Autor Wątek: Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso  (Przeczytany 51579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« dnia: Luty 26, 2010, 00:27:58 am »
http://www.kroliki.net/pl/akcje/akcje/przeciwko-hodowlom-na-mieso

rozpoczynamy budowę nowego działu.

Na razie startujemy równolegle z akcją, którą robi wiele środowisk pro zwierzęcych na raz, staramy sie  dac jakies zaplecze informacyjne, niedlugo wrzucimy tłumaczenia tekstow z niemieckiego oraz zrzuty tabelek z Głównego Urzędu Statystycznego.

Nasz dział startuje więc równolegle nie z nasza oryginalnie akcję: Jest to akcja przeciwko planom wprowadzenia mięsa królików do sieci Biedronka.

Poniżej informacje:

Sieć Biedronka planuje wprowadzić mięso królicze do asortymentu. Wprowadzenie króliczego mięsa do Biedronki prawdopodobnie oznaczać będzie powstanie nowym ferm króliczych/rozbudowę starych (tanie mięso w biedronce = wzrost popularności królików = wzrost popytu itd.) List protestacyjny podpisany przez kilka polskich organizacji i stowarzyszeń pro zwierzęcych został już wysłany.
Pod oficjalnym listem do sieci Biedronka podpisała się m.in fundacja Viva!Akcja dla Zwierząt, Klub Gaja oraz Stowarzyszenie Pomocy Królikom.

Teraz czas na listy indywidualne. Wysyłajcie protesty na: bok@biedronka.eu

Poniżej szablon listu, możecie oczywiście napisać swoją wersję. Jeśli możecie, rozsyłajcie info na wszelkie fora i do znajomych.

Treść proponowanego listu:

Szanowni Państwo,

Z przykrością i oburzeniem dowiedziałem/am się o planach wprowadzenia przez Państwa mięsa króliczego do sklepów sieci Biedronka. Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie, z jakiego powodu decydujecie się Państwo na taki właśnie krok.

Dotychczas byłem/am wiernym klientem / klientką Państwa sieci, jednak w wypadku zrealizowania tych zamierzeń będę niestety zmuszony/a zrezygnować z robienia zakupów u Państwa. Nie widzę sensu w męczeniu i zabijaniu tych pięknych i miłych zwierząt dla zaspokojenia próżnych gustów kulinarnych.

Bardzo proszę o przemyślenie planów, w innym wypadku nie widzę innego rozwiązania niż znalezienie innego miejsca do robienia zakupów i zapewniam, że będę namawiał/a do tego także swoich znajomych.

Z poważaniem,

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2010, 07:50:48 am »
Rozesłane,

proszę wszystkie osoby wysyłające zaproponowaną przez ais treśc listu o pisanie we własnym imieniu. Zwróćcie uwagę na dowiedziałem/am , byłem/am wiernym klientem / klientką , namawiał/a.  To chyba zrozumiałe. Ais pisała list dla obu płci, wybierzcie wersję odpowiednią dla siebie.

W podpisie śmiało podajcie swoje imię i nazwisko.

anna_b5

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2010, 09:13:10 am »
Wiecie co? a może równolegle jeszcze zasypać ich listami poleconymi??? Moim zdaniem to dobry pomysł, przecież meile mogą usunąć i tyle będzie... List polecony nie jest drogi, to chyba 3,7 zeta kosztuje? Jak tak będą musieli iść na pocztę i odebrac, każdy kwitować, poczta będzie zasypana, to już na sam dzwięk wyrazu "Biedronka" dostanie białej gorączki???
W każdym razie ja tak zrobię, wysłałam linka znajomym, ale sama wyślę polecony. Tylko muszę znaleźć jakiś adres do tej Biedronki, do zarządu może?

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2010, 09:36:49 am »
http://www.biedronka.pl/str/2/i/11.php tutaj adres pocztowy.

Zapewniam, nie pójdą na pocztę odbierać listów. Listonosz im te wszystkie przesyłki przytarga na własnym ramieniu i zapewne dostanie białej gorączki ale nic się nie odezwie bo zależy mu na pracy   :/

anna_b5

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2010, 10:01:44 am »
Nie jestem taka przekonana... U nas w mieście listonosze nie obsługują firm. Firmy mają swoje skrytki pocztowe, tam się składa pocztę, odbierają ludzie upoważnieni, z reguły gońcy, albo pracownicy sekretariatów:) Jak tak parę razy się przelecą i podpiszą kilkaset przesyłek, to sami zwątpią. Namówiłam już kilka osób na listy polecone, a co nam szkodzi??? Im więcej tym lepiej:)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2010, 10:25:04 am »
ja namówiłam wiele osób w pracy maile juz poszły, teraz czas na listy.....porażka a ja tam kupowałam jedzenie....;(
moja królowa Pulpecik ;**********

efyra

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 11:20:06 am »
głupio robią i niesłusznie, bo wszyscy wiemy jak to się skonczy dla króli. Siec biedronka ma ogromna ilosc sklepow...
masakra bedzie...

no ale coz... biedronke mam pod domem, tanie, dobre rzeczy sprzedaja i z zakupow tam tak czy inaczej nie zrezygnuje.

no, i melduję ze meile powysyłane a to jeszcze nie koniec, będzie więcej.

Nie wiem jednak czy to coś da... oni są strasznie nastawieni na zysk.. pamiętacie te afery o to jak wyzyskują tam pracowników?
No właśnie...
Przejęli się tym dopiero wtedy jak sprawa trafiła do "uwagi"...

A wiecie co mi się sniło? Paranoja... Słuchajcie: śniło mi się że szłam po jakimś wielkim targu, jak to w takim miejscu - ludzi dużo, dużo hałasu, rozmaite straganiki. I nagle ujrzałam, przy samym wyjściu z targowiska... pana, który miał dwa ogromne kartonowe pudła, z 5x5 m i bardzo głębokie. Co w nich było? Króle! Masa rojących się królików! Niektóre były martwe.. to był okropny widok, rozryczałam się z bezsilności bo facet zaczął mi wymachiwać przed nosem jakimś ultra super hiper pozwoleniem na taką sprzedaż.
...

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2010, 17:24:36 pm »
od Biedronki w sprawie kroliczego miesa dostaje sie taka odpowiedz:

Szanowna Pani,

W imieniu Dyrekcji firmy Jeronimo Martins Dystrybucja pragniemy
podziękować za kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.
Zapewniam, że każdy sygnał ze strony naszych Klientów, a dotyczący
działalności sklepów Biedronka jest dla nas bardzo ważny i dokładnie
analizowany przez kierownictwo firmy.
W odpowiedzi na zgłoszenie dziękujemy za przekazane uwagi asortymentowe
dot. mięsa króliczego dostępnego w sklepach sieci Biedronka.
Informujemy, że zostały one przekazane właściwym osobom w firmie.
Żałujemy, ale nie jesteśmy w stanie zawsze spełniać wszystkich życzeń
naszych klientów bardzo zresztą różnorodnych a często zupełnie
odmiennych, chociaż wszystkie opinie bierzemy pod uwagę i za
zainteresowanie okazane naszej sieci dziękujemy.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zgłoszenie tej sprawy do Biura Obsługi
Klienta.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2010, 18:16:44 pm »
wysłałam  :bejzbol


Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2010, 00:50:14 am »
Popieram akcję.  :bejzbol
Też postaram się porozwysyłać, oby coś to dało !  !!


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2010, 10:36:41 am »
ais, a mogę podpisać się jako członek SPK?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2010, 14:19:08 pm »
Ja podrukowalam juz listy nawet w imieniu rodzicow. Przesle im i beda rozsylac :) Im wiecej tym lepiej!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2010, 15:25:30 pm »
Wysyłam właśnie  :bejzbol

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2010, 15:49:51 pm »
sie sle ;] moze namowie znajomych ze szkoly (i nie tylko) na wysylanie

Paulisia

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2010, 15:52:10 pm »
wysłałam.. teraz będę namawiać znajomych..

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2010, 17:02:53 pm »
Pytanie zadałam na zapytaju. Jeden z uzytkowników odpisał tak:

'Tak, a mieso małpy jest podobne do mięsa człowieka - to też zostało udowodnione, więc zajmijmy się może akcją, żeby w Afryce zamiast zabijania małp zabijano w celach kulinarnych ludzi.
Każdy lekarz ci powie, że niemal żadnego składnika obecnego w mięsie nie zastąpi żaden substytut. Z tego powodu nie mogą przejść na wegetarianizm osoby, które się rozwijają.

PS. Szanuję twoje zdanie, ale to co piszesz wykazuje brak elementarnej wiedzy medyczno-fachowej z tematu. Hasełka te są powielane przez wegetarian i ludzi z takich organizacji, nie mających pojęcia o medycynie i równowadze organizmu ludzkiego. Nie pisz więcej do mnie, bo mam ciekawsze zajęcia niż odpisywanie na głupoty.'

Więcej na zapytaju w moim Ela_mysza i megelle profilu oraz pytaniu... http://zapytaj.com.pl/Category/010,019/2,2760979,Czy_podpisujesz_sie_pod_ankieta_dotyczaca_sprzedazy_kroliczego_miesa_w_sieci_sklepow_Biedronka.html
Nie mam słow...

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2010, 17:10:48 pm »
ja miałam wczoraj podobną odpowiedź w pracy, jedna osoba wręcz powiedziała, że w takim razie należy zakazać też sprzedaży drobiu i wołowiny....
myślę, że ludzie nie rozumieją sedna problemu ale ja uważam że musimy walczyć, właśnie moi współlokatorzy wysyłają maile
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2010, 17:19:15 pm »
Wow! Nawet nie bede tam zagladac, bo mi sie cisnienie podniesie. To ciekawe jak sie rozwijaja te wszystkie wegetarianskie dzieci, ktore sa badanie regularnie przez lekarzy i nikt nie stwierdza u nich nieprawidlowosci?
Nie, no szkoda slow...
Odpisz mu ze nikt nie zabrania mu zorganizowania akcji w celu ratowania tychze malp. Do dziela!

Tak, ludzie nie rozumieja problemu i nawet nie wiedza, ze rowniez o drob i inne zwierzaki sie walczy. Ze jesli juz maja byc zabijane na jedzenie to zeby chociaz zyly w godnych warunkach, a nie z polamamnymi konczynami w ciasnych klatkach :(
Ja nie rozumiem czasem czemu w ludziach jest tyle znieczulicy...

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2010, 17:34:48 pm »
ja próbowałam wyjaśnić, że chodzi nie tylko o zakaz ale także o sposób w jaki się zwierzaki zabija
Cytat: "Tocha"
Ze jesli juz maja byc zabijane na jedzenie to zeby chociaz zyly w godnych warunkach, a nie z polamamnymi konczynami w ciasnych klatkach :(
ja jako przykład dałam moich dziadków którzy na wsi choduja zwierzaki na mięso ale to co innego niż wileka przemysłowa hodowla.....
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2010, 17:45:31 pm »
Fincia, no dokladnie.
Gdyby mieso krolicze stalo sie tak popularne jak drobiowe, to fermy krolicze wygladalyby tak jak te fermy futrzarskie w Chinach. Co tam sie wyprawia...