Autor Wątek: Ciastek i Budyń - dwie urocze młode samiczki szukają wspólnego domku!:) WARSZAWA  (Przeczytany 21287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Ciastek i Budyń - dwie urocze młode samiczki szukają wspólnego domku!:) WARSZAWA
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2013, 14:49:18 pm »
hop hop domku gdzie jestes ? no przeciez parka jak sie patrzy .... juz zaprzyjaznione i zzyte juz od dluzszego czasu, zdrowe, po zabiegu, nie rozrabiaja
nic tylko brac :-)
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciastek i Budyń - dwie urocze młode samiczki szukają wspólnego domku!:) WARSZAWA
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2014, 05:54:50 am »
Kto chce króliczki? :)

Śliczne, bezproblemowe, zdrowe, kuwetkowe i bardzo dobrze dogadujące się z kotami :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Ciastek i Budyń - dwie urocze młode samiczki szukają wspólnego domku!:) WARSZAWA
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2014, 18:22:07 pm »
a mozna poprosic o jakies foty ?
fajnie byloby zobaczyc jak sobie radza oraz jak wyleguja sie razem z kotami :-)) moze to bylaby dodatkowa zacheta dla tych ktorzy w domu maja juz koty i mysla o przygarnieciu krolikow, bo mysle ze skoro te sa zżyte to od razu by parke dostal :-)
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciastek i Budyń - dwie urocze młode samiczki szukają wspólnego domku!:) WARSZAWA
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2014, 20:13:14 pm »
Fotki na razie bez kotów, ale z kotami też będą :)

Zdjęcia autorstwa Marii Przasnek: http://fabrykakadrow.pl/o-mnie/




Na zdjęciach wyszły na nieco przestraszone, bo one tak właśnie reagują w pierwszym momencie na obcych ludzi, szczególnie Budyń ;)
Fotografka była u mnie pierwszy raz i tylko 2 godziny, więc i króliczki nie zdążyły się odprężyć ;)
Jednak ze mną bardzo szybko się oswoiły, nie mówiąc już o kotach :)

Są naprawdę bardzo kochane i grzeczne :)

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Ciastek i Budyń (teraz Pola i Alma ;) ) pojechały właśnie do nowego domu (na razie z umową "na tymczas", ale myślę, że tam zostaną na stałe ;) ).
Będą jedynymi zwierzętami w domu. Mieszkają w Warszawie. Będą żyły bezklatkowo :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
suuuper :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Jednak króliczki wróciły dziś do mnie...

Nowa opiekunka królików dostała alergii, z dość zaostrzonymi objawami. Przerwę od królików miała przez ostatnie 2 lata, może alergia się pojawiła właśnie teraz lub też ilość alergenu jest teraz większa niż była przy poprzednio jednym króliku.

Także Ciastek i Budyń (czy Pola i Alma ;) ) szukają znów nowego domu.

Przez ostatni tydzień się bardzo otworzyły na kontakt z człowiekiem - nowej opiekunce pozwalały się w zasadzie bez problemu trzymać na rękach, a drapane między uszkami się rozpłaszczały. Raz nawet przyszły z własnej woli na łóżko wtulić się w nową opiekunkę. Dziś u mnie też z dużo większym zaufaniem podeszły do wzięcia na ręce i głaskania.

Jak miały do dyspozycji całe mieszkanie (u nowej opiekunki), to biegały tak szybko jak u mnie nigdy nie mogły (bo u mnie to się nie rozpędzą...). Fajnie by było, gdyby mogły zamieszkać u kogoś, kto by im dał do dyspozycji sporo miejsca przez całą dobę (tak powyżej 20 m2).

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Nowa opiekunka królików dostała alergii, z dość zaostrzonymi objawami.

alergia  :mhihi norma .... ja też mam i żyje  :icon_rolleyes
szkoda maluchów ...skoro tak dobrze miały  :/
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Ciastek i Budyń dziś zostały zaszczepione na myksomatozę i pomór szczepionką nobivac :)
Przy okazji się okazało, że przybrały na wadze... Budyń 1,65 kg, Ciastek 1,45kg... ale podobno grube nie są ;)
Zostały też obejrzane z każdej strony: ząbki, uszy, serce, płuca, brzuszek - wszystko zdrowe ;)
Przycięte zostały też im pazurki - podobno sporo za długie były, a ja nie zauważyłam... bo też nie mam doświadczenia i nie wiedziałam za bardzo jakiej długości powinny być.
Mają też już założone książeczki zdrowia.

Czekają na swojego własnego człowieka :)

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Po szczepieniach na razie żadnych skutków ubocznych (czyt: myksomatozy poszczepiennej), czyli chyba prawie można odetchnąć ;) To do 2 tygodni trzeba czekać na ewentualne 'zachorowanie poszczepienne', tak?

Wydaje mi się, że je jednak troszeczkę upasłam... mimo, że dwóch wetów w Oazie twierdzi, że nie są otyłe... Na długość na pewno nie urosły odkąd u mnie są (6 miesięcy), więc zostaje poszerzanie się.....
Jak leżą (tzn. z brzuszkiem na dole, nie na boku) to są dużo bardziej "rozlane" na boki niż pół roku temu. Ale to tylko takie mam porównanie... Bo może wcześniej były po prostu sporo za chude (choć tuż po tym jak do mnie trafiły dr Kliszcz twierdził, że też dobrze wyglądają), jak do mnie trafiły to podobno przez kilka tygodni wstecz (2-3 miesiące?) jadły wyłącznie siano i to pewnie nawet nie w wystarczającej "na tydzień" ilości (przypominam, że one były karmione RAZ na tydzień, i cała porcja siana na tydzień musiała się zmieścić w klatce 80x45x40 cm... razem z nimi, oczywiście...).

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Budyń 1,65 kg, Ciastek 1,45kg.
jak dla mnie to wagę maja ok :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Budyń 1,65 kg, Ciastek 1,45kg.
jak dla mnie to wagę maja ok :)

ale one są dość małe :P
oczywiście znów - nie mam dobrego porównania... ale skoro ważąc po 1,2 kg ważyły "w sam raz" i teraz wg innych wetów ważąc 1,65 kg i 1,45 kg ważą również "w sam raz" to mi się coś tutaj lekko nie zgadza :P

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Jak wyglądają grupo i brzuszek im sie rozlewa to można delikatna dietke wprowadzić :) Od większej ilości zjadanego siana w zamian za inne smaczki nic im nie będzie :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Brzuszek im się rozlewa jak leżą (brzuszkiem do dołu). Jak siedzą, to są chyba odrobinę szersze niż kilka miesięcy temu ;)
I nieco im się "przybrało" pod szyją... nie wiem czy to kwestia dojrzewania (wszystkie samice posiadają "wole"?) czy otyłości...

Zaraz wkleję kilka zdjęć zrobionych przed chwilą, będzie przynajmniej podgląd fotograficzny tego o co mi chodzi ;)

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Dzisiejsze:


kule z uszami ;)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
jak dla mnie to oni są normalni ale ja sie mogę nie znać :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
jak dla mnie to oni są normalni ale ja sie mogę nie znać :P
one ;)
to samiczki ;)

Offline ellessa

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Jak dla mnie też są okej :) Francisz ważył 1.7 i wet mówił, że jest super, ale on po prostu jest takim.. średniej wielkości królikiem ;) także nie możesz się kierować wskazaniem wagi, bo np. nie wyobrażam sobie, żeby Niuśka 1.7kg ważyła, bo jest drobniutka ;) to jak z ludźmi, niby jakieś tam wytyczne są, ale.. ;) Wymiziaj słodkości od ciotki! :)

Offline nimka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciastek i Budyń - dwie urocze młode samiczki szukają wspólnego domku!:) WARSZAWA
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:08:50 pm »
zero zainteresowania adopcyjnego :(

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Ciastek i Budyń - dwie urocze młode samiczki szukają wspólnego domku!:) WARSZAWA
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:12:49 pm »
:( A one takie piękne.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa