Autor Wątek: wredna Kaśka!  (Przeczytany 11184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pixelka

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 28, 2009, 16:48:56 pm »
Zauważyłam ,że jak karmię Kasieńkę to ona pierwszy raz dzisiaj była jakby spokojniejsza nie żucała się aż tak bardzo:) więc chyba zaczyna się oswajać.Moje kochane (wredne )Kasisko! :jupi  :jupi A tak właściwie to ile kosztuje obcięcie pazurków? , bo moja Kasieńka ma troszkę za długie.

Kasia z Edzią

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 28, 2009, 19:43:53 pm »
pixelka,  u mnie w Łodzi za pazurki,przegląd i odrobaczenie 10 pln,ale to najtańsza   klinika,co nie znaczy,ze zła ;)

Yuuki

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 28, 2009, 19:45:39 pm »
Ok. 5 zł , ale możesz kupić takie ciążki za ok. 10 zł i sama obcinać ;)

Kasia z Edzią

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 28, 2009, 19:51:43 pm »
można samemu,ale np.moja Edzia ma daleko ukrwione i tu ostrożnie...poza tym ona nie jest fanką obcinaczek a u weta..raz-dwa i już..niektóre króliczki mają ciemne pazurki i nie widać na nich końca ukrwienia i tu jest problem.

nuka

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 28, 2009, 23:15:41 pm »
Cytat: "Kasia z Edzią"
niektóre króliczki mają ciemne pazurki i nie widać na nich końca ukrwienia i tu jest problem.

nie ma problemu, ciemne pazurki obcinamy na linii załamania (za długie zaczynają się skręcać na boki)

pixelka

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 29, 2009, 08:01:46 am »
sama wolę nie obcinać, bo boję się ,że za daleko ciachnę i sprawię Kasiaczkowi ból.Przejdę się z nią do weta i fachowo bez boleśnie pozbędziemy się za długich pazurków;) odrobaczanie jest konieczne też? czy jeśli króliśka nie wychodzi z domu to nie trzeba odrobaczać?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 29, 2009, 09:19:20 am »
Nawet jeśli królik nie wychodzi na zewnątrz, to może złapać pasożyty. Możesz albo:
1. robić okresowe badania bobków na obecność pasożytów i jak w badaniach pasożyty nie wyjdą - nie odrobaczać; albo
2. odrobaczać profilaktycznie bez badania bobków; albo
3. nic nie robić.

I tak trzeba zawsze obserwować bobki i w razie zauważenia jakichś anomalii (np. małych glistek) odrobaczyć. U nas Astra nie była nigdy na "spacerku", a robale ma (właśnie walczymy od tygodnia :/ ).

Wpisz "odrobaczanie" w wyszukiwarkę - był obszerny temat o tym :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 29, 2009, 09:38:58 am »
Ciapusia, ja zamiast Frykasów czy Rollsów kupuję z VL Krok Cripsy, daje dwa kółeczka na tydzień, to jets to samo, tylko więcej włókna, po prostu lepszej jakości, a nie kosztuje duzo, tylko ja zamawiam przez neta, bo jakoś u mnie w zoologicznych nie ma.

Bosniak, my wczoraj zbadaliśmy kał - czysty. Robali, jak wiadomo nie zazdroszczę, jed w bólu, i że pozwolę sobie tak powiedzieć - wiem co czujesz. My prawie dwa miesiące żeśmy z tym walczyli....

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 29, 2009, 09:59:57 am »
Aneczka nie wiem jak w Mysłowicach, ale jest w Zoo Naturze w SCC. Tzn mam na myśli Krok Crispy :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Aneczka

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 29, 2009, 10:07:23 am »
jpuasz, no, w siloesii nigdy nei patrzyłam, ale jedna paczka starcza mi na rok, czy dwa, więc jeszcze długo nie będę potrzebowała

pixelka

  • Gość
wredna Kaśka!
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 29, 2009, 11:41:27 am »
to myślę ,że pójdę z Kasią na kontrolę i w razie czego odrobaczę;)

[ Dodano: Sob Sie 29, 2009 4:07 pm ]
Właśnie kupiłam Kasi sianko ZUZALI, jest bardzo chwalone więc zobaczymy czy Kasiaczkowi też posmakuje:) wizięłam takie z ziołami muszę przyznać że cudnie pachnie i fajnie wygląda.Kosztowało 4,20zł ale było warto bo sianko bardzo fajniutkie jest;)) (Moim zdaniem) a co na to Kasia to nie wiem ;P Zobaczymy za kilka dni  jak mi się skończy to co mam teraz to owtorzę  ZUZALĘ.