Autor Wątek: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.  (Przeczytany 12580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« dnia: Październik 03, 2013, 13:47:46 pm »
Kilka dni temu z adopcji powórcił do nas Czako. Nie pisałam, bo nie wiedziałam jak będzie się zachowywał. Przypominam, że Czako został oddany do weterynarza w celu uspienia z powodu agresji. W domu tymczasowym u Sicci agresji nie  było. W DS jednak się pojawiła.
Z moich obserwacji wynika że Czako, jest terytorialny w obrębie klatki. Nie lubi być zamykanym w klatce. Nie wykazuje agresji w stosunku do osób dorosłych. Na widok małych dzieci reaguje paniką, strachem i obłędem w oczach. Na widok Olki biegł centralnie na kaloryfer i głową uderzył w niego :icon_cry. Gdy czuje się zagrożony - ostrzeba - tupie nogami, warczy, boksuje. Gdy nie ma dokąd uciec - atakuje. Ręka małego dziecka ewidentnie źle się mu kojarzy. Gdy złapię małego -  warczy, głaszczę małego - też warczy, ale nie atakuje. Nie lubi noszenia na rękach. Szukamy domku bez małych dzieci, gdzie Czako z dorosłymi będzie mógł żyć na tzw. wolnych zasadach, z ludźmi cierpliwymi i wyrozumiałymi.
Zwiezać każdy może




Często tak siedzę i daję do zrozumienia, że mam Cię .......pod omykiem  :lol



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2013, 16:37:50 pm »
Mały dzielny Czako, znajdzie się dla Ciebie łobuzie wyczesany domek !

Przypominam, jak urodziwy jest mężczyzna:


Zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany.. no co chcieć więcej?
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2013, 10:59:49 am »
Czako bardzo chce mieć dziewczynę - kładzie główkę do wylizywania, jest uległy - jednak Lisa go nie kocha :icon_sad :icon_sad :icon_sad, gryzie, szczypie i warczy na Czako. A on tak bardzo chce się przytulić do futerka.....szukamy domku z młodą, ładną i zgrabną samiczką :lol :lol :lol



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2013, 11:14:42 am »
Koniecznie ze zgrabną laską .... :P

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2013, 19:47:43 pm »
O kurczę, Czako wrócił... No nic, lepiej teraz niż później - jeśli rzeczywiście wykazuje agresję w stosunku do dzieci, to lepiej, by ich nie miał w pobliżu.
Śliczny chłopak, ale widać taką niepewność w jego oczkach. Samiczka na pewno złagodziłaby jego obyczaje ;-)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Toczmek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2013, 19:24:14 pm »
Witam serdecznie :)
zgłosiłem chęć adopcji króliczka Czako wysyłając formularz :)
czekam cierpliwie na odpowiedź i chciałbym się dowiedzieć co tam u niego :)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2013, 22:40:05 pm »
Czako dziś ze strachu przede mną zsikał się ze strachu :icon_cry. Poza tym kica, bobczy i jest zdrowy. Nowemu opiekunowi trzeba dużo cierpliwości i miłości. Na dzień dzisiejszy - nie lubi się nosić, nie warczy i nie gryzie.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Toczmek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2013, 23:50:31 pm »
nie mogę się doczekać decyzji w sprawie adopcji :) a tak poza tym jestem bardzo cierpliwy :))

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2013, 08:06:01 am »
Och jakby było dobrze , jakby mały znalazł swój domek i swojego opiekuna/przyjaciela.
Takie małe ciałko a tyle już przeszło.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2013, 09:42:14 am »
Tylko nie rozumię dlatego przyniesiono małego do uśpienia. Ja bym musiała z tego powodu obydwie moje panny wziąć pod pache i zanieść do uśpienia bo warczą, gryzą i takie tam różne rzeczy mi robią. Zabrakło byłym właścicielom cierpliwości i samozaparcia.
W tajemnicy Wam powiem że Fifi (mega agresywna) po socjalizacji i nauczeniu wskakiwania na łóżko czasami do mnie wskoczy i zagląda co robie. Dumna jestem z niej i z siebie :)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2013, 16:54:59 pm »
Takie mam łapeczki

A taki jestem piękny



pozdrawiamy :bunny: :bunny: :bunny:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2013, 17:08:28 pm »
Oj Czako, my Ciebie nieustannie uwielbiamy i nam Ciebie brakuje (serio!), małego łobuza, z wyrafinowanym, acz kulturalnym podejściem do własnej prywatności :zakochany:
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2013, 21:32:50 pm »
Czako też brał udział w warsztatach - ale na swoich zasadach

pokazał jak zachowuje się indywidualista

byłem grzeczny - nie tupałem, nie warczałem, nie gryzłem.....pokazałem się od najlepszej strony
:lajkonik:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2013, 16:59:38 pm »
Czako pojechał do DT, gdzie został uznany za terytorialną samicę :lol :lol :lol. Moja mama postanowiła dzieciaka wychować i dać mu trochę stabilizacji. Na razie nie bardzo jej to wychodzi  :P :P :P Mama przyzwyczajona do oglądania seriali - mama siedzi na fotelu a kicek na ziemi - a tu klapa. Zanim mama dotrze do fotela Czako już na nim siedzi - na dźwiek telewizora lokuje się na fotelu. Mama mowi złaź - a mały warczy, tupie i na fotel nie puści  :lol :lol :lol

Pozdrawiam moich fanów
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 17:06:45 pm wysłana przez zgaga14 »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2013, 17:03:59 pm »
uroczy jest:)))))
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2013, 17:04:44 pm »
Mama przyzwyczajona do oglądania seriali - mama siedzi na fotelu a kicek na ziemi - a tu klapa. Zanim mama dotrze do fotela Czako już na nim siedzi - na dźwiek telewizora lokuje się na fotelu. Mama mowi złąź - a mały warczy, tupie i na fotel nie puści
Kocham go po prostu :onajego Mam nadzieję, że Twoja mama mu wybaczy tę niesubordynację :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2013, 17:06:45 pm »
albo dostawi drugi fotel i będą oglądać seriale w dwójke:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2013, 17:08:54 pm »
Mama ma kawalerkę i opcja drugiego fotela nie wchodzi w grę... po prostu miejsca nie ma. Mama kocha króliki i chce pomagać, sama niewiele ma a dla uszek ciepły kąt zawsze czeka.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2013, 17:10:32 pm »
to moze pufa:)? lub poduszka na kolanach dla mr Czako:)?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Śląsk/Rybnik - Czako, maluszek przyniesiony do uspienia.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:03:08 pm »
Pani u której przebywa Czako bardzo poważnie zachorowała. 8 stycznia czeka ją poważna operacja i później długotrwałe leczenie. Bardzo prosi o nowy i długoterminowy dom dla Czako, bez dzieci.
Czako jest bardzo specyficznym królikiem – ludzie się nad nim znęcali i w związku z tym, wykazuje zachowania mające na celu, przede wszystkim   OBRONĘ w szerokim znaczeniu tego słowa. Najlepszą obroną jest atak: w postaci tupania, warczenia i w skrajnym stanie bezradności gryzieniem. Gdy przychodzą obcy ludzie trzeba klatkę nakryć kocem, bo inaczej rzuca się na pręty klatki z zębami. Na widok mojej Olki pobiegł ze strachu na oślep – zatrzymał się na ścianie a ja myślałam, że umarł, bo uderzył głową centralnie w mur. Nie lubi głaskania, nie lubi przytulania – żyje obok człowieka na własnych zasadach. Gdy się oswoił  - a trwało to długo – można go było pogłaskać, no ale zsikał się ze strachu – więc nie jest głaskany. …. Bardzo ciągnie go do innych królików, może ktoś szuka chłopaka dla dziewczyny?

Czako pomaga w rozbieraniu choinki.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.