Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5282082 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7380 dnia: Styczeń 03, 2013, 14:26:14 pm »
Niestety albo i stety taką fryzurę nosi aktualnie Jenis :P Co chwilę tylko poprawiam i zaczesuję do tyłu, żeby bujny włos nie leciał do oczu.
Oczywiście, Jenis to dziewczynka- misska. To chyba te bokobrody odbierają jej kobiecą subtelność :P

Hahahah czyli jak będę odbierać swoje zamówienie od Asi to muszę wejść z zawiązanymi oczami, by się nie zakochać?

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7381 dnia: Styczeń 03, 2013, 14:57:46 pm »
PippiLotta - ten maluch z wielkimi uszami to Zgredek
To jest imię oficjalne?

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7382 dnia: Styczeń 03, 2013, 15:03:27 pm »
tak :) Ola juz tak o nim pisze.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7383 dnia: Styczeń 03, 2013, 15:07:35 pm »
Deedee wymiziaj ode mnie Kiarusię cudowną :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7384 dnia: Styczeń 03, 2013, 15:11:04 pm »
Nie ma problemu :) wygłaskana będzie dziś bo jedzie do DS!!!  :hura:
Nie nacieszyłam się diabliczką długo...ale cieszę się że nie będzie się pałętać po DT tylko ma już swój domek :) Kiara zamieszka z Variusem  :zakochany: :brawo:

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7385 dnia: Styczeń 03, 2013, 15:21:43 pm »
tak  Ola juz tak o nim pisze.

Tom się już zgłosiła :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7386 dnia: Styczeń 03, 2013, 15:32:37 pm »
Hurra:)
Varius i Kiara piękna, cudowna para !

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7387 dnia: Styczeń 03, 2013, 15:33:56 pm »
dwoje moich tymczasowiczów będzie ze sobą mieszkać....jestem mega szczęśliwa :P

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7388 dnia: Styczeń 03, 2013, 15:59:31 pm »
Deede bierz kolejne uszy na Dt, bo mają u Ciebie szczęście. I decyduj się szybko na ds dla Dzwonka, bo jego też Ci sprzątną :P
Ja jak zobaczyłam mojego Czarusia, to nie zastanawiałam się czy się z Truskawką zaprzyjaźni, on poprostu musiał być.  Bierz dzwoneczka i migiem zapisuj swoją na sterylkę :P

Widzę, że mikaja się zakróliczyła... Czekam na zdjęcia, a najlepiej wątek Variusa i Kiary!

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7389 dnia: Styczeń 03, 2013, 16:03:54 pm »
Joac rozumie Cie ze masz 4 uszaki bo to fajna liczba taka w sam raz. U mnie od wczoraj mam 3.  Elmo zabrał Lexia do nowego domku. Rzecz jasna łezki mi poleciały bo gdziezby. Strasznie brakuje mi małego. Mój pokój taki pusty bez jego klatki. Dzisiaj nawet z rozpędu ukroiłam 4 plasterki jabłuszka jak zwykle. Ale jednego plasterka juz nikt nie zjadł.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7390 dnia: Styczeń 03, 2013, 16:09:31 pm »
Oj Dzwonek ma u mnie dom stały już na 95%....czekam jedynie te 3 tygodnie żeby moja przeszła zabieg i wtedy zacznę ich zaprzyjaźniać. Jak wszystko będzie ok ( a poki co Deedson straszy Dzwonka) to nie ma mocnych żebym go oddała komukolwiek! Never! :P
Hmm....a co do kolejnego tymczasowicza....czekam co Ola na to  :niegrzeczny w Olsztynie jakieś królicze "czary mary" się dzieją  :jezyczek:

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7391 dnia: Styczeń 03, 2013, 18:17:17 pm »
Ja jestem już w tej chwili święcie przekonana ,że popadłam w uzależnienie....... :wisielec:..królicze. Kiedyś żyliśmy sobie z Hubertem w spokoju i miłości nie mając pojęcia,że niedaleko nas jest coś takiego jak Azyl,w którym schronienie znajdują królicze sierotki. Kiedyś przypadkiem znalazłam się na forum,a póżniej stronie adopcyjnej.Moją uwagę przyciągną Dejzolek,który jak się póżniej okazało czekał na podróż do nowego domu.Trafiłam do Azylu gdzie zwariowałam totalnie,gdyby nie dzieci w domu pewnie bym sie tam przeprowadziła .Kilka dni póżniej zagościła u nas słodka Pandusia.
Dziś mój Hubert jest  po kastracji,narzeczoną zaakceptował bez problemu,a w domku pojawił sie kolejny złodziej mego serca :zakochany:Tadzio .Jest przecudowny przekochany przeslodki. :heart :heart
Niestety jak narazie tylko ja tak myślę.Hubert ,z natury łagodny facet ,przywitał gościa(przez kraty)ciekawskim obwąchiwaniem i skubaniem sierści,za to Pandzia pokazała rogi :diabelek Atakuje Tadzia zarówno wtedy gdy on podchodzi do jej klatki,jak i wtedy gdy sama podejdzie do jego zagrody(powinnam zmienić jej imię na wojowniczka Xenia) Mam nadzieję,że wszystko zakończy sie happy endem,ponieważ jeszcze jednym uszkom obiecałam domek i chciałabym słowa dotrzymać.Tak więc ,podsumowując,same widzicie czym kończy się wizyta w tak zaczarowanym miejscu.Totalne opętanie,nawet  buziaki częściej dostają królasy niż mąż :icon_redface

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7392 dnia: Styczeń 03, 2013, 18:22:35 pm »
Tak więc ,podsumowując,same widzicie czym kończy się wizyta w tak zaczarowanym miejscu.

Zgadzam się! Azyl to miejsce magiczne! :)
WO AMIGO

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7393 dnia: Styczeń 03, 2013, 18:44:16 pm »
Dota, pamiętasz poznałyśmy się w kolejce u lekarza i nic nie wskazywało na to ,że się aż tak zakróliczysz. A jak tam ta królinka z chorym noskiem(nie pamiętam imienia),będzie u Was też?. Gratuluję super decyzji.

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7394 dnia: Styczeń 03, 2013, 19:15:22 pm »
 :przytulPamiętam to w jakimś stopniu Tobie i Twojemu królaskowi zawdzięczam Tadzia.Po naszym spotkaniu powiedziałam sobie ,że kiedyś będę miała baranka  To kiedyś nastąpiło dość szybko ale na szczęście moją miłość do uszaków w pełni akceptuje moja rodzinka więc nie było problemu.A jeżeli chodzi o króliczka o którym wspomniałaś to jest to Puchatka. Narazie jest w trakcie leczenia,ale mam nadzieję,że moja trójeczka dojdzie do porozumienia i w miłości i pokoju czekać będziemy na Puchatą Trzymam mocno kciuki żeby mi się udało :DD

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7395 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:53:44 pm »
Ja też trzymam kciuki za Tadeusza i oswajanie z wojowniczką Pandą :)
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7396 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:53:54 pm »
Zgredzia (tak, Zgredek to panna :)) jest już po wizycie u doc, a ja jestem bardzo dumna z siły, która tkwi w tym maluszku

Zgredzia ma zapalenie spojówek
już teraz widać, że jej zęby nie ścierają się prawidłowo i w przyszłości będzie to wymagało szczególnej kontroli

rana przy pyszczku (ciemny strup), to efekt swądu (zapalenie skóry) - Zgredzia musiała mocno się tam drapać
 jej futerko było tak bardzo sklejone, że musiało ją to drażnić, a przy okazji ją to bolało
od czego sklejone było całe futro przy pyszczku i na brzuszku? nie wiadomo, ale to nie żadna wewnętrzna wydzielina - może w coś "wpadła"

po 2 dawkach antybiotyku poczuła się lepiej i teraz przez kilka dni będzie  jeszcze dostawać enro, żeby nie powstały żadne ropnie podskórne

tak czy inaczej jestem ze Zgredzi bardzo dumna...czary-mary jestem barankiem! :) i wyglądam już o wiele lepiej :)

Zgredzia lubi sianko, zioła i rodi care ;)























***

dzisiaj ciężki dzień ma za sobą nasza Gawroszka - jest już po operacji usunięcia 4 zębów (od początku miała potężne korzenie zębów, ale ze względu na stan jej kości - bardzo słabe - zabieg musiał poczekać, a teraz nie było już wyjścia :/) podczas zabiegu serce Gawroszki się zatrzymało, ale dzięki sprawnej reanimacji, mała jest już w swoim domu tymczasowym u Pani Małgosi
Gawroszka wygląda pięknie...nigdy tak dobrze nie wyglądała. nie jest już taką chudzinką. oby teraz szybko doszła do siebie, ale ma 2 wspaniały opiekunki - Panią Małgosię i Miki, która dzisiaj spędziła z Gawroszką cały dzień  :bukiet :przytul

***

kontrolę u doc ma za sobą również Tufi - jedno oko lekko łzawi (opcja usunięcia w przyszłości jednego z górnych trzonowców, dolnych po tej stronie już nie ma), ale póki co wszystko wygląda dobrze - Tufi przytył 15 dag. wygląda lepiej. podsumowując - Tufi do dalszej obserwacji, ale tak to już jest z ropniami - niekończąca się historia pt. kontrola ;) cieszę się jednak z tego, jak jest teraz i niech tak będzie jak najdłużej.

***

Puchatka w niedzielę otrzyma kolejną dawkę leku - myślę, że jeszcze kilka tyg. i pozbędziemy się tego paskudztwa.

***

dzisiaj do DT u naszej Agaty w Bydgoszczy pojechała Avon! :) Avon długo walczyła ze swoją łapą - obgryzała ją, ale w końcu - kołnierz/opatrunki, w końcu łapka się goi, a diabelec przestał się nią interesować.

***

Rózia, jestem niezmiernie szczęśliwa z powodu Nutka :D :* i oczywiście wyrażam zgodę na adopcję :P

***

Kiara na pewno skradnie serce Variusa, bo Varius to jest taki amant...sama tęsknię za tym świrem ;)

***

dziękujemy za wirtualną opiekę nad poznańskimi uszakami  :bukiet uzupełnimy wszystko w wątku wirtualnych adopcji :)

już w sobotę do Azylu przyjadą kolejne 2 króliki - tym razem ze Szczecina ;)

jutro czas na kastrację Winnetou, Pana Sylwestra sikającego z półobrotu i może Warnera ;)

***

dzieje się, oj dzieje, a czytanie tego wątku to dla nas również przyjemność, dzięki Wam  :bukiet



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7397 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:00:21 pm »
Zgredzia jest przecudna, taki maleńki baraneczek o baaardzo długich uszkach! Bojowniczka, na pewno wszystko pięknie zwalczy i wyrośnie na dorodną baraninkę!
biedna Gawroszka, ciężkie chwile za nią, jak dobrze, że udało się ją przywrócić do świata żywych!
A u Was nieustanny młyn - tym razem uszaki ze Szczecina!
Co słychać u Kurt? Bo jest w Toruniu, prawda?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7398 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:04:17 pm »
W pierwszej chwili nie poznałam Zgredzi! (tak ją się odmienia? :P) Wygląda już o wiele lepiej. Mam nadzieję,że szybko jej się polepszy-no w końcu trafiła do Was więc nie ma wyboru :PP

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7399 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:15:20 pm »
Zgredzia wręcz metamorfoza :) może szykuje się Ruskowi młódka  :serenada:
A kto jej w takim tempie uszka położył? Składam reklamacje - bo mój Zachciu (nazywany przez męża Zachujkiem) nie został u doca dobaraniony :D
Dobra
Zgredzia ( z racji wieku to ja powinnam być opiekunem:))

Pan Sylwester?

???chłopiec


???dziewczynka