Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5282249 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline magda_lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7940 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:06:36 pm »
 :heart :heart :heart

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7941 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:14:39 pm »
tak się zastanawiam..czy to co zrobił terrarysta..połamanie nóżek znęcanie sie nad króliczkami itd....to chyba jest karalne?  :( z mojego punktu widzenia to oczywiscie dołączyłabym chętnie do  :lanie: :2guns: ale tak w świetle prawa itd czy to jest gdzies zglaszane?  :(

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7942 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:20:38 pm »
Hmmm... kryzys olsztyński. Do wiosny żadnego uszaka nie dam rady przygarnąć ale dorzuciłam pieniążek na konto.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7943 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:38:05 pm »
MartaP w jaki sposób dowiedziałaś się o tych maluchach od terrarysty?

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7944 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:45:11 pm »
Ja pisałam o dt dla Sophie ale Ola odpisała ze ktoś już przesłał formularz adopcyjny. Mam czekać.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7945 dnia: Styczeń 20, 2013, 16:06:50 pm »
Foxik, Justynka24.10 zawsze staramy się takie sprawy zgłaszać na policję bo inaczej nic się w tym chorym świecie nie zmieni... :( Dlatego tak ważne jest reagowanie i chociaż podejmowanie próby pociągnięcia takich osób do odpowiedzialności karnej.

Na stronie Azylu są opisane główne interwencje podejmowane przez nas w ostatnich latach: http://www.kroliki-torun.info/interwencje - nie wszystkie skończyły się pomyślnie, ale każda zwróciła uwagę na problem traktowania królików przez obecne społeczeństwo no i uświadomiła chociażby pewne instytucje takie jak policję czy sąd - że o króliki też trzeba walczyć :)

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7946 dnia: Styczeń 20, 2013, 16:57:41 pm »
Zastanawiają mnie ludzie, którzy trzymają takie zwierzęta jak węże, pająki w domu. Przecież to jest dzikie, niebezpieczne zwierzę :/ To nie jest pies czy kot, który jakoś się tam przywiązuje do człowieka :/ Strach myśleć co z tych dzieci kiedyś będzie jak się napatrzą na to, że ze zwierzęciem można zrobić wszystko, bo to zwierze :/ Kiedyś zwierzę mu nie wystarczy i się na człowieka rzuci :/ Ludzie są bezmyślni, nie mówiąc już o okrucieństwie jakie w nich siedzi :/
Jak można wspomóc tego małego biedaka?? Chętnie coś dołożę.
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7947 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:16:12 pm »
ReQ16 obydwa maluszki (drugi ma prawdopodobnie złamania w tych samych miejscach, tylko lepiej sobie z nimi radzi....) można wesprzeć wpłacając darowiznę na konto:

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
Citibank Handlowy Nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
(z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna dla Ethel i Pachino)

albo gdyby ktoś chciał wesprzeć sobotnią interwencję w Olsztynie to nr konta pozostaje ten sam a dopisek w tytule przelewu: Darowizna na interwencję w Olsztynie

Natomiast wszystkie dary rzeczowe takie jak klatki, transportery, jedzenie (granulat, zioła, suszki) oraz bardzo potrzebne podkłady higieniczne prosimy kierować na adres:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu
(z dopiskiem: Azyl dla Królików)
ul. Przybyszewskiego 3
87-100 Toruń

 :bukiet :bukiet :bukiet


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7948 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:28:43 pm »
Pachino jest bardzo dzielny, ale widać, że największy problem ma w tej chwili z tylną częścią ciała - tylne łapki rozstawia bardzo szeroko, jest też wychudzony...

tak jak wspomniała Magda, dzisiaj obejrzałam dokładnie Ethel...wczoraj nie zwróciłyśmy uwago na jej łapki, ponieważ jej zachowanie nie było niepokojące, jednak...Ethel również nie oszczędzono. moim zdaniem ma analogiczne złamania do Pachino, jednak jest w zdecydowanie lepszej formie.




Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7949 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:31:03 pm »
Co za kawał gnoja!!!! :/ Szkoda, że tego nie zauważyłam wcześniej.. A może i dobrze, bo i mi by krzywdę zrobił :/

Ktoś się pytał skąd o nich wiedziałam - koleś wystawił je na forum terrarystycznym, dostałam linka od MAS żeby się tym zająć.
WO AMIGO

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7950 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:36:01 pm »
Ethel również nie oszczędzono. moim zdaniem ma analogiczne złamania do Pachino, jednak jest w zdecydowanie lepszej formie.
Po prostu słów brak... zresztą biadolenie nic nie zmieni trzeba wesprzeć maluchy finansowo, a macie jakieś ulubione podkłady, może byś Olu umieściła link do takich podkładów? Albo chociaż jaki rozmiar najlepiej?  
Co za kawał gnoja!!!!  Szkoda, że tego nie zauważyłam wcześniej.. A może i dobrze, bo i mi by krzywdę zrobił
No właśnie....   :wiking:

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7951 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:39:53 pm »
Podklady podkladami.... mysle ze wazniejsze pewnie bedziei leczenie....sterylki i tak dalej
(oczywisice nic nieneguje !super że pomagamy i na pewno każda pomoc się przyda) tylko tak mi sie wydaje ze bardziej te zabiegi,alemogę sięmylic

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7952 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:50:08 pm »
podkłady jak najbardziej też :( używamy w tej chwili podkładów Tufi, wcześniej Seni, ale tak naprawdę firma nie ma dla nas większego znaczenia

na pewno bardzo przyda nam się też rodicare (granulat)...i tak jak napisała Dobrusia, niezwykle istotne będzie wsparcie w zakresie zabiegów i leczenia

za wszystko z góry dziękujemy   :bukiet :przytul



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7953 dnia: Styczeń 20, 2013, 19:24:17 pm »
A z jeszcze innej strony - bardzo prosimy o codziennie głosowanie na toruńskie schronisko, które bierze udział w konkursie Tesco, szczegóły wydarzenia tutaj: https://www.facebook.com/events/105024596334723/

toruńskie schronisko codziennie pomaga królikom, więc teraz jest okazja aby się odwdzięczyć! :)  :bukiet

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7954 dnia: Styczeń 20, 2013, 19:58:47 pm »
Ja głosuję na schronisko, ale dopiero od piątku, bo wcześniej o tym nie wiedziałam :(

Jeśli byśmy zrobili zrzutę na podkłady, to mogę zamówić od tufi bezpośrednio, wychodzi dużo taniej, bo 0,96zł za 1szt podkładu 60x90cm, także w razie czego można do mnie pisać! :) Jakbyśmy się zrzucili w więcej osób, to byłaby na pewno wielka oszczędność dla Torunia! No i pieniążki na wszystkie zabiegi - bo zabiegi to nie tylko kastracje/sterylizacje, ale też jak w przypadku tych biedactw od terrarysty - COŚ trzeba zrobić z ich łapkami :( Jestem pewna, że dr Krawczyk wymyśli co :)
WO AMIGO

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7955 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:15:47 pm »
Głos oddany na dwóch komputerach. :lol

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7956 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:24:07 pm »
szukamy transportów (i transporterów z uwagi na nasz plany wielkiego przewrotu w Azylu :P)  na trasach:

Toruń - Bydgoszcz

Toruń - Poznań

tymczasem Tufi postanowił o sobie przypomnieć :) jak widać na zdjęciach Tufi ma za sobą kolejną, naprawdę ciężką operację. na szczęście w w tej chwili w miejscu po zabiegu nie ma ropy - to tylko obrzęk tkanek po bardzo silnej ingerencji, a Tufi je, robi bobki i jest idealnym pacjentem








Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7957 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:26:56 pm »
My też się dołożymy do podkładów. I zagłosujemy. A jak pomyślę o tym sk***ynu ze Śremu to coraz bardziej amm ochotę tam wrócić. Uważam, że KONIECZNIE trzeba zawiadomić policję. Być może on szuka kolejnych królików na tych ich terarystycznych/terrorystycznych forach! Oni muszą poczuć, że ktoś im ciągle patrzy na łapska!

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7958 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:27:10 pm »
jutro rano jadę na 10 do sądu do bydgoszczy, jak ktos podrzuci mi króla na 8 do domu i ktos odbierze sprzed sądu w bydzi to mogę zabrać :-)

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7959 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:16:59 pm »
Tak jak pisałam 2.02 jadę autem z Poznania do Grudziądza i po weekendzie wracam. Wprawdzie to za dwa tygodnie ale może też się transport przyda.