Autor Wątek: Police - Miniatura-Holenderski  (Przeczytany 18147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maron

  • Gość
Police - Miniatura-Holenderski
« dnia: Październik 08, 2010, 14:57:16 pm »
Witam
Mam do oddania krolika rasy Miniatura-Holenderska, krolik jest z karta rodowodowa.
Jest to samica, nie sterylizowana o imieniu Neriell (reaguje na Nel). Nel jest urodzona 11.09.2008r.
Byla szczepiona
Mzxomatoza: 18.10.08 oraz 06.06.09
Pomór: 18.10.08
Peslori-uonyx(?): 19.06.09
Chorowala na ropien promienisty ktory miala pod prawym okiem. Leczona byla w lecznicy szczecinskiej. Jest juz zdrowa.

Charakter Nel:
Spokojna, opanowana, cierpliwa  :bunny:. Zyla wraz ze swinka morska przez okolo 5-6miesiecy, nie boi sie psow, nigdy nie miala kontaktu z kotami. Bardzo wyrozumiala w stosunku do dzieci (1-4lata). Krolica nie obawia sie zadnych halasow. Kocha przebywac z ludzmi i byc w centrum uwagi oraz przechadzac sie po pokoju za psem ^^. Nel boi sie duzych otwartych przestrzeni takich jak trawnik, oraz boi sie byc pozostawiona poza klatka bez nadzoru.
Gryzie wszystko co jej w zabki wpadnie!
W dzien malo rozrabia, daje sie glaskac, nosic na rekach - w nocy pokazuje swoje 2gie oblicze: probuje siegac firanek (czasem jej sie to udaje), pokarmu stojacego poza klatka, uderzala miseczka o kratki (problem z miska rozwiazany przy zamianie stojacej na wiszaca miske). Nel jest przyzwyczajona do obcinania pazurkow co 2 tygodnie w zaciszu domu, specjalnymi nozyczkami.

Karmiona jest suchymi paszami dla krolikow przeroznych firm, lubi wybrzydzac i przebiera w ziarnach ;), nie jest nauczona jesc zielenin lubi za to podgryzac galezie wierzby oraz sianko.

Krolika oddaje z: Klatka o wymiarach 100cm x 50cm wysokosc 45cm, miska wiszaca, poideklo kulkowe, szelki oraz tym co akurat dla krolika bedzie kupione (trociny, karma, siano)

Oddaje krolika poniewaz jest ona bardzo przyzwyczajona i zzyta z czlowiekiem, potrzebuje przynajmiej 1h dziennie glaskania i zainteresowania. Potrzebuje by ktos z nia rozmawial w ciagu dnia. Niestety od pewnego czasu mam coraz mniej czasu i nie jestem w stanie zaspokoic jej potrzeb. Drugim powodem oddania krolika do adopcji jest fakt iz mam alergie na jej futerko :chory . Dowiedzialam sie o niej gdy wzielam krolika pod swoj dach - dalo sie z tym wytrzymac, jednak od 3-4 miesiecy alergia sie nasilila i w danej chwili moj kontakt z krolikiem musi sie ograniczac wylacznie do wymiany wody, trocinek, pozywienia i glaskania przez kraty po glowce :(  :placze

Nel jest biala z czarnymi obwodkami w kolo oczu oraz uszami, ogonkiem i okolicami tylnich lap. Jedno oko ma niebieskie (prawa teczowka), jedno brazowe. Po przebytej w sierpniu chorobie ma podciete futerko pod okiem, oraz ma sciete futerko na tylku gdyz z niego najwiecej sie 'pruszylo' i poprostu nie mialam wyjscia :(.

ZDJECIA KROLIKA:
























Krolika zgloszenie adopcyjen wyslalam do SPK, jednak widzialam ze z zachodniopomorskiego wojewodztwa jest wpisana tylko jedna pani. Bardzo mi zalezy zarowno na czasie (postepujaca alergia), jak i na doskonalym dla Nel domu.
Z osoba ktora wezmie odemnie krolika chce miec staly kontakt mailowy lub gg, tak bym wiedziala ze z krolikiem wszystko dobrze!
Jesli ktos ma pytania co do adopcji badz samego kroliczka to prosze tu pisac - bede czesto zagladac :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2010, 10:26:55 am wysłana przez bosniak »

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2010, 15:09:24 pm »
Maron zanim króliczek jest u ciebie wymień jej trociny na żwirek drewniany niezbrylający (np. Pinio) i syp go tylko w jeden róg klatki. Trociny bardzo często uczulają, jeżeli nie miałaś/eś robionego testu u alergologa, to możliwe że właśnie to jest jej przyczyną, lub siano.
Nie bardzo zrozumiałam, czy króliczek został zgłoszony do SPK?

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2010, 15:44:09 pm »
Mialam robione testy alergologiczne gdyz bylo podejzenie ze to cos z zywnosci, w rezultacie okazalo sie ze mam calkiem pokazna liste produktow ktore mnie uczulaja w wiekszym lub mniejszym stopniu. Jednak najgrozniejszym alergenem jest dla mnie siersc. Z poczatku mnie to zdziwilo gdyz od zawsze u nas jest 'cos' wlochatego w domu - jednak po doglebniejszej analizie zwierzat stwierdzilam ze testy nie klamia (zreszta powtarzalam je 2x).
Ogolnie podejrzewam ze tak ostra alergiem mam na nia bo ma strasznie welniste futerko ktore fruwa przy kazdym 'glasku' co powoduje ze jest poprostu wszedzie (szczegolnie w nosie T_T")

Tak wyslalam maila z metryke, ogloszenie i zdjecia w srode - ale tak jak pisalam przez alergie strasznie mnie czas nagli :(

Jeszcze jedno w nie ktorych postach czytalam ze trocinki sa zle? Nie rozumiem dlaczego, przez 3 lata zyla w trocinkach i wydaje mi sie ze je uwielbia - szczegolnie przekopywac :D

PS> nie szukam domu tymczasowego dla niej, tylko domu stalego, mysle ze mija sie z celem przezucanie krolika z rak do rak

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2010, 15:55:13 pm »
Maron ja też mam wiele alergii i wierz mi, że trociny Ci nie pomagają. Nawet jeśli nie jesteś na nie uczulona, to one działają bardzo drażniąco przez co nasilają objawy alergii. Przerabiałam to i u siebie i u mojego brata. Spróbuj zostawić puste dno klatki i żwirek w rogu (jakiś mało pylący najlepiej) jak napisała Miso.

Pośrednik adopcyjny na pewno znajdzie dla królinki dobry dom.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2010, 16:28:11 pm »
Sprobuje zmienic, ale to dopiero jutro sie zaopatrze, moze faktycznie nasila alergie. Jestem pewna ze to nie siano bo go chwilowo Nel w ogole nie ma. Jesli mozecie to podajcie kilka firm i nazwy tego co ma byc na dnie, bo mieszkam jak to ja mowie na 'zadupiu' i zadko mozna sie w cos dobrego zaopatrzyc dla zwierzat. Nawet dla psa wiekszosc przez wysylke leci ;o

Zaden posrednik sie do mnie narazie nie zglosil, rozumiem ze kazdy pomaga charytatywnie - dlatego stwierdzilam ze na tym forum zamieszcze info o Nel, moze cos szybciej sie uda skombinowac dobrego :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2010, 16:39:49 pm »
Królik absolutnie musi mieć przez cały czas dostęp do siana - to podstawa jego diety.

Jeśli chodzi o firmy to poszukaj produktów Zuzala. Co do żwirków, to ja używam taki:
http://animalia.pl/produkt,18746,41,Tolsa_Sanicat_Multipet_Green_%C5%BCwirek_drewniany_dla_kot%C3%B3w_i_ma%C5%82ych_zwierz%C4%85t_10l.html

lub taki: http://animalia.pl/produkt,15829,,Hilton_%C5%BBwirek_Drewniany_Uniwersalny_dla_kot%C3%B3w_i_ma%C5%82ych_zwierz%C4%85t__7l.html

Ktoś na pewno niedługo odezwie się w sprawie adopcji. Możliwe, że pośrednicy są jeszcze w pracy/szkole - cierpliwości. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2010, 17:09:42 pm »
Osobiscie moge jej kupic siano bo to nie problem, jednak zawsze gdy je ma to zamiast sie nim delektowac to wyrywa sobie futerko z okolic tylka i wija gniazdo z dzblami siana -_-"

Od srody w szkole :D no raczej nie, ale moze sie odezwa w weekend ;)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2010, 17:47:58 pm »
Maron jeżeli pośrednik adopcyjny podał na stronie swój numer telefonu to spróbuj zadzwonić, ewentualnie jeżeli sprawa jest naprawdę pilna skontaktuj się telefonicznie z kimś innym z GA - dziewczyny mają ze sobą w miarę stały kontakt.

Co do robienia gniazda - niestety dziewczyna ma ciąże urojoną, jeżeli powtarza to się często to zapewne już nowy właściciel będzie musiał pomyśleć o sterylizacji, ponieważ mała może mieć, lub mogą się pojawić zmiany w układzie rozrodczym (ropomacicze). Tak czy owak siano być musi.

Jeżeli chodzi o pilne szukanie króliczkowi domu na własną rękę, to bezpieczniejsze jest już dt. Niestety rodowodowa, niesterylizowana samica może bardzo szybko wpaść w łapy pseudohodowcy, którzy potrafią zbajerować, oj potrafią :|

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2010, 18:02:21 pm »
Z tym ponaglaniem poczekam do poniedzialku, byc moze cos sie ruszy w weekend kiedy ludzie maja chwile wytchnienia ;d

Co do urojonej to hmm mozliwe ze dostaje tylko wtedy gdy siano ma? Gdy dostaje jakas sciereczke czy kocyk to sobie z nich kuwete robi xD, a nie gniazdo. Szczerze wydaje mi sie ze ona poprostu nie bardzo umie jesc zielenine itp. nawet jak na przymus prubowalam ja przestawic na warzywa to potrafila 3dni nic nie zjesc i sie jeszcze obrazic, a jak ma zielenine + granulat/pasze to patrzy z pogarda co ja jej dalam i idzie do miski. Mysle ze jest to spowodowane faktem ze niedawalam jej za mlodu (a mam ja od jej 6tygodnia zycia), wszyscy mowili ze z miniatury urosnie mi krolik bydle ^^'... Czy jest jakis zamiennik siana w razie czego?

Co do pseudohodowcow to faktycznie mam wlasnie takie obawy, dlatego tez zamiescilam ogloszenie wylacznie na tym forum ;D.
Kiedys musialam oddac pol dzika znaleziona krolice, szukalam na wlasna reke i udalo sie - zyje sobie z kotem i robi sobie z niego podwladnego wyzerajac mleko z miski ^^ (w sumie i psa mi potrafila zastraszyc xD)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2010, 18:15:12 pm »
Jedynym zamiennikiem siana jest trawa, ale musi być do niej stopniowo przyzwyczajona i raczej ciężko wyhodować jej tyle, żeby królik miał do niej dostęp 24h na dobę. Siano kup i podaj jak najszybciej, jego obecność w diecie królika nie ma związku z urojoną ciążą.

Mała nie je warzywek ponieważ została przyzwyczajona do kalorycznych karm, które dla ludzi są jak fast-foody. To nie jest zdrowa dieta i niestety potem mamy takie kwiatki. Królikowi trzeba stopniowo odstawiać mieszankę na rzecz granulatu króliczego i wprowadzanych po małym kawałeczku warzyw, bądź samych warzyw, ale o tym wszystkim poinformuje cię zapewne również inspektor ds. adopcji ;) Maron, czy możliwe jest żeby mała nie jadła tylko twardych warzyw?

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2010, 19:28:42 pm »
Nie z moich obserwacji wynika ze poprostu uwaza je za cos gorszego, jednak nie ktore warzywa lubi np brokulami sie zazera - jednak na moja kieszen nie sa az tak tanie zeby codziennie je kupowac dla niej  placzek, czasem podgryzie jablko jednak jak by od niechcenia zjada natke od marchwi lecz tez nie zawsze ma ochote ogolnie to zalezy od jej humoru. Co do granulatu to nie problem, suche wszystko je ;d jednak myslalam ze lepsza jest mieszanka witaminizowana z suszonymi warzywami ;o. W kazdym razie tego nauczylam sie z ksiazek, a sporo ich przeczytalam!

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2010, 20:12:26 pm »
Maron- wstawić malutką na stronę TOZ Szczecin? Police to przecież niedaleko ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2010, 20:27:10 pm »
Nieee, a coz to takiego ;o?
Wybacz nie jestem doinformowana w kwestiach oddawania, u mnie to raczej z przyjmowaniem zwierzat zycie sie laczylo ^^'

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2010, 20:29:23 pm »
www.toz.szczecin.pl - dział Poczekalnia/adopcje. jest dosyć spory odzew na ogłoszenia, trzeba tylko trochę je przesiać ( w sensie: zgłaszających się ; ) )
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2010, 23:29:34 pm »
No i zgloszenie krolika do adopcji poszlo na TOZ, mam tylko nadzieje ze nie bede musiala sie z oszolomami uzerac ;o ...

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2010, 21:38:21 pm »
Podbijam  :krolik :bunny:

Niema nikogo kto by chcial krolika?! Naprawde sprawa jest WAZNA!
Na TOZ mi nie wystawili ogloszenia nie wiem czemu, to samo na SPK ....
Nie wiem co sie dzieje ;/, pozniej ludzie pisza ze wystawianie krola na allegro jest takie/siakie/i owakie, a ogolnie to najwieksze zlo ... ale jak maja sabie tacy ludzie radziec jesli nie chca zeby krolik trafil do zoo-loga :(  :oops:

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2010, 21:40:45 pm »
Maron- wyślij mi zgłoszenie na sebriel@wp.pl wstawię na toz.
Dziewczyny są naprawdę zabiegane i czasami nie wyrabiają  ;-)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2010, 22:06:24 pm »
Dlaczego nie wystawiać? Może dlatego, że zwierze to odpowiedzialność? Sama mam alergie, bardzo poważną która jest skutkiem ubocznym brania leków bez których nie jestem w stanie trawić posiłków. Dłuższe przebywanie z szczurami grozi mi uduszeniem, ale nie mam do nikogo pretensji, nie wystawiam ich na allegro, nie oddaje do zoologa. Cierpliwie czekam nawet jeżeli to ma się odbić na moim zdrowiu.
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś."

Stronę adopcyjną uzupełnia jeden człowiek - wbrew pozorom nie jest to samoistna maszyna, czasem nie ma czasu, czasem nie wyrabia, czasem zachoruje itd. Skoro ci to nie odpowiada proponuję zapisać się do wolontariatu SPK, rąk do pracy nigdy za wiele, nie koniecznie przy bezpośrednim kontakcie z królikami. Może to usprawni działania :)

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2010, 08:09:58 am »
Misokyaa wydaje mi sie ze troche zle mnie zrozumialas, ja nie mowie ze Nel oddam do zoo-loga czy na karmowke dla jakiegos nienasyconego weza.
Mialam juz dom dla krolika praktycznie gotowy we wroclawiu u znajomego, jednak kiedy przyszedl czas odbioru krolika on zamilk. Wiem ze ma problemy finansowe wiec niemam mu za zle, jednak przez ponad pol roku czekalam na dana osobe. Faktem jest ze od kiedy zaostrzyla mi sie alergia codziennie musze brac na nia leki, dlatego martwi mnie fakt ze pomimo wysylam zgloszenia niema zadnego odzewu. Na stronie tez nie ma nigdzie informacji czy wystawienie ogloszenia bedzie trwalo tydzien, czy miesiac, czy tez jeszcze dluzej...
Co do zostaniem wolontariuszem w SPK to moze i byl by pomysl gdyby nie fakt ze raczej ciezko mi sie dogaduje z ludzmi, poza tym nie ktorych bez myslnosc i brak wyobrazni najzwyczajniej w swiecie wyprowadza mnie z rownowagi :bejzbol. Do tego przez ciagle jezdzenie po lekarzach prawie mnie niema w domu co rowniez jest powodem oddania krolika, tak jak pisalam wygryza sie gdy nikt jej czasu nie poswieca.

Iskra - ogloszenie + zdjecia juz wyslalam, jak trzeba cos dodac lub zmienic to pisz ;)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 12, 2010, 08:56:00 am »
Maron, jeżeli tak bardzo ci na czasie zależy możesz popytać o DT tutaj, ewentualnie zapytać SPK pod adresem e-mailowym adopcje@kroliki.net