Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1314107 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1620 dnia: Maj 20, 2013, 15:46:55 pm »
z drugiej strony często w mediach słychać o wyłudzeniach dokonywanych przez organizacje społeczne i jest to bardzo bolesne, sama jestem nieufna i wolę dobrze sprawdzać organizacje, a jeśli ktoś o nas nie słyszał to też na dzień dobry może być nieufny. Na szczęście jestesmy znani w innych organizacjach i w urzędach, więc można zawsze do nich odsyłać niedowiarków.

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1621 dnia: Maj 20, 2013, 15:51:26 pm »
Słuchajcie nie ma co się przejmować głupim gadaniem. Jeśli ktoś nie do końca wierzy, to sprawdzi. W sumie to co się dzieje teraz, faktycznie wiele pseudofundacji i nie tylko próbuje ludzi naciągać więc nie ma się co dziwić że ludzie niechętnie pomagają. Ale kto będzie chciał sprawdzić, to sprawdzi i uwierzy. A wiele ludzi widzi w tym podstęp tylko dlatego, że sami nic dobrego dla zwierzaków by z dobrego serca nie zrobili. Nie czarujmy się - dziś rządzi pieniądz, a bezinteresowność jest mało kiedy spotykana, dlatego tak ciężko w dobre serce uwierzyć. Ja jakieś grosiki wyślę na pewno, ale nie wiem czy to będzie jeszcze w tym miesiącu.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1622 dnia: Maj 20, 2013, 16:15:04 pm »
Mam najnowsze informacje o Ogonku od Straży:

Przyzwoity stan już jest, sam je, troche wybrzydzal, więc dostał sondę, rozkrecil sie po niej, zaczal jesc sam siano, marchewkę, cykorię, jest juz w niezlej sytuacji, ale nogi - kompletne zaniki mięśni, przeklada się sam z jednej strony na drugą, umie się przesunąć i odwrócić, ale nie potrafi wstac, sika na siebie, ale zdaje sobie z tego sprawę, kontroluje to, jednak trzeba go myc, sam sika, ladne kupy, duzo ich jest.

Ma zaniki mięśni z niedozywienia, odwapniony, na RTG wyszlo: wszystko jest ok w calosci, kregoslup ok, nic zlamanego, ale osteoporoza.

Pytanie, czy to wszystko z braku ruchu i niedożywienia, czy jednak jakis nowotwór albo nadczynność tarczycy (nadczynność to już mój pomysł).

Usg będzie dziś o 20, więc dowiemy się jutro o wynikach. Pani doktor Podleśna mówi, że królik jest tak chudy, że gdyby był guz, to by go wyczuli, ale jeszcze wszystko się okaże w USG.

Parametry wątroby wyszły w badaniu krwi źle, z niedożywienia, i też nad tym pracują.

Jeśli USG nie wykaże nowotworu czy nieodwracalnego zniszczenia jakichś organów, np wątroby, to będzie można już myśleć o jakiejś rehabilitacji. Królik wymaga solidnego odżywienia i ćwiczeń, lekarze są już lepszej myśli niż w piątek czy sobotę.

Offline Ania89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
    • Misio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1623 dnia: Maj 20, 2013, 16:54:37 pm »
Super wiadomości

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1624 dnia: Maj 20, 2013, 17:13:09 pm »
Super, super, super!! Oby tak dalej Ogonku! Jeszcze będzie kicał z innymi królisiami :)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1625 dnia: Maj 20, 2013, 17:19:38 pm »
Ogonkowe wyniki krwi:

"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1626 dnia: Maj 20, 2013, 17:25:55 pm »
Juz na pierwszy rzut oka widać w tych wynikach odwodnienie i do tego silne procesy niszczące kości :(

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1627 dnia: Maj 20, 2013, 17:49:41 pm »
Trochę dla poprawienia humorów wkleję zdjęcie Sisi wcinającej świeżo ściętą trawę i mlecze  :bunny:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=614979578512229&set=pb.100000005781366.-2207520000.1369063399.&type=3&theater

Moja mała zazdrośnica której zawdzięczam nie jedną bliznę i nie jedno pogryzione prześcieradło zawsze jest na pierwszym miejscu (obecnie na równi z tymczasowiczem Bunnym) i u nas przede wszystkim to ja jestem człowiekiem Sis a ona moim zwierzem dopiero w drugiej kolejności  :diabelek jak pancia jest niegrzeczna i zrobi coś na co Sisi nie pozwala to jest kara pod postacią obfukania i obwarczenia a jak bardzo narozrabiam to czasem nawet gdzieś ząbki zatopi  :lanie:
Oczywiście nagrody za dobre sprawowanie też są i rekompensują całą resztę np.: chcę się przytulić więc dam się wziąć na ręce albo jak nie ma ochoty to da się podrapać za uszkami... o nagrody nie trudno z takim pieszczochem sasasa... :brawo:


Przecież różne pyszne kąski można dla królika dostać zupełnie za darmo!
Ja mam swój ulubiony warzywniak w którym zawsze jest wszystko świeżutkie i nie ma opcji żeby było coś np obite a Pani mnie już zna, wie że kupuję u niej nie tylko dla siebie ale i dla uszatych więc dziś dostałam gratis torbę liści od rzodkiewek i naci marchwi której ludzie często nie chcą i i tak poszłyby do kosza  :glupek: wystarczy zapytać :)
Następnym razem jak będę jechać do biura muszę się przejść po warzywniakach na bazarku to przywiozę coś dla biurowych sierotek  :knuje
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 18:03:29 pm wysłana przez alesia89 »
kocham moje uszate szczęście!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1628 dnia: Maj 20, 2013, 18:37:08 pm »
Sisi wygląda jak przyłapana na gorącym uczynku :) Dobrze ma u Ciebie :) Tyle mleczyków, mniam mniam  :hura:

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1629 dnia: Maj 20, 2013, 19:04:26 pm »
Ogoneczku walcz kochany :( dostałeś szanse ....na lepsze życie
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Milla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Milusia, Marcelek, Pusia, Tobiś, Puszek
  • Za TM: Brunio 26.03.2014:*, Lonia 24.04.2014:*
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1630 dnia: Maj 20, 2013, 19:25:15 pm »
Bądź dzielny Ogonku :heart Przelew poszedł :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1631 dnia: Maj 21, 2013, 07:40:59 am »
Jakie państwo takie rządy..
W kazdym   panstwie ludzie narzekaja na rzady....a tak na marginesie....okropnie jestem uczulona na takie robienie kupy w swoje gniazdo......


jakie rządy takie państwo jak już...

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1632 dnia: Maj 21, 2013, 12:09:00 pm »
Kochani, cały czas spływają do nas darowizny na leczenie Ogonka od Straży! Bardzo jesteśmy wdzięczni!!! :)

Leczenie Ogonka na razie pochłonęło od piątku tysiąc zł (wg telefonicznej relacji lek.wet. Mileny Wojtyś), a przed nim jeszcze wiele dni walki.

USG wykonane wczoraj wieczorem wykazało, że jedna nerka zawiera nieznaczne złogi i jest lekko powiększona, ale nie nie ma kamieni czy guzów nowotworowych, jest mimo to sprawna, druga nerka jest prawie całkowicie w porządku, wątroba powiększona o cechach przewlekłego zapalenia, nie ma guzów nowotworowych. Odnaleziono również drugie jądro w brzuchu. Jest podejrzenie, że właśnie wnętrostwo może być przyczyną, że królik w pewnym momencie swojego życia leżał na jednej stronie ciała i tak już zostało (on nie chce absolutnie lezec na drugim boku, cały czas przekłada się na stronę z odleżynami).

Ogonek jest dokarmiany na siłę co 3 godziny, ponieważ sam je zbyt rzadko i chudnie. Lekarze cały czas wokół niego chodzą. Na wątrobę ma podawane 3 różne leki, wykonywane są kroplówki.

Lekarz wet. Milena Wojtyś-Gajda poinformowała nas, że dzisiaj umieści w internecie nowe zdjęcia, po ozonowaniu.

Królik nadal się nie podnosi, ale nic dziwnego, skoro ma zaniki mięśniowe. Za 3 dni wykonamy powtórne badania krwi, aby stwierdzić, czy parametry się poprawiły. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest w stanie agonalnym i że nie znaleziono guzów nowotworowych ani całkowitej niewydolności jakiegoś narządu.
Niepokój budzi to, czy uda się odbudować mięśnie i postawić królika do pionu, czy będzie miał prawidłową pozycję ciała, a nie leżał wyłącznie na jednym boku.

Prosimy nadal o pomoc finansową, chcemy zrobić, ile się da i nie żałować pieniędzy, skoro królik ma wolę życia. Lekarze mówią, że nie wygląda na to, aby go coś w tej chwili bolało. Zapraszamy na www.warszawa.kroliki.net

Offline selaronda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1633 dnia: Maj 21, 2013, 12:12:18 pm »
Zuch chłopiec  :lol

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1634 dnia: Maj 21, 2013, 12:20:52 pm »
Walcz kochany króliczku !

Wirtualny opiekun

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1635 dnia: Maj 21, 2013, 12:48:04 pm »
 I takie właśnie wieści lubimy! Dzielny Ogonek i kochani darczyńcy  :jupi

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1636 dnia: Maj 21, 2013, 13:29:30 pm »
3mamy mocno, z całych sił kciuki i łapki za Ogonka!

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1637 dnia: Maj 21, 2013, 16:22:26 pm »
Cudowne wieści!
 :heart Kochani! Bez Waszej pomocy nic byśmy nie zdzialali! DZIĘKUJEMY!!!

Niestety mam też smutne wieści. Wczoraj w Pulsvecie wylądował Bronchitek. Mały nie robi bobkow i nie bardzo chce jeść.

Tunieslaw dziękuję za szybką reakcje i za cudowną opiekę nad Bronchitkiem. Wiem, że bardzo przezywacie jego chorobę.

Nie mam jeszcze informacji jak mały czuje się dziś. Wczoraj była pobrana krew. Chłopak ma drobny problem z nerkami. Było robione Rtg z kontrastem. Niestety wszystko zatrzymało się w żołądku :/
Mam nadzieję, że nie trzeba będzie operować ale pewnie nie możemy tego wykluczyć :(

Proszę o kciuki za Bronchitka



W siedzibie skończyło się nam sianko. Kroliki zużywają niesamowite ilości.
Również zwirku. Na jeden dzień idzie ok 20 l żwiru. A niestety trzeba założyć, że w wakacje raczej uszakow będzie przybywać niż ubywac :/

pilnie potrzebujemy domów tymczasowych!
Nawet krótkoterminowych. Lada moment będziemy mieć Panów po kastracji,którzy będą potrzebować opieki!
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1638 dnia: Maj 21, 2013, 16:46:51 pm »
Niestety mam też smutne wieści. Wczoraj w Pulsvecie wylądował Bronchitek. Mały nie robi bobkow i nie bardzo chce jeść.

Tunieslaw dziękuję za szybką reakcje i za cudowną opiekę nad Bronchitkiem. Wiem, że bardzo przezywacie jego chorobę.

Nie mam jeszcze informacji jak mały czuje się dziś. Wczoraj była pobrana krew. Chłopak ma drobny problem z nerkami. Było robione Rtg z kontrastem. Niestety wszystko zatrzymało się w żołądku kwasny
Mam nadzieję, że nie trzeba będzie operować ale pewnie nie możemy tego wykluczyć mutny

Proszę o kciuki za Bronchitka

Nam nie trzeba dziękować, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy aby mu pomoc !! Mieliśmy nawet leki żaby mu podać na poprawę pracy jelit, ale nie skutkowało :(, i rano też nie chciał jeść, i od razu pojechaliśmy !!

Moja narzeczona bardzo do niego się przywiązała, ja też z resztą... ale jej było tak smutno że musimy go tam zawieść i zostawić ;(. Że pewnie czuje że go ktoś porzucił ;(.

Mamy nadzieje że wróci do zdrowia i że będziemy mogli już go zabrać do nas... do domu i do swoich nowych króliczych przyjaciół.

O 20 mam zadzwonić i się dowiedzieć co się z nim dzieje, dam znać czego się dowiedziałem.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1639 dnia: Maj 22, 2013, 21:02:01 pm »
Ogonek walczy dzielnie!



Dzięki zabiegom ozonowania nie tylko pozbyliśmy się larw, zabieg ten przyśpiesza też nieco gojenie się odleżyn u malucha



Tak wyglądają jego odleżyny teraz





Jak widać na pierwszym zdjęciu maluch podjada sam co nieco :P Od czasu do czasu przy tym przysypia :P Dokarmiany jest też systematycznie przez ogonkowych lekarzy i ich pomocników :)

Bronchitek robi bardzo malutko bobków, na rtg już widać w prostnicy kilka bobków, ale cały czas jeszcze nie robi ich regularnie :/ Mierzymy ilość pokarmu, którą dostał
Tuniesław i Aniu  :roza: dziękujemy ślicznie za opiekę i odwiedzinki :)
Widmo zabiegu jeszcze nad nami wisi :/

W Pulsvecie jest też Łatek, który czeka na kastracje.
Robiłam dziś tochę zdjęć, więc postaram się je wrzucić po powrocie do domu.

"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"