Autor Wątek: Wszystko o bobkach :)  (Przeczytany 75588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stasiek6663

  • Gość
Wszystko o bobkach :)
« dnia: Listopad 16, 2010, 20:25:26 pm »
Co zrobić ? Mój królik miał ostatnio biegunkę i rzadką kupę , już wyszedł z tego . Ma cały czas pozklejane futro tymi bobkami . Co zrobić żeby je usunąć . Weterynarz powiedział że mogę nalać do miseczki wodę do łapek i próbować .. Jak sądzicie co zrobić? Posluchać się czy próbować inaczej . Jeśli nie to w jaki sposób . Dodam że mam tego baranka tydzień ... A królik ma z 6 tygodni  :oops: :oops: :oops: :oops:

pati_pati

  • Gość
Odp: Umazany w odchodach królik ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2010, 20:39:37 pm »
A to już jest zaschnięte? Spróbuj rozpuścić to przemywając mokrą chusteczką. Jeśli nic nie da obetnij brudne końce futerka.

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Umazany w odchodach królik ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:30:19 pm »
najpierw jak powiedziała pati-pati rozpuść to mokrą chusteczką a potem spróbuj wyczesać szczotką ;)

Życzę powodzenia , Ladwent
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Umazany w odchodach królik ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2010, 18:53:54 pm »
Ladwent, nie da sie wyczesac zaschnietej kupy z futra, bo mozna krolikowi narobic bolu. To trzeba rozmoczyc, nawet w miseczce, a potem ewentualnie wyciac delikatnie. Czesanie nie pomoze. Poza tym jak manipulowac szczotka przy odbycie? Mozna dziabnac krolika.
Wazne jest aby po takim podmyciu w misce osuszyc krolika. Ja uzywalam recznikow papierowych, bo dobrze wchlaniaja wode, a potem podsuszalam suszarka. Ale Tosia spokojnie poddawala sie takim zabiegom. ewentualnie mozna zawinac krolika w recznik i go potrzymac tak, zeby przesechl. Pozniej sam sie umyje i dosuszy.

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2010, 22:08:13 pm »
jako produkt koncowy przemiany materii... wiec chyba w diecie pasuje? ;)
w kazdym razie pomyslalam sobie ze o ile jeszcze takiego tematu nie ma (a nie umiem znalesc czy jest czy nie ma :( jak juz jest to prosze modow o usuniecie tego) to moze warto zalozyc. ja mam bobkowa obsesje chwilami (Amy i filek o tym dokladnie wiedza... tudziez alterna, miguelle, Madziulka ;) i moze jeszcze ktos, nie pamietam ;) hihi ).
otoz przerazily mnie boby Patchesowe jak tylko przybyl do nas. wygladaly tak:
(te mniejsze patchesowe, te wieksze Lakusiowe)
od jakiegos czasu wydawalo mi sie ze PAtchesowe bobki sie znacznie poprawily az w koncu porownalam je do Lakusiowych - no i prosze (znow te wieksze Lakusiowe):

czyli to nie moja wyobraznia!!!! :) ha!!! :)
przylozylam miarke bo ciagle mi sie wydaje ze Lakus wali niesamowicie wielkie boby :) hihiihi no ale Patches go wyraznie dogania ;)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2010, 22:19:24 pm »
Matko one to jak te kozie wyglądają!! Nie chciałabym z czegos takiego w głowe dostać bo jeszcze bym została ogłuszona :D Nie no piękne te boby  :zakochany:

A skoro Patches nie je tyle siana to Lucky to one zawsze będą mniejsze. :D

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2010, 23:21:27 pm »
Identyczne jak nasze :D Trus też robi mniejsze bobki, Bubu wali niesamowicie duże :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2010, 23:30:13 pm »
U nas Krispie to ma takie jedno jak Niusia 3  :wow na początku to było zdziwienie ale w sumie Niusia waży 1,35 a Krispi parwie 3 i pół kilo :P

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2010, 23:34:29 pm »
onas obydwa chlopaki waza po 1.5 kg mniej wiecej, wiec ciagle mam nadzieje ze sie jeszcze PAtches rozkreci :)

a jak pieknie widac w obu te kawaleczki siana o ktorych moja wetka mi zawsze gledzi hihih :)

kp2

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:45:54 pm »
od 2 lat posiadam samice królika rasa francuski baranek..w przeciwienstwie do poprzedniego królika (angorka) którą miałem siedem lat :) Jeste jednak jeden njuans .. królik ten ma długą sierść na całym ciele i odchody przylepiają się do sierści tworząc "kupę" wielkości piłki do ping ponga. Staram się co tydzień to wszystko jej usuwać poprzez zamoczanie tyłka w ciepłej wodzie..jednak szukam rozwiązania by uniknąć tego zlepniania bobów..czy zna ktoś jakieś rozwiązanie? Może "depilacja" przy tyłku byłaby dobrym rozwiązaniem?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:53:07 pm »
Może ją przystrzyc w tych miejscach, w których się kołtuni?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:55:17 pm »
Można delikatnie przyciąć, ale ja tu raczej widzę problem w diecie. Jakiej konsystencji są bobki, które zmieniają się w tą kulę?

kp2

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2010, 19:34:59 pm »
dieta jest ok, ogarniczyłem do minimum podawanie sałaty, marchwi i innych warzyw/owoców. Boby którę są w kuwecie są normalne , nie ma żadnych oznaków rozwolnienia itp. Wiadomo świeże bobki są z zewnątrz ciut wilgotne co prawdopodobnie powoduje przyklejanie do futerka. Zastosuję "depilację" skoro to jest nieszkodliwe dla królika, myślę , że to powinno pomóc. 

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2010, 19:42:34 pm »
Calkiem suche bobki tak sie przyklejaja? A czy nie sa to przypadkiem miekkie kupy?

kp2 z tym strzyzeniem to bardzo ostroznie, zeby nie skaleczyc. Najlepiej odcinac metoda 'na grzebien'.

A z angorka nie miales pdobnych problemow? Angorki maja tez dlugie futro.

kp2

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2010, 19:53:40 pm »
angorka miała krótkie futro miała tylko "grzywe". Ten nie dość, że jest ogrooomny, ma brodę jak Wojciech Mann no i te futro też długie. Jutro pstryknę fotkę. Oczywiście przy depilacji będę ostrożny.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2010, 20:18:57 pm »
No samiczki maja wole, ale jak jest za duze to jest to oznaka otylosci. A powiedz mi czy krolik myje sobie okolice podogonkowe sam? Ja mialam problem z kroliczka z nadwaga, bo nie chciala sie myc i musialam jej pomagac w utrzymaniu higieny.

A to jest prawdziwy baran czy minaturowy? Tak z ciekawosci pytam :)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:54:55 pm »
Pasztecik też takie robi począwszy od rozmiarów maxi po mini (patrząc rozmiarami według zdjęcia)

kp2

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2010, 09:56:04 am »
Baranek miniaturka ale powiedzieć o nim Mini to lekka przesada..roztył się bardzo ten królik ma strasznie duży podbródek. Strasznie dużo ten królik je, staram się mu dosypywać 2x dziennie pokarm..co 2 dni zmienianą ma kuwetę i siano znika zazwyczaj już w tym samym dniu. Na brak ruchu nie może narzekać , kica po mieszkaniu pare godzin dziennie a w okres letni biega całymi dniami po działce.

moana

  • Gość
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2010, 13:48:31 pm »
O, dobry temat :). Pewnie Wam sie wyda to pytanie glupim, ale czy to normalne, ze kroliczka robi tak strasznie duzo kupek dziennie... Wiele setek, jak sadze... :) Za duzo je czy taka uroda jej? Szczuplutka dziewczynka, je siano plus zielenine.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Wszystko o bobkach :)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:54:44 pm »
O, dobry temat :). Pewnie Wam sie wyda to pytanie glupim, ale czy to normalne, ze kroliczka robi tak strasznie duzo kupek dziennie... Wiele setek, jak sadze... :) Za duzo je czy taka uroda jej? Szczuplutka dziewczynka, je siano plus zielenine.

To normalne ;) Póki bobki są suche, twarde i niezbyt małe, to wszystko jest w porządku.
Taka uroda królika  :glupek: