Autor Wątek: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!  (Przeczytany 20930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sensualpassion

  • Gość
królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« dnia: Październik 26, 2010, 16:55:46 pm »
No to pojawił się problem. :icon_eek
Bardzo uwazam na to czym karmie królika. Wiem o wszelkich zagrożeniach związanych z dietą.  :icon_exclaim
mam jeszcze w domu kota. Kot dostaje suchą karme, karme z puszki itp wiadomo...
Mój królik mimo iz ma ciagle co jesc...podkrafa kotu suchą karme...Dziś zjadl kawalek kurczaka...  :zonka: :zonka:

Krolik goni kota...jak podchodzi do kota to kot ucieka.  przeciera_oczy

Kiedy daje kotu jesc (a jest juz stary, nosi obecnie kolnierz) na podlodze musze pilnowac krolika. Zauwazylam ( np jak na sekunde wyszlam po tel ), ze królik natychmiast  :/ podbiega do miski kociej i je sucha karme. Dzis jednak krolik przeszedl samego siebie.

Przerazilam sie... Zostawilam kotu kawaleCZEK MALY tlusty z kurczaka...Wyszlam z kuchni  na pol sekundy, wrocilam, a krolik...go zjadł...TO JUZ SZCZYT!  :lanie: :lanie:

TYLKO NIE PISZCIE ZE JESTEM NIEODPOWIEDZIALNA  :hm: DOPUSZCZAJAC DO TAKICH SYTUACJI, ALBO ZE JA GO KARMIE MIESEM, BO  BARDZO PILNUJE KROLIKA, STOSUJE U NIEGO JEDYNIE ODPOWIEDNIA DLA KROLIKA DIETE. TO SA POJEDYNCZE SYTUACJE WYNIKAJĄCE Z PRZYPADKU CALKOWITEGO. CZLOWIEK CZLOWIEKIEM I OCZU W TYŁKU NIEMA..KAZDEMU SIE MOZE ZDARZYC TAKI MOMENT.  :icon_rolleyes

zamykam krolika kiedy karmie kota, odstraszam krolika od miski, chowam miske jak kot zje, ale czasem zdarza sie, ze wyjde na pol sekundy...a krolik od razu korzysta z sytuacji.

Co mam zrobic, zeby go oduczyc? Miesa nigdy bym nie podejhrzewala o smacznosc dla krolika gdyz z reguly kiedy smazylam kotlety poprostu uciekal...nie lubil tego zapachu.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 17:01:53 pm wysłana przez sensualpassion »

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2010, 19:27:04 pm »
Może stawiaj miskę kota gdzies wyżej na na blacie, królik pewnie nie będzie się wspinał tak wysoko żeby okraść kota
albo jak zbliża się złodziejaszek do michy to gwizdnij głośno albo jakoś go wystrasz może skojarzy przykrość z miską i bedzie unikal takiej sytuacji tylko to będzie trzeba powtarzac długo a i tak jak krolik odwazny to może nie poskutkować 

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2010, 20:01:12 pm »
OK, sensualpassion, nie martw się, ja mam podobną sytuację w domu  :)
Axelowi również bardzo smakuje kocia karma i robi na nią podchody  ;)
Co podziałało- karmienie kotów, jak królik je swoje jedzonko  :diabelek
Inne sztuczki- cóż, postawienie misek na blat stołu. Odwracanie uwagi królika, gdy koty jedzą.
Ja bym nie próbowała go straszyć- bo raczej skojarzy strach z tobą, a nie kocią karmą.
Co do np. klaskania i gwizdania to ja się nie wypowiem, bo ja mogę nawet ryczeć, a Axel i tak nie zareaguje  :rotfl2:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2010, 20:14:31 pm »
hehe ale sie usmialam. złodzieje te nasze uszy. ja mam problem z szafa, bo na dolnej połce sa jego suszki, jak tylko słyszy otwierane drzwi szal ! bierze w zeby co zdarzy i w nogi. a ostatnio z lodowki opakowanie oliwek gwizdnal. słodziaki nasze.
a co do sposobów na odstraszenie to zgadzam sie, gwizd pomaga. staram sie tego nie stosowac, bo wyraznie widac strach, skupienie (jakby szukał drapieznika czy ogolnie zagrozenia) i bazyl ucieka, ale czasami inaczej nie rozumie, ze czegos nie wolno. pare razy sprobowałam i dziala :)
sprobuj gwizdnac raz, poczekaj na reakcje, jezeli zastanowi sie po czym znowu do miski leb wsadzi to znowu gwizdnij. w koncu zajarzy o co kaman. jezeli nie, to twardziel z niego jak Axel.

powodzenia

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2010, 20:18:16 pm »
jezeli nie, to twardziel z niego jak Axel.

Axel jest głuchy  :diabelek
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2010, 20:19:42 pm »
hahahaha sorki o boze popłakałam sie ze smiechu sorki :)

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2010, 20:50:26 pm »
ooo przeczytałam co piszecie i przyszła refleksja radzę żeby gwizdnąc żeby odstraszyć stwora a sama mam królika głuchego jak pień i dopiero w tej chwili skojarzyłam jak to łatwo komuś doradzić...

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2010, 21:12:02 pm »
Mój królik nie dawno wskoczył na stół,a tam kanapka z szynką,na szczęście nie ruszył,ale się przybierał :zonka:
Jak znajdzie ciastko na podłodze albo papierek po batonie to od razu wylizuje :D
Staram się chować to przed nim,ale nie zawsze się daje :turla:

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2010, 21:41:58 pm »
Też tak miewam czasami. Jestem u dziadka, królik ze mną. Zostawię coś do jedzenia, wyjdę na moment z pokoju, a ta już na stole. Kiedyś przyszłam, a ta rozwaliła torebkę od herbaty mokrą po mojej korepetytorce... Włożyła głowę do kubka. A kiedyś zastałam ją wyjadającą cukier  :wow Od tego czasu stawiam wyżej. U mnie działa to, że podejdę. Po prostu wstaję, a ta już wie i ucieka. Chociaż nie zawsze się sprawdza... i nie jest za bezpieczne. Kiedyś tak zrobiłam to rzuciła się ze stołu, pociągnęła obrus, a herbata wylała się na książeczkę czekową... Oj, ale mama była zła... Ale gwizdanie też czasami pomaga :)


sensualpassion

  • Gość
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2010, 22:48:46 pm »
aa...jeszcze ukradł jabłko...
kocha jabłka, ale daje mu baaardzo malo bo podobno fermentuje. jedni mówią żeby troche dawac, inni zeby wcale...wiec daje maleńko. A ze jestem na diecie, nie moge jesc jabłek to ostatnio
wyrzucilam do smieci..
poszlam do pokoju...
mam wysoki kosz na smieci....
slysze "PUK" glosne...
biegne..pacze...
a tam...
królik z jablkiem  w ryjku  :zonka:

a pisalam juz jak chcial jesc majonez czosnkiem? :crazy: NIE DOSTAL

Dziękuje za rady :* czuje sie raźniej  :DD

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2010, 13:44:22 pm »
:diabelek Moja Tosia wyciagala ze smietnika obierki warzyw ;) Pewnego dnia ja wysledzilam, bo nagle zaczela chetniej do kuchni zagladac. Dla jedzenia zrobia wszystko!!

Offline Tusia13_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
    • Moja miość :*
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2010, 17:32:51 pm »
Widzę, że nie tylko moje urwisy to małe złodziejaszki :P kiedyś Balbina, żeby nakarmić męża Polka (był na diecie grubasek) wskoczyła na klatkę, potem na wysoką półkę i ząbkami wysunęła wielkie pudło z granulatem... Ja wchodzę a tym bandziorkom aż się uszy trzęsą z zadowolenia :D i  tylko ten bezczelny wzrok :P
Pieszczoch - na zawsze w moim sercu ;*

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8009.0

"Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie"

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2010, 18:34:40 pm »
no to wszelkie tezy typu kroliki czuja jak sie gotuje mieso biora w leb niniejszym? :) hihihi
sensual, nie zakladaj z gory ze cie tu lincz spotka, to nie tak ze ty go tym karmisz, tylko masz krolika - lobuza :)
co do tego ustawiania wyzej miski to nie wiem czy sie da, skoro jak piszesz kot jest juz staruszek ,to moze nie taki skoczny... a i krolas potrafi sobie hopsnac calkiem wysoko jak mu sie chce ;)

karmienie w tym samym czasie moze zdac egzamin, tudziez podawanie kotu takich frykasow jak miesko - z reki bezposrednio (nie wiem czy sie da, tak tylko gdybam...)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2010, 23:23:03 pm »
Ha ha sucha karma z kurczakiem dla kota to jest to! Zuza najpierw sie rozgladala wokolo a potem galopem do kuchni i biesiada. jak sie zorientowalismy i przegonilam  potwora to zaczelo sie z partyzanta: obcykanie kto nie patrzy, zryw, galop, napchanie paszcy jak u chomika i w dluga do pokoju. najsmieszniejsze ze po drodze z pysia wypadalo a potem reszte zabrali i od nowa polka byla. Zlodziejstwo ciastek na porzadku dziennym a kabanosy to taniec na dwoch lapach!

KiNa

  • Gość
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2010, 06:54:00 am »
ja to wogóle mam królika bezczelnego. :zdenerwowany Obiadu nawet spokojnie nie mogę zjeść bo jak tylko siadam do stołu to mój kochany króliś też tam jest i prosto z talerza na moich oczach mi kradnie. :zonka: Ostatnio o placki ziemniaczane musiałam walczyć. Więc ja na stołach nić z żywności nie trzymam a kiedy jem to wtedy i Sasza ma jakąś małą przekąskę :icon_smile

sensualpassion

  • Gość
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2010, 21:01:51 pm »
hehe :)
no to ładne historie. Dziękuję za rady.

ale jak to jest, ze kroliki wskakuja WAM do talerza?? mój królik wskoczy na łózko, ale nie na stół.....po krzesle?
mój narzeczony kzyczy jak mi kot chodzi po stole, a gdyby krolik to robil...hehe :)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2010, 22:17:26 pm »
mi sie zdarzyło nie raz wchodze do pokoju, a bazyl siedzi na stole i na mnie patrzy :) nie ogarniesz uszy nie ma szans :)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2010, 23:28:01 pm »
I niech mi ktoś powie, że króliki są głupie to normalnie strzele przez twarz! o! Moje też zawsze kradły co mogły.. Pysio najbardziej lubił wchodzić na stół i latem żreć kwiaty. Pinuś kradła wszystko co tylko było dla niej jadalne, nawet kawałki kurczaka, ser złóty, ciastka, czekolade... wszsytko, full zestaw a gotowane ziemniaki uwielbiała. I nie szło zapanować, wystarczyło wyjsc na sekunde z pokoju a ona juz wiedziała co zrobić.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

KiNa

  • Gość
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 29, 2010, 06:42:33 am »
Sasza to ma łatwy dospep do stołu  :niegrzecznybo mam kanapę a przy niej jest stół. Więc tylko zrobi dobry skok i już jest  :/

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: królik złodziej !! kradnie sucha karmę dla kota a nawet kurczaka !!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2010, 20:50:29 pm »
Nasz Dżony też wskakuje na stół :zdenerwowany :zdenerwowany :zdenerwowany  Zjadł już połowe pipków z pilota :icon_evil Już nie stawiam kwiatów na stół. Jedzenie stawiam pod warunkiem, że ktoś jest w pokoju i pilnuje zeby nic nie zjadł. Jak jemy obiad to wskakuje na nas i kradnie z talerza!  :wow !! Nawet kasza z sosem grzybowym mu smakuje! (tylko grzyba wypluł) :> Staramy się pilnować, ale nie zawsze zdążymy :nie_wiem 
Jak kosz na śmieci jest wyjęty to odrazu wskakuje do niego i wyjada resztki  :wisielec: Worek ze śmieciami musimy wystawiać na klatkę, bo odrazu dziurę wygryza.
Zakupy też musimy zaraz rozpakowywać z toreb.
 Zjadał też kwiatki z parapetu, ale odsuneliśmy sofę i jest spokój. Nie wspomne o wyjadaniu torebki czy cytryny z herbaty. Nawet kubek wyliże.  :lanie: