Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1796412 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3220 dnia: Styczeń 05, 2014, 00:36:44 am »
jejku biedaczki !!! :( :( :(
piękne są-szybko domek znajdą.

Panie króliku :D
jak gratis, albo o wiele taniej to super !! może już nawet pieniązków  wystarczy na zakup . . . .  . .? ? ?
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3221 dnia: Styczeń 05, 2014, 00:44:41 am »
bylaby taka lampa, w tej samej firmie .... z gwarancja etc .... jedyna roznica to cena

w okresie okoloswiatecznym byl jakis problem z PW i chyba faktycznie czesc nie dochodzila

Pan_Krolik  to , to ...jak nie wiem co powiedziec : probuj zalatwic Panie_Krolik i jak tylko bedziesz cos wiedzial to bardzo prosze o info  :lol
p.s.
no byl problem byl niestety dlatego po kilka razy wysylalam odpowiedzi :nie_wiem ..ale widze ze i to nic nie pomoglo - szkoda - ale mam nadziej ze mimo tego jeszcze sie uda

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3222 dnia: Styczeń 05, 2014, 00:45:49 am »
taki byl i jest plan .... jakos po 7 stycznia dam znac


praktyka jest ze jesli jakas firma da sie przekonac i w efekcie cos daje taniej lub wrecz gratis komus to wzamian z kolei chcialaby np. ladne podziekowania, jakas reklame lub bannerek, takie jak w zoo (np. tym niedzwiedziem opiekuje sie Pan lub firma X) lub cos innego .... uprzedzam wstepnie ze i tutaj moze dojsc do zorganizowania takiego czy innego podziekowania dla firmy za gest
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 02:15:00 am wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3223 dnia: Styczeń 05, 2014, 10:39:00 am »
Miła, widzisz, jeszcze tyle rzeczy o królikach nie wiesz, a od 'Rodziny Adamsów' przeszłaś błyskawiczny kurs opieki nad królikami. Taa, nauki nigdy dość. Wybaczcie sarkazm, ale do szału i rozpaczy doprowadzają mnie takie historie - a najbardziej przeraża mnie to, że większość króliczych tragedii powodują ludzie przeciętni (nie źli, nie celowo złośliwi) - tylko właśnie zwykłe rodziny, które skonfrontowane z rzeczywistością okazują się rodzinkami z piekła rodem i generatorami okrucieństwa i tragedii. Z bezmyślności, przekonania, że człowiek jest o wiele ważniejszy niż zwierzęcia, a zwierzęta istnieją tylko po to, by służyć ludziom i ich bawić (a już najlepiej, by bawiły dzieci!).

Wybaczcie mój miniwykład o maksisprawie. Jakoś mnie tak naszło; po prostu przemawia przeze mnie gorycz...

Dziękuję, że udało się je odebrać, dzielna, kochana mamusia i jej cudne dzieciaczki :bukiet Teraz już będzie tylko lepiej. NIkt nie będzie z nimi "cudów wyprawiał" :]
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Wegielek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: GDYNIA
  • Pozostałe zwierzaki: WO - Sopot: Felcia
  • Za TM: Ogryzek, Węgielek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3224 dnia: Styczeń 05, 2014, 11:11:36 am »
Glupota ludzka nie zna granic, nic tylko poematy pisac na ten temat. Wazne, ze sa juz bezpieczne.
"Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś. Lecz pamiętaj, decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez."

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3225 dnia: Styczeń 05, 2014, 11:20:02 am »
dlatego trzeba edukować!!!! Myślę, zajęcia w podstawówce, które zrobiłyśmy z Bogusią na wiosnę spowodowały, że te dzieci z tych trzech klas nie będą chciały mieć królika w domu jako zwierzątka, lub jeśli będą chciały to będą wiedziały, że jest Uszakowo skąd mogą króliczka przygarnać i na pewno są bardziej świadome co króliczek je, ile żyje, że jest delikatny i nienawidzi być brany na ręce. Praca u podstaw jest bardzo ważna i ma efekt kuli śnieżnej.
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3226 dnia: Styczeń 05, 2014, 15:11:45 pm »
te zajecia byly w ramach zajec programowych ? poza czyli to sie chyba nazywa fakultatywnych ? to byla stricte wasza propozycja i nie musialo byc zgody kuratorium a tylko dyrekcji danej szkoly ? jakie argumenty byly uzyte w stosunku do dyrekcji ze wyrazila zgode na takie zajecia ? czy byl przygotowany plan zajec ? jakies pomoce naukowe / dydatkyczne ? czy zajecia byly nagrywane (material audio video) dla potrzeb edukacyjnych i np.dla kuratorium do wgladu ? czy rodzice musieli na tobwyrazic zgode ?

czy kiedys macie zamiar to powtorzyc czy tez powtarzac ? albo w ogole zrobic jako caly cykl zajec poruszajacy rozne aspekty zycia....bo przy dzieciach bez powtarzania materialu ciezko raczej o dlugoterminowe zapamietanie wiedzy ;-))
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 15:16:24 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline gretka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1542
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tofik, Kaja, Niezapominajka, Czako, Lolita
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Lesio
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3227 dnia: Styczeń 05, 2014, 15:36:48 pm »
Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze bo to moja działka akurat. Na zajęcia tego typu nie musi być zgody kuratorium. To rzeczywiście decyzja dyrekcji szkoły. Jeśli na zajęciach mają być zwierzaki warto wcześniej zapytać rodziców o zgodę, chociażby ze względu na możliwe uczulenia. Większość dyrekcji szkół bardzo chętnie wyraża zgodę na takie zajęcia. Uatrakcyjniają lekcje wychowawcze, lekcje przyrody itp:). Jeśli dyrektor szkoły argumentuje, ze z powodu takich zajęć nauczyciel nie zrealizuje podstawy programowej nie zniechęcajcie się Każdy przedmiot ma kilka godzin tzw "do dyspozycji nauczyciela". Na powtórzenia, utrwalania itp.
p.s.W szkołach specjalnych można je śmiało uznać za zajęcia rewalidacyjne.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3228 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:01:01 pm »
Dziękuję za info. Powiedzcie mi kochane gdzie jest opcja wirtualnej opieki i jak to wygląda? jestem zielona w tym temacie. Ta kruszynka podbiła nasze serce. I o ile nie możemy jej wziąć do siebie to rozważamy wirtualną opiekę tylko nie wiem jak to wygląda:P

A w realu będziemy ją dalej przytulać jak w sobotę.

Miła nam też było bardzo miło:D nie mogę przestać myśleć o tych wszystkich uszolkach. Jakbym miała możliwość wzięłabym do siebie wszystkie! ale ta mała, czarnulka się tak wtulała, tak patrzyła w oczy, że nie mogę przestać o niej myśleć...nie wiem jakby Semir zareagował...mam taki mętlik w głowie:(
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3229 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:03:08 pm »
Wirtualna wygląda tak, ze wpłacasz na konto pieniążki -mni.25zł co miesiąc :)
wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
Tytułem: WA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3230 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:04:01 pm »
zawsze można spróbować .. :) a może uszczęśliwisz i Semira i czarną kruszynkę .? :)

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3231 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:19:15 pm »
Tylko boję się, że ją weźmiemy, a Semir:
a) będzie agresywny, bo jest okropnie terytorialny- cały czas nas zaznacza bródką
b) maleństwo nie jest wysterylizowane z tego co wiem i nie miałabym gdzie jej trzymać, bo nie mamy miejsca na drugą klatkę (Semir ma kojec 1m2)
c) nie polubiłyby się
d) Semir by nas olał totalnie,a teraz jest bardzo zżyty z nami

Dlatego też wirtualna opieka to lepsza opcja.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3232 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:22:33 pm »
to ze znaczy bródką :) to chyba każdy uszak tak robi . moje i te które znam każde sobie brodkuje :)

no ale jak nie macie możliwości nowej klatki to rzeczywiście pozostaje tylko WO ,

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3233 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:35:26 pm »
Ps. co z DS dla czarnulki? Chica miała iść do DS, ale nadal jest w uszakowie. Są w tym temacie jakieś informacje?

Nadal nie wiem gdzie ten wątek z wirtualną opieką?:P
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3234 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:42:35 pm »
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3235 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:37:55 pm »
Dominique_90 !!!! wpadaj koniecznie częściej do Uszakowa to będziesz miała mniej obaw. Króliki są stadne i bardzo potrzebują drugiego króliczka. Na pewno wypatrzysz sobie uszaka, którego twój Semir pokocha :)
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline Wegielek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: GDYNIA
  • Pozostałe zwierzaki: WO - Sopot: Felcia
  • Za TM: Ogryzek, Węgielek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3236 dnia: Styczeń 07, 2014, 11:39:45 am »
Jedyne co moze sie stac to wzrost czulosci wobec Ciebie  :D. Wegielek sam wlazil mi na rece w sobote a teraz spi ze mna na lozku. Szalenstwo  :madrala:
"Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś. Lecz pamiętaj, decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez."

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3237 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:25:41 pm »
Solvieg dziękuję bardzo za link:)
Kaja będziemy 26, bo widziałam, że 18 jest komplet. Teraz w weekend nie możemy:(

ja się strasznie boję, że Semir nie będzie zbyt dobrze żył z innym królikiem. On jest przyzwyczajony do samotności, bo w stadzie był tylko jak przebywał u Małgorzaty. On jest strasznie zaborczy, bo jak był u nas pies mojej mamy, z którym żyłam 13 lat to tylko gdy brałam Dżekusia na ręce to Semir od razu musiał zwrócić na siebie uwagę, zazdrośnik jeden...
Poza tym nie miałabym gdzie małej trzymać, bo mamy miejsce tylko na jeden kojec i nic poza tym:/ ale nie mogę przestać myśleć o czarnulce. Ona się tak przytulała, tak patrzyła w oczy...ja się chyba nie nadaję do innych zwierząt bo bym je wszystkie przygarnęła:(
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3238 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:48:31 pm »
Decyzje o adopcji trzeba podejmować na spokojnie. Mnie co kilka tygodni jakiś królik łapie za serducho i o nim myśle. Może ktoś z Twojego otoczenia chciałby go przygarnąć? Miałabyś z nim kontakt a nie musiałby być u Ciebie w domu. :)
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #3239 dnia: Styczeń 07, 2014, 13:19:22 pm »
................ ale ta mała, czarnulka się tak wtulała, tak patrzyła w oczy, że nie mogę przestać o niej myśleć...nie wiem jakby Semir zareagował...mam taki mętlik w głowie:(
Dominika istnieje rowniez mozliwosc przygarniecia kroliczka na DT , m.in. po to zeby sprawdzic czy zaprzyjazni sie z autochtonem  :lol , wowczas tez istnieje mozliwosc wypozyczenia klatki z akcesoriami na czas okresu zaprzyjazniania w DT albo do czasu adopcji realnej innego DS , takze masz o czym myslec a do tego czasu ....znaczy podjecia decyzji o DT  :&gt; ....zapraszam do Adopcji Wirtualnej czarnejkulki 04 , jako pierwszy opiekun wirtualny masz prawo do wyboru dla niej imienia   :lol , jesli sie zdecydujesz na ta opcje jako pierwsza :)  -w razie jakiejkolwiek decyzji prosze o kontakt na adres : sopot@kroliki.net

dla przypomnienia  :lol :

Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie.  
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów.  

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net
w ktorym nalezy umiescic dane - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15866.0.html :
1/ imię królika i miasto/województwo / region, w którym przebywa - pod ktorego jest opieka
2/ wysokość zadeklarowanej kwoty, którą chcecie Państwo co miesiąc przelewać na jego utrzymanie ( min.25pln)
3/ zgoda bądź jej brak, na udostępnienie swoich danych - w przypadku zgody, podać jakie dane :imię i nazwisko, samo imię lub pseudonim/nick z forum...itp - oczywiście można pozostać anonimowym
Jeżeli zgodzą się Państwo na udostępnienie swoich danych , to na specjalnej stronie
poświęconej adopcjom wirtualnym krolikow z pomorza , zostaną one zamieszczone obok sponsorowanego królika.


wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

:heartSZUKAMY WIRTUALNYCH OPIEKUNOW ROWNIEŻ DLA NASZYCH NOWYCH PODOPIECZNY -   RODZINKI

MAMUSI I DWOCH JEJ MALUSZKOW  :heart

PIERWSZY WIRTUALNY WYBIERA DLA BEZIMIENNEGO IMIE

mamusia 01


maluszek 02 - bezowo czarny


maluszek 03
- czarno - biały  


i mam bardzo dobra wiadomosc - mamy dwóch nowych opiekunów wirtualnych  :hura: :hura: :hura: :

Dyniaszek zostal obiety wirtualna opieka przez PatrycjaP  :bukiet :bukiet :bukiet
oraz
fuksiarz05 otrzymal imie  :lol - Liluś (Lilianka) a wirtualnym opiekunem została p. Klaudia Borek z Zamościa  :bukiet :bukiet :bukiet