Autor Wątek: Police - Miniatura-Holenderski  (Przeczytany 19366 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2010, 11:05:26 am »
Kitty27 wlasnie o to chodzi ze zalezy mi na czasie, ale wydaje mi sie ze przerzucanie krolika z DT do DT to okrucienstwo i dodatkowy zbedny stres...
Jesli nie bede miala juz wyjscia to faktycznie zaczne szukac chociaz by DT :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 12, 2010, 11:56:28 am »
Maron, nawet jak Neriel będzie już na adopcyjnej SPK czy TOZu to licz na to, że zanim znajdzie naprawdę kochający domek to może to potrwać, nierzadko 2-3 miesiące, a nawet dłużej. Moje byłe tymczasowicze zwykle czekały na DS średnio 2 miesiące, prócz jednej królinki Nory, która znalazła DS w przeciągu jednego tygodnia.

A przerzucanie króliczka do DT wcale nie jest okrucieństwem, ale mniejszym złem. Lepiej, żeby przebywała w DT, w którym by mogła spokojnie poczekać na dobry DS niż żeby miała czekać u Was biorąc pod uwagę twój pogarszający się stan zdrowia.

3mam kciuki za szybki DS :)

DjLiska

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 12, 2010, 17:04:54 pm »
JA JĄ CHCE:)
Jest śliczna i w ogolee.
Tylko czy jest mozliwość dowiezienia jej do Sanoka?
Bo jakoś pakowanie królisia w paczkę nie bardzo mi pasuje...

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 12, 2010, 19:43:33 pm »
Maron- czy możesz wysłać mi zdjęcia... w trochę mniejszym rozmiarze? Ściągam je już ponad 15 minut i dalej nic  :(
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2010, 19:50:02 pm »
O matko jak to daleko :O
W sumie jak by to bylo blizej sama bym pkp przewiozla, wlasnie w czwartek jade pkp plaza odwiesc :(
Poczta odpada bo jest za zimno. Kiedys krolika paczka* wyslalam i jak go nadalam o 10rano - tak kobieta o 17 juz go miala a tez to bylo daaaaaaleeeeeeekoooooooo xd

*Ta paczka to byla zwykla sredniej wielkosci klatka wylozona trocinami na dole, do polowy owinieta materialem + zarelko mokre na droge... No, a sam koszt paczki to bylo 90+zl (bo krolik wazyl 4kg + reszta xd). Ogolnie wszyscy wiedzieli ze to krolas jedzie bo mial gore odkryta, paczka byla nadana jako 'zywe zwierze' (jak by moglo byc martwe haha) + ostroznie + szklo o_O itp. Walneli wszystkie 'ostrzezenia' jakie dali rade ^^.

Chyba ze bys transport zalatwila i podpisala te wszystkie papiery adopcyjne :)

PS. Jasne, zaraz je zmniejsze albo zrobie krolikowi w mniejszych rozdzielczosciac - moge rowniez na ImageShack wyslac. Wybacz ze takie duze, mam dosc szybki internet i nie odczuwam wielkosci plikow.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 12, 2010, 20:06:53 pm »
Śmiej się śmiej, były już przypadki gdy żywe zwierzę dotarło martwe do odbiorcy. Wysyłane paczką. Dla mnie to okrucieństwo.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2010, 20:10:49 pm »
Wysylanie paczka w warunkach gdzie nie maja szansy przezyc i nikt nie wie ze tam jest zwierze - to owszem okrucienstwo

Jednak jak ja wysylalam moja krolice to po 1. miala dostep powietrza, po 2 byla na sciolce wiec w tylek miala cieplo, po 3 w max 12h miala dojsc do kobiety ktora ja odbierala, po 3 miala zarlo przynajmiej na 3 dni(tak w razie czego gdyby jednak cos sie stalo), po 4 wszyyyyyyscyyyyyyyy widzieli ze TAM JEST ZWIERZE i w razie czego mogli je nakarmic/napoic.

PS> zdjecia zmniejszone juz wyslalam :)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2010, 20:15:56 pm wysłana przez Maron »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 12, 2010, 20:21:32 pm »
Maron, na jaki adres wysłałaś zgłoszenie?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 12, 2010, 20:25:09 pm »
Maron, tak na przyszłość, proponuję przeczytać jak to wygląda od wewnątrz, opisane przez pracownicę poczty:
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9837.msg182284#msg182284
Kurierem wysłanie zwierzęcia to ponad 1000zł, też tam o tym było wspominane.

Co do napisów "ostrożnie" "szkło" to moja paczka z sklepu internetowego również została takowymi opatrzona, wszystkie przedmioty porządnie zapakowane, a ja dostałam zamiast butelki oliwy miazgę  :icon_rolleyes

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 12, 2010, 20:34:06 pm »
Maron to się zdziwisz bo to, że wszyyyyyyyyscyyyyyyy widzieli, że to jest zwierzę, nie znaczy że automatycznie zadbają o nie w razie potrzeby. Pracownicy poczty mają paczkę wysłać a nie opiekować się jej zawartością niestety. A to że królik był dostępny dla każdego to też nie aż taka zaleta. Każdy mógł wsadzić tam paluchy, próbować go głaskać itp albo karmić ciastkami. Trochę wyobraźni.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

nuka

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 12, 2010, 20:35:22 pm »
Maron, DT to dobre rozwiązanie do czasu znalezienia odpowiedniego domu. U Kitty27 poszukiwaia trwały ok 2 m-ce, u mnie Fafik z różnych względów mieszka od 10.05. Czyli to nie jest przerzucanie zwierzaka z domu do domu. Wszyscy sie starają żeby niepotrzebnie zwierzaka nie stresować kolejną przeprowadzką

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 12, 2010, 20:40:59 pm »
bosniak na adres adopcje@kroliki.net

Misokyaa wiem co potrafia z paczka robic i jak jej nie szanowac, ja Krolice wysylalam jakies w przyblizeniuuu  :hm: zeby nie sklamac 7lat temu? Wtedy kurier tez niebyl az tak rozwiniety, i wiem ze placilam jakos 90zl + poczta polska. Krolik dotarl caly i zdrowy i naprawde nieczulam wtedy obaw ze moze cos sie z nim stac chociaz by dlatego ze bylo go widac bo pol klatki mial na zewnatrz, a wlasciwie troche ponad kuwete mial tylko zakryte.
Rowniez mialam 'przyjemnosc' odebrania paczki szklanej rozbitej ...

Zreszta. Tamten rozdzial zycia jest juz zamkniety, nie uwazam zebym zrobila cos zle w szczegolnosci ze nie bylo mowy o takich forach jak ta (albo ja szukac nie moglam), a w schronisku pewnie by ja uspili bo byla w pol dzika (znaleziona na podworku przed szkola!)

Nuka, faktycznie jesli w miare szybko nie znajde DS to bede zmuszona szukac DT, jednak nie chcialabym rowniez narazac innych na koszty zwiazane z utrzymaniem zwierzaka tylko dlatego ze mam alergie :/

KiNa

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 12, 2010, 20:53:07 pm »
 :wow BRAK MI SŁÓW co z tego że krolika było widać przez pół klatki to nie zmienia faktu że  był przewożony w strasznych warunkach . na pewno dzieki temu że było go widać kurier zwracał szeczególną uwagę na niego...co z tego że nie wiedziałaś o takich forach. do takiego czynu nie trzeba forum tylko rozumu i odpowiedzialnosci za czyjeś życie. miałaś niesamowite szczescie że biedny królis dotarł żywy.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 12, 2010, 20:56:04 pm »
Proponuję nie rozwijać wątku przesyłek pocztowych, tylko wrócić do tematu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

nuka

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 12, 2010, 20:59:31 pm »
Bosniak  :bukiet

KiNa - nigdy nie popełniłaś błędu, że tak ostro osadzasz ??

Maron

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 12, 2010, 21:04:54 pm »
Mi jest brak slow na nie ktore wasze posty i ocenianie ludzi tak naprawde bez podstawnie!  :wisielec:  :wiking:
Czasem mam wrazenie ze tu sami 'bogowie' siedza i maja prawo do osadzania i jechania po ludziach jak im sie podoba.
Gdybym miala wyje**** na to co z krolikiem sie stanie to bym go wywalila na smietnik jak to wiekszosc ludzi robi, albo wypuscila gdzies na dwor - bo przeciez to tylko maly glupi szkodnik.
W waszych oczach ktos kto musi oddac zwierze jest gorszy? Tylko dlatego ze potrafi sie przyznac do wlasnych porazek badz przymusu dzialania takiego badz owego?
Naprawde tak ciezko pojac ze czasem trzeba zaryzykowac zeby zmienic zycie takiemu stworzeniu?! :zonka:. Poza tym kilka razy pytalam o to w jakich warunkach bedzie jechac oraz jak dlugo itp itd. i uwierz mi koszt wyslania krolika nie byl tani dla mojej rodziny! Zeby ja wyslac musielismy odlozyc platnosc za czynsz!

Ale tak, jestesmy strasznymi ludzmi bo niedalam zwierzakowi zdechnac na dworzu, badz zostac zezartym przez bezpanskie psy. Oczywiscie jestem najwiekszym zlem bo wyslalam krolika do osoby ktora naprawde go chciala. Aaaa zapomnialam nadmienic ze jestem potworem bo zamiast wypierniczyc krolika szykam mu odpowiedzialnego domu  :icon_evil

Czlowiek tu sie zwraca nie po to zeby ktos po nim jechal, tylko po to by ktos z wiekszym doswiadczeniem mu pomogl ... Jednak jak zawsze latwiej jest kogos ocenic i go pojechac  :wisielec:

 :dobranoc:

nuka

  • Gość
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2010, 21:34:19 pm »
Maron, bardzo dobrze, że szukasz domu dla maluszka.

Nie zwracaj uwagi na posty niektórych naszych forumowych "goracych głów".


Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 12, 2010, 21:46:50 pm »
Dołączam się do przedmówczyni. :) Nie ma co się stresować przez wypowiedzi niektórych. Grunt to dobro królików, a niektórzy o tym chyba zapominają.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 12, 2010, 21:59:34 pm »
Dołączam się do przedmówczyni. :)

no i ja też :)

Każdy z nas uczy się na błędach.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Police - Miniatura-Holenderski
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 13, 2010, 08:55:43 am »
niestety Twoje zgłoszenie nie dotarło do działu adopcji, proszę o ponowne wysłanie na adres adopcje@kroliki.net