Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286238 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6940 dnia: Grudzień 18, 2012, 23:44:14 pm »
Mam nietypowy problem z moimi uszkami. Miłość Chrupki do Jeżyczka jest tak wielka, że prócz wylizywania wygryzuje mu futerko - do gołej skóry, tak że ma aż ranki. ( w 2 miejscach w okolicy karku).
 Nie wiem czy przyczyną są jej nawyki, czy może Jeżyk ma jakąś chorobę skóry... Nie wiem, czy Jeżykowi smarować te miejsca maścią (co jak Chrupcia to zliże???). Generalnie nie wiem co z tym zrobić.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6941 dnia: Grudzień 19, 2012, 00:28:31 am »
Może to nie miłość a chęć zdominowania go? "Kochające się" królasy zazwyczaj nie wygryzają sobie futerka do tego stopnia, żeby pojawiły się ranki ;/ Ja bym na początek ich na kilka dni rozdzieliła, ranke przemyła i zdezynfekowała. I obserwowała czy przysycha/nic się nie sączy itp. Jeśli natomiast ranka nie wygląda za ładnie...to nie ma co kombinować tylko trzeba iść do weta.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6942 dnia: Grudzień 19, 2012, 12:16:03 pm »
Elu Lexusik jest juz u mnie. Szkoda ze nie mogłaś go wziąść. To wspaniały grzeczniutki nieproblemowy uszak. Zgaga14 mówi o nim ciapa. Truskowi chyba przypadł do gustu bo nie wiem czemu od rana koczuje tylko przy jego klatce i jak Kubuśka chce podejść to ją goni. Czyżby nietypowa druga miłość w naszym domu. O miłości samiczek tak mówi moja córka.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6943 dnia: Grudzień 19, 2012, 19:11:32 pm »
Truskowi chyba przypadł do gustu bo nie wiem czemu od rana koczuje tylko przy jego klatce i jak Kubuśka chce podejść to ją goni.
Ale wiesz, to, że koczuje, to może równie dobrze znaczyć nie miłość, tylko coś przeciwnego... Może go pilnuje i odpędza Kubuśkę, bo traktuje go jak swoją "zdobycz" ? :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6944 dnia: Grudzień 19, 2012, 19:58:10 pm »
Tak ale Zając jak lata to nawet przez pręciki klatk potrafi ją capnąć. A do klatki Lexuska dochodzi wąchają sie i nic mu nie robi. No więc nie wiem. Przeciez Lexiu narazie nie będzie wypuszczany z nimi bo samiczki niesterylizowane a z Truśkiem jeszcze muszą pobyć i oswoić sie.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6945 dnia: Grudzień 20, 2012, 13:10:32 pm »
Ja w sprawie bohaterskiej postawy naszej Kata_strofy :heart.
O co chodzi z tymi Ugotowanymi to ja dopiero dzisiaj dowiedziałam się od córki i….ponoć biorący udział ponosi znaczne koszty.
W związku z powyższym kata_strofa nie powinna ponosić wszystkich kosztów – fizycznych, psychicznych, intelektualnych i finansowych.
Może jakaś zrzutka w Ugotowanych??

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6946 dnia: Grudzień 20, 2012, 13:13:01 pm »
O co chodzi z tymi Ugotowanymi to ja dopiero dzisiaj dowiedziałam się od córki i….ponoć biorący udział ponosi znaczne koszty.
ooo??? nie wiedziałam, że to tak wygląda! Kata_strofo, Ty  nam pisz, jeśli tak faktycznie będzie! Jak najbardziej przyłączam się do apelu po_sąsiedzku!!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6947 dnia: Grudzień 20, 2012, 13:16:42 pm »
http://ugotowani.tvn.pl/informacje/lubisz-gotowac-zglos-sie-do-ugotowanych-i-wygraj-5-tysiecy,36483,1.html tu jest regulamin, nie mam w pracy worda i nie mogę dokumentu otworzyć :\
edit: otworzyłam ale tam nic nie ma o kosztach. Uczestnik dostaje od TVN jakąś umowę, może tam coś o tym jest. Może o zakup składników chodzi ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6948 dnia: Grudzień 20, 2012, 13:22:18 pm »
otworzyłam ale tam nic nie ma o kosztach. Uczestnik dostaje od TVN jakąś umowę, może tam coś o tym jest. Może o zakup składników chodzi ?
Hehe, pewnie ta umowa jest kluczowa.. Ale nie sądziłam, że to się może wiązać z kosztami... Myślę, że Kata_strofa nam zda relację, jak już sprawa nagrania programu będzie bardziej zaawansowana. W końcu nie zgłosiła się tam z chęci sławy i ambicji poprowadzenia własnego kulinarnego show (choć ma już mnóstwo pomysłów na inne programy  :diabelek :diabelek :diabelek)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6949 dnia: Grudzień 20, 2012, 13:24:05 pm »
Na koszty finansowe moje stanowcze eee tam  :nunu
Wiadomo, przygotowanie ewentualnej kolacji, ustrojenie stołu itd. jest na własny koszt, ale to nie jest dla mnie jakiś problem.
Jeśli chodzi o koszty pozafinansowe - dbacie o moje zdrowie psychiczne znakomicie (choć czasem ze skutkiem odwrotnym  :nie_powiem )  :bukiet


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6950 dnia: Grudzień 20, 2012, 18:14:21 pm »
Moj znajomy bral udział w castingu, doszedł dość daleko (chyba ostatni etap go wyeliminował) i z tego co wiem, nie ponosił żadnych dodatkowych kosztów :) jeszcze wypytam się go o szczegoly jak tylko bedzie online na fb :D

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6951 dnia: Grudzień 20, 2012, 18:50:27 pm »
to potem są jeszcze jakieś dalsze etapy rekrutacji???
WO AMIGO

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6952 dnia: Grudzień 20, 2012, 19:51:21 pm »
Potwierdzono - nic się nie płaci :)

Tak, etapów rekrutacji jest kilka (3-4)  Ekipa TVN przychodzi do domu, poznaje chętnego oraz dania, jakie chce się przyrządzić. Czasem zmienia coś w mieszkaniu, żeby pomieścić się z kamerami.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6953 dnia: Grudzień 20, 2012, 19:52:48 pm »
uuuu... niech wybudują kata_strofie dodatkowe lokum! :P
WO AMIGO

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6954 dnia: Grudzień 20, 2012, 19:55:19 pm »
"Tu jedną ścianę wyburzymy....a tu.....a tu to....." :PP

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6955 dnia: Grudzień 20, 2012, 19:58:59 pm »
okres przedświąteczny jest dla nas wyjątkowo pracowity - osiągamy logistyczne wyżyny :P (transportowe na pewno ;))

dzisiaj zabrałam Tufiego na rtg - w ostatnich dniach znowu miał mniejszy apetyt.
teraz Tufi jest już kilka godzin po zabiegu - mimo, iż dostał środek wspomagający wybudzenie, bardzo długo dochodzi do siebie (ale teraz jestem już spokojna)
doc usunął Tufiemu siekacze - dolne siekacze zaczęły wbijać się w żuchwę, w miejsce, gdzie Tufi ma odczyn zapalny (Tufi trafił do nas z bardzo zniekształconą żuchwą po prawej stronie) i tam pojawiło się nowe ognisko ropy (na szczęście mikroskopijne)
doc usunął też dodatkowego trzonowca z odłamkami korzenia - był zadowolony po zabiegu

teraz czekamy aż dzielny Tufi zacznie jeść  :przytul

zdj. Tufiego zrobione dzisiaj przed wyjazdem na rtg



***

po zabiegu sterylizacji jest również Chleb :) - dziewczyna ładnie się wybudziła, pojawiły się już bobki

***

dzisiaj odbędzie się jeszcze korekta zębów u naszej Atilki

***

czas przedstawić przybysza z Bydgoszczy, który skradł moje serce :P - mój typ...



więcej zdjęć poniżej :D

Magda ma wybrać imię spośród ostatnio zaproponowanych :)

***

jutro do Azylu trafi 4 nowych podopiecznych...

1. adopcyjna Fluffy z Olsztyna

2. 3-letni królik ze sklepu zoologicznego w Szczytnie uratowany przez Dobrusię

3. Tadeusz z Łodzi

4. królik z tablica.pl - do odbioru na wczoraj...:(

http://tablica.pl/oferta/krolik-ID20t1X.html#6d3b5c5a0e;r:15;s

***

droga do Azylu





świąteczny Azyl :)

























































































































z naszym reniferem :D

































uwielbiam taki widok :) Sanne...:)

















































Wojak w tle ;)








Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6956 dnia: Grudzień 20, 2012, 20:12:06 pm »
Ola Ola ten królik z tablica.pl to hodowlaniec?? (napisałam tu, bo nie lubię fb, często mi nie pokazuje odpowiedzi ludzi :P)
WO AMIGO

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6957 dnia: Grudzień 20, 2012, 20:12:21 pm »
No,nie! Ostatni Jagodzianin jak mu się wypiękniało,nikt nie chce takiego wspaniałego uchola?
Najbardziej mi się podoba zdjęcie tego lecącego czarnego króla ;)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6958 dnia: Grudzień 20, 2012, 20:14:02 pm »
na ostatnim zdjęciu widać jednego królika ale za to dłuuuuuugiego i ma 6 łapek ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6959 dnia: Grudzień 20, 2012, 20:55:18 pm »
jak sie nazywają ten brązowo- biały w czarne łatki branek no i ten rudy puchacz który jest na większości zdjęć?