Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286855 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8400 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:33:54 pm »
Marta, dziewczyny po zabiegu mają już ten komfort, że z całej tej ekipy, to one najszybciej będą mogły trafić do DT i DS :) :) :) (z czego się przed chwilą cieszyłam :P) dorosłe samice są w najlepszej formie, gorzej z ogarnięciem młodszych króli :/ 3-4 miesięczne samce mają tak nabrzmiałe jądra - u królików w tym wieku jądra zazwyczaj trudno znaleźć, a tutaj...hormony i wspólna klatka zrobiła swoje :/
nie jesteś jeszcze przyzwyczajona do sterylizacji :P

jutro zerknę na 22 :)

co do bernardynów...Benek jest fajny :P ale fakt, można się przestraszyć. ja się go bałam, jak zdarzało mi się przechodzić przez płot :P groźniejszy byl w połączeniu z kaukazem Maszą...ale schroniskowej Maszy już nie ma :(

dziękuję za dzisiejszą walkę na froncie  :przytul

teraz coś optymistycznego :)

Sanne pozdrawia z DT  :)












Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8401 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:34:37 pm »
Na dyżurze dzisiaj armagedon. Olu, jak zobaczysz co wymodziłam dla dójki maluchów na dole przy klatce nr 22 to przynajmniej się uśmiechniesz.
Takk mi było dzisiaj szkoda uszaków, zwłaszcza dwóch samiczek po sterylizacji. Serce mi krwawiło. Za to przy wyjściu z Azylu czekał na mnie pies ważący więcej ode mnie i założę się że gdyby stanął na dwóch łapach byłby również wyższy:D niespodziewanka. ogromne są te bernardyny, ale na całe szczęście przyjazne.
Ja mam jutro dyżur :P Po tym opisie boję się co zastanę :P
Benek jest ok, tylko dziwnie paczy jak się przeskakuje przez płot  :icon_rolleyes


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8402 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:35:17 pm »
ooo bo nie tylko ja przez płot skakałam nie raz :P



Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8403 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:44:40 pm »
Maszy już nie ma?

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8404 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:45:46 pm »
Ola a może lepszy bedzie fenbandazol czy jak to się nazywa? Pamiętasz na Pysieńke tylko to podziałało a przechodziła kuracje sultridinem, bactrimem i nawet biseptolem.

PS
Kolejny głosik na bloga wysłany ( już 9 ).

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8405 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:46:24 pm »
Masza ze schroniska...partnerka Bernardyna...pies - owczarek kaukaski, staruszka - rezydentka z Azylu, pies stróżujący, która odeszła jesienią

nasza Masza jak najbardziej JEST :) i ma się bardzo dobrze :)



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8406 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:49:59 pm »
Miki, panacur to jest fenbendazol. wiem, że u Pysi najlepiej zadziałał fenbendazol, ale to jest kwestia reakcji na lek - sulfonamidy należą do najskuteczniejszych leków i u wielu królików świetnie zadziałały. Hugo i Pachino otrzymują zamiast bactrimu inny sulfonamid w postaci sul-tridinu (stosujemy to albo to) oraz panacur (fenbendazol w tabletce).

poza tym przy leczeniu e.c. bardzo ważny jest czas...pierwsze objawy poprawy często występują dopiero po zakończeniu leczenia - leki nie działają tutaj jak w przypadku leczenia przeziębienia czy chociażby problemów z układem pokarmowym, a w przypadku wejścia z leczeniem w takim stadium zaawansowania choroby jak chociażby u Hugo (czy wcześniej u Fly, Pszczółki, Szmatki, Bartusia etc.), wszystko się może zdarzyć. obiektywnie jest bardzo źle i w tej chwili trudno wyrokować...mamy do czynienia z przewlekłą postacią encephalitozoonozy, która jest mniej ryzykowna dla życia w danym momencie niż forma ostra/nadostra, ale bardzo trudno ją wyleczyć z uwagi na stopień zaawansowania.

może u Hugo uda nam się zwalczyć problem obracania się wokół własnej osi...to jest główny cel, ale będzie ciężko - to podobno trwa już bardzo długo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 20:56:22 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8407 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:55:08 pm »
O płocie uprzedził mnie dzisiaj pracownik schroniska :) Muszę przyznać, ze co jeden to oryginalniejszy, ale w życiu w żadnym miejscu nie czułam się bardziej swojsko.

Olu, nie dziękuj mi po każdym dyżurze, ja tam z radością wszystko robie :) A jeszcze z ogłoszeń duszpasterskich to były małe zmiany w 2 klatkach, ale starałam się wszystko rozpisać. W razie niejasności daj znać.

Hugo został otoczony kocami żeby nie miał za dużo miejsca. On jest taki żywotny. Zabroniłam mu umierać, kazałam wyzdrowieć i ma się mnie słuchać.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8408 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:58:20 pm »
11 miejsce - brakuje tak niewiele. Kochani wysyłajcie smski !!!!!


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8409 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:00:01 pm »
oryginalniejszy pracownik schroniska? :P

dobra, przestaję dziękować :P już wpadłaś :P mówiłam, że to daje satysfakcję :D  :przytul

swoją drogą, strasznie fajne jest to, że w naszym schronisku wszyscy interesują się królikami :D chociaż chłopaków trzymają się różne żarty :P



Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8410 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:03:39 pm »
Na pierwszy ogień poszedł Jarek -  z dredami. No w życiu nie widziałam bardziej oschłego człowieka a i tak go polubiłam. Po 10 minutach. Dzisiaj był inny. Miał damskie bransoletki na ręku :D tego polubiłam od pierwszego spojrzenia. Co jeszcze mnie czeka? Nie, nie mów, niech mam niespodzianke. ;)

Oj wpadłam kompletnie. W życiu się tak dobrze nie czułąm, chociaż serce mi się kraja na myśl o tych wszystkich misiakach w Azylu.

Jakie żarty? ;>

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8411 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:07:45 pm »
Jarek, mój rowerowy wybawiciel, oschły? No nie wierzę :P
A co do żartów, to fakt, chłopaki często sobie żartują. Ale też wydaje mi się, że doceniają naszą pracę :) I baaardzo pomagają  :bukiet


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8412 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:08:33 pm »
to pewnie popołudniu był Sebastian :) ja dzisiaj dostałam na FB od Marcina :D z królikami w roli głównej :D (Marcin lubi najbardziej żartować :P), a tak poza tym wszyscy mają do nas nadmiar cierpliwości...:P i to jest niesamowicie miłe :) dzisiaj naszymi wybawcami był Jarek i Pan Roman :) (Pan Roman, który sam zapytał czy ma jechać po pellet, bez mojego "proszę" :P)
tak to musi być...i niech tak się kręci :D

tym samym zachęcamy do współpracy z nami świrami kolejnych wolontariuszy :D :)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8413 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:09:33 pm »
Mała "relacja z frontu" zaprzyjaźniania Deedoli i Dzwońca  :niegrzeczny
Po kilku spotkaniach z łapoczynami w tle i wyrywaniem sobie kłaków z kuperków nastąpiła zmiana - pomogło zmienienie otoczenia do randkowania ;)
Co zostało osiągnięte po 3 randkach? Brak agresji, gonienia się i gryzienia  :jupi
Moje dwa króliko-skunksy zaczęły na siebie patrzeć przychylniejszym okiem, nieśmiało podstawiają sobie łebki do lizania oraz jedzą wspólne posiłki w przedpokoju( tu muszę jeszcze temperować Dzwońca - bo straszy Deedsona gdy próbuje się ona zbliżyć do jedzenia  :zonka:)
Najpierw z daleka....


Później coraz bliżej...



z randki na randkę jest coraz lepiej  :jezyczek:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8414 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:27:59 pm »
Deedee trzymam kciuki za Deedoli i Dzwońca :D piękny ten nasz chłopak ;)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8415 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:30:35 pm »
Ola_19 dzięki! Idzie ku dobremu na szczęście ;)
oj tak...piękny to jest skubany...i robi się coraz bardziej przytulaśny :PP  :onajego
Ostatnio jak opowiadałam o nim mamie przez telefon to rzuciła "a czemu ty go sobie nie zostawisz?"  :niegrzeczny....mama jest odrobinę niedoinformowana, ale powiedziała coś na co tylko czekałam  :lol

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8416 dnia: Styczeń 29, 2013, 22:23:36 pm »
Poszukiwany transport z Bydgoszczy/Torunia do Łodzi - dla jednego na pewno albo może i dla dwóch uszatków ;-) Gdyby ktoś o czymś słyszał bardzo proszę o kontakt: magda.gralak@kroliki.net :)

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8417 dnia: Styczeń 29, 2013, 22:35:39 pm »
z Bydgoszczy/Torunia do Łodzi
A kto będzie jechał do Łodzi? :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8419 dnia: Styczeń 30, 2013, 00:13:44 am »
Patrzyłam na ranking blogowy - spadliśmy na 14 pozycję i 250 głosów nie ma :(
Ja jeszcze dzisiaj" zatrudniłam" znajomych. Ech ...mówi się trudno