Autor Wątek: Katowickie króliczki czekają na domek  (Przeczytany 38479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Katowickie króliczki czekają na domek
« dnia: Sierpień 04, 2010, 23:09:25 pm »
Witam

Pisząc w skrócie 3 króliczki dzisiaj zostały zabrane z katowickiego sklepu zoologicznego. Sklep sam zgłosił się do SPK, że ma do oddania 3 króle, na sprzedaż są "za duże". Dano nam czas do konca tygodnia, potem miały iść na karmę.
Pilnie poszukujemy dla ich DT, a najlepiej DS.
Bardzo prosimy o pomoc, jest to sprawa bardzo pilna


Lola (prawdopodobnie samiczka)


Lala (prawdopodobnie samiczka)


i Lulek pełnojajeczny samczyk





Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2010, 09:18:12 am »
słodkie uszaki :)
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Pani Misiowa

  • Gość
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2010, 11:24:52 am »
Przyznam się szczerze, że po wiadomości, iż króliki idą na karmę bo są 'za duże' do sprzedaży spodziewałam się co najmniej...czegoś większego. No nie wiem.... 2kg baranów czy coś.

Takie maleństwa i już za duże  :(
Moja noga nigdy nie postanie w zoologu mającym w sprzedaży zwierzęta.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2010, 13:16:47 pm »
Uszatki słodkie, Ja tez spodziewałam się czegoś większego dla mnie te uszka to jeszcze maluchy...W Jednym z lepszych zoologów widziałam Takie a nawet większe,Z tym ze tam sprzedawano króle które miały ukończone 3 miesiące więc faktycznie mogą się wydawać duże w porównaniu do standardowych w sprzedaży kuleczek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2010, 13:29:43 pm »
Ja też spodziewałam się większych, sama byłam i jestem nadal zdziwiona.
Jak tylko weszłam do zoologa z transporterem, to zastanawiałam się, który z 3 kroliczków chcą oddać. Wcześniej byłam poinformowana, że te króle mają więcej niż 8 tygodni. Jak zobaczyłam Lulka, największego od pozostałych to wiedziałam już, że on trafi do nas. Potem odruchowo szukałam, gdzie sa te pozostałe dwa "przerośnięte". A jak zobaczyłam, że babka instalowała te dwa małe, (nawet duzo mniejsze od mojej prawie 8 tygodniowej Kitki) do transporterka to nie mogłam kryć zdumienia. Ale milczałam.  

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2010, 13:54:43 pm »
Ja bym chętnie zajęła się którąś z samiczek (jako DS), z tym że nie mogłabym od razu. Najpierw mój uszak powinien być wykastrowany, w najbliższym czasie dopiero pójdę z nim do weta na sprawdzenie, czy już jest czas. Potem jeszcze będzie trzeba poczekać, aż mu hormony opadną. Czyli w sumie będę musiała poczekać 2 - 3 miesiące. A niestety nie bardzo mam warunki na trzymanie dwoch króliczków w dwóch różnych pokojach, czy wypuszczać je na zmianę. Wszakże mam dwa pokoje, ale nie rozdwoję się, żeby im dotrzymać towarzystwa. :(

Z jakiego sklepu są?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2010, 13:58:48 pm »

Z jakiego sklepu są?


"Kakadu" przy centrum handlowym "3 stawy"

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2010, 15:54:28 pm »
widać kakadu wszędzie inaczej np w Białymstoku mają tylko jednego dorosłego królika który jest tam od wielu miesięcy jak mówiłam im o spk to byli wdzięczni i nie chcieli się go pozbyć.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:58:16 pm »
Ja też spodziewałam się większych, sama byłam i jestem nadal zdziwiona.
Jak tylko weszłam do zoologa z transporterem, to zastanawiałam się, który z 3 kroliczków chcą oddać. Wcześniej byłam poinformowana, że te króle mają więcej niż 8 tygodni. Jak zobaczyłam Lulka, największego od pozostałych to wiedziałam już, że on trafi do nas. Potem odruchowo szukałam, gdzie sa te pozostałe dwa "przerośnięte". A jak zobaczyłam, że babka instalowała te dwa małe, (nawet duzo mniejsze od mojej prawie 8 tygodniowej Kitki) do transporterka to nie mogłam kryć zdumienia. Ale milczałam. 

Bo Kitusia jest wielkolud.... :balet:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2010, 21:51:49 pm »
Na szczęście w "naszym" katowickim Kakadu jest bardzo fajny kierownik i mam obiecane, że jak będzie jakiś król do oddania na karmę, lub coś podobnego, to będzie dzwonił. Fakt - też nie spodziewałam się tak małych uszaków jako "za dużych". Ważne, że Kasi udało się wszystko zorganizować, za co Kasiu bardzo Ci dziękuję  :bukiet

Maluchy czekają na DS lub stały DT. Lada moment powinny być "wystawione" na adopcyjną. Czekamy na zgłoszenia osób chętnych do przygarnięcia uszatków.

goldie

  • Gość
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2010, 22:23:14 pm »
Lala i Lola są u mnie na awaryjnym tymczasie, są słodkie jak to maluszki :) troszkę wystraszone, ale już oswajają się z nową sytuacją i jak wchodzę do kuchni ( gdzie przebywaja ) to z zaciekawieniem węszą czy nie mam czegoś smacznego - wielkie fanki sianka :), niestety wynajmuję kawalerkę, pokój zajmuje mój król i małe muszą być w klatce w kuchni dlatego zależy nam na szybkim DT a najlepiej stałym :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2010, 08:01:36 am »

goldie

  • Gość
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2010, 09:38:40 am »
kolejne informacje o małych smerfetkach (tak je nazywam :) ): Lola jest bardziej spokojna i zrównoważona, od razu załapała do czego służy kuweta i ładnie do niej siusia z bobkami bywa różnie, natomiast Lala jeszcze nie opanowała tej sztuki ale pracujemy nad tym :), jak ściągnełam im górę z klatki to Lala, która jest dominująca w tym duecie i bardziej odważna szybko zdecydowała się na spacerek, początkowo powoli i ostrożnie, ale szybko się rozbrykała, chciała wejść w każdy kąt, zabrała się za obgryzanie tapety, mały z niej :diabelek, Lola natomiast w ogóle nie wyszła, chyba ucieszyła się, że ma klatkę tylko dla siebie i asystowała mi przy jej sprzątaniu, poniżej filmik z wieczornym brykaniem :) :
http://www.youtube.com/watch?v=9fUBrxMFreE

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:12:21 am »
Lola jest prześliczna! Ehhh, bezduszność ludzi nie zna granic.... i to są duże króliki??? :o :o :o kiedyś w małym sklepie zoo widziałam 6-miesięcznego królika i nadal był na sprzedaż.

sensualpassion

  • Gość
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:16:06 am »
A ja mam takie zapytanie... :&gt;
jestem zainteresowana adopcją królika, tzn mam na oku trzy, w tym Lole, musze wybrać jednego.
Jednak martwi mnie fakt, że jestem z Lublina. Nie moge przyjechać do Warszawy czy Chorzowa.
Na jakich zasadach jest organizowany transport...??
Niewiem czy to się opłaca ponieważ taka podróż jest dla królika ogromnym stresem...Domyslam się, że podróż autobusem czy pociągiem jako przesyłka jest średnio mile gdyż króliczek jest jako "towar do przekazania"...inna sytuacja jeśli nie jedzie sam czy też jest to samochód z opieką....
Kurcze niewiem jak to zrobić. Jestem tu nowa :icon_smile2

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:18:07 am »
A ja mam takie zapytanie... :&gt;
jestem zainteresowana adopcją królika, tzn mam na oku trzy, w tym Lole, musze wybrać jednego.
Jednak martwi mnie fakt, że jestem z Lublina. Nie moge przyjechać do Warszawy czy Chorzowa.
Na jakich zasadach jest organizowany transport...??
Niewiem czy to się opłaca ponieważ taka podróż jest dla królika ogromnym stresem...Domyslam się, że podróż autobusem czy pociągiem jako przesyłka jest średnio mile gdyż króliczek jest jako "towar do przekazania"...inna sytuacja jeśli nie jedzie sam czy też jest to samochód z opieką....
Kurcze niewiem jak to zrobić. Jestem tu nowa :icon_smile2


witam o transport sie nie martw, w formularzu adopcyjnym mozna zaznaczyc, ze potrzebujesz pomocy w przetransportowaniu kroliczka, a nawiasem piszac akurat ja pod koniec sierpnia jade do Lublina, wiec jakby co to sluze pomoca :)

Lara witam :) o ile moje oczy sie nie myla, awatarek przedstawia adopcyjnego Bolsika?

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:19:00 am »
Ja mojego Bolsika adoptowałam z Poznania, a jestem z Katowic :) działam też na dogomania.pl i sama znalazłam darmowy transport :) jedna osoba jechała z Poznania do Katowic i wzięła mi Bolsia :) Dlatego jeśli jesteś chętna to myślę, że transport to nie jest coś nie do przeskoczenia.

Hej Kitty :) tak, mam Bolsia u siebie  :lol :lol :lol

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:19:45 am »
Kitty, ja mojego Bolsika adoptowałam z Poznania, a jestem z Katowic :)

wiem :)

to chyba nie było do mnie, więc sorry  :icon_mrgreen

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:27:08 am »
Poprawiłam, bo pomylilam nicki :) sorki ;)


sensualpassion

  • Gość
Odp: Katowickie króliczki czekają na domek
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:31:25 am »
wiecie co, najgorzej jest wybrać...mogę tylko jednego. Co robic??  ;( muszę zrobić porządny wywiad....