Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284895 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6440 dnia: Grudzień 02, 2012, 23:46:47 pm »
No coz, niestety to czesto zachowanie ludzi... Krokus miesiac temu przeciez dokladnie w takich samych okolicznosciach do mnie trafil. Teraz Zuzik. Jeszcze wczesniej Karmi, Edward kochany ech...mozna by mnozyc przyklady. Zeby tak bylo prawo zabraniajace dozywotnio posiadania zwierzat przez takich ludzi. Albo przynajmniej spotylak ich w zycii taki sam bol i porzucenie przez najblizszych...Wiem, okrutna jestem, ale czasem chcialabym aby kodeks Hamurabiego mialby zastosowanie w relacji zwierzeta/ludzie

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6441 dnia: Grudzień 02, 2012, 23:53:50 pm »
ja myśle dokładnie tak samo- tylko cierpienie ludzi bym wielokrotnie pomnożyła..wszak są więksi, więcej zniosą i samo porzucenie w chorobie to za mało
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6442 dnia: Grudzień 03, 2012, 00:23:02 am »
A co tam u Nimma? Ma już DS? Jesli tak, to muszę się rozejrzec za nowym wirtualnym podopiecznym.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6443 dnia: Grudzień 03, 2012, 17:13:27 pm »
Do Variusa wreszcie uśmiechnął się los i po bardzo krótkim pobycie w DT (2 tygodnie) znalazł wreszcie swój DS  :hura: :bunny:

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6444 dnia: Grudzień 03, 2012, 18:02:15 pm »
Varius był w DT w Olsztynie? To jest szczęśliwe miejsce dla uszoli. Jak tylko tam jakiś pojedzie to szybciutko znajduje stały domek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 18:34:38 pm wysłana przez ing »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6445 dnia: Grudzień 03, 2012, 18:18:35 pm »
Pięknie, Variusku! co za wspaniałe tempo :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6446 dnia: Grudzień 03, 2012, 18:57:46 pm »
Takie wieści to są miłe. A ja juz naszykowana na przybycie tymczasowiczki Zając. Kupiona miseczka poidełko karma i zieleninka. Ciekawe ile królinka spędzi u mnie. Moze też jej sie poszczęści i znajdzie szybko dt.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6447 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:18:06 pm »
A ja chciałam trochę prywaty...Luka pozdrawia  Azyl



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6448 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:34:14 pm »
anka_u teraz mogę już oficjalnie powiedzieć, że Nimm ma dom (niedługo do niego trafi), a niejeden z naszych podopiecznych szuka wirtualnego opiekuna

dzisiaj pod naszą opiekę trafił królik żyjący na działkach - dzięki nieocenionej pomocy Sebastiana ze schroniska, któremu udało się schwytać tego uszatego szaleńca  :bukiet
na szczęście nie grozi mu już zimowy chłód ;)

uszak jest zdrowy i wg doktora zdrowy :) piękny, czarny świr - najwyższy

***

Puchatka ma podejrzenie kiły (świadczą o tym dodatkowe zmiany w okolicy narządów rodnych)
istnieje również prawdopodobieństwo grzybicy, ale stosunkowo nieduże - grzybicę wykluczymy w przyszłym tyg. - Puchatka otrzymywała leki, więc wstrzymamy się z zeskrobiną, tak, aby wyniki były rzetelne

króliczka jest bardzo drobna - waży 1,20 kg

jej futro wymaga wymaga niezwykle ostrego i krótkiego cięcia, a przecież otka_a pozbawiła ją najgorszych kołtunów - koszmarnie zaniedbany uszak :/

***

dzisiaj niestety nastraszył mnie też Nobu :( rano był zbyt spokojny - miał niewielki apetyt, chociaż jego zachowanie nie wskazywało na bolesność brzucha

okazało się, że nie ma zatoru, ani wzdęcia, ale stanęła mu perystaltyka jelit, którą teraz pobudzamy

nasze szmerające serce bez zmian, ale oczy wyglądają bardzo ładnie

Nobu nigdy nie będzie stabilnym egzemplarzem

***

Abi wyruszyła dzisiaj do nowego domu - wszystkim zaangażowanym w transport, w tym Basi i marta1984 bardzo dziękujemy  :przytul

***

ing, Luka jest piękna :D ale z niej królowa :)

***

obiecuję, że jutro będziecie mogli przenieść się do Azylu chociaż za pośrednictwem zdjęć :):):)

póki co pozdrawiamy skrajnie sennie :P i do usłyszenia jutro ;)

***

gdyby ktoś zechciał wesprzeć nas ziołami i granulatem, uszaki będą wdzięczne  :przytul ruch w Azylu jest naprawdę duży, ale my czekamy na kolejnego podopiecznego
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 20:37:26 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6449 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:36:54 pm »
Ola a jak tam egzaminy? :P Możemy już puszczać kciuki? :lol Bo ja cały czas trzymam :P :P
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6450 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:38:41 pm »
MartaP dzisiaj miałam 2 ostatnie...jestem po 6 w tym tyg. i nie wiem jak się nazywam :] a wyniki przede mną, więc teraz pozostaje czekać na wyrok :D masakra...chyba samą mnie dopadł skręt jelit :]

a to oznacza, że jutro po pracy zamykam się z królikami w Azylu, żeby rozładować nerwy :P



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6451 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:40:10 pm »
to jeszcze nie puszczamy kciuków, teraz trzymamy za wyniki! :)
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6452 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:02:59 pm »
ing tak Varius trafił do mnie na DT 2 tygodnie temu i sama byłam w szoku jak szybko udało się znaleźć mu nowy dom stały. Trafi do rodziny z 8 letnią dziewczynką, która od pierwszego spojrzenia się nim zauroczyła i nie chciała wyjść ode mnie z domu bez Variuska ;) Wszyscy są przejęci i czekają niecierpliwie na nowego domownika. Mam wielką nadzieję, że Varius znalazł swoją przystań i będzie szczęśliwym królasem, na co zasługuje.
A swoją drogą...na myśl że mam go oddać ....chce mi się płakać, nie myślałam nigdy że będę wyć za królikiem :(

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6453 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:05:42 pm »
Abi wyruszyła dzisiaj do nowego domu - wszystkim zaangażowanym w transport, w tym Basi i marta1984 bardzo dziękujemy  przytul
A to jest DT czy DS, bo ostatnio nie jestem na bieżąco z czytaniem, a jestem jej WO?
gdyby ktoś zechciał wesprzeć nas ziołami i granulatem, uszaki będą wdzięczne  przytul
Olu, po 8 grudnia prześle Wam albo 8 kg CComplete albo 10 kg CPro co wolicie?
A swoją drogą...na myśl że mam go oddać ....chce mi się płakać, nie myślałam nigdy że będę wyć za królikiem mutny
A weźmiesz teraz jakieś innego ucholka?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6454 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:12:18 pm »
Kochani! Pamiętacie o akcji suszków dla Azylu? Brakuje jeszcze jakieś 70zł, dorzuci się ktoś? :)
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6455 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:14:16 pm »
Olu, nie puszczamy więc kciuków za egzaminy!
Jakoś przegapiłam, że Abi znalazła DS! Ale też nie ma co się dziwic, bo to taka królicza aniołka jest, że amator się szybko znalazł.
Luka piękna i dostojna :)

MartaP, mogę dorzucić 3O zł. No, to brakuje już tylko 40 zł :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6456 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:17:19 pm »
Kochani! Pamiętacie o akcji suszków dla Azylu? Brakuje jeszcze jakieś 70zł, dorzuci się ktoś? usmiech2
Ja nie wiem o co chodzi Martula... Gdzie brakuje? A to się w uszatkowo.pl na bieżąco nie kupuje? Ja tam kupuje dla Torunia...

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6457 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:26:00 pm »
PippiLotta nie nie, to nie o to chodzi :) Pisałam kilka stron wcześniej, że mogę zamówić bezpośrednio od producenta suszków, które wychodzą DUŻO TANIEJ niż w sklepie, ale minimum zamówienia to 200zł :) i zbieramy 200zł, jak widać, po dorzuceniu 30zł od Asi, brakuje tylko 40 :)
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6458 dnia: Grudzień 03, 2012, 22:00:20 pm »
PippiLotta tak, odkąd mam Variusa, zdecydowanie twierdzę że dwa królasy są lepsze niż jeden królas  :niegrzeczny
Teraz pozostaje kwestia wyboru, który przyjedzie pod moje skrzydła....

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6459 dnia: Grudzień 03, 2012, 22:16:10 pm »
masakra...chyba samą mnie dopadł skręt jelit :]
zapodaj sobie metronidazol, chlorki i glukozę :P

a to oznacza, że jutro po pracy zamykam się z królikami w Azylu, żeby rozładować nerwy :P
:niespodzianka tylko nie nazbyt rozładowuj, proszę, bo ja się z nimi w środę widzę - żeby potem one nie rozładowały Twoich nerwów na mnie  :jezyczek:

Jagód pozdrawia z DS - na dobry początek naszej współpracy postanowiła wejść do pralki  :bis:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.