Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1243294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1600 dnia: Maj 19, 2013, 10:53:42 am »
A jak się czuje Ogonek ?

Wirtualny opiekun

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1601 dnia: Maj 19, 2013, 11:09:09 am »
Podaję od razu dwie informacje:

Ogonek od Straży żyje i za chwilę będzie miał kolejne ozonowowanie, za godzinę mam się dowiedzieć, co o nim sądzą. Straż znalazła go na ul. Czumy 20 na trawie przy chodniku przy przejściu pod blokiem przy Parku Górczewska, zgłoszenie telefoniczne dostali o 14.05  17 maja w piątek, nr interwencji 469490, załoga nr 8113. Resztę informacji dostaniemy mailem.

Bronchitek został znaleziony 15 maja pod adresem ul. Rogalskiego 5 pod drzewem przy bloku przy skręcie do kościoła za Biedronką, nr interwencji 466533.

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1602 dnia: Maj 19, 2013, 15:18:12 pm »
Czytając o Ogonku łzy mi leciały po policzkach. Strasznie to jest, jak można tak zaniedbywać zwierzęta, brak totalnej odpowiedzialności...
Czekamy na wieści o maluszku i oby były optymistycznie coraz lepsze!  :przytul :przytul
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1603 dnia: Maj 19, 2013, 15:21:46 pm »
Ja nie nazwałabym tego zaniedbaniem...to jest znęcanie się nad zwierzęciem.
Człowiek, który to zrobił musi być psychopatą...dzisiaj królik, a jutro co? Dziecko?

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1604 dnia: Maj 19, 2013, 15:26:57 pm »
Ja nie nazwałabym tego zaniedbaniem...to jest znęcanie się nad zwierzęciem.
Człowiek, który to zrobił musi być psychopatą...dzisiaj królik, a jutro co? Dziecko?
Też racja - znęcanie totalne :(
Nie można tak tego zostawić ..
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1605 dnia: Maj 19, 2013, 15:52:49 pm »
ja pierwsze co robię jak wracam do domu to sprawdzam czy moim potworkom niczego nie brakuje i daje im jeść chociażbym była sama padnięta i głodna, siebie zawsze stawiam na drugim miejscu...
ja robię dokładnie tak samo - Gucio i kiedys Gizmo, je lepiej i zdrowiej niż ja hihihiihih, więc jak czytam o debilach, którzy tak traktują zwierzaki jak potraktowali Ogonka, to mnie trzęsie ze złości wrrrrrr

a jak patrzę na małego Ogonka to widzę mojego kochanego ś.p. Gizma (oczywiście mój wyglądał jak prawdziwy baran :) wypachniony, wymuskany i ciągle najedzony :) )dlatego łzy leja mi się strumieniem, że coś takiego ktoś mu zrobił... ;( ale po wpisach widzę, że mały walczy i się nie daje :) i to najważniejsze :)

ode mnie poszło parę złotych na Ogonka, może to niewiele, ale nie mogę przejść obojętnie....


w czym króliczek przeszkadza ? On tylko KOCHA i wita z uśmiechem właściciela po pracy
  króliki baaaaardzo kochają i ja to wiem, bo każdego dnia mi na swój sposób to okazuje :):):)szczególnie jak nie zajmuje sie nim a on akurat chce się bawić :) nie jedną nogawkę mam pogryzioną, ale co tam :) on kocha mnie bo wie, że ja go kocham :):):)


ściskamy kciuki i łapki za Ogonka :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1606 dnia: Maj 19, 2013, 19:49:42 pm »
 :( dramat... tyle malutkich i bezbronnych stworzeń tak cierpi przez takich sk***ów :lanie:, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje bestialstwo i nieludzką postawę...skoro tak traktuje zwierzęta, jak traktuje ludzi???

.... 3mam kciuki za maluszka.... Przelałam pieniążka, obyśmy mogli mu pomóc ... :(

szkoda słów...
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2013, 19:53:52 pm wysłana przez Agness »

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1607 dnia: Maj 19, 2013, 21:50:53 pm »
Ogonek nadal walczy dzielnie! Miał dziś kolejne ozonowanie, żeby wytępic muchy do końca. Jutro będzie miał robione usg jamy brzusznej, sprawdzimy wątrobę i poszukamy jednego jąderka, którego nie widać. Jutro też rtg kręgosłupa.

Na fb Ogonka można zobaczyć jego zdjęcia przed gruntownym umyciem. Jest też jedno na wadze...




Tymczasem w biurze...

Negri już trochę wyluzowała z budowaniem gniazda :P Lada moment będziemy ją sterylizować. Dziewczynka w poniedziałek ma gościa... trzymajcie kciuki! :)



Hyży i Synek Cytrynek też do kastracji w najbliższym czasie.
Synek jest strasznie wesołym uszakiem :) Bardzo towarzyskim, zawsze zagląda do wszystkich uszaków.
Hyży jest bardzo miłym i grzecznym króliczkiem, strasznie lubi być w centrum uwagi. Niestety strasznie boi się podnoszenia i brania na ręce.





Odważniejsza połowa nierozłącznej dwójki Lasse&Bosse
Do chłopaków uśmiechnął się los... narazie nieśmiało, bo narazie na dt, ale jeżeli tylko przyjmą do swojej drużyny króliczą damę.... :) tutaj też kciuki!!

Lasse


Rumba nadal bardzo potrzebuje dt, chociaż na dwa tygodnie!



I pewnie już ostatnie chwile z "najmłodszym w rodzinie", bo z tego co wiem niedługo kica do nowego domku...
Kłębuszek





Niestety nie udało mi się porobić zdjęć wszystkim. Mam aparat tylko w telefonie i ciężko jest złapać przemieszczające się obiekty.

Zumba zrobiła nam cudowną niespodziankę w postaci zaakceptowania kuwety :P Dziewczyna jest bardzo bardzo czysta i schludna, w kuwecie lądują nawet bobki.
Poza tym jej lekko skrzywione uszko dodaje jej takiego charakteru, że ciężko małej nie lubić. Poza klatką jest cudowna. Podchodzi, daje się głaskać i wskakuje na kolana. W klatce nie lubi dotykania.
Dziś wróciła do siebie na samo: Zumba wracaj już do klatki :P
 :heart ciężko nie kochać

W biurze są też trzy nowe uszaki, które były już wymieniane, ale chyba tylko przelotnie
Kitek Filipek, lub inaczej Filipinek przyjechał do nas z Otwocka dzięki SiM  :roza:
Miał być panienką, ale okazało się, że nie jest :P
Jest puchatym łobuzem, bardzo oswojonym, daje sobie robić prawie wszystko! Do innych króliczków podchodzi z dystansem jeszcze, ale i tak z dnia na dzień coraz śmielej.

Pestka, na którą mówię Kawa nie wiem czemu :P Pięknie umaszczona brązowa panna, młodziutka. W klatce trochę agresywna, poza nią przekochana! Leżałyśmy dziś razem na podłodze i się głaskałyśmy :)
Panienka przyjechała z budowy w Otrębusach, dzięki Pani Izie  :roza:

Groszek, który jest Groszkiem chyba ze względu na jedną czarną plamkę na pleckach :P Ma zapalenie spojówek, więc zakraplamy oczka kroplami. Poza tym zdrowy. Przyjazny i oswojony. Przyjechał do nas z adrienne, jest oddany przez prywatną osobę.

Postaram się jak najszybciej wstawić ich zdjęcia.

Leszczynka dziś mnie nie owarczała! Trochę popiskała przy wlewaniu kropelek, ale mniej panicznie. Jeszcze tylko kilka dni i będzie mogła mieszkać w porządnej króliczej klatce. Myślę, że wtedy też poczuje się trochę pewniej.

Strażnik dziś mnie z kolei ładnie obsiusiał z półobrotu :P I na niego czas na kastrację :P

Cytrynki wypuszczone z łazienki fikają takie koziołki i robią takie piruety, że powinnam je chyba nakręcić :P

Śmietan w dalszym ciągu na dt u dr Strąk. Podobno sika i bobczy na wszystko i wszystkich. Ma problemy z kręgosłupem, pewnie przez otyłość (teraz już nieaktualną na szczęście). Ale czuje się nieźle, kica i... niestety przede wszystkim znaczy teren :P

Po bardzo długim czasie los uśmiecha się do Abi
Dziewczynka najprawdopodobniej trafi do cudownego domku do P. Ani, będzie miała tam koleżankę uszastą i opiekę najlepszą z najlepszych.
Mam nadzieję, że uda się jej już w tym tygodniu trafić do nowego domku. Będzie miała jak pączuś w masełku :P


Tuniesław a wolisz, żeby wyprawkę do Pulsvetu zabrać, czy macie może ochotę wpaść do biura w odwiedziny? :)


Podaję też dane do przelewu na Ogonka
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa
tytuł: darowizna dla Ogonka
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2013, 21:54:31 pm wysłana przez milka37 »
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Kenamysz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Ksawierek, Słonik Balonik i Bonia
  • Za TM: Basia ['] Anielka [']
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1608 dnia: Maj 19, 2013, 23:33:51 pm »
Poleciały złotóweczki dla Ogonka, tak bardzo podobnego do mojego Słonika. Piękny będzie z niego chłopak! Kwestia czasu :przytul:

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1609 dnia: Maj 20, 2013, 01:21:26 am »
Ja nie nazwałabym tego zaniedbaniem...to jest znęcanie się nad zwierzęciem.
Człowiek, który to zrobił musi być psychopatą...dzisiaj królik, a jutro co? Dziecko?

Człowiek? Chyba sku*wiel chciałaś napisać;/
Z każdą taką informacją stwierdzam, że moja psychika nie nadąża z przyswajaniem takich informacji. Jak można być takim gnojem? Co to zwierze mu zrobiło? Chciało byś nakarmione z raz dziennie, napojone i pogłaskane? I to przerosło pseudowłaściciela?;/ Nic już nie mówie, szkoda...

Ogonku teraz musi być tylko lepiej, udało Ci się trafić w dobre ręce i ktoś Cie niedługo napewno pokocha! Trzymaj się kochany!

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1610 dnia: Maj 20, 2013, 07:20:06 am »
a mnie przestają dziwić takie sytuacje. ludzie znęcają się nad własnymi dziećmi, więc jaki to problem krzywdzić królika, czy psa, przecież to tylko zwierzę, a opieka społeczna się nie przywali!

Offline marta981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1223
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1611 dnia: Maj 20, 2013, 08:13:50 am »
Trzymam kciuki 

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1612 dnia: Maj 20, 2013, 13:45:53 pm »
a mnie przestają dziwić takie sytuacje. ludzie znęcają się nad własnymi dziećmi, więc jaki to problem krzywdzić królika, czy psa, przecież to tylko zwierzę, a opieka społeczna się nie przywali!

To jest właśnie to. U nas ludzie nie mają za dużo praw, więc co dopiero zwierzęta... Jakie państwo takie rządy... Ale i tak i tak jestem na takie sytuacje jestem uczulona i nie umiem przejść obojętnie, żeby mnie to nie ruszyło...;/

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1613 dnia: Maj 20, 2013, 14:19:16 pm »
Jakie państwo takie rządy..
W kazdym   panstwie ludzie narzekaja na rzady....a tak na marginesie....okropnie jestem uczulona na takie robienie kupy w swoje gniazdo......

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1614 dnia: Maj 20, 2013, 14:38:16 pm »
Jakie państwo takie rządy..
W kazdym   panstwie ludzie narzekaja na rzady....a tak na marginesie....okropnie jestem uczulona na takie robienie kupy w swoje gniazdo......
Masz rację, każdy narzeka, ale jedni mają większe a inni mniejsze powody do narzekan:) Może faktycznie mało fajne, ale chyba lepiej mówić szczerze co się myśli. Zresztą to nie miejsce na dywagacje na temat kraju. Wracamy do króliczków.

Czy są jakieś nowe wieści o Ogonku?

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1615 dnia: Maj 20, 2013, 15:11:45 pm »
Za to na Facebooku się dzieje.  Pod postem o Ogonku właśnie i prośbie o wsparcie finansowe na jego leczenie.  Rozgorzała dyskusja, że stowarzyszenie naciąga ludzi, że konto fałszywe...:-( Przykre to niestety.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1616 dnia: Maj 20, 2013, 15:21:55 pm »
Swoją drogą zastanawiam się, jak reagować na takie zarzuty, że podajemy fałszywe konto.

Ktoś ma jakiś pomysł? Teoretycznie możemy skanować dokumenty o założeniu kont/subkont i wrzucać na stronę (szykuje się dla mnie dodatkowa praca).

Nasze konta podane są na http://www.kroliki.net/pl/strona/sponsorzy-krolikow-i-spk i widać wyraźnie, że są to wszystko subkonta jednego konta (poza jednym oddzielnym kontem w PKO BP dla biblioteki), ale jak udowodnić niedowiarkom, że to prawdziwe konta? Nawet, jeśli zeskanuję dokument, to mogą powiedzieć, że przerobiony w photoshopie.

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1617 dnia: Maj 20, 2013, 15:31:28 pm »
Oj nie byłabym sobą jakbym się nie wtryniła...

Powiedzmy sobie szczerze - zawsze znajdzie się ktoś kto podda pod wątpliwość całą pracę i serce jaką wszyscy w większym czy mniejszym stopniu wkładamy w pomoc uszakom. Robienie czegoś takiego dla samego tzw. trollowania jest chamskie, ale tak często spotykane, że myślę, że czasem lepiej jest... olać.

SPK działa legalnie, a ludzie zapominają, że to da się bardzo łatwo sprawdzić! Tylko im się nie chce, bo przecież wygodniej jest zmieszać kogoś z błotem w necie.

Ci co mają wierzyć - wierzą. Ci co mają pomóc - pomogą.

MY wierzymy i jesteśmy wdzięczni!! Wszystkie króliczki, którym pomogliście też!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1618 dnia: Maj 20, 2013, 15:40:25 pm »
Doszłam do wniosku, że być może osoba na Facebooku zobaczyła w informacji o profilu SPK na Facebooku tylko konto główne w VW Banku, które się zaczyna na 79 a kończy na 0001, i gdy podaliśmy subkonto mazowieckie z początkiem 52, a końcówką 0002, to uznała, że fałszywe.

Na wszelki wypadek zedytowałam stronę i dodałam link do pozostałych subkont, bo co by było jakby potem apel wrzuciło inne miasto ze swoim innym początkiem subkonta i inną ostatnią cyfrą?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1619 dnia: Maj 20, 2013, 15:44:03 pm »
Mam drobną sugestię - nie tłumaczcie się tak bardzo, to tylko podjudza sceptyków. Czasem wystarczy jeden oficjalny komunikat i nie wdawanie się w dyskusje z trollami (np. z formułą "nie zdecydowaliśmy się na dyskusję z Panem/Panią".
Istnieje tez opcja usuwania komentarzy, choć z tej należy korzystać subtelnie ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.