Autor Wątek: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.  (Przeczytany 26082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 20, 2012, 08:39:47 am »
My też czekamy na wiadomość:)

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 20, 2012, 09:52:28 am »
Zakup w zoologu odradzam, bo miałam taki przypadek, ze rodzina poirytowała się procedura adopcyjna i kupiła królika - po tygodniu zdechł mimo pomocy weta i leczenia - był zbyt młody. Oczywiście największą tragedie przeżyła ich 10 letnia córka. Po tej sytuacji spokojnie już przeszli całą procedurę i aktualnie są szczęśliwymi posiadaczami królika z adopcji. Jak to powiadają człowiek uczy się na błędach - fajnie jeśli nie na swoich :)

Może być tak, ze obydwa domki będą ok i wtedy królik jedzie do tego, który jest bliżej, albo do tego kto się pierwszy zgłosił.
Ponieważ widzę, ze tak czy siak jedna rodzina Simby nie dostanie, bo się nie rozdwoi :) przypominam o opcji Domu Tymczasowego czyli DT - polecam to rozwiązanie, bo pomagając królikom można przy okazji poobserwować ich charakter i dobrać tego, który będzie najbardziej pasował nam charakterem.
Z doświadczenia wiem, ze króliki jakiś czas po adopcji potrafią radykalnie zmienić charakter - płochliwy szaraczek potrafi już po kilku tygodniach odważnie dokazywać i domagać się głasków, ale też może stać się terytorialny i wręcz agresywny. Dając dom tymczasowy nie zobowiązujemy się do adopcji, ale jeśli jakiś kroliś zawładnie naszym sercem to mamy pierwszeństwo w jego adopcji.


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 20, 2012, 10:05:31 am »
Simba jest śliczny (mówiąc nieskromnie wygląda jak moja Mierzwa z dodatkowym kolorkiem :P ) i jako rzecze simran milusiński, więc nie dziwię się, że jest taka walka o słodziaka.
Z drugiej strony słuchajcie, brzydalki też zasługują na kochające domy. Często właśnie te niezbyt urodziwe króle nadrabiają "niedoskonałości" urody cudownym charakterem.
Zgadzam się z charme odnośnie DT jako możliwości poznania charakteru królika. Gdyby nie DT nie mielibyśmy Trolla, bo nie wpadłoby nam do głowy zaadoptować takiego królika. Błagałam po cichu, żeby nikt jej nie chciał (a nie chciał, bo brzydka, duża i niemłoda).
Powodzenia z adopcją Simby życzę. Duże zainteresowanie króliczkiem sprawi, że szybko trafi do jak najlepszego domu  :bunny:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 20, 2012, 18:17:11 pm »
Pamiętajcie też, że nie każde złoto co się świeci ;) Podejrzewam, że gdybym wystawiła Axela na adopcyjnej 1,5 roku temu ( kiedy byl jeszcze zdrowy) to ustawiła by się do niego kolejna chętnych. A nawet teraz sporo osób by go chciało bo albo nie zwróciło by ich uwagi że ma wpisane "chory" lub by ich to nie obchodziło bo mini-baranek, milutki, słodki, nieagresywny, nie niszczy... prawie ideał.
Nigdy w życiu bym nie wzięła Zając "ze zdjęcia"- bo lubię zupełnie inny typ królików (białe) i gdybym miałą brać to pewnie jakiegoś bialego hodowlańca. A jednak jak była u mnie jeszcze na DT to zachwyciła mnie swoim charakterem i ogólnie zachowaniem no i została :)
Bycie DT to dobra alternatywa, żeby się samemu przekonać jakiego królika naprawdę chcemy i na spokojnie wybrać :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

sonia

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 20, 2012, 18:39:36 pm »
A ja zawsze biore krole ze schronu te,ktorych nikt nie chce.

krzysiek.p

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:44:25 pm »
Witam , w piątek miało odbyć się spotkanie przedadopcyjne  dotyczące Simby czy już wiadomo gdzie króliczek znajdzie nowy kochany dom?, jeśli tak to proszę o informację czy mamy nadal czekać na wiadomość a morze  szukać innego króliczka pozdrawiam.

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:07:41 pm »
Jupiii :) Prawdopodobnie jutro szwagierka odbiera króliczka maluszka Simbę :) :) :) 

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:11:48 pm »
Mi się Shiva w ogóle nie podobała, a kocham ją całym sercem i uważam, że to idealny królik dla mnie!

OMG Marciula, no masz szczęście, ze ja kochasz  :zonka: ;) Mnie się Shiva ZABÓJCZO podoba  :zakochany:, ale nie mam warunków na belga, więc nie mołabym jej zaadoptować  :icon_sad

shanlee GRATULACJE  :brawo: A jednak Twoi teściowie tworzą "porządny dom" ;)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:15:53 pm »
Jupiii :) Prawdopodobnie jutro szwagierka odbiera króliczka maluszka Simbę :) :) :) 

Gratulacje!  :D

OMG Marciula, no masz szczęście, ze ja kochasz  :zonka: ;) Mnie się Shiva ZABÓJCZO podoba  :zakochany:, ale nie mam warunków na belga, więc nie mołabym jej zaadoptować  :icon_sad


Ja chciałam Rudą adoptować albo Rudzielca... Kocham Shivę bardzo :) jakie znowu warunki?! To jak kotek albo mały piesek - dużo nie potrzebuje :P

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:42:57 pm »
Cytat: marciula on Styczeń 13, 2012, 15:54:36
Mi się Shiva w ogóle nie podobała, a kocham ją całym sercem i uważam, że to idealny królik dla mnie!

OMG Marciula, no masz szczęście, ze ja kochasz  malzonka oczko Mnie się Shiva ZABÓJCZO podoba  icon_serduszka, ale nie mam warunków na belga, więc nie mołabym jej zaadoptować  icon_sad

Ja miałam w planach adopcję Shivy, ale ktoś mnie uprzedził ;P

Super, że Simba szybko znalazł domek, gratuluję adopcji :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:46:20 pm »
gratuluję :)

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:47:09 pm »
dziś zapadła decyzja - Simba jedzie do domku stałego do Joasi :)
właśnie dogrywamy transport  :lol

Simbie życzymy kochających ludzi;
a ludziom morza miłości do uszatego !
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

krzysiek.p

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 21, 2012, 22:05:30 pm »
Witam , gratuluję nowej rodzinie Simby , jeden króliczek będzie miał lepsze życie , Ja chciał bym tylko dowiedzieć się czym sugerowano się przy wyborze nowego domu i dla czego osoby zainteresowane adopcją Simby dowiadują się z forum a nie z osobistej wiadomości czy wiele wymagamy? Pierwszy raz próbowałem uczestniczyć w adopcji i nie wiem czy raz jeszcze tego spróbuję .Pozdrawiam.

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 21, 2012, 22:31:09 pm »
Krzysku.p - krolik jest jeden, a chetnych czasem kilku  :icon_neutral
Ja chciałam być DT dla królika Słoneczko, ale po długim oczekiwaniu, okazało się, że ten królik trafił do kogoś innego. Do mnie trafiła Lusia, trochę później. NIE WYBRAŁAM JEJ po prostu ONA POTRZEBOWAŁA DOMU. Była/ jest dzika, niszczycielska, nieporządna (sikała wszędzie), ale nie umiałam jej oddać nie miałam sumienia i zaadoptowałam.
Adopcja działa tak: człowiek potrzebuje królika, królik domu. Jeśli naprawdę zależy Ci by pomóc, a nie po prostu zaoszczędzic na kupnie w sklepie, NA PEWNO ZNAJDZIESZ PRZYJACIELA spośród PONAD 100 królików na stronie adopcyjnej :) A warto :)

PS Być może tamten dom miał jedną rzecz która była dogodniejsza DLA TEGO WŁASNIE królika, a WCALE NIE SKREŚLA CIEBIE JAKO DS dla innego :)
Pozdrawiam



PS SPK to nie sklep nie można powiedzieć chcę tego i już
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 22:54:19 pm wysłana przez Szaraczek »

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 21, 2012, 22:47:58 pm »
Panie Krzysztofie - otrzymał Pan informację na swój adres mailowy niemal natychmiast po podjęciu decyzji o wyborze nowego domu dla Simby;
a decyzja zapadła dziś po godz. 21.00;
niestety nie da się pisać jednocześnie na kilka adresów na raz  :icon_sad
a poza tym to Pan wciąż kontaktuje się z pośrednikiem poprzez forum zamiast jak to pan pisze "poprzez wiadomości osobiste"
mogłoby się więc wydawać, że informacje z forum w pełni Pana satysfakcjonują a mimo to otrzymał Pan również wiadomość osobistą;
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 22, 2012, 00:29:56 am »
Pierwszy raz próbowałem uczestniczyć w adopcji i nie wiem czy raz jeszcze tego spróbuję .

Proszę się nie zniechęcać, zanim trafił do mnie pierwszy adopcyjny uszak składałam chyba z 5 formularzy, ale króliczki były już "zajęte"
Mogę zaproponować Alfa... jest śliczny, a jakoś nikt o niego nie pyta :( http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13104.0
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 22, 2012, 13:30:17 pm »
Jesteśmy już z Simbą w jego nowym domku.:) Jaki on jest cudowny!  I odważny- zaciekawiony zwiedził już pół mieszkania, trochę pojadł i zwiedza dalej.:) W ogóle nie boi się ludzi, daje się głaskać i sam przychodzi pod nogi.;) Oby tak dalej! Pozdrawiamy i wkrótce myślę, że założymy jego wątek.:)

sonia

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 22, 2012, 13:48:33 pm »
 :balet: cudownie :hura:
Czekamy na fotki przystojnego kawalera :bunny:

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 22, 2012, 13:51:22 pm »
Właśnie przyszedł zobaczyć co tu wypisuję.:) Może później strzelimy mu kilka fotek, ale teraz nie chcemy go dodatkowo stresować(choć na zestresowanego nie wygląda):)

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 22, 2012, 14:57:44 pm »
Czekamy. :)
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.