Autor Wątek: Jaką wodę podawać?  (Przeczytany 115706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 09, 2010, 17:39:06 pm »
U nas woda, jak to Marcin mi mówił, jest w naszych brytyjskich kranach 7 razy przelewana  :nie_powiem
Czyli wynika z tego, że 7 razy spotykam się z tą sama wodą pod prysznicem od czasu do czasu  :oh:
Królikom podaję wodę mineralną Buxton albo Ashbeck Mountain Spring- jakościowo jak polska Kryniczanka lub Żywiec Zdrój :) Kranówy za Chiny nie podam, nawet przegotowanej.

marcia18

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 10, 2010, 01:02:48 am »
ja swojemu wlewam albo przegotowaną albo żywca niegazowanego

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 17, 2010, 14:57:19 pm »
Teo do niedawna pił wodę przegotowaną ale od niedawna pies zaczął dostawać kranówkę przefiltrowaną i królikowi zasmakowała na tyle że nie ruszał swojej w poidełku tylko czekał aż będzie mógł dorwać się do psiej miski więc kupiłam mu Żywca niegazowanego i pije

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 17, 2010, 15:38:54 pm »
Oj, a Antoni pije sobie przegotowaną wodę i od czasu do czasu mineralną albo herbatkę rumiankową.
Asica jak najbardziej można węże i inne gady karmić mrożonkami. Myszy, szczury i inne zwierzaki można dostać już uśmiercone i zamrożone, ty je musisz przed podaniem tylko rozmrozić, ogrzać, (żeby wąż je wyczuł) i posiłek dla gadziny gotowy.

Griffe

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 18, 2010, 17:20:45 pm »
U mnie cała rodzina pije Żywiec Zdrój :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:24:54 pm »
Dziewczyny,czy wasze kuwete piją dużo ? Ost Toluś zaczął dużo pić i dużo siusiać. Kuwetę i miskę z wodą muszę wymieniać 2x dziennie .... Moze cos nie tak ?
SylwiaG

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:29:59 pm »
Hela też tyle pije i nie wiem dlaczego ??.Krew miała badaną i podobno wszystko OK.Bo Tina z adopcyjnej też tak piła i miała podwyższony poziom potasu we krwi.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:45:18 pm »
Tolek wypija szklankę dziennie, więc z tego co wiem w normie :) I nie zmieniło się to mimo, że dostaje teraz więcej zielenin.
Dużą ma tą miskę?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:12:23 am »
Miseczka ma ok 170ml. Przez tą noc wypiLI połowę,ale niekiedy jest wypita cała,w dzien tez cała. Pije oboje ale głównie Toluś. No i siura duzo ostatnio ...
SylwiaG

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:17:18 am »
jak piję duzo więcej niz normalnie to trzeba badania zrobić może ma coś jak Lupek z ukladem moczowym, ale najpierw badanie krwi na cukrzycę
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

nuka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:18:45 am »
i temperaturę zmierzcie, Mały pije jak smok, sika za dwóch i ma gorączkę

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:19:44 am »
mój zajczyk ma codziennie wymieniana całą miseczkę wody, ale zaledwie kilka razy widziałam, żeby stał i opijał się wodą...Jedyny raz jak po jabłuszku dostał biegunki to cały dzień stał przy miseczce, na zmianę z paśnikiem...Tak na co dzień widać wystarcza mu woda w warzywkach

Buba

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:32:11 pm »
Szukałam jakiegoś wątku o upałach, bo nie chciałam nowego zakładać. Ale ten też podpada pod moje pytania. A mianowicie : co robić w takie upały? Temperatura za oknem powyżej 30 stopni. W pokoju trochę mniej, niestety niewiele. Nie wiem co robić. Nie mam klimatyzacji, jedynie wiatrak, który ustawiam w inną stronę niż stoi klatka, żeby uszaka broń boże nie zawiać. Daje Bubce chłodną (nie zimną) wodę i dużo zieleniny spryskanej wodą. Wszystkie okna pozasłaniane i pozamykane by słońcem nie nagrzewać pokoju jeszcze bardziej. Klatka stoi w najzimniejszym kącie, ale mimo moich starań panienka leży rozwalcowana, czasami wstaje, zrobi rundkę króliczych podskoków, pobawi się chwile zabawkami i znowu rozwala się na podłodze . Mam wrażenie, że też ją męczy trochę wysoka temperatura :( czy da się jakoś ulżyć królowi  ??

nuka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:36:09 pm »
zimne kafelki podłogowe, zwilżanie uszu chłodną wodą (nie bardzo zimną, chłodną), butelka z chłodna wodą w klatce, wieczka od słoików z zamrażalnika położone pod klatką (na tyle wysokie, żeby od spodu dotykały dna klatki, zmieniane dość często, więc tych wieczek sporo trezba mieć)

Buba

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:39:19 pm »
 dziękuję  !! (Jejku, nie wpadłabym w życiu na pomysł z wieczkami ;) )

nuka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:58:18 pm »
Wieczka u mnie sie sprawdzały, te metalowe zakręcane sa za niskie zeby do podłogi klatki dotykały, można pod nie podłożyc dywanik taki żeby między nóżkami klatki sie zmieścił. Są weki, takie słoiki zamykane szkalnym wieczkiem z gumką i sprężyną - te akurat u mnie wypełniały całą przestrzeń pod klatką bez dodatkowych kombinacji (to zależy jaka klatka, jakie wysokie ma nóżki)

Buba

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 11, 2010, 00:03:45 am »
Na szczęście Mamusia wyszukała mi w piwnicy kafelek, który został po remoncie kuchni i położyłam Bubce w jej ulubione miejsce (w pokoju mam drewnianą podłogę) . Pokicała naokoło, poniuchała, poobcierała a potem hop! do góry i padła na bok z wyciągniętymi kopytami :D Jeszcze raz wielkie dzięki Nuka.  :bukiet genialna skarbnica wiedzy i porad z Ciebie :)

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 11, 2010, 01:34:23 am »
A można np zwilżyć ręcznik i zakryć część klatki?
U mnie w pokoju stało dzisiaj mokre pranie i Pyśka pod suszarką się wyłożyła i tam leżakowała.
Maryś będę o Tobie pamiętać....

nuka

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 11, 2010, 09:21:00 am »
Skoro to królince odpowiada to pewnie, że można

zeberka161

  • Gość
Odp: Jaką wodę podawać?
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:08:24 pm »
Ja dla psów rozkladam do lezenia zmoczone(wilgotne) zimne reczniki i widze ze krolinka tez na nich zaczela w te upaly sie wylegiwac czy nic jej nie bedzie ??

ogólnie to w pokoju mam kafelki i na nich tez lezy ale w innych pokojach sa panele a one sie nagrzewaja i tam mam wlasnie reczniki dla psow.