nie wieś :P) z prywatnej małej hodowli z wolnym wybiegiem. :) I szczerze mówiąc są o wiele lepsze - jakby mniej tłuste. :)

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2010, 21:25:19 pm »
Ja też kupuję kurczaki i jaja z wolnych hodowli na otwartym powietrzu
http://www.amadori.it/_vti_g1_qual_gate.asp?rpstry=1_    

O te właśnie staram się jak najwięcej wyszukiwać takie produkty , ale w 100% nigdy niestety nie będziemy pewni co jemy i w jaki sposób zostały trzymane zwierzęta :(

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 27, 2010, 21:46:11 pm »
kasiagio, to jest fakt, mi brakuje w polskich sklepach oznaczen - poki co najczesciej sa oznakowane jajka (nie wiem dokladnie jakie sa te oznakowania, bo mam zawsze wlasne jaja ale czytalam o tym cos) no i tez jest ta kewestia ze wielu ludzi nie wie nic o tym ze w ogole mozna takie podukty znalezc  :oh:  ostatnio moja kolezanka byla zdziwiona jak jej mowilam o tych oznakowaniach jajek...

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2010, 21:53:06 pm »
miguelle,  wiesz nie do końca jest wiadomo o tych produktach , ponieważ wielkie koncerny dbają o to ,żeby się ich nie opłacało kupować , a skoro sprzedawcom tylko na zysku zależy także koło się zamyka . :/
Mówi tu szczególnie o małych marketach i sklepikach w dużych supermarketach już jest takich produktów więcej , ale dla mnie najgorsze jest to ,że sami sprzedawcy zniechęcają do kupna , takich produktów , byłam świadkiem kiedy to mój osiedlowy sprzedawca wmawiał na silę babce że te jajka się niczym nie różnią jeden od drugiego  :wow  ja stwierdziłam ,że owszem niczym się nie różnią z wyglądu , ale różnią się tym ,że jemy zdrowe jaja od szczęśliwych kurek , które chodzą sobie po zielonej trawie i ją skupią a nie z przemęczonych kur które siedzą w małych klatkach i nigdy nie widza światła słonecznego , powiedziałam ,że cena owszem jest wyższa  ( 0,50 cent euro ) ale warto ją zapłacić , gość potem mnie przepraszał że taki głupi jest :/ dobrze ,że przynajmniej zajarzył o co chodzi .

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2010, 22:14:01 pm »
Ja ostatnio zauwazylam tutaj w sklepach, ze zaczeto robic promocje na jajka 'wolnowybiegowe'. To jest juz dobry znak, ze promuje sie nie tylko te naj, naj tansze produkty, ale rowniez te dobrej jakosci.
Dodatkowo uwazam, ze jak ktos juz je mieso, to niech robi to z glowa. Lepiej zjesc faktycznie kawalek miesa niz np. zapychac sie bezsensownie paroweczkami czy kielbasa. Bo w tym to juz raczej wartosci odzywczych mozna z lupa szukac (tak samo jak miesa  :diabelek ).
Gdyby ludzie odzywiali sie swiadomie, to na mieso nie byloby takiego popytu i nie byloby az takiego problemu z hodowlami. No bo wezmy np. taka piramide odzywiania. Mieso jest zalecane w duzo mniejszej ilosci niz warzywa, owoce, rosliny straczkowe.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2010, 22:17:29 pm »
Tocha, zgadzam sie. ja staram sie jesc tylko tyle miesa co konieczne dla mnie (2 razy w tygodniu wrzucam na talez kawalek ryby i 2 razy w tygodniu kurczaka a od swieta kawalek wieprzowiny) a kielbas czy pasztetu od lat nie jem (nigdy mi nie smakowaly, o tych wartosciach sie dowiedzialam gdy juz bylam starsza nieco :D). obecnie probuje przestawic rodzine troche na moja diete ale mamusia sie drze ze wystarczy ze ze mna jezdza po szpitalach (ja nie wiem co ma choroba Scheuermana do diety ale ok)

a i jeszcze cos - zauwazyliscie ze Bezdomka sobie ustawila automatyczna odpowiedz na pytanioa dotyczace miesa kroliczego? moze ja napisze pytanie co oni zamierzaja robic w tej kwestii..? co myslicie o tym?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2010, 22:27:39 pm »
Ja tez dostalam odp. z automatu. Mi sie wydaje, ze to nie tylko do tego pytania oni wysylaja. Maja to pewnie ustawione do wszystkich 'sugestii' klientow.

Co do tego jedzenia, to ja zawsze mowie Darkowi: Widzisz, smiejesz sie z kotlecikow sojowych a przeczytaj co ty tam masz w tych paluszkach rybnych czy innych kotletach drobiowych (takich gotowych ze sklepu). Co mowisz? 30%ryby? maczka sojowa? hehehehe
Ubaw mam wtedy po pachy, bo i tak wychodzi na moje ;)

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2010, 22:36:40 pm »
Tocha,  racja , ja uczyłam się na Analizie środków spożywczych i to czego się naoglądałam to był szok , śmialiśmy się ,ze w szynce jest tylko 60% mięsa a reszta to nie wiadomo co  :wow  a przeciez szynka wygląda na kawał mięsa , niestety po analizie chemicznej mięsa zostawało tylko 60 %  i to była dobra szynka !!  
Nie pisze nic o parówkach , pasztetach , kiełbasach , przetworach puszkowych , bo już mi oczy na wierzch wychodzą , napiszę tylko tyle ,że w rzeźniach nic się nie marnuje a to nic to naprawdę dosłownie !!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2010, 22:44:00 pm »
Jak juz tak sobie offtopujemy ;) o miesku, to dodam, ze w niektorych puszkach dla psiakow (mowimy tu o dobrych firmach, nie pedigri palu ;) ) jest wiecej miesa niz w konserwach dla ludzi.

A wracajac do akcji z petycjami to moje polecone 'poleca' w przyszlym tyg. do Polski i tam zostana nadane :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2010, 22:55:58 pm »
ja namowilam znajomego by dal poleconego i sama w poniedzialek ewntualnie w piatek (bo tylko wtedy mam czas) tez wysle list, i mam pytanie - co tam konkretnie piszecie? to samo co na mila?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2010, 23:01:35 pm »
Ja też zawsze kupuje jaja od szczęśliwej kury z numerkiem 1 lub 0, albo mam wiejskie jajka :)
W Lidlu jest mięso królicze, nie wiem ile osób to kupuje. Nikt z moich znajomych ani z rodziny nie kupuje mięsa króliczego.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 27, 2010, 23:38:19 pm »
miguelle, ja wydrukowalam to co zaproponowala ais. Przerobilam tylko na wersje zenska i meska ;) Jakos nie bardzo mialam pomysl, zeby cos dopisywac.

Wataha, ja tez kiedys widzialam bodajze w Carrefourze takie tuszki z krolika. Rany, jak to wyglada... Bo w sumie tak w calosci to sie tylko kure widuje i do tego widoku czlowiek niestety juz przywykl. A takie male oskorowane cialko... brrr... Furory to mieso tez nie robilo.
Poza tym tak mi sie cos wydaje, ze krolicze mieso uchodzilo zawsze za takie super zdrowe chyba ze wzgledu na to, ze jedzono albo dzikie kroliki albo takie z wiejskich przydomowych hodowli. Wiec wiadomo, ze to zdrowe zwierzaki byly itd. Ja sie zacznie taka krolicza hodowla na skale masowa, to bedzie to takie samo mieso jak drobiowe, wieprzowe czy wolowe, czyli na antybiotykach i roznych hormonach.
Czlowiek to potrafi tylko psuc  :zdenerwowany

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 27, 2010, 23:51:05 pm »
Cytat: "Tocha"
ja tez kiedys widzialam bodajrze w Carrefourze takie tuszki z krolika. Rany, jak to wyglada... Bo w sumie tak w calosci to sie tylko kure widuje i do tego widoku czlowiek niestety juz przywykl. A takie male oskorowane cialko... brrr...


tak, ja też w kerfurze widzialam...  do kota podobne :(
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2010, 00:02:39 am »
co do tych jakosci miesa zgodze sie z toba, Tocha. ale wiecie co by sie przydalo? uswiadomic ludziom dlaczego powinni sie inaczej odzywiac i zwracac na takie rzeczy uwage, sporzadzic cos w rodzaju FAQ na najbardziej nurtujace pytania w stylu tych o cene zdrowej zywnosci czy o sam sens.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2010, 00:38:29 am »
znajomy podpowiedział mi, ,zeby najlepiej wysylac polecone listy jesli juz - to za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. jakas dodatkowa zółta kartka do wypelnienia.
bo mowi, ze inaczej nie mamy gwarancji, ze ktos w ogole te nasze listy odbierze!

chociaz z drugiej strony - skad moga wiedziec ,ze dany list jest akurat o krolikach :)

tajniak - lepiej nie podpisuj sie jako członek SPK, niech mysla, ze po prostu zwykli klienci, a nie obroncy zwierząt protestują.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2010, 00:44:09 am »
co do innych zwierząt zabijanych na mięso - Viva informuje o najnowszej akcji popierającej zakaz zabijania koni na rzeź we Włoszech.

Kasiagio z naszego forum zgodziła się napisać włoskie szablony listów, które będa potem wysyłane do włoskiego ministerstwa, o wszystkim bedziemy jeszcze informowac.

akcja Vivy jest tutaj: http://www.viva.org.pl/index.php?&id=19&backPID=19&tt_news=408&cHash=b4d882f518

Lada chwila Kasiagio przedstawi mi idealnie dopracowane włoskie listy (bo na stronie Viva ma tylko jeden wzór, a Kasia zna wloski dobrze) i wtedy przekażemy je Vivie do wstawienia oraz będziemy tez i Was prosic o wsparcie tej akcji :) ale to w osobnym temacie i za kilka dni.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2010, 02:02:06 am »
Ja tam niezle zostałam zbechana za 'swoje własne' myślenie :/ miguelle, Tobie chyba też cos pisali prawda?
Wg. niektórych odbiorców rzucamyplastikowe i puste hasła z murów i plakatów. Ja już siły nie mam  :oh:

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 1:03 am ]
ais, teraz zrozumiałam, że pewnie też spotykasz sie z niechęcia do takich akcji. Naprawdę ukłony za wytrzymałość!

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2010, 13:26:23 pm »
a ja juz mam serdecznie dosyc, na 16 osob z ktorymi rozmawialam o akcji 3 zgodzily sie wyslac e - mail a jedna list, porazka  :oh: a z tym claym Kajmankiem to ja juz na temat Che Guevary zeszlam, jak tak dalej pojdzie to mnie porownaja do Leili Khaled ...

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 06, 2010, 15:25:59 pm »
wklejam Wam linka, który potwierdza, że Biedronka juz podpisała umowę z najwieksza w Polsce rzeznią królików mieszcząca się uwaga - w Dębicy (interesująca informacja dla PPX).

http://www.ppr.pl/artykul-hodowcy-krolikow-spotkali-sie-w-boguchwale-156829-dzial-1.php

wymowa artykulu jest po prostu ordynarna i jak dla nie - faszystowska (a precyzyjniej - ordynarnie szowinistyczna), tak więc nie powstrzymalam sie zarowno ja jak i agatha z forum przed napisaniem komentarza na dole artykulu. O dziwo oba nasze komentarze przeszly moderację i nie zostaly skasowane, tak więc zapraszam i was do komentowaia.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 06, 2010, 15:29:25 pm »
:( Na sama mysl przypominaja mi sie te filmy ze stron pety, do ktorych glosu uzyczyla G. Anderson. Na co dzien sie o tym nie mysli. A mnie to od razu boli wszystko w srodku.

Po jakim czasie komentarz pojawia sie na stronie?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2010, 15:44:55 pm »
chyba trzeba będzie napisać na głownej stronie coś ostrego o sieci Biedronka, a także jednak juz zacząc obsmarowywac ją w mediach.

Po takim cytacie jak ponizej nóż się w kieszeni otwiera.

"Trzecim rodzajem działalności firmy Kanwil jest skup żywca króliczego. Jak mówił prezes Szafraniec obecnie największe zapotrzebowanie jest na świeżo schłodzone tuszki tych zwierząt. Firmie zależy na rynku krajowym, dlatego też niedawno podpisała umowę na dostarczanie mięsa z królików do sieci sklepów Biedronka. Jak mówił prezes Szafraniec zapotrzebowanie na tuszki królicze przez tą sieć jest tak duże, że Kanwil nie jest w stanie go w 100 proc. zapewnić. Tym samym poinformował zebranych, że hodowcy królika nie będą mieli problemów ze zbytem żywca króliczego. Zachęcał słuchaczy do zwiększenia skali hodowli przydomowej królika, mówił o dobrej jakości mięsa królików hodowanych w ten sposób, wspomniał również o walorach dietetycznych i smakowych mięsa króliczego. Mimo niewątpliwych atutów tego mięsa roczne spożycie mięsa króliczego w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi 0,5 kg, czyli jest niemal dziesięciokrotnie mniejsze niż np. we Włoszech, Francji, Hiszpanii czy Węgrzech. Prezes Szafraniec zachęcając do zwiększania obecnego potencjału bazy surowcowej na Podkarpaciu deklarował rytmiczność odbioru żywca króliczego, pewność zbytu, krótkie terminy płatności i minimalną całoroczną cenę, która wynosi 5,50 za kg. Zachęcał słuchaczy do zmiany tradycji spożycia tego mięsa i do większej skali hodowli królików przydomowych."


Jaki tytuł proponujecie dac dla newsa na naszej stronie?

Może coś o ordynarnym zagraniu sieci Biedronka?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 06, 2010, 15:45:42 pm »
tocha - nasze komentarze pojawiły się chyba po jakichś 20 minutach.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 06, 2010, 15:55:25 pm »
Ja to bym na ostro z nimi pojechala. Biedronka - masowa rzez dla zysku lub Biedronka - codziennie morduje dla niskich cen.

Wiem, ze to sa takie prostackie haselka, ale jestem naprawde wkurzona  :zdenerwowany

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 06, 2010, 16:27:46 pm »
o ta parafraza niskich cen dobra :)  tyle, ze nie oni sami morduja, ale zlecaja morderstwa.

Jak to inaczej ujać?

na razie wymyslilam roboczy tytul Ordynarne posunięcie sieci sklepów Biedronka i dalam juz newsa na glowna strone.

Zaraz to przekopiuję na Facebooka.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 06, 2010, 16:34:44 pm »
może rozkrecic jakas akcję z nalepkami na samochody - poza nalepkami o kkrolikach jakas nalepka typu "nie kupuje w Biedronce" i jakis dodatek do niej - albo ze zabija króliki albo cos innego - zeby zniechecic takze osoby, ktore nie interesują sie krolikami.

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 06, 2010, 16:40:44 pm »
biedronka - codziennie niskie ceny - kosztem zycia
biedronka zleca zbiorowe morderstwa
niskie ceny - bo biedronka nie ceni życia
niskie ceny - wysoki zysk - zobacz jakim kosztem
masz sumienie - nie kupuj w biedronce
nie kupuj w biedronce - zaoszczędzisz życie
biedronka po raz kolejny chce zarobić na życiu

można dać zdjęcie króliczka i tytuł w stylu "piękny?" Może być Twój, wystarczy, że odwiedzisz biedronkę. Znajdziesz jego tuszkę w lodówce"
i podtytuł - kupując przyczyniasz się do jego śmierci


Naklejki na samochody, ulotki do roznoszenia, ulotki do naklejenia tuż obok biedronek... jasne warto powalczyć

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 7:26 pm ]
zamordowane dla biedronki
zamordowane na zlecenie biedronki
ty żyjesz - one już nie ( i jakieś fotki)
zapłaciłeś za ich śmierć (fotki)
dlaczego zgadzasz się na ta rzeź?
masz sumienie - nie kupuj w biedronce
biedronki - mordercy
kolejne ofiary bieronki
biedronka znów szafuje życiem

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 06, 2010, 19:41:30 pm »
niezle hasla! :) podawajcie dalsze! :)

ja wlasnei znalazam stowarzyszenie takie:

http://www.stowarzyszenie-biedronka.pl/  moze sie do nich odezwac?

chociaz moga miec gdzies akcję spoleczną taką jak nasza i nas wyśmiać, moga myslec tylko o swoich osobistych problemach  i odszkodowaniach, ale kto wie.

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 06, 2010, 19:46:46 pm »
zawsze warto napisać, choćby po to żeby poznać zdanie forumowiczów. Bedziemy wiedzieć, czy kropki biedronki są z nami czy jednak "siedzą twardo na pancerzu"

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 06, 2010, 20:26:36 pm »
Biedronki zabijają króliki - jako główne, przyciągające.
A pod nim coś dłuższego jako konkrety.

Mord chyba nie jest tu dobry słowem. To samo przecież tyczy się świń czy krów.
Trzeba maksymalnie wyjść z własnej skóry i wejść w skórę szarych obywateli.
Tylko wtedy jest szansa trafić im do głów.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 06, 2010, 23:10:20 pm »
Cytat: "agatha"
Biedronki zabijają króliki

Chyba biedronka?

Cytat: "nuka"
zamordowane dla biedronki


To moim zdaniem bardzo chwytliwe. Kojarzycie akcje Peta "Mars candy kills"? Przerobili M&M'sy na takie ociekające krwią. My możemy to zrobić z logiem Biedronki i z napisem "Zabite/Zamordowane dla biedronka" w ramach tego, że na wszystkich ich produktach jest napisane "Wyprodukowane dla biedronka". Moim zdaniem pomysł dobry i przyciągający, bo jak ktoś zobaczy ociekającą krwią biedronke z kłami, albo tasakiem  :rotfl2  to sam ten widok go zainteresuje i przeczyta.

Hetahe

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 06, 2010, 23:19:55 pm »
Boże... Mieszkam w mieście, w którym funkcjonuje największa polska rzeźnia królików... To ja już chcę na studia wyjechać...

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 06, 2010, 23:24:57 pm »
Cytat: "ais"
wklejam Wam linka, który potwierdza, że Biedronka juz podpisała umowę z najwieksza w Polsce rzeznią królików mieszcząca się uwaga - w Dębicy (interesująca informacja dla PPX).

http://www.ppr.pl/artykul-hodowcy-krolikow-spotkali-sie-w-boguchwale-156829-dzial-1.php

wymowa artykulu jest po prostu ordynarna i jak dla nie - faszystowska (a precyzyjniej - ordynarnie szowinistyczna), tak więc nie powstrzymalam sie zarowno ja jak i agatha z forum przed napisaniem komentarza na dole artykulu. O dziwo oba nasze komentarze przeszly moderację i nie zostaly skasowane, tak więc zapraszam i was do komentowaia.


Dżizys.
Przeczytałam wiadomość Hetahe, zerknęłam w tył...
Już wiem czemu to miasto wytwarza na mnie taką złą aurę.  :bejzbol

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 11:32 pm ]
Byłam kiedyś w Boguchwale na czymś tam, wyleciało mi z głowy jak to się nazywa, chyba jakieś targi, były na nich klatki z żywymi lisami na futro. :x

Czyżby "konkurecja" miała swoją gazetę. o__O"
Cytuj
prezes Stowarzyszenia Wspierania Hodowli i Produkcji Królików, a też redaktor naczelny specjalistycznego kwartalnika „Króliki”


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 06, 2010, 23:37:58 pm »
Cytat: "ppx"
Produkcji Królików

Masakra... tak jakby one wychodzily z jakiejs maszynki...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 07, 2010, 00:09:47 am »
a ja mam jeszcze - może dość naiwne, pytanie. Chodzi o to czy jest ewentualna możliwość przeprowadzenia demonstracji? Ja wiem jakiś bojkot pod biedronką i zaproszenie jakiejś telewizji, gazety? Można by to zorganizować z empatią?

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 07, 2010, 21:07:18 pm »
Misokyaa, ja proponowałem Iwonie, żeby znaleźć jakieś przejście dla pieszych przed rzeźnią i chodzić po nim cały dzień. Koszty by im wzrosły i Biedrona by nie mogła konkurować ceną w mięsie króliczym (a tylko na cenie buduje Biedronka pozycję). :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 07, 2010, 21:22:26 pm »
tajniak, moim zdaniem pomysł jest dobry, ale może mi się tak tylko wydawać bo nie wiem jak to wygląda od strony organizowania takiego czegoś :)

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 07, 2010, 22:01:34 pm »
Ja myślę, że Iwona wszystkie sugestie dogłębnie studiuje pod kątem prawa i ewentualnych konsekwencji. Wybierze najlepsze rozwiązanie. Poczekajmy spokojnie co nam tu odpowie.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 07, 2010, 22:04:26 pm »
Demonstracja to dobry pomysł, ale nie może być taka jak większość wegetariańskich itp.
Jak przyjdzie zgraja młodzieży, jeden w dredach, drugi w spodniach różowych, to nikt nie weźmie tego na poważnie a przylepi łatkę Greenpeace "i bawcie się dobrze, świry!".

Upieram się przy rezygnacji ze słowa mord. Trzeba wejść w ciała odbiorców!

Biedronki, bo sklepów jest wiele i hasło łapiące: "biedronki zabijają króliki"
- to nienormalne i zastanawiające.
Niemniej "dla biedronki" jest dobre!

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 07, 2010, 22:08:21 pm »
" Biedronki żerują na życiu królików "  

"Życie królików kosztem  zysku dla Biedronek "

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 07, 2010, 22:11:42 pm »
agatha, dodatkowo "Biedronki zabijają króliki" jest zastanawiające. :) No bo jak biedronka może zabić królika? ;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 07, 2010, 22:16:53 pm »
Ja Wam mogę podszukać jakieś miejsce, tylko sama dokładnie nie wiem, gdzie ta rzeźnia jest  :bejzbol
Oczywiście też wezmę udział, jak będzie :&gt;


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 08, 2010, 01:41:36 am »
Tak sobie mysle, ze mozna by tez dolaczyc haslo w stylu: 'Czy nastepne beda swniki morskie, psy i koty? Ich mieso tez jest smaczne i zdrowe!'
Chodzi mi o to, ze moze w ten sposob zyskamy zrozumienie wsrod posiadaczy tychze zwierzakow (sa najpopularniejsze) i oni zrozumieja kim jest dla nas taki zwierzak jak krolik. Ze w ogole warto spojrzec na niego z troszke innej perpektywy. Bo wiadomo, ze ludzie kochaja np. psy, a losowi innych zwierzat wcale sie nie przypatruja i jest on im obojetny.
Kurcze, bardzo ciezko jest zwyklym smiertelnikom wyperswadowac zestaw: krolik=pasztet. Ja nawet w pracy przysluchuje sie rozmowom o tym jaki to smaczny pasztet z krolika. I ludzie nie maja na tyle taktu, zeby sobie darowac tego typu komantarze, chociaz wiedza, ze ja mam Jozie  :/

Ponadto mam tez taki pomysl, zeby jakos poinformowac ludzi o tym, ze z takich masowych hodowli to to 'miesko' nie bedzie juz takie zdrowe jak im sie wydaje i kojarzy z takim wiejskim, zdrowym krolikiem pasionym mleczami i trawa. One beda sztucznie karmione, poupychane w klatkach, brudne...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 08, 2010, 10:02:10 am »
Tocha,  Ci ludzie to rzeczywiście prostaki jakieś,żeby takie komentarze udzielać ? Nie na miejscu ...   A całą 'akcją' jestem poruszona i popieram wasze działania.
SylwiaG

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 08, 2010, 16:50:37 pm »
Właśnie, jak z tym strajkiem ;) ?

Może by znaleźć konkurencję/sponsora, czyli inny market lub coś ;> ? (przeciwko Biedronce)

Albo hasło, o tym, że nie tylko na pracownikach się wyżywają (była kiedyś taka afera, kojarzycie?) i zdjęcie martwego królika obdartego ze skóry.

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 4:54 pm ]
http://www.kanwil.pl/index.php?id=8
może do nich też pisać?


Hetahe

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 08, 2010, 18:23:16 pm »
http://img138.imageshack.us/img138/6982/beztytuusvs.jpg

ppx, tu masz mapkę, to jest zaraz naprzeciwko kauflandu, protest na przejściu nie wchodzi w grę, bo to główna ulica miasta.

Ja generalnie nie wierzę w skuteczność takiej ewentualnej akcji. Po pierwsze, to musiałaby być masa osób, poparta jakimiś wielkimi organizacjami prozwierzęcymi typu empatia. Po drugie, znam mentalność mieszkańców Dębicy - to wielka wieś, tutaj dla 98% ludzi królik=żarcie. Przy takim nastawieniu społecznym wezmą Was za bandę wielkomiejskich wariatów i Kanwil na pewno się nie przejmie. Przykre, ale prawdziwe :(

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 08, 2010, 19:15:46 pm »
Muszę przyznać Hetahe racje...


Hetahe

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 08, 2010, 19:26:21 pm »
ppx, wyemigrujmy gdzie, czy co ;P

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 08, 2010, 20:51:38 pm »
Jakie miasto polecacie :3 ?

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 8:52 pm ]
Co do tej gazety - to nie miałam w ogóle pojęcia, że takowa istnieje. Może i nawet lepiej.  -.-' Już sobie wyobrażam jej zawartość...


Offline Izulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 11, 2010, 17:11:57 pm »
Cytat: "nuka"
W podpisie śmiało podajcie swoje imię i nazwisko.


Meil oczywiście wysłany. Dostałam nawet potwierdzenie odbioru. Moi znajomi też pomogą.

Biedronka już mnie nie zobaczy ;/
Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie....

marzena.k

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 11, 2010, 20:27:27 pm »
Hej!
przedewszystkim jak najbardziej popieram akcje przeciw rzezi krolików dla Biedronki! :bejzbol
Po drugie wyslalam juz do Biedronki maila + sterte maili do znajomych, rodziny etc, zeby sami interweniowali w tej sprawie.

W kazdym badz razie pomimo ze biedronke mamy pod nosem moja noga i mojej rodziny juz tam nie postanie dopoki cos sie nie zmieni.

"Biedronki zabijają króliki" UWAZAM ZE HASLO SUPER! Jestem po psychologii w biznesie i wierzcie takie chasla najbardziej dzialaja i zapadaja w pamiec, a nie jakies wylewne humanitarne przyspiewki i hasla.

PRZEDE WSZYSTKIM ZWOCILABYM SIE Z TYM DO PRASY I GAZET LOKALNYCH- ZWLASZCZA W MCACH GDZIE BEDA ODBYWALY SIE MANIFESTACJE!! !!  !!  !!

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 11, 2010, 22:55:03 pm »
Jeśli będą gotowe jakies ulotki czy cos to ja chętnie u Mnie na Śląsku poroznoszę/ponaklejam.
SylwiaG

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 11, 2010, 23:42:36 pm »
Ja u mnie też chętnie bym porozklejała (zwłaszcza w okolicach owej rzeźni i biedronek  :P ).


nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 12, 2010, 08:50:41 am »
Może w liście rozsyłanym do biedronek jakiś pargraf ustawowy umieścic, będzie bardziej urzędowo, będzie, że piszą ludzie swiadomi praw zwierząt. np to
Art.2
a) Każde zwierzę ma prawo do poszanowania.
b) Człowiek, jako gatunek zwierzęcy, nie może rościć sobie prawa do tępienia innych zwierząt ani do ich niehumanitarnego wyzyskiwania. Ma natomiast obowiązek wykorzystania całej swej wiedzy dla dobra zwierząt.
c) Każde zwierzę ma prawo oczekiwać od człowieka poszanowania, opieki i ochrony.

cytat z tej stronki http://huby.seo.pl/11_zwierzaki/115_kary.htm

maleńki OT, jestem ciekawa co na to Shell z jej upodobaniem do wystaw wszelakich
Art.10
a) Żadne zwierzę nie może być traktowane jako zabawka dla człowieka.
b) Wystawianie zwierząt na pokaz, oraz widowiska z udziałem zwierząt narażają na szwank godność zwierzęcia.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 12, 2010, 10:03:32 am »
Cytat: "nuka"
Wystawianie zwierząt na pokaz, oraz widowiska z udziałem zwierząt narażają na szwank godność zwierzęcia.


Ciekawi mnie dlaczego w takim razie wciąż jeszcze istnieją cyrki, w których główną atrakcją są trasowane kucyki, słoniki itd.  :zdenerwowany

Przepraszam za OT

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 12, 2010, 14:35:19 pm »
nuka, zależy wystawianie w jakim kontekście?
A o jakie Shell chodziło? Takie normalne jak np. psie?
Można je sprecyzować i nazwać inaczej "prezentowanie wzorca rasy".
Co do wystaw psich to panuje tam dobra atmosfera, jeżeliby ktoś tam zachowywał się agresywnie w stosunku do swojego psa od razu byłby wytykany palcami przez innych...


nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 13, 2010, 07:25:38 am »
Cytat: "ppx"
zależy wystawianie w jakim kontekście?
A o jakie Shell chodziło? Takie normalne jak np. psie?


No właśnie, wystawianie w jakim kontekście? Shell - użytkowniczka tego forum, to o nia mi chodziło co chyba dość jasno napisałam

[ Dodano: Sob Kwi 10, 2010 8:40 am ]
Jak aktualnie wygląda ta sprawa? Macie w biedronkach mozliwośc zakupu króliczych tuszek?

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:58:46 pm »
Osobiście myślę, że protesty nic nie dadzą. Jeśli ludzie będą jedli królicze mięso to będzie sprzedawane. Jeśli niewielu ludzi będzie je jadło to będzie mało sprzedawane. A jeśli ludzie nie będą chcieli jeść króliczego mięsa to nie będą go sprzedawali.
W związku z tym nie należy trafiać do biedronki lecz do ludzi.
Listy i protesty nie są wyznacznikiem tego czy im się to opłaci lecz inwentaryzacja na koniec miesiąca.
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:27:45 am »
A jeśli nie będzie króliczego mięsa w sprzedaży to ludzie nie będą go jedli, przynajmniej jedno źródło zakupu zniknie.

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:36:17 am »
Tylko, że pozbycia się mięsa zaczynając od sprzedawcy, który ma na tym zysk i do tego zgodny z prawem jest praktycznie niemożliwe. Walka z wiatrakami. Lepiej trafić do społeczeństwa.
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:38:53 am »
Jak nie będzie sprzedaży nie bedzie kupujących, nie bedzie zapotrzebowania na mieso. Trzeba działac na dwa fronty, społeczenstwo raz, zakaz sprzedaży dwa

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:39:42 am »
Jakie są prawne podstawy by zakazać sprzedaży?
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:41:22 am »
Prawnych nie ma

Badania weterynaryjne jedynie

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:42:42 am »
Więc walka na tym froncie jest przegrana.
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:44:13 am »
nie do końca, potrzebny jest tylko dobry pomysł, żeby przedstawić zarządowi biedronki, że to złe posuniecie

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 21, 2010, 14:27:53 pm »
wiadomo od kiedy mają je sprzedawać,bo na razie w Białymstoku nie widać mięsa króliczego w tych sklepach.Też wysłałam do nich list na skrzynkę ale dodałam sumę na jaką miesięcznie robiłam u nich zakupy a ze trochę tego było więc powinno dać im do myślenia,wydaje mi się że więcej stracą niż zyskają.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 21, 2010, 14:44:58 pm »
Cytat: "nuka"
nie do końca, potrzebny jest tylko dobry pomysł, żeby przedstawić zarządowi biedronki, że to złe posuniecie

Hmmm jak przekonać zarząd biedronki by zrezygnowali ze sporych pieniędzy związanych z tym przedsięwzięciem.
Same listy i petycje chyba nie wystarczą :(
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

megana88

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 21, 2010, 14:59:45 pm »
Jejku, ja to jestem... dopiero dziś zobaczyłam akcję. Jak tylko dojdę do domu to napiszę maila i wyślę polecony. Już raz udowodniliśmy, że się da :)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 21, 2010, 16:20:10 pm »
Żółty ma rację - bardziej społeczeństwo trzeba przekonać. Mhhh... a może dołączać do listów paragony z biedronki jako "przestrogę"? :lol

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 21, 2010, 16:37:04 pm »
masz na myśli stare paragony, żeby udowodnić jakich klientów tracą?
Pomysł dobry tylko kto zachowuje te papierki?

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:52:04 pm »
A może paragon konkurencji.  :&gt;
Zakupy np. za 100 zł w Carrefourze i liścik "gdyby nie mięso królicze, to byłby paragon Biedronki"

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 10:54 pm ]
Albo paragon z zakupionymi rzeczami dla królika (np. sianko, żwirek itd.) i coś w stylu "ja kupuję w innym sklepie rzeczy dla królika, tam nie przeszkadzają mi w tym królicze zwłoki na widoku"


nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 22, 2010, 07:49:35 am »
Cytat: "ppx"
A może paragon konkurencji.
pod warunkiem, że u konkurencji kupi się towar dostępny w biedronce, inaczej dla nich żadna strata, a jak wiadomo biedronki mają ograniczony asortyment

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 22, 2010, 11:39:08 am »
Poza tym, ja w kerfurze tez kiedys widzialam tuszke z krolika. Wygladalo to jak oskorowany maly kotek :(

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 23, 2010, 00:01:55 am »
A w Biedronce są rzeczy dla zwierząt np. dla królików - siano?


Uszata_panna

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 23, 2010, 00:06:18 am »
ppx nie ma

Offline kotekkk77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:55:50 am »
Króliki od lat są hodowane dla mięsa i futra tak jak i inne zwierzęta... Jeżeli duży koncern jakim jest Biedronka coś wprowadza to ciężko będzie to zbojkotować...
Poza tym z własnego doświadczenia wiem że mięso królicze nieraz jest niezbędne... Mój synek jako pierwsze mięso w diecie dostawał właśnie mięso królicze, z polecenia lekarzy.
Zostaje także mentalność ludzi, którzy nie utożsamiają króli jako domowych pupilków a raczej kojarzą im się z "pysznym" pasztetem  :oh: i z przykrością muszę stwierdzić że spotkałam się z takim zdaniem wśród większości moich znajomych płci męskiej.

Offline dream

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Forum Szynszylowe
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 23, 2010, 12:35:07 pm »
szczerze mówiąc mam wrażenie, że większość hodowlanych królików wcale nie ląduje w garnku przeciętnego Kowalskiego, a raczej w miseczkach mruczusia i pimpusia - za sprawą np purinowskiego jakże popularnego musu z królika i innych tego typu produktów(np suchych karm hillsa czy puriny cat chow), których jest masa. Wiec pewnie warto tez na to zwrócic uwagę.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 23, 2010, 15:06:36 pm »
Na szczęście moja rodzina jest na wegetarianiźmie ,a do lekarzy nie chodzę bo jak widać nie muszę,w każdym razie Biedronke miałam blisko i często robiłam zakupy co nie oznacza że nie rusze swoich czterech liter i nie pójdę gdziekolwiek indziej.Ja bym po prostu rozwieszała takie ulotki w okolicach biedronki ale nie tylko :lol  ze zdjęciem może nie aż tak masakrycznym ale niech każdy wie jak wygląda królik zanim trafi na ich talerz i co się z nim dzieje zaraz przed obróbką, uwierzcie mi odechce się im mięsa króliczego.

Plus filmik na YouTube zmontowany przez kogoś zaczynający się od :Z czym kojarzy ci się Biedronka, z tym, z tym a może z tym i w tym miejscu odpowiednie zdjęcia" ludzki mózg bardzo szybko koduje pewne obrazy i to najlepszy sposób ,lepszy niż słowny.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 23, 2010, 17:31:58 pm »
monika.k,  jeśli chodzi o filmik na you tube, to już jest. Bardzo makabryczny :(  *********   jak ludzi to nie przekonuje to ja nie wiem co ich przekona :( Ale walczyć na pewno warto!

Admin: post edytowany. Magdo, nie umieszczaj linków do takich filmików.

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 23, 2010, 17:35:39 pm »
magdam,  :nie_powiem  matko boska co to za film  ;(

[ Dodano: Pią Kwi 23, 2010 5:38 pm ]
Dziewczyny  mi się aż słabo zrobiło nie otwierajcie  linku jak nie macie mocnych nerwów  ;(

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 23, 2010, 17:46:24 pm »
przepraszam, kasiagio zaznaczyłam, że makabryczne:( , obawiam się, że natykają się na niego właśnie tylko osoby kochające zwierzęta :(  P.S. Nikt mi nie wmówi, że mięso jest niezbędne.

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 23, 2010, 17:49:11 pm »
magdam, wiem , wiem , ale mnie nie tyle ich śmierć zwaliła z krzesła co ta ich ufność , ten jeden tak nosek podnosił jak mój Makuś jak czuje nowy zapach  ;(  
udzie są bezduszni , ale o tym to już od dawna wiemy , to że jesteśmy okrutnym gatunkiem też   :(

[ Dodano: Pią Kwi 23, 2010 5:53 pm ]
I ten sposób w jaki ten morderca na zlecenie je zabija ............. nie piszę wszystkiego , bo nie chcę żeby wszystkie czytające miały potem koszmary  :(  ;(

Tsunami

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 23, 2010, 18:03:06 pm »
Boże święty... Ledwo zdążyłam do Łazienki
Kto normalny by tak potrafił...

efyra

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 23, 2010, 18:21:12 pm »
magdam, proszę, usuń link do filmiku.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 23, 2010, 18:36:31 pm »
Jezu, popłakałam się...
 :buu

Uszata_panna

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 23, 2010, 18:58:33 pm »
Straszne... Najbardziej przejmujące jest to że one jeszcze łapkami ruszają :buu
Tak po prostu podciąć gardło królikowi... a potem jeszcze bez względnie nie ściągać a zrywać futro :buu  A ile mięsa z takiego królika?

megana88

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 23, 2010, 19:00:38 pm »
Poryczałam się  ;(

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 23, 2010, 19:30:33 pm »
Ja tego nie oglądam... Nie dam rady po tym co napisałyście... :(



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 23, 2010, 20:28:31 pm »
Boże dziewczyny,co wy oglądacie?nic nie widzę zadnego linku, to dobrze, ludzie to ohydne bestie  .. to wiadomo do dawna i nawet jeśli to ich praca, to nie  życzę dobrze tym ludziom,dla mnie nie mają serca z tego co tu czytam wasze komentarze .
SylwiaG

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 23, 2010, 20:47:04 pm »
przepraszam  :nie_powiem

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 23, 2010, 20:51:46 pm »
magdam, nie przepraszaj napisałaś że makabryczny  :( Tu nie chodzi o Ciebie tylko o tą cholerną Biedronkę i na to jaką ona rzeź robi na królikach  ............... ;(  

Dziewczyny ale najgorsze jest to że to tylko dla nas jest makabryczne , dla kogoś z zewnątrz nie zrobi żadnego wrażenia , bo to tylko królik jest ........... naprawdę takie moje zdanie  :(  

Ja miałam praktyki na rzeźni ( nigdy na ubojni nie byłam ) ale to jest normalne zwierzęta są traktowane jak pudełko zapałek , śmieją się, żartują nawet jedzą podczas mordowania ........  :(  ktoś kto nie obcuje ze zwierzętami w taki intensywny i uczuciowy sposób jak my nie będzie mógł tego nigdy pojąć  :(

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 17, 2010, 14:42:14 pm »
Wszystkie akcje ratowania zwierzakow sa bardzo szlachetne, ale obawiam sie, ze to nic nie da.  Zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie chcial zjesc miesko czy zalozyc futro. O ile potrzeba miesa jakos do mnie dociera tak futro to dla mnie rzecz niepojeta. I tak bardzo duzo miesa krolikow jest w karmach np dla psow i kotow wiec mysle, ze Biedronka sie nie przejmie tymi protestami. Ale zawsze warto probowac cos zmienic. Ktos moze powiedziec, ze tylko tyle, ale jak patrze na dzisiejszy swiat i znieczulice to mam wrazenie, ze az tyle.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 23, 2010, 23:10:11 pm »
i jak z tym?