Autor Wątek: Przygarnę króliczka z klatką...  (Przeczytany 30281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majusia175

  • Gość
Przygarnę króliczka z klatką...
« dnia: Kwiecień 23, 2009, 14:59:02 pm »
Przygarnę króliczka z klatką...  chętnie z Częstochowy i okolic. Albo z transportem. Wiem że to głupie o co proszę, ale nie pracuję i nie mam pieniędzy na kupno takiego zwierzaka....

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:05:11 pm »
Zajrzyj na www.adopcje.kroliki.net
Skoro nie pracujesz to skąd weźmiesz pieniądze na wyżywienie, szczepienia i leczenie królika w razie gdyby zachorował?

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:05:47 pm »
Majusia175 niechce cię urazić ale jeżeli niemasz pieniędzy na kupno to na utrzymanie też raczej nie będziesz miała . Królik to dość drogie i wymagające  stworzenie. Pomyśl czy jesteś zapewnić mu ok 30-50 zł miesięcznie + weterynarz ?

Majusia175

  • Gość
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:09:51 pm »
Wszędzie to samo..... żal was słuchać. Miałam królika i sama wiem czego mu potrzeba!!!!!!! Królika nie są wymagające. Mój żył 11 lat. i dobrze. Aktualnie nie mam kasy na to żeby sobie kupić następnego. Od tego są adopcje i potrzebujące króliki.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:10:04 pm »
Majusia, królik i klatka to nie wszystko. Trzeba mieć zaplecze finansowe na lata jego życia i na spełnianie jego potrzeb. To są sumy idące w tysiące złotych.

TUTAJ przeczytasz świetny artykuł o kosztach utrzymania psa. Uwagi w nim zawarte odnoszą się analogicznie do królików, więc nie będę ich tu powtarzać.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 3:12 pm ]
Cytat: "Majusia175"
Aktualnie nie mam kasy na to żeby sobie kupić następnego. Od tego są adopcje i potrzebujące króliki.

Nie, nie od tego.

Gratuluję Ci długowiecznego królika - ale miałaś szczęście, że nie chorował.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Majusia175

  • Gość
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:14:04 pm »
Ach no to jeszce powiedzcie mi że mój królik żył tylko 11 lat bo był źle karmiony czy coś!!!!! Bez przesady. Królik to nie smok.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:16:40 pm »
:oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:18:43 pm »
Nie będziemy Ci mówić, że był źle karmiony, bo nie wiemy, czym go karmiłaś. Weź ochłoń trochę, bo nikt Ci nie chce źle  :>
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:18:59 pm »
Proponuje zamknąć temat zanim dojdzie tutaj do wielkiej kłótni i wyzwisk

Majusia175

  • Gość
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:19:33 pm »
Ach przepraszam bardzo za długowieczność królika. Mojej koleżanki królisia ma już 20 lat!!!!! Rzeczywiście szkoda że tyle żyje. Pech normalnie. I nie mówię że nigdy mój Justinek nie był u weta. Bo był. Ale odszedł 2 miesiące temu....

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:21:45 pm »
Czy my ci coś zarzucamy przepraszam bardzo ?
My tylko próbujemy uświadomić ci że królik to dość wymagające stworzenie ..  :oh:

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:26:39 pm »
20 lat? Jakos ci nie wierze :co_jest
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:28:21 pm »
ja też ..
20 lat ..dobre
 :co_jest  :co_jest  :co_jest

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:29:19 pm »
Majusia175,  uspokój się i przestań krzyczeć. Tak jak pisała bosniak - ochłoń trochę.
Według ciebie jak np. pies żyje 20 lat i je same resztki ze stołu czy śmietnika to też jest szczęśliwy? Poczytaj dział "Dieta", znajdziesz tam wiele cennych porad dotyczących zdrowego żywienia.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:33:17 pm »
Majusia175, nie rozumiem Cie. ludzie na tym forum sa jak narazie dla Ciebie życzliwi,a ty do nas z pretensjami. wejdz na www.adopcje.kroliki.net , wypełnij formularz adopcyjny i czekaj. a jak ci sie tu nie podoba to droga wolna nikt Cie tu nie bedzie trzymał

a mozesz mi jeszcze wytlumaczyć,miałaś królika który zmarł 2 miesiące temu (bardzo mi przykro); dlaczego chcesz adoptować królisia z klatką? Tamten królik nie miał klatki?

i jeszcze jedno mówisz ze nie masz na kupno królasa,a na jedzenie będziesz miała?
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:35:13 pm »
20  przeciera_oczy  przeciera_oczy  przeciera_oczy  a to na pewno królik był .. ?  :rotfl2
SylwiaG

AdaR_87

  • Gość
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:55:26 pm »
Kochani nie podnośmy sobie ciśnienia, naprawdę nie ma czym i po co. ktoś tu jest niedojrzały i jeszcze chce tanim kosztem wziąć sobie "pluszaczka" na barki. Zignorujmy po prostu. Jak dziewczę przemyśli sprawę i swój stosunek do nas to wtedy niech dopiero liczy na nasze rady.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2009, 16:05:05 pm »
amen
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Majusia175

  • Gość
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:57:10 am »
Za co to ostrzeżenie? I kto tu nie przestrzega regulaminu? Żal naprawdę. Wy wszyscy się jak zwykle mylicie.... Tak samo jak mylili się ludzie z forum o pieskach. Słuchajcie mój królik owszem miał klatkę. Ale nie wiedziałam czy jeszcze kiedykolwiek wezmę królika i dlatego klatkę oddałam koleżance, która ma 3 koszatniczki. Dlatego sama nie mam klatki dla królika. Poza tym nie żywiłam królikka resztkami, naprawdę wiem jak zajmować się takimi zwierzakami. Miałam ryby, 3 papugi, 4 chomiki, królika i psa. Nikt mi nie powie że źle się nimi zajmowałam czy coś. Zawsze miały dużo jedzenia- do wyboru i koloru, dużo ruchu i poświęcałam im dużo uwagi. Więc nie krytykujcie mnie, wcale mnie nie znając. KROPKA

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2009 11:01 am ]
http://zapytaj.com.pl/Category/010,005/2,690,Jak_dlugo_zyja_krolikiminiaturki.html i powiedzcie mi że królik mojej koleżanki nie jest fkrólikiem bo żyje już 20 lat. Choruje czasem owszem i bywa u weta.

Paulix

  • Gość
Przygarnę króliczka z klatką...
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:19:20 am »
Cytuj
Żal naprawdę.


Zawsze się zastanawiałam, dlaczego większość uczniów podstawówki tak upodobało sobie ten zwrot :hmmm

Cytuj
Wy wszyscy się jak zwykle mylicie.... Tak samo jak mylili się ludzie z forum o pieskach.


Każdy ma prawo się mylić. Ale kiedy 10 osób mówi coś zgodnie, i ma pojęcie o czym mówi, to prawdopodobieństwo pomyłki jest bardzo małe.

Cytuj
Słuchajcie mój królik owszem miał klatkę. Ale nie wiedziałam czy jeszcze kiedykolwiek wezmę królika i dlatego klatkę oddałam koleżance, która ma 3 koszatniczki.


Ja już się boję zapytać w czym wcześniej mieszkały koszatniczki. I od kiedy to klatka dla królika nadaję się dla kosztniczki? Zawsze myślałam, że to zwierzęta które lubią się wspinać, więc królicza klatka raczej nie jest odpowiednia.

Cytuj
Poza tym nie żywiłam królikka resztkami, naprawdę wiem jak zajmować się takimi zwierzakami.


To może napiszesz nam w końcu, czym go żywiłaś?

Cytuj
królik mojej koleżanki nie jest fkrólikiem bo żyje już 20 lat.


Załóżmy, że królik ma 20 lat. Patrząć na twój styl pisania, masz 11 - 12l.
Więc królik, w momencie, kiedy koleżanka go dostała mógł mieć 9 - 8 lat.
Jako iż niemowlakom nie daję się królików, to załóżmy, że dostała go mając lat 8, więc wtedy miał lat ok. 15... :hahaha  
Z mojej matematyki winika, że twoja koleżanka dostała 15 letniego królika :hmmm
Który równie dobrze mógł być królikiem rocznym...  :rotfl2