Autor Wątek: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!  (Przeczytany 5366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lilly

  • Gość
2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« dnia: Październik 01, 2010, 16:22:42 pm »
poszukuję domu tymczasowego na okres ok 5 miesięcy dla dwóch królików (kastrowany miniaturowy samczyk i samica baran). Króliczki mają swoją ponad metrową klatkę, pod klatką zamontowane kółka, można ją łatwo przesuwać itd, będą miały zapewnione wyżywienie na koszt właściciela.

sytuacja wygląda tak:
kuzynka wynajmuje mieszkanie, dostała wiadomość że właściciel wraca i ona musi się wyprowadzić jak najszybciej...także awaryjnie z wszystkimi meblami, rzeczami przeprowadza się do babci do kawalerki, meble lądują w piwnicy...ale z królikami jest gorzej...bo do kawalerki wprowadzają się ona, jej TŻ, i dziecko...tam już mieszka babcia...metrowa klatka w dwóch małych pokoikach się już nie zmieści  :icon_sad no i jest problem, co zrobić z zającami....
w ogóle była opcja że dla samicy-barana niespełna rocznego będą szukać domu, zapaleńca, bo dziewuszka jest bardzo żywa, aktywna i nawala w klatkę przez noc budząc małe dziecko...w dużym mieszkaniu radzili sobie tak że na kółkach klatka wyjeżdżała na noc na sam koniec domu do kuchni...teraz mają problem. Samca chcą zatrzymać dla siebie...jedynie go przetrzymać u kogoś na czas problemu mieszkaniowego...później będą mogli przyjąć jakąś spokojną samiczkę miniaturę na miejsce barankowej, z adopcji czy coś...

szukam dt dla tych dwojga z ewentualnym nastawieniem na ds dla barankowej, a samczyka odebraliby  za 5 miesięcy. Jeśli nie będzie nikogo na barankę, to szukamy choćby dt dla nich i wrócą do właścicieli razem.

lokalizacja: Brzeg
tel 796292703
gg 9735159

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2010, 17:24:29 pm »
Czy ja dobrze rozumiem, że oni chcę sobie tą zaprzyjaźnioną z samczykiem baraninkę delikatnie mówiąc wymienić na spokojniejszego królika?  :icon_neutral

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2010, 18:45:00 pm »
Rozdzielenie to będzie trauma dla obu królików.
Może jest za mało wypuszczana, skoro wali w pręty? Może wystarczy ją wysterylizować i będzie spokojniejsza?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

lilly

  • Gość
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2010, 19:57:46 pm »
tak, chcą...jest opcja że je rozdzielą... mają małe dziecko a młoda robi tyle hałasu że tragedia. I to zawsze w nocy. trochę wyrozumiałości...
Jest wypuszczana codziennie, więcej siedzi na zewnątrz niż w klatce i moim zdaniem po prostu została za bardzo przyzwyczajona do chodzenia po domu dlatego w klatce jej źle i kopie w kącie...
na razie nie będą jej sterylizować bo muszą się skupić na wyprowadzce, więc póki co szukam DT.

Znam się na zachowaniu królików, sama miałam nie jednego więc proszę was bez komentarzy jacy to oni źli bo chcą je rozdzielić. Czasem coś jest silniejsze i nie da się tak jak by się chciało. Są pewne priorytety, mimo wszystko i tak chcą się kierować dobrem zwierząt a przecież mogliby załatwić to na 100 różnych gorszych sposobów. Ale tacy nie są.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2010, 20:35:47 pm »
Lilly nikt tu nie napisał o tym, że są źli, ale nie przesadzaj, nie będziemy wynosić nikogo na piedestały za to, że nie wyrzucił zwierzaka na śmietnik, czy dlatego bo ma małe dziecko  :icon_rolleyes
Po pierwsze dla dwóch dorosłych królików 100cm może być mało - powinny mieć klatkę 120cm, a najlepiej zagrodę wtedy baraninka miałaby na tyle miejsca, żeby spokojnie pokicać w nocy, do zabawy sporo gałązek, coś do przerzucania. Tak jak pisała Blacky sterylka w takim układzie mogłaby bardzo pomóc, ale wykonuje się ją tylko u króliczych, sprawdzonych weterynarzy pod narkozą wziewną.
Wyobraź sobie, że spokojny królik też któregoś dnia może zacząć szaleć, tupać, być głośnym tak jak np od trzech miesięcy moja Karramba, i co wtedy? Oddadzą kolejnego? Tu trzeba podjąć jakieś kroki, a nie hop-siup wymieniać jednego zwierzaka na drugiego.
Rozumiem, że teraz nie ma na to czasu.

Właściciele powinni się zastanowić czy nie lepiej znaleźć uszatkom nowy wspólny dom - jeżeli są zaprzyjaźnione, to rozłąka będzie dla nich ogromny przeżyciem, a tym bardziej rozłąka i trafienie obu do całkiem nowych miejsc. Po 5 miesiącach i tak króliczki nie będą ich pamiętać, a tak jak sama napisałaś "są pewne priorytety" i w tym momencie powinno nim być szczęście zwierząt, nie właścicieli.

Zamieść zdjęcia obu maluchów, wtedy szybciej odezwie się ewentualne DT, jeżeli właściciele zdecydują się oddać królika/króliki to niech zgłoszą je do adopcji www.adopcje.kroliki.net będą mieli pewność, że maluchy trafią do dobrego domu.

lilly

  • Gość
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2010, 20:45:20 pm »
pisałam że klatka jest ponad metrowa :) nie mierzyłam jej ale jest duża i mają dużo miejsca. Proponowałam już wybieg składany i niech nawala w kafelki, nie byłoby jej tak słychać bo największy huk robi to plastikowe dno. No ale na razie nie piszą się na nic bo właściwie nie wiadomo na co liczyć i co organizować. Wiem jak wygląda sterylka u królików. Jednak to nie na chwilę obecną, nie ma czasu żeby się tym dodatkowo zająć. Na razie szukamy DT dla obydwu na ten okres.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2010, 14:43:47 pm »
Tak i jak tą samicę już wymienią na inną a tamta też będzie się tak zachowywała to znowu wymienią i tak do skutku

goldie

  • Gość
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2010, 21:05:19 pm »
Jakub, dokładnie o tym samym pomyślałam :(
dla królików byłoby lepiej jakby razem trafiły do adopcji lub jak sytuacja życiowa właścicieli się ustabilizuje to wysterylizować samiczkę i kupić im zagrodę, zaprzyjaźnianie królików nie jest prostą sprawą a rozdzielanie już zaprzyjaźnionych to bardzo zły pomysł.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2010, 21:30:58 pm »
Lilly, widzisz, problem w tym, że królik to nie jest towar, który - jeśli szwankuje - można wymienić. To jest żywe stworzenie, które ma swoje potrzeby i charakterystyczne dla siebie zachowania.
Uważam, że w tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie oddać króle do adopcji SPK, Miso podała wcześniej link.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

zeberka161

  • Gość
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2010, 16:15:42 pm »
A skąd są królisie ??

goldie

  • Gość
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2010, 19:32:07 pm »
lokalizacja: Brzeg
tel 796292703
gg 9735159

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 2 króliczki szukają DT! Mają właściciela. Pilne!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2011, 01:23:30 am »
proszę o przeniesienie wątku do archiwum