Autor Wątek: Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso  (Przeczytany 54100 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2010, 02:02:06 am »
Ja tam niezle zostałam zbechana za 'swoje własne' myślenie :/ miguelle, Tobie chyba też cos pisali prawda?
Wg. niektórych odbiorców rzucamyplastikowe i puste hasła z murów i plakatów. Ja już siły nie mam  :oh:

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 1:03 am ]
ais, teraz zrozumiałam, że pewnie też spotykasz sie z niechęcia do takich akcji. Naprawdę ukłony za wytrzymałość!

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2010, 13:26:23 pm »
a ja juz mam serdecznie dosyc, na 16 osob z ktorymi rozmawialam o akcji 3 zgodzily sie wyslac e - mail a jedna list, porazka  :oh: a z tym claym Kajmankiem to ja juz na temat Che Guevary zeszlam, jak tak dalej pojdzie to mnie porownaja do Leili Khaled ...

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 06, 2010, 15:25:59 pm »
wklejam Wam linka, który potwierdza, że Biedronka juz podpisała umowę z najwieksza w Polsce rzeznią królików mieszcząca się uwaga - w Dębicy (interesująca informacja dla PPX).

http://www.ppr.pl/artykul-hodowcy-krolikow-spotkali-sie-w-boguchwale-156829-dzial-1.php

wymowa artykulu jest po prostu ordynarna i jak dla nie - faszystowska (a precyzyjniej - ordynarnie szowinistyczna), tak więc nie powstrzymalam sie zarowno ja jak i agatha z forum przed napisaniem komentarza na dole artykulu. O dziwo oba nasze komentarze przeszly moderację i nie zostaly skasowane, tak więc zapraszam i was do komentowaia.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 06, 2010, 15:29:25 pm »
:( Na sama mysl przypominaja mi sie te filmy ze stron pety, do ktorych glosu uzyczyla G. Anderson. Na co dzien sie o tym nie mysli. A mnie to od razu boli wszystko w srodku.

Po jakim czasie komentarz pojawia sie na stronie?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2010, 15:44:55 pm »
chyba trzeba będzie napisać na głownej stronie coś ostrego o sieci Biedronka, a także jednak juz zacząc obsmarowywac ją w mediach.

Po takim cytacie jak ponizej nóż się w kieszeni otwiera.

"Trzecim rodzajem działalności firmy Kanwil jest skup żywca króliczego. Jak mówił prezes Szafraniec obecnie największe zapotrzebowanie jest na świeżo schłodzone tuszki tych zwierząt. Firmie zależy na rynku krajowym, dlatego też niedawno podpisała umowę na dostarczanie mięsa z królików do sieci sklepów Biedronka. Jak mówił prezes Szafraniec zapotrzebowanie na tuszki królicze przez tą sieć jest tak duże, że Kanwil nie jest w stanie go w 100 proc. zapewnić. Tym samym poinformował zebranych, że hodowcy królika nie będą mieli problemów ze zbytem żywca króliczego. Zachęcał słuchaczy do zwiększenia skali hodowli przydomowej królika, mówił o dobrej jakości mięsa królików hodowanych w ten sposób, wspomniał również o walorach dietetycznych i smakowych mięsa króliczego. Mimo niewątpliwych atutów tego mięsa roczne spożycie mięsa króliczego w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi 0,5 kg, czyli jest niemal dziesięciokrotnie mniejsze niż np. we Włoszech, Francji, Hiszpanii czy Węgrzech. Prezes Szafraniec zachęcając do zwiększania obecnego potencjału bazy surowcowej na Podkarpaciu deklarował rytmiczność odbioru żywca króliczego, pewność zbytu, krótkie terminy płatności i minimalną całoroczną cenę, która wynosi 5,50 za kg. Zachęcał słuchaczy do zmiany tradycji spożycia tego mięsa i do większej skali hodowli królików przydomowych."


Jaki tytuł proponujecie dac dla newsa na naszej stronie?

Może coś o ordynarnym zagraniu sieci Biedronka?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 06, 2010, 15:45:42 pm »
tocha - nasze komentarze pojawiły się chyba po jakichś 20 minutach.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 06, 2010, 15:55:25 pm »
Ja to bym na ostro z nimi pojechala. Biedronka - masowa rzez dla zysku lub Biedronka - codziennie morduje dla niskich cen.

Wiem, ze to sa takie prostackie haselka, ale jestem naprawde wkurzona  :zdenerwowany

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 06, 2010, 16:27:46 pm »
o ta parafraza niskich cen dobra :)  tyle, ze nie oni sami morduja, ale zlecaja morderstwa.

Jak to inaczej ujać?

na razie wymyslilam roboczy tytul Ordynarne posunięcie sieci sklepów Biedronka i dalam juz newsa na glowna strone.

Zaraz to przekopiuję na Facebooka.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 06, 2010, 16:34:44 pm »
może rozkrecic jakas akcję z nalepkami na samochody - poza nalepkami o kkrolikach jakas nalepka typu "nie kupuje w Biedronce" i jakis dodatek do niej - albo ze zabija króliki albo cos innego - zeby zniechecic takze osoby, ktore nie interesują sie krolikami.

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 06, 2010, 16:40:44 pm »
biedronka - codziennie niskie ceny - kosztem zycia
biedronka zleca zbiorowe morderstwa
niskie ceny - bo biedronka nie ceni życia
niskie ceny - wysoki zysk - zobacz jakim kosztem
masz sumienie - nie kupuj w biedronce
nie kupuj w biedronce - zaoszczędzisz życie
biedronka po raz kolejny chce zarobić na życiu

można dać zdjęcie króliczka i tytuł w stylu "piękny?" Może być Twój, wystarczy, że odwiedzisz biedronkę. Znajdziesz jego tuszkę w lodówce"
i podtytuł - kupując przyczyniasz się do jego śmierci


Naklejki na samochody, ulotki do roznoszenia, ulotki do naklejenia tuż obok biedronek... jasne warto powalczyć

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 7:26 pm ]
zamordowane dla biedronki
zamordowane na zlecenie biedronki
ty żyjesz - one już nie ( i jakieś fotki)
zapłaciłeś za ich śmierć (fotki)
dlaczego zgadzasz się na ta rzeź?
masz sumienie - nie kupuj w biedronce
biedronki - mordercy
kolejne ofiary bieronki
biedronka znów szafuje życiem

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 06, 2010, 19:41:30 pm »
niezle hasla! :) podawajcie dalsze! :)

ja wlasnei znalazam stowarzyszenie takie:

http://www.stowarzyszenie-biedronka.pl/  moze sie do nich odezwac?

chociaz moga miec gdzies akcję spoleczną taką jak nasza i nas wyśmiać, moga myslec tylko o swoich osobistych problemach  i odszkodowaniach, ale kto wie.

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 06, 2010, 19:46:46 pm »
zawsze warto napisać, choćby po to żeby poznać zdanie forumowiczów. Bedziemy wiedzieć, czy kropki biedronki są z nami czy jednak "siedzą twardo na pancerzu"

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 06, 2010, 20:26:36 pm »
Biedronki zabijają króliki - jako główne, przyciągające.
A pod nim coś dłuższego jako konkrety.

Mord chyba nie jest tu dobry słowem. To samo przecież tyczy się świń czy krów.
Trzeba maksymalnie wyjść z własnej skóry i wejść w skórę szarych obywateli.
Tylko wtedy jest szansa trafić im do głów.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 06, 2010, 23:10:20 pm »
Cytat: "agatha"
Biedronki zabijają króliki

Chyba biedronka?

Cytat: "nuka"
zamordowane dla biedronki


To moim zdaniem bardzo chwytliwe. Kojarzycie akcje Peta "Mars candy kills"? Przerobili M&M'sy na takie ociekające krwią. My możemy to zrobić z logiem Biedronki i z napisem "Zabite/Zamordowane dla biedronka" w ramach tego, że na wszystkich ich produktach jest napisane "Wyprodukowane dla biedronka". Moim zdaniem pomysł dobry i przyciągający, bo jak ktoś zobaczy ociekającą krwią biedronke z kłami, albo tasakiem  :rotfl2  to sam ten widok go zainteresuje i przeczyta.

Hetahe

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 06, 2010, 23:19:55 pm »
Boże... Mieszkam w mieście, w którym funkcjonuje największa polska rzeźnia królików... To ja już chcę na studia wyjechać...

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 06, 2010, 23:24:57 pm »
Cytat: "ais"
wklejam Wam linka, który potwierdza, że Biedronka juz podpisała umowę z najwieksza w Polsce rzeznią królików mieszcząca się uwaga - w Dębicy (interesująca informacja dla PPX).

http://www.ppr.pl/artykul-hodowcy-krolikow-spotkali-sie-w-boguchwale-156829-dzial-1.php

wymowa artykulu jest po prostu ordynarna i jak dla nie - faszystowska (a precyzyjniej - ordynarnie szowinistyczna), tak więc nie powstrzymalam sie zarowno ja jak i agatha z forum przed napisaniem komentarza na dole artykulu. O dziwo oba nasze komentarze przeszly moderację i nie zostaly skasowane, tak więc zapraszam i was do komentowaia.


Dżizys.
Przeczytałam wiadomość Hetahe, zerknęłam w tył...
Już wiem czemu to miasto wytwarza na mnie taką złą aurę.  :bejzbol

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 11:32 pm ]
Byłam kiedyś w Boguchwale na czymś tam, wyleciało mi z głowy jak to się nazywa, chyba jakieś targi, były na nich klatki z żywymi lisami na futro. :x

Czyżby "konkurecja" miała swoją gazetę. o__O"
Cytuj
prezes Stowarzyszenia Wspierania Hodowli i Produkcji Królików, a też redaktor naczelny specjalistycznego kwartalnika „Króliki”


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 06, 2010, 23:37:58 pm »
Cytat: "ppx"
Produkcji Królików

Masakra... tak jakby one wychodzily z jakiejs maszynki...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 07, 2010, 00:09:47 am »
a ja mam jeszcze - może dość naiwne, pytanie. Chodzi o to czy jest ewentualna możliwość przeprowadzenia demonstracji? Ja wiem jakiś bojkot pod biedronką i zaproszenie jakiejś telewizji, gazety? Można by to zorganizować z empatią?

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 07, 2010, 21:07:18 pm »
Misokyaa, ja proponowałem Iwonie, żeby znaleźć jakieś przejście dla pieszych przed rzeźnią i chodzić po nim cały dzień. Koszty by im wzrosły i Biedrona by nie mogła konkurować ceną w mięsie króliczym (a tylko na cenie buduje Biedronka pozycję). :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 07, 2010, 21:22:26 pm »
tajniak, moim zdaniem pomysł jest dobry, ale może mi się tak tylko wydawać bo nie wiem jak to wygląda od strony organizowania takiego czegoś :)