Autor Wątek: Aktualna lista królików adopcyjnych  (Przeczytany 17387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 09, 2008, 12:53:19 pm »
Cytat: "Balb"
No tak, tyle ze ktos musialby tego CMSa dla nas zaprojektowac a my za to odpowiednio zaplacic  :(

Są dobre darmowe CMSy np. joomla, typo3. To forum jest też na darmowym skrypcie.

Balb

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 09, 2008, 14:34:42 pm »
Nawet nie wiedzialam ze sa darmowe CMSy...
Moze bylby to jakis pomysl. Z jednej strony koniecznosc wlasnorecznego wprowadzania ogloszen bylaby dodatkowa praca dla osob z GA, z drugiej byc moze ogloszenia bylyby jeszcze szybciej aktualizowane.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 09, 2008, 15:56:18 pm »
no ja to juz wogole sie na tym nie znam i nie wiem jak to wyglada i tak jak wszystko ma swoje dobre i zle strony - moze i troche szybciej pojawialyby sie ogloszenia ale nie wiem czy czasem tak jak pisze Balb 2 razy wiecej czasu nie musielibysmy my z grupy adopcyjnej tracic na ich wystawianie... a jesli jest to darmowe to mam nadzieje ze byloby sprawne i w miare niezawodne bo niestety zazwyczaj to co jest darmowe dziala byle jak, zawiesza sie albo jest niedostepne :/ no nie wiem jak to zalatwic - ale gdyby cos takiego doszlo do skutku to i tak musielibsmy Balb znalezc jakas fuchę zeby sie z nami nie nudzila  :P

kucharz19

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 09, 2008, 17:38:26 pm »
Te darmowe CMSy nie są zbyt funkcjonalne, żeby podstawić je pod adopcje. Poza tym dla niektórych sama obsługa tego cmsa już będzie trudna. Joomla akurat znam i wiem, że brakuje mu tam kilka funkcji. Jest źle dopracowany.Ale jest też wiele innych CMS'ów. Może zawsze warto poszukać i kilka przetestować...? Zawsze to w jakimś stopniu ułatwi wam prace...

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2008, 20:43:22 pm »
Czego brakuje joomli?? Przecież można doinstalować różne skrypty, a nawet napisać własne.

[ Dodano: Wto Paź 21, 2008 10:07 pm ]
Teraz tak naprawdę zaczynam się zgadzać w pełni z Dominique, że jest potrzebna bieżąca aktualizacja strony adopcyjnej - przyznam, że od jakiegoś tygodnia zaczęłam się zastanawiać nad towarzystwem dla Groszka. Napisałam więc 16.10.2008 do pośrednika adopcyjnego odnośnie Oli z Poznania, do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi... rozmawiałam więc później z Agnieszką w sprawie Leśnika, gdzie pośrednicy już pewnie powiedzieliby, że zawracam gitarę dwóm osobom, jak to było niedawno (i danej osobie odmówiono adopcji)... od Agnieszki dowiedziałam się że Ola już z tego co Agnieszka wie ma domek, a nadal jest na adopcyjnej... W rozmowie z Agnieszką stwierdziłam, że jednak szukam samiczki, więc zainteresowałam się Patką (na stronie adopcyjnej była z napisem PILNE!), w związku z czym chciałam się dzisiaj skontaktować z pośrednikiem jednak coś mnie tknęło, że wpisałam w forum Patka i wyskoczyło mi w którymś z postów, że Patka jest już w nowym domku zdaje się od 11.10, a dopiero dziś zniknęła ze strony adopcyjnej... Zastanówcie się proszę nad tym systemem, wiem, że robicie dobrą robotę, ale po pierwsze robicie komuś nadzieję... najpierw Ola, później Patka, a od dawna są zajęte. Później ten ktoś robi Wam nadzieję, bo kontaktuje się z kilkoma pośrednikami (było mi bardzo głupio, że rozmawiam z jedną osobą, piszę do drugiej, bo od tej pierwszej nie mam odpowiedzi), ale jak się nie kontaktować z kilkoma skoro królik jest na adopcyjnej mimo, że już od 10 dni jest już w nowym domu. Przyznam, że na razie rezygnuje z adopcji, bo po prostu nie mam czasu ani nerwów na wypatrywanie królików, kontaktowanie się z pośrednikami, a potem kolejny zawód, a potem piszecie o kimś na stronie, że się kontaktuje z kilkoma pośrednikami i to jest źle. Prawda jest taka, że szukając królika do pary nie może to być królik o podobnym charakterze więc tym trudniej jest znaleźć, zwłaszcza jeśli nie wiem w czym szukać (bo nie wiem co jest aktualne a co nie).
Ze swojej strony proponuję wejść zobaczyć jak wygląda choćby jeden z cms-ów
www.cms.netsiz.pl
i panel administracyjny
cms.netsiz.pl/administrator/
login: forum
hasło: krolik

gdzie wpisuje się artykuły za pomocą prostego edytora i można to na bieżąco aktualizować. Postawienie czegoś takiego to jakaś godzina...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 21, 2008, 22:45:38 pm »
Przebijam

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 21, 2008, 22:46:37 pm »
Pzrebijam na prośbe Danae.
Danae, do adopcji jest Tosia i jest samiczką. To śliczna biał angorka z niebieskimi oczami. Moze ona Cię zainteresuje.
O Wataha była pierwsza heheh
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 21, 2008, 22:48:56 pm »
A ja zaznaczam, że Kubuś z Poznania mimo takiego imienia jest samiczką :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2008, 22:50:14 pm »
heheh
zaraz zrobimy reklame swoich podopiecznych. Niestety reszta z moich to samczyki, absolutnie przecudne.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

slodkie_uszy

  • Gość
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2008, 23:11:25 pm »
Danae, to ze zagadujesz dwie posredniczki to nie grzech :) odmawiamy adopcje z powazniejszych powodow, a nie dlatego, ze ktos zagaduje kilka z nas. naprawde my mamy kontakt ze soba i konsultujemy jak czegos nie jestesmy pewne i w innych sprawach.
 sama na poczatku jak zaczynalam w adopcjach  to przegladalam poczte kilka razy dziennie, odpowiadalam w ekspresowym czasie itd. tylko, ze wtedy zajmowalam sie na przyklad jednym krolaskiem albo piecioma i to tylko adopcja, a hannelli zajmowala sie opieka nad nimi  :bukiet  .teraz troche sie pokrecilo. nie chce usprawiedliwiac jednej z nas ale tak sie dzieje czasami, ze nie da sie szybko odpowiedziec, pamietaj, ze niektore emaile czy nawet wiadomosci na GG znikaja (ja sama tez tak mialam).
jak juz dojrzalas do adoptowania kroliska to sadze, ze odpuscisz sobie na krotko i wrocisz ze zdwojona energia, zeby jakiemus dac domek  :>

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 22, 2008, 09:48:31 am »
:) pewnie tak,
chodzi tylko o to, że jak mozna coś usprawnić to czemu tego nie zrobić?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Aktualna lista królików adopcyjnych
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 22, 2008, 11:27:28 am »
Ja tez nie widze problemu w kontaktowaniu sie z kilkoma posrednikami - nigdy nie mialam o to pretensji wiec nie wiem skad ten pomysl. Wiadomo ze jak sie jest zainteresowanym kilkoma krolikami to trzeba napisac do kilku osob a my potem i tak sie ze soba kontaktujemy.

Jesli chodzi o Patkę to Ola ktora prowadzila jej adopcje od 2 tygodni nie ma internetu i nie mogla zdjac jej ogloszenia ze strony adopcyjnej i  dopiero ja napisalam do Balb zeby to ogloszenie zostalo zdjete. Niestety takie sytuacje tez trzeba miec na uwadze - ze czasami cos jest niezalezne od posrednika i moze sie zdarzyc ze nie bedzie mial internetu, albo tak jak Agnieszka pisze, ze wiadomosc na gg zniknie bo tak tez sie zdarza albo mail nie dojdzie.  

Bynajmniej jesli chodzi o mnie, o Olę i Natalię Głowacką przy kazdym ogloszeniu jest tez podany nasz numer telefonu wiec jesli komus naprawde zalezy na adopcji to zawsze moze do nas zadzwonic i w 3 sekundy dowie sie czy ogloszenie jest aktualne, nie musi wcale czekac na odpowiedz mailem ani tracic czasu na szukanie po forum czy moze czasem krolik ma juz nowy dom.