Autor Wątek: Nirvana i jej dzieci  (Przeczytany 9772 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Goga

  • Gość
Nirvana i jej dzieci
« dnia: Lipiec 05, 2010, 12:30:25 pm »
W związku z tym, że Miś nas tak zaabsorbował nie przedstawiłyśmy historii naszej drugiej Warszawskiej biedy Nirvany. Nirvana pochodzi z inerwencji. Została przywieziona z okiem wielkości orzecha włoskiego i zaawansowaną ciążą. Przywieziono wtedy też Nightwisha, na którym nie będę się skupiać, gdyż po wyleczeniu ropnia na nosie (ropień z perforacją - inaczej dzióra na wylot) i kastracji czeka na nowy dom w przechowalni (zdjatka są w innym wątku).
Nirvana urodziła 4 maluchy, dzięki temu, że oko zareagowało na antybiotyk i nie trzeba go było na szybko usówać. Niestety jej stan jest nadal poważny. Ropa leje się z za gałki co sugeruje, że ropień jest (zrobimy USG aby się upewnić). Teraz nie wdrożymy intensywnego leczenia, aby dać młodym szanse na przeżycie. Jak przestanie je karmić być może czeka ją operacja usunięcia oka (niestety). Dziś zabieram ją z lecznicy do domu.
Co do interwencji podobno zostało tam jeszcze kilka królików. Ich stan zdrowia na pierwszy rzut oka był zadawalający. Szczegóły zna Michał Kucharski. Zdjątka wstawimy w najbliższym czasie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2010, 18:07:08 pm wysłana przez Goga »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2010, 12:33:08 pm »
Goga, a możesz napisać, co się działo z królikami w Nieporęcie? Jeśli była o tym mowa to przepraszam, przekierujcie mnie na inny wątek..

Goga

  • Gość
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2010, 13:05:47 pm »
Nie byłam na tej interwencji, ale postaram się dowiedzieć i opisać bo sprawa nie jest zakończona.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2010, 13:21:45 pm »
naprawdę wakacje są i coraz więcej bezmyślności ludzkiej i biednych uszu
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2010, 14:14:25 pm »
Z tego co pamiętam, po zgłoszeniu interwencji w "Mini zoo" pojechał tam Michał z dr Jałonicką.
Zgłoszono interwencję cytuje kawałek listu:

"otoz krolik ten ma calkowicie ma zalepioną prawą twarz pyszczka ropą z
oka - jest to jeden wielki "strup" , nie widzi zatem na prawa strone -
oko jest i prawa strona jest masakrycznie napuchnieta. ".

Na interwencji był Michał i z tego co mi wiadomo miała jechać dr Jalonicka, ponieważ było podejrzenie myxomatozy u reszty króli. Przywieziono 2 króliczki, samca i samicę. Sprawa jest nadal otwarta.
Więcej info ma Michał.

Offline Karolcia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:37:05 pm »
Naprawdę nie wiem gdzie niektórzy pochowali swoje mózgi!! Jak tak można postępować ze zwierzętami.
www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/wirtualne-adopcje-krolikow

"JEŚLI MOŻESZ POMÓC - NIE ODMAWIAJ".
Warszawa i cała Polska czeka na wsparcie Uszatych serduszek

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2010, 13:50:45 pm »
Czy potrzebna jest jakaś pomoc? Materialna albo fizyczna (zabranie jakiegoś króliczka do weta czy coś takiego)? Jestem z Warszawy i mam piątki wolne od pracy, więc jestem dyspozycyjna piątek-niedziela. Moje uszy na pewno też chętnie podzielą się jedzonkiem, jeśli będzie taka potrzeba. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Goga

  • Gość
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2010, 07:29:52 am »
Dzięki za propozycję, czasem trudno ogarnąć moje stado. Mam prośbę ogólną do wszystkich. Mieszkam w Warszawie i prowadzę przechowalnię dla królików (zazwyczaj mam 3-4 SPK-owskie króliki) w tej chwili na przykład 5 dorosłych i cztery małe. Potrzebujemy ręczników, ściereczek lub czegoś w tym stylu ostatno nawet bawełniane koszulki były w użyciu (byle było chłonne), więc jeżeli ktoś ma ich nadmiar będziemy wdzięczni. Idzie nam tego sporo szczególnie, że dużo zwierząt choruje. W związku z trudnościami w wyjaławianiu tego, raczej trzeba je po jakimś czasie wyrzucić. Obawiam się jednak rzeczy z lumpeksu wole taki domowe. Bardzo dziękujemy Nirvana i jej 4 dzieci, Lucky, Enigma, Nastka, Happines, Kropeczek  :bunny:

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2010, 09:46:10 am »
Goga, nie zdążyłam wysłać ręczniki i pościel bawełnianą do zgagi dla Kitki i jej dzieci, więc mogę wysłać do Ciebie, proszę o adres na PW

Dopiero teraz doczytałam, że Kropeczek, nasz Ślązak jest u Ciebie na DT. Dziękujemy za przygarnięcie go pod swój dach
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2010, 10:31:05 am wysłana przez Kitty27 »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2010, 12:36:32 pm »
Na interwencję pojechał Michał wraz z osobą zgłaszającą, bez doktor Jałonickiej - Rzepki, bo jednak okazało się, że miała tylko godzinę wolnego, a trzeba było jechać daleko.

Królików w sumie zostało tam około dziesięciu, zabraliśmy te w najgorszym stanie. Króliki jednak nie są tam porozdzielane płciami i założę się, że się mnożą na potęgę. Michał jutro wyjaśni z ich właścicielką ich stan prawny i albo zakonczy sie polubownie albo bedziemy zakładać sprawę w sądzie - chociaz wolelibysmy tego uniknąć, bo sprawa nie jest dramatyczna, a to bylby tylko kłopot dodatkowy.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2010, 21:23:45 pm »
Dzięki za propozycję, czasem trudno ogarnąć moje stado. Mam prośbę ogólną do wszystkich. Mieszkam w Warszawie i prowadzę przechowalnię dla królików (zazwyczaj mam 3-4 SPK-owskie króliki) w tej chwili na przykład 5 dorosłych i cztery małe. Potrzebujemy ręczników, ściereczek lub czegoś w tym stylu ostatno nawet bawełniane koszulki były w użyciu (byle było chłonne), więc jeżeli ktoś ma ich nadmiar będziemy wdzięczni. Idzie nam tego sporo szczególnie, że dużo zwierząt choruje. W związku z trudnościami w wyjaławianiu tego, raczej trzeba je po jakimś czasie wyrzucić. Obawiam się jednak rzeczy z lumpeksu wole taki domowe. Bardzo dziękujemy Nirvana i jej 4 dzieci, Lucky, Enigma, Nastka, Happines, Kropeczek  :bunny:

Zostały mi podkłady higieniczne, przydadzą się czy raczej szukać starych ręczników?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Goga

  • Gość
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2010, 23:42:43 pm »
Kropeczek nas odwiedził, jednak będzie mieszkał w innej przechowalni. Przyda się wszystko. Mi sie przydadza ręczniki szczególnie do transporterów i na wizyty u weta. Podkłady sa za to potrzebne Pszczółce na potęgę. Bierzemy co się da.

Offline Karolcia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2010, 09:33:53 am »
Blacky Boniek (Zibie) to ten Zibi?  :lol.Jeżeli tak to prześlij mi proszę jakieś zdjęcia.

www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/wirtualne-adopcje-krolikow

"JEŚLI MOŻESZ POMÓC - NIE ODMAWIAJ".
Warszawa i cała Polska czeka na wsparcie Uszatych serduszek

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2010, 09:36:44 am »
karolcia29, to nie ten Zibi, syn Marlonka :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2010, 11:34:21 am »
Goga, to możemy umówić się na przekazanie? Paczki wychodzą dosyć drogo, a ja chętnie gdzieś podjadę z tymi podkładami.

Boniek to Boniek z interwencji SPK - Zibi, bo mój chłopak nazywa go Zbigniew Boniek. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2010, 11:35:46 am »
Nadal proszę o adres (na PW), na który mam wysłać te szmatki.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2010, 16:59:40 pm »
Spakowałam podkłady. Udało mi się nawet znaleźć stare ręczniki - bardzo sfatygowane, ale czyściutkie - wyprane. Czekam na dalsze instrukcje. :)
Najwięcej czasu mam w okresie piątek-niedziela.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Goga

  • Gość
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2010, 23:12:47 pm »
Wysłałam na PW dane kontaktowe. Jakby co jutro wieczorem spróbuje jeszcze raz. Oko Nirvany jakby lepiej, nie ma wycieku ropy zza gałki (mam cały czas nadzieję, że ocalimy oko). Niestety nasiliło sie kichanie (wprawdzie od czasu do czasu, ale jest). Dzieci pootwierały oczka i stały się baardzo ruchliwe. Głównie biegają w koło budki. Musze zrobić te zdjątka, ale z tym gorzej (brak czasu). Może ktoś mógłby mi w tym pomóc. Fajnie byłoby uwiecznić dzieciństwo Nirvaniątek. Więc jak ktoś ma dobry aparat i ochotę to zapraszam. Mama się zgodzi, sama jest niezła modelka.

Goga

  • Gość
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 17, 2010, 23:21:13 pm »
Paczki doszły, wiele zacnego dobra w nich znalazłam. Jak już pisałam wszystko skrupulatnie obsikamy, obbobkujemy i pogryziemy. Wielkie Dzięki :bunny:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Nirvana i jej dzieci
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 27, 2010, 11:09:36 am »
Goga jesli już masz to dawaj zdjęcia maluchów :))) Teraz to już są pewnie niezłe łobuzy i mocno dają popalić mamuśce ;)