Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1797655 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2780 dnia: Listopad 17, 2013, 21:22:53 pm »
Sopockie Uszakowo i przebywające tam króliki mają w sobie to coś, potwierdzam :) Odwiedzając to miejsce czuję bijącą pozytywną energię, która nakręca do działania :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2781 dnia: Listopad 17, 2013, 21:47:26 pm »
Dokładnie ! No to czekamy na fotki z wizyty :)

Wirtualny opiekun

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2782 dnia: Listopad 17, 2013, 21:52:13 pm »
Też nie mogę się doczekać fotek z odwiedzin Solvieg! :D

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2783 dnia: Listopad 17, 2013, 22:06:19 pm »
Też nie mogę się doczekać fotek z odwiedzin Solvieg! :D

I ja :)

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2784 dnia: Listopad 17, 2013, 23:03:34 pm »
Skoro Lolek mój wirtualny synuś jedzie do domku to muszę wybrać nowe wirtualne dziecie :) imię już mam TIO. Tym razem uniwersalne, bo poprzednio z Loli zrobił się Lolek, więc teraz nie będziemy musieli nic zmieniać, kiedy nagle uszol zmieni płeć :) tylko jeszcze się zastanawiam, któremu królisiowi będzie pasowało najbardziej. Może jakieś propozycje?
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2785 dnia: Listopad 18, 2013, 09:31:16 am »
Skoro Lolek mój wirtualny synuś jedzie do domku to muszę wybrać nowe wirtualne dziecie :) imię już mam TIO. Tym razem uniwersalne, bo poprzednio z Loli zrobił się Lolek, więc teraz nie będziemy musieli nic zmieniać, kiedy nagle uszol zmieni płeć :) tylko jeszcze się zastanawiam, któremu królisiowi będzie pasowało najbardziej. Może jakieś propozycje?

Trzynaściak 02 :)

a jak wizyta w Toruniu ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 13:42:07 pm wysłana przez Bbutterfly »
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2786 dnia: Listopad 18, 2013, 18:15:25 pm »
duzoooo wiesci , duuuzooooo ...... z Sopotu
ale po kolei
piatek
Pod opieke sopockeigo uszakowa trafiła kolejna krolinka : Agatka ( Alicja ) : http://tablica.pl/oferta/pilnie-oddam-kroliczke-ID476VN.html
Dałysmy jej nowe imie , na nowa droge zycia  :lol , Agatka obecnie przebywa u mnie dochodzi do siebie po sterylizacji ,
jak sie troszke zadomowi to napisze o niej cos wiecej , na razie jest spokojna mloda samiczka ale to zmiana miejsca , za chwile pokaze co jej w duszy gra  :lol



sobota
kolejna wizyta u dr Krawczyka okazala sie byc bardzo pracowita , wiesci i dobre i nie ..
do Torunia tym razem pojechalo 9 uszoli ( w tym 2 na miejscu )
nie bylo czasu na zdjecia , wiec mam ich niewiele , weszlismy do doktora z godzinnym opoznieniem i trzeba bylo sie spieszyc  :/ :


Niestey nie bylo wynikow wymazu - czekamy - moze jutro beda
za to wykonane zostaly badania rtg : Tupta i Tarzanik i badania krwi : Vanilka i Mika
Kala - to 100% zdrowa dziewczynka  :lol - zeby w porzadku , pasozytow nie ma - okaz zdrowia - nie wystarczylo czasu na sterylke  :/

Mika - bardzo ładnie sie odchudzila  :lol - Doktor powiedzial ze nawet narzady wewnetrzne sa bardzo ladnie wyczuwalne - tam tluszczu tez juz brak - wyniki badan krwi w normie  :lol

Agatka - zdrowa samiczka - poddana zostala zabiegowi sterylizacji - narzady wewnetrzne w porzadku - obecnie na DT dochodzi do siebie juz ładnie wcina sianko , ziola i granulat , boby sa  :lol

Tosiek - nasz maly baranek ma zapalenie podeszw tylnich skokow - male ranki do wyleczenia - doktor powiedzial ze to poczatek ale zalecil krem z antybiotykiem : triderm , do smarowania min. dwa razy dziennie

Vanilka - mial dokonczone badania : krew - oprocz za wysokiego czynnika watrobowego , reszta wynikow w porzadku - mala bedzie dostawac lek na watrobe : Heparegen 1/4 tabletki 1xdz
a co do skokow , Doktor potwierdzil , iz prawdopodobnie musiala miec zlamane tylne skoki , ktore zle sie zrosly a w szczegolnosci jej lewy : jest przekrecony w stosunku do osi konczyny,  o 90 stopni  :/
ze zdjecia rtg wyszlo ze mala ma zmiany zwyrodnieniowe w obrebie stawow kolanowych a dodatkowo stany zapalne kosci piszczelowej, wlasnie tego lewego skoku - bedzie miala podawany : ArthroFos na stan zapalny kosci  - 1/2 tabletki 1xdz .
Doktor potwierdził iz nic nie da sie wiecej zrobic , szczegolnie ze mala dosc dobrze radzi sobie ruchowo ze swoja "ulomnoscia" , wiec łamanie kosci jest w tym momencie bezcelowe . Pzostaje nam zawalczyc o lepsza watrobe i silniejsze kosci

"Szaraczka z dzialek " - zostala pobrana probka do badania z jej łysego karku , jednakze Doktor wzial probke profilaktycznie gdyz zadego "grzyba" nie zauwazyl - czekamy na wyniki - oprocz tego mala ma wyraznie zgrubienie w okolicach tylnej czesci macicy, dosc niepokojace  :/ - konieczna sterylizacja i tutaj tez neistety nie zdazylismy  :/  - Szaraczka juz jest wpisana na liste jako pierwsza do sterylizacji  - poza tym reszta w porzadku

Tupta - miala z nami nie jechac tym razem ale poniezaw przez ostatnie 2-3 dni zaczela kichac dlatego rowneiz zalapala sie na wizyte i tym razem - zrobione zostalo rtg i okazalo sie ze jednak przerost zeba  
( o ktorym juz wiedzialysmy od ostaniej wizyty i ktory mial byc skorygowany w grudniu ) jest na tyle duzy ze nie mozna bylo czekac i to wlasnie Tupta zostala poddana zabiegowi wyrownywania zebow
wraz z usunieciem jednego z nich pod narkoza - obecnie Tupta wraca do sprawnosci zdrowotnej u nellcci , na szczescie apetyt jej dopisuje , jeszcze pokichuje ale widac musi "sie oczyscic" - jest pod obserwacja  

Dynia - nasz kochany Dyniulek rozkichal sie nam okropnie i tak jak pisalam wczesnie przestala jesc - stan zapalny gornych drog oddechowych i zapalenie oskrzeli
dlatego pomimo braku wynikow badania wymazu - Doktor zawyrokowal ze nie ma na co czekac i mala dostala bardzo silny antybiotyk : Oxyvet :icon_frown - 5 dawek - i do tego przeciwbolowy i przeciwzapalny : meloven,
do czasu,  uzyskania wynikow wymazu i albo zostanie  zmieniony antybiotyk albo bedzie kontynuowany ten
Wyniki badan krwi z tego wtorku okazaly sie byc bardzo dobre. ]Dynia do czasu naszej kolejnej wizyty w Toruniu w grudniu pozostanie w DT u katki

Tarzanik - Doktor byl bardzo zadowolony , nieco nam sie chlopak zaokraglil  :lol i zdecydwanie ozywil ,
oczka zaropiale ale Doktor po kolejnym bacznym zbadaniu zdjecia rtg , powiedzial ze wzgledu na jego wiek i ogromna mozliwosc uszkodzenia kosci szczek w trakcie operacji usuwania zebow ,
lepiej poczekac do czasu az okaze sie ona niezbedna , na ta chwile nic niepokojacego , oprocz lzawienia , sie nie dzieje
a ze Tarzanik wcina az milo to lepiej z tego korzystac , niech sie chlopak wzmacnia
ale oczywiscie decyzja nalezy do nas ... wiec usilnie myslimy ....a Tarzanik wcina i biega , duzo biega .... ;)

Dyniulek chciala bardzo bardzo podziekowac za prezent , kochanym cioteczkom : Asi , Paulince i Beatce  :bukiet :bukiet :bukiet - bardzo sie jej przyda szczegolnie teraz  :onajego:
jeszcze w samochodzie :

i juz w domku DT Dynki i Tarzanika  :





Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2787 dnia: Listopad 18, 2013, 18:19:00 pm »
A niedziela !

Wirtualny opiekun


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2789 dnia: Listopad 18, 2013, 18:28:29 pm »
to sobie maluchy podjedzą :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2790 dnia: Listopad 18, 2013, 18:54:35 pm »
niedziela
przyjechala Sabinka

i od razu zaczela zwiedzac bez pardonu  :lol



odwiedziny SOLVIEG  :lol i przyszli tez goscie: Marta z tz  DS Amora zobaczyc nasza nowa podopieczna  :lol
( Solvieg nie lubi fotek i mi uciekala  :nie_wiem , wiec wrzuce co mi wyszlo , tylko nie narzekac please  :P )



cioteczka Solvieg bez zbednych ceregieli zabrala sie do karmienia uszakow , nie lubi dziewczyna stac bezczynnie  :lol



i bardzo bardzo uszaki dziekuja za prezenty : transporter i warzywka i rodzynki  :bukiet :bukiet :bukiet
niektore uszaki dosc nieufnie podchodzily do rodzynek bo...nie wiedzialy co to jest i ze jest to cos do jedzenia ale jak juz zasmakowaly  ... :P


BARDZO BARDZO DZIEKUJEMY ZA PRZEMIŁA WIZYTE I BARDZO ZAPRASZAMY OCZYWISCIE PONOWNIE  :heart


Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2791 dnia: Listopad 18, 2013, 18:58:17 pm »
Ach ta nasza Solvieg no ...

Wirtualny opiekun

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2792 dnia: Listopad 18, 2013, 19:02:55 pm »
no co - nie było czasu na pozowanie :P poza tym żaden ze mnie model :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2793 dnia: Listopad 18, 2013, 19:12:13 pm »
i poniedziałek

zadzwonil telefon .....

piec czteromiesiecznych uszatych serduszek ........ nie sprzedało sie .... sa za duze ... nie nadaja sie na sprzedaz .....zaden sklep ich nie chce....

zycie piecu uszatych serduszek  wisi na wlosku ...waza sie ich losy ....

piesc uszatych serduszek jest za duzych na karmowke dla weza ..... maja byc ....... zamrozone ........ zywcem

one jeszcze zyja .... jeszcze mozemy cos zrobic .........


PIEC USZATYCH CZTEROMIESIECZNYCH SERDUSZEK BŁAGA O POMOC

SOPOT JEST ZAPCHANY ....NIE MAMY JUZ WOLNYCH KLATEK ....NIE MAMY ZDATNYCH POIDEL  ......NIE MAMY KUWET 

LUDZISKA KOCHANE POMOZCIE ...PIEC KALTEK ....POTRZEBUJEMY KALTKI ...
  :blaga: :blaga: :blaga:

moge wstac i po nie pojechac ...moge ...ale czy mam ?



Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2794 dnia: Listopad 18, 2013, 19:13:28 pm »
jedź -planujemy giełdę na Sabinkową sterylizacje- będzie sporo fantów - Sabinka się podzieli zyskiem :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2795 dnia: Listopad 18, 2013, 19:14:06 pm »
Dr Krawczyk jest niesamowity!!  :brawo: :brawo: :doping: :doping: :pokoj: :pokoj: co byśmy bez niego zrobiły!! :titanic: Oby królisie były silne i zdrowiały.  :hura: :hura: :hura:
Przy okazji zaklepuje WO od Grudnia :bunny: :bunny: :bunny: dla Łowiecka 02- będzie nazywał się Tio  :D :D :piesek: :bis:
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2796 dnia: Listopad 18, 2013, 19:20:46 pm »
Cytuj
i poniedziałek

zadzwonil telefon .....

piec czteromiesiecznych uszatych serduszek ........ nie sprzedało sie .... sa za duze ... nie nadaja sie na sprzedaz .....zaden sklep ich nie chce....

zycie piecu uszatych serduszek  wisi na wlosku ...waza sie ich losy ....

piesc uszatych serduszek jest za duzych na karmowke dla weza ..... maja byc ....... zamrozone ........ zywcem

one jeszcze zyja .... jeszcze mozemy cos zrobic .........

PIEC USZATYCH CZTEROMIESIECZNYCH SERDUSZEK BŁAGA O POMOC

SOPOT JEST ZAPCHANY ....NIE MAMY JUZ WOLNYCH KLATEK ....NIE MAMY ZDATNYCH POIDEL  ......NIE MAMY KUWET 

LUDZISKA KOCHANE POMOZCIE ...PIEC KALTEK ....POTRZEBUJEMY KALTKI ...  blaga blaga blaga

moge wstac i po nie pojechac ...moge ...ale czy mam ?


facepalm!!! bym tym ludziom z zoologicznych i pseudohodowli zrobiła  :lanie:  co my teraz zrobimy? :(
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2797 dnia: Listopad 18, 2013, 19:24:24 pm »
Zrobimy to co pisała Splvieg :) pomożemy , nie zostawimy Was samych :)

Wirtualny opiekun

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2798 dnia: Listopad 18, 2013, 19:30:14 pm »
W środę wieczorem startujemy :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2799 dnia: Listopad 18, 2013, 19:37:19 pm »
Kochane Solvieg i duszka , nie wiem co powiedziec ....

musimy miec klatki od zaraz  :placze , Solvieg bylas widzialas - Sabinka dostala jakas plastikowa szuflade zamiast kuwety  :icon_sad  , a klatka tez pozostawia wiele do zyczenia a i tak jest to ostatnia
, bo nie mamy juz wiecej ani jednej  :icon_frown

poidla nam sie wykonczyly , zostaly dwa wolne pasniki  :icon_sad
Bartek pojechal do DS - po nim zostala 120 ale nie mam jej gdzie polozyc :icon_frown a jeszcze sa dwa tymczasowicze ktore wroca do Sopotu niebawem


Te maluchy sa czteromiesieczne - nie maga byc umieszczone razem - teraz siedza w jednym czyms na balkonie

KOCHANI BARDZO PROSZE O DATKI , NASZE POTRZEBY SA TERAZ OGROMNE :

ida regaly - stelaze maja byc najpozniej w czwartek i potem polki - wiem ze od joac jedzie jedna klatka 120  :onajego  

POTRZEBUJEMY KLATKI : 100, 80, 60
KOCHANI BARDZO PROSIMY O DATKI NA KLATKI
:
mozemy zakupic za jedyne 130pln "100" - za taka cene nie dostaniemy na rynku takich - to specjana oferta dla sopockich sierot i tylko dla nich
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa


jakby ktos mogl pomoc to prosze o pw
Tytułem: DAROWIZNA NA KLATKI DLA KROLIKÓW Z SOPOTU "