Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281007 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7640 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:26:01 pm »
Biedny Florek :( taki niefart. Śliczny chłopak, widziałam na żywo, a jeszcze teraz z taką figurą :)
Czy Florek wrócił do azylu?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7641 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:27:46 pm »
po_sąąsiedzku zerknij do mojego postu z wczoraj :) Florek do czasu adopcji będzie nadal w swoim domu tymczasowym i gdyby w tym czasie, jednak postanowił zaprzyjaźnić się z Brittem, zostałby tam na stałe ;)



Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7642 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:30:49 pm »
Zgredzia jest przecudna  :zakochany:
Czy Florek ma wirtualnego opiekuna? Chętnie bym nim została :)
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7643 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:32:40 pm »
Oj, to dobrze, bo myślałam, że coś się zmieniło :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7644 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:40:47 pm »
o dżizas...Zgredzia  :zakochany: :bis: :heart jeśli do lutego nikt nie weźmie jej na choćby tymczas, to czeka ją jak nic pobyt w Olsztynie  :niegrzeczny

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7645 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:53:21 pm »
A fanów Grzybka, Fly, Gonzalesa i dobrych, zdrowych przysmaków zapraszam tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14650.msg395542/topicseen.html#msg395542 :D

Jutro z Bydgoszczy przyjadą 2 króliki - Hrabia, o którym pisałyśmy już wcześniej - oddany do sklepu zoologicznego z powodu ciąży opiekunki :] i Tosia... baraninka w sprawie której dostałam telefon z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy, jakiś Pan musi pilnie ją oddać z powodu wyjazdu - o mało nie trafiła do bydgoskiego zoo gdzie stałaby się karmówką :/ Kasia (Hariell) razem z mężem już ją odebrali i się zakochali :P z resztą nie tylko oni z tego co wiem  :PP ale jest niepokojąca wiadomość, mała zaczęła budować gniazdo... oby nie okazało się, że przyjedzie z niespodzianką :/

Jutro też na wizycie pojawi się adopcyjny Gomez, który ma koszmarne problemy z zębami i adopcyjna Bambi przemianowana na Niunię ;-)

Wszystkim zaangażowanym w jutrzejszy kolejny skomplikowany dzień bardzo dziękuję - Kasiu, mężu Kasi ;-), Pani Olu, Aniu -  :bukiet

ReQ16 - Florek nie ma wirtualnego opiekuna - jeśli chciałabyś nim zostać napisz proszę do mnie - magda.gralak@kroliki.net - Florek się ucieszy :))) :przytul:

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7646 dnia: Styczeń 09, 2013, 22:07:41 pm »
Ja tak nieśmiało, chciałam przypomnieć o ogonku Rudej.......


Zgredzia piękna



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7647 dnia: Styczeń 09, 2013, 22:08:10 pm »
i nasza toruńsko-poznańska księżniczka Zgredzia
Jak można być tak nieprzyzwoicie pięknym :D Florek też cudnie się prezentuje :D

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7648 dnia: Styczeń 09, 2013, 22:39:18 pm »
madzia85 napisałam :) Będzie mi bardzo miło jeśli będę mogła pomóc imiennikowi mojego staruszka :)
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7649 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:03:32 am »
Na adopcyjnej Lilou ma status "adopcja w toku" - kto się przyzna?  Śliczna dziewczynka zasługuje na domek - tak długo już czeka

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7650 dnia: Styczeń 10, 2013, 11:14:44 am »
ing w niedzielę wszystko się okaże co z tego będzie  :lol Trzymajcie kciuki :)

ReQ16 - już Ci odpisuję :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7651 dnia: Styczeń 10, 2013, 11:22:44 am »
oby nie okazało się, że przyjedzie z niespodzianką
Takie kochane puchate malutkie niespodzianki? Mi tam się gębą smieje, bo tak świetnie odchowane, jak u Was, to nigdzie nei będą :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7652 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:42:49 pm »
Jeśli już mają się pojawić na świecie to lepszego miejsca niż Azyl nie ma. Miejmy jednak nadzieję, że nie króliczce się tylko wydaje :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7653 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:56:03 pm »
Zasadniczo to chodzi w tym wszystkim o ograniczanie populacji zwierząt i kontrolowanie ich rozrodu - właśnie po to żeby nie były wyrzucane, porzucane, oddawane, zostawiane na śmietnikach, w reklamówkach na płotach itp. Po to dziewczyny kastrują i sterylizują uszole - żeby była pewność że nie posłużą nikomu jako "maszynka do rodzenia/zapładniania". No cóż....jeśli ciąża królicy będzie wysoka...to raczej malce powinny się urodzić, jeśli natomiast będzie można ją wysterylizować to trzeba się na to zdecydować. Decyzje trudne, mało przyjemne ale konieczne żeby uszy mogły żyć lepiej.
Oczywiście najlepszym "rozwiązaniem" byłaby ciąża urojona u królicy. No ale...się niebawem okaże co i jak :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7654 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:58:11 pm »
Oczywiście najlepszym "rozwiązaniem" byłaby ciąża urojona u królicy. No ale...się niebawem okaże co i jak
Moje samice regularnie budowały gniazda przed sterylką, więc jest nadzieja, że może to tylko to... :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7655 dnia: Styczeń 10, 2013, 16:01:06 pm »
Mojej po rozstaniu z Variusem też hormony strzeliły do głowy i się zaczęło zbieranie sianka do pyszczka i układanie go w zgrabne gniazdko  :/ Niby zabawnie wyglądało...ale widziałam że się męczyła - najzwyczajniej w świecie. Dlatego zapadła decyzja o sterylce i pod koniec miesiąca wiozę ją na zabieg. :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7656 dnia: Styczeń 10, 2013, 17:58:40 pm »
No Zając już po sterylce i wszystko ok. Nie była w ciąży. To informacja dla tych którzy sie bardzo o nią martwili a mnie zarzucali nieodpowiedzialność.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7657 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:36:01 pm »
Sylwek już znalazł dom? Wow...szczęście ma chłopak w Nowym Roku :) :bunny: :brawo:

gogamor super że sterylka Zając się obeszła bez komplikacji a mała nie miała "niespodzianki" :) Niech szybko wraca do pełni sił, wydrap ją za uszkami  :brawo:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2013, 20:39:21 pm wysłana przez Deedee »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7658 dnia: Styczeń 10, 2013, 21:15:50 pm »
to był ciężki dzień - logistycznie koszmarny dzień

Franklin jest już po zabiegu - stracił 4 zęby trzonowe, miał też korektę zębów po drugiej stronie; przy okazji został wykastrowany

Hrabia okazał się Hrabianką - zdrową,niezwykle urodziwą panną - po 1,5 h strzyżeniu - miała straszne kołtuny :/ - jutro zobaczycie efekt :P

króliczka, która przyjechała dzisiaj z Bydgoszczy - zwana Tosią (poszukujemy imienia bardziej charakterystycznego ;)), najprawdopodobniej nie jest w ciąży (przynajmniej nie w takiej wyczuwalnej palpacyjnie), jednak USG i ogólne badanie stanu zdrowia dopiero się odbędzie

dzisiaj odebrałam tel. w sprawie królika znalezionego w Toruniu w kartonie przy śmietniku w centrum miasta - tym sposobem do Azylu trafiła kilkumiesięczna Swan - piękna, delikatna króliczka z jednym okiem niebieskim, a drugim brązowym

w Azylu chwilowo zatrzymał się też młody uszak z Włocławka ze złamaniem łapki (na szczęście wkrótce wraca do swojego domu :))

poza tym adopcyjna Bambi ma za sobą korektę zębów - Bambi wygląda rewelacyjnie :) a adopcyjny Gomez kontrolę - 2 tyg. temu miał niezwykle ciężki zabieg, ale chłopak ma ogromną siłę woli i doc był bardzo zadowolony

księżniczka Zgredzia zmieniła dom tymczasowy i dzisiaj zamieszka w DT, w którym przebywa Pestka - Kasiu  :przytul

Franklin chwilowo stacjonuje u mnie - oby szybko doszedł do siebie :(

w sobotę przyjeżdżają do nas 2 króliki ze Szczecina i 3 z Koszalina...

prosimy o wsparcie - zwłaszcza zioła oraz podkłady - cena podkładów wzrosła :( w tej chwili możemy składać zamówienia tylko powyżej 500 zł - koszt 480 podkładów 90x60 (w samym Azylu zużywamy ok 300-400 miesięcznie) wynosi 513,22 zł - wstrzymałyśmy się z zakupem, aby spr. czy inne firmy jednak nie zaoferują nam niższej ceny, ale niestety nie

będziemy również wdzięczni za wirtualnych opiekunów dla nowych podopiecznych - kilkanaście królików od początku stycznia to naprawdę niezły początek...i duży finansowy wydatek :( (zwłaszcza w obliczu leczenia i zabiegów :/)

***

jutro wrzucę zdjęcia Hrabiny, Swan, Tosi...etc. etc. etc. ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2013, 21:22:05 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7659 dnia: Styczeń 10, 2013, 21:18:16 pm »
Cieszę się, że Franklin przetrwał zabieg. Od rana o nim myślałam :)
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html