Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281027 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6900 dnia: Grudzień 17, 2012, 12:01:29 pm »
nie ma wyjscia- trza kubuśce zaadoptować Zajacową:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6901 dnia: Grudzień 17, 2012, 14:11:54 pm »
Tej co ma kokcydia...podać Baycox,wyczyścić klatkę, kocyki itp, ją na parę dni odizolować i zachować szczególną higienę w kontakcie z resztą zwierzaków plus zrobić im badania kału. Jak kokcydia będą to też podać Baycox i po sprawie :) To się łatwo rozsiewa ale też i leczenie tego nie jest jakieś mega trudne. Są naprawdę dobre i skuteczne preparaty a kokcydioza u domowego królika czy kota to nie wyrok śmierci :) Co innego na fermach, przy masowej produkcji.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6902 dnia: Grudzień 17, 2012, 21:02:15 pm »
Nie żebym marudziła, ale bym sobie pooglądała jakieś zdjęcia Toruńsko-Bydgoskich uszaków :P
WO AMIGO

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6903 dnia: Grudzień 17, 2012, 21:15:05 pm »
O tak! I Chleb! Ona miała dzisiaj zabiegi. Czekamy z niecierpliwością na wieści!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6904 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:08:56 pm »
MartaP wkrótce będą zdjęcia, obiecuję  :przytul

tymczasem kilka informacji - w Azylu dużo się dzieje :]

dzisiaj Pistacja pojechała do DT u naszej Dobrusi  :bukiet

jutro do DT powędruje Pestka - nasza piękna, hodowlana panna  :przytul

oczywiście w Azylu musi być równowaga, dlatego jutro przyjedzie do nas uszak z Bydgoszczy, o którym wspominała Magda - mam nadzieję, że będzie chociaż w umiarkowanie dobrym stanie :(

szukamy też transportu na trasie Łódź - Toruń dla forumowego Tadeusza

oraz na trasie Olsztyn - Toruń dla królika oddanego do sklepu zoologicznego w Szczytnie

z Olsztyna do Azylu przyjedzie też adopcyjna Fluffy, a już jutro pokażę zdj. Yasmin, która przyjechała do nas w sobotę z Warszawy - po usunięciu nerki czuje się dobrze - Oluś :*

dostałam też zgłoszenie o króliku z Torunia, którego mamy przyjąć do Azylu...

***

Gawroszka jest już po korekcie zębów, a Puchatkę będziemy leczyć od jutra w kierunku kiły - grzybica wykluczona

***

Rene dziękujemy za piękne domki dla królików!  :bukietjutro postaram się wrzucić zdj. i napisać o nich więcej :)

***

zabieg Chleb przełożony na czwartek :)



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6905 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:13:33 pm »
Faktycznie się dzieje, ruch jak na Warszawie Centralnej! Jak Wy sobie z tym wszystkim dajecie radę, choćby logistycznie?!  przeciera_oczy
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6906 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:22:56 pm »
Yasmin, to ta co wrócila z ds?
cos czytalam, że Atilla ma mieć dt?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6907 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:41:24 pm »
Tak - Jaśmin/Yasmin - jak kto woli  :PP została zabrana przeze mnie z DS, gdyż jej opiekunka nie spełniła warunków adopcji.

Dzięki pomocy rice_cookie i Oli (absolu) udało się małą szczęśliwie dowieźć najpierw do Lublina, później do Warszawy gdzie okazało się, że musi mieć operację usunięcia nerki. Na szczęście wszystko jest już w porządku i mała jest gotowa do adopcji i oby tym razem miała więcej szczęścia...

A Atilka jedzie do DT do naszej Darii gdyż Kajka pokicała już do swojego DS :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6908 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:48:12 pm »
Bidulka Jasminka :( oby to już było dla niej po 7 latach chudych....jej sie należy domek marzeń
Atilka hurra:))

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6909 dnia: Grudzień 18, 2012, 09:27:07 am »
Atilka do DT? Bardzo się cieszę, moja śliczna dziewczynka, choć nie najmłodsza :*
Jasminka wróciła z DS? Dobrze, że udało się w porę zareagować i objąć króliczkę leczeniem! Może teraz szczęście się do malutkiej uśmiechnie...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6910 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:08:47 am »
Tak - Jaśmin/Yasmin - jak kto woli  :PP została zabrana przeze mnie z DS, gdyż jej opiekunka nie spełniła warunków adopcji.

fajnie ze jednak ktos takie rzeczy robi a nie zamiata sie takich spraw pod dywan (mowiac np. ze "sie nie da" lub "nie ma takiej mozliwosci"), dziekuje bardzo ....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 11:28:27 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6911 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:21:51 am »
Tak - Jaśmin/Yasmin - jak kto woli   została zabrana przeze mnie z DS, gdyż jej opiekunka nie spełniła warunków adopcji

Madzia, a możesz napisać konkretnie o co chodziło?

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6912 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:42:55 am »
Tez jestem ciekawa o co chodziło. Tez mam tymczasowiczke i narazie zgadzam sie na wszystko co przekazuje mi Zgaga14. Juz zapisałam Zając na po świętach na sterylke. Dziś przyjezdza do mnie niewidzący Lexusik. Jak juz ofiarowałam pomoc to staram sie wywiązywać z obietnicy.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6913 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:45:16 am »
Nie zakładajmy z góry że kobieta miała złe intencje. Może stało się coś co uniemożliwiło prawidłową opiekę nad królaskiem.....to wie akurat Magda i póki nam nie napisze, to nie osądzajmy :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6914 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:50:05 am »
Deedee zgadzam sie z Tobą. Ja tam jestem daleka od osądzanie kogoś. Ale prowadze dt i nie chciałabym powielać błędów innych. W końcu mi zaufano.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6915 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:58:09 am »
gogamor ja też prowadzę DT i wiadomo że skoro ktoś się zgłasza z własnej nieprzymuszonej woli do pomocy, czy jak ta pani...adoptuje królika ( bo tego chce, bo marzyła o króliku itp) to chce dobrze. Dlatego trzeba poczekać na fakty a nie snuć przypuszczenia :) A błędy...zdarzają się każdemu, jedyne co można zrobić to starać się ich unikać bądź niwelować ich skutki tak aby uszole cierpiały na tym jak najmniej :)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6916 dnia: Grudzień 18, 2012, 12:43:27 pm »
Do mnie pare razy wracały króliki z adopcji z DS. Przykladem może być biedna Omega, która ponoć miała być agresywna ,niedawać się karmić i wogóle zło wcielone. I ztego co sie orientuje też dziewczyny zGA podjely decyzje ze zabiorą Omegę z DS. Jak przyjechala do mnie to niebyło widać agresji była przestraszona. NAwet w stostunku do kota nie była. Bałasię panicznie  facetów. No nic czasem króliczki wracają. Ostatnio oddano mi parkę" bo śmierdziala/" A oni im nawet żwirku do kuwety nie sypali?! Jak im mówiłam to mówili ze bo oni rozsypuja i cośtam.;/ króliki tez zostaly zabrane.  tak się czasami zdarza i tego uwazam ja nie da się uniknąc boczasem przyszly DS wydaje się cudowny  i wszystko w porzadku ludzie są zaangazowani ,a nagle okazuje się że jednak zwierzaczek to obowiązek i trzeba sprzatąć ,kupic jedzenie itd. niektorzy nie zdaja sobie z tego sprawy.
Aleto takie moje skromne zdanie.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6917 dnia: Grudzień 18, 2012, 14:05:18 pm »
Niestety zwierzęta są jak małe dzieci to obowiązek ,ale jak ,że miły  :lol . No, cóż niektórzy nie nadają się ani do dzieci ,ani do zwierzaków. Przeważ wynika to z wygodnictwa i czasami z lenistwa.

Offline mikaja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6918 dnia: Grudzień 18, 2012, 14:55:09 pm »
Dziękuję za Wspaniałego Variusa.
Dziewczyny Jesteście Cudowne za to co robicie dla Tych Zwierzątek.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6919 dnia: Grudzień 18, 2012, 15:56:16 pm »
Ja tam np jak sprzątam klatki czy karmie uszaki to robie to z ochotą. Moja sasiadka już mi powiedziała że dziwi sie że tak mi sie chce robić koło 3 królikow. A wogole samo przebywanie i zabawa z nimi bardzo mnie wycisza. Przy mojej depresji po wypadku to działa na mnie jak cud. Zamiast pigułek mam uszaki. Córka już to całkowicie zaakceptowała bo widzi ze to dla mnie forma terapii. Jest git.