Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5239837 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1860 dnia: Kwiecień 11, 2012, 13:30:28 pm »
Jak mu sterczą wąsiki . Wyglada jak  Wołodyjowski,którego Sienkiewicz  opisywał ,ze ma wąsiki jak szczoteczki sterczące, no i tak mi się skojarzyło. Katka ,Killer  jest cudny.. :zakochany:

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1861 dnia: Kwiecień 11, 2012, 13:30:28 pm »
tam zarz ogranicza
pirania wazy tyle co nic a czlowieka zje? zje:) katastrofa wystaw nóżkę- chirurg killus dokończy robotę ciach ciach ciach
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1862 dnia: Kwiecień 11, 2012, 19:25:40 pm »
Killer jest boski :D

regały do klatek powstają :)

na sobotę planujemy przeprowadzkę - oczywiście nie wszystko będzie jeszcze w 100% gotowe (w tym obudowa wanny etc.), ale myślę, że w sb. możemy zrobić ten pierwszy krok ku lepszemu :)

na finiszu jest jeszcze mnóstwo rzeczy go ogarnięcia, w tym drobiazgów...tak, żeby wszystko było tam na miejscu b. dobrze zorganizowane - systemowo - nowy Azyl, nowe przemyślenia dot. organizacji pracy :), musimy też wszystko odpowiednio ułożyć, uporządkować...ale teraz będą to już chyba drobiazgi ;)

myślę, że na 19.05. wszystko będzie już idealnie (mam nadzieję, że z naszą wyjątkową ścianą dla darczyńców również ;))

tymczasem jutro istnieje "groźba", że liczba królików w Azylu wzrośnie...

dzieje się, dużo się dzieje...wizyty i zabiegi u doc mamy zaplanowane na 2 tyg. do przodu :]



Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1863 dnia: Kwiecień 11, 2012, 19:59:40 pm »
 :brawo: Ostatnie fotki Azylu - piękne:) Wasza praca nie poszła na marne - królaski w okresie przejściowym - przed znalezieniem nowego domku będą miały gdzie się podziać - to najważniejsze :przytul



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1864 dnia: Kwiecień 11, 2012, 20:05:02 pm »
zrobimy wszystko, żeby uszy miały jak najlepiej :) i Azyl będzie na pewno piękniał teraz z każdym dniem ;)

poulain - czy mogłabyś napisać do mnie maila? widzę, że jesteś na forum, ale wysyłanie pv mnie przerasta, bo można to robić przez godzinę bezskutecznie :]

w najbliższych dniach (mam nadzieję, bo inaczej utoniemy :P) do nowych domów pojadą:

Amik, Pontus, Zeus,

szukamy też transportu na Śląsk dla:

Milusia - DS :)

Lea - DT z opcją DS :)



Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1865 dnia: Kwiecień 11, 2012, 21:01:32 pm »
Łatek będzie miał badania we wtorek bądź w środę, chcę mu też zrobić badania krwi

Olu wiem, że macie mase pracy przy Azylu i uszakach ale moje serduszko jest przy Łatku i nie wiem czy mam dalej mocno zaciskać kciuki za jego badania czy może cos wiadomo i mogę byc spokojniejsza?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1866 dnia: Kwiecień 11, 2012, 21:06:08 pm »
kagar, akurat sam Azyl nie ma z tym nic wspólnego :P - zabiegi i wizyty są bez zmian, króle nie dają odpocząć z powodu prac nad Azylem :)
Łatek będzie u doc jutro z resztą ekipy (Astrid, Forest, Puchatek, Ruda) - ten tydz. mamy skrócony, bo w pon. było wilne, a dzisiaj doc nie było :]

wstępnie mam zarezerwowany dla Łatka przyszły czwartek na korektę zębów, bo na 90% zęby są przerośnięte, a rtg jest nam potrzebne, żeby zobaczyć które/jakiej ingerencji wymagają :/



Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1867 dnia: Kwiecień 11, 2012, 21:16:07 pm »
No to mało ciekawie.

W takim razie dalej 3mamy kciuki, łapki, ogonki i uszka by wszystko okazało się najmniej skomplikowanego jak to tylko możliwe.

Pozdrawiamy :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1868 dnia: Kwiecień 11, 2012, 21:28:50 pm »
mam nadzieję, że wyniki krwi będą u Łatka ok, poza tym jeśli problem tkwi tylko w przerośniętych korzeniach, jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że będzie dobrze - niestety problem przerośniętych korzeni jest dość częsty u króli :(

zobaczymy  :przytul



Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1869 dnia: Kwiecień 12, 2012, 09:43:08 am »
w najbliższych dniach (mam nadzieję, bo inaczej utoniemy jezyk1) do nowych domów pojadą:
Amik,
Też mam taką nadzieję. :P Już się nie mogę doczekać. :) Zagródka stoi już rozstawiona i tylko czeka aż ktoś w niej zamieszka.

tymczasem jutro istnieje "groźba", że liczba królików w Azylu wzrośnie...
W sumie to dobrze... Teraz przynajmniej jak ludzie się dowiedzieli o Azylu, to może właśnie tutaj będą oddawać króliczki, a nie np. sprzedawać na Allegro albo podrzucać do zoologów. Takie trochę szczęście w nieszczęściu.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1870 dnia: Kwiecień 12, 2012, 12:00:20 pm »
Z drugiej strony mam nadzieję, że skoro się dowiedzieli że mogą oddawać króle do Azylu to można bezpłatnie zaadoptować pięknego królika.
;) liczmy na takie rozprzestrzenianie się danych też!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1871 dnia: Kwiecień 12, 2012, 19:46:09 pm »
myślę, że Azyl będzie działał w dwie strony :)

zawsze uważałam, że ludzie muszą mieć świadomość, że istnieją miejsca, do których można oddać królika, a wiemy jak wygląda sytuacja w większości schronisk...królik? nie przyjmujemy...

w tym kontekście ja odebrałam dzisiaj kolejny tel. z Torunia - do Azylu zostanie przyniesiony królik, a Magda w Bydgoszczy...

ruch, ruch, ruch...

dzisiaj do doc trafiły:

Astrid - znowu ma zaczerwienioną błonę śluzową w nosie

Kuba - nasz piękny hodowlaniec, który niedługo wędruje do DS, a dzisiaj został wykastrowany, miał też korektę zębów

Łatek - byliśmy na rtg, czekam na relację od doc, ponieważ w II etapie wizyty pałeczkę przejęła katka, a dzisiaj u doc jest faza armagedonu ;)
moim zdaniem trzonowce są zdecydowanie przerośnięte...poza tym coraz bardziej nie podoba mi się to, jak Łatek się brudzi, totalnie nie dba o higienę :/

Puchatek - pierwsza wizyta kontrolna, czekam na wiad. "co tam w trawie piszczy"


weekend zapowiada się ekstremalnie aktywnie :]

przeprowadzka + nowe króliki w Azylu + transporty


oby na chwilę się to szaleństwo uspokoiło, bo niedługo się w tym wszystkim pogubimy :]

na koniec coś miłego :)

tak będą wyglądać regały, które przygotowujemy na klatki - jutro wszystkie powinny być gotowe :)








Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1872 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:10:34 pm »
extra! Azyl rośnie w oczach! a te regały to dowód na to że praca skończona i cel osiągnięty! Gratuluję!!!!

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1873 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:19:08 pm »
No to brudzenie się Łatka było okropne, jak nasikał u mnie na korytarzu to się potem specjalnie w to kładł, nawet jak się go odgoniło, to zaraz tam wracał, jeżeli się nie dość szybko to starło :/ Trzymam kciuki za jego badania, żeby wszystko było jak najlepiej.

Trzymam też kciuki za asiol, żeby znalazła się w poznańskiej ekipie! Asiol, piękne kosze masz na avatarze <3 Sama miałam koszatniczki przed Risu :)

Informuję, że od dwóch godzin przebywa u mnie Flipsowa - którą wzięłam na DT z opcją zamiany na DS, na razie się oswaja z otoczeniem i większość czasu spędza za klatką. Dam jej trochę czasu na przyzwyczajenie się do otoczenia i do mnie, a potem zobaczę jak tam pójdzie z zaprzyjaźnianiem :)

Azyl wygląda coraz piękniej, oby jak największej liczbie króliczków przyniósł szczęście w poszukiwaniu nowych domków :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1874 dnia: Kwiecień 13, 2012, 16:46:20 pm »
Ola_19 czy dochodzą do Ciebie moje wiadomości? Ciągle mam jakieś problemy z pocztą chyba :/
WO AMIGO

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1875 dnia: Kwiecień 13, 2012, 20:19:18 pm »
Trzymam kciuki za jego badania, żeby wszystko było jak najlepiej.


My też 3mamy kciuki za Łatka :)

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1876 dnia: Kwiecień 14, 2012, 00:34:10 am »
Ravalad dziękuję ;) Kosze to świetne zwierzaki, mam je nieprzerwanie od chyba już 10lat. Nie planujesz może znowu? Tyle szuka domów :D

Azyl prezentuje się coraz lepiej :)

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1877 dnia: Kwiecień 14, 2012, 00:54:01 am »
Asiol, niestety dwa króliki to jedyne na co mogę sobie pozwolić przy moich obecnych zarobkach. A tak strasznie marzy mi się kot, jutro w Palmiarni też będzie jakaś akcja dotycząca adopcji tychże :(

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1878 dnia: Kwiecień 14, 2012, 09:44:12 am »
Ola_19 czy dochodzą do Ciebie moje wiadomości? Ciągle mam jakieś problemy z pocztą chyba :/


Ola_19 jest chyba mega obłożona obowiązkami, bo ja też czekam na odpowiedź :) I się nie dziwię, przy tylu rzeczach do załatwienia.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1879 dnia: Kwiecień 14, 2012, 11:57:21 am »
ja też czekam na odpowiedź
Niestety musiałam zmienić pocztę, bo okazało się że to wina poczty a nie Oli :)
WO AMIGO