Autor Wątek: przygarne krolika  (Przeczytany 19447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lisa

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2007, 23:09:18 pm »
zostala zaadoptowana przez kogos innegro

Balb

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2007, 09:47:43 am »
Oj  :(  Lisa, czy twoja decyzja o adopcji brzmiala "Rysia albo nic?"
No bo w sumie masz juz klatki  :>  

Szkoda zeby zostaly puste...... :diabelek

Tak to juz jest czasami, najpierw maluchy czekaja na dom a potem wszyscy naraz sie rzucaja. Moj Filip czekal poltora roku a jak juz ja mialam przyklepana adopcje, to zaczely sie pytania o mojego brzydala  :lol

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
przygarne krolika
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:55:35 pm »
Balb ma racje zgadzam się, o czym tu gadać króliczków na stronie tylko przybywa i przybywa.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Gosiek

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2007, 20:05:11 pm »
I jak się szybko okazało wcale nie "Rysia albo nic" :) Lisa chce przygarnąć kroliczkę, o której napisałam w "Oddam" :* for Lisa
Teraz najważniejsze jest, aby znaleźć transport z Wrocławia do Września. I tu ukłon w Waszą stronę - pomożecie? Poszukacie z nami transportu?

Lisa

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2007, 12:02:16 pm »
no tak... ale znowu nie wyszlo .... :(

sluchajcie czy ktos moglby zrobic jeden temat ze wszytskimi kroliczkami ktore sa do adopcji?? no i ta strona adopcyjna wcale nie jest aktualizowana... np. nadal jest na niej ryska.

prosze o zalozenie tematu i wypisanie wszytskich uszatkow to bedzie o wiele latwiej niz czytanie kilkunastu tematow z ronymi ogloszeniami adopcyjnymi...

Hannelli

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 18, 2007, 08:17:27 am »
Uważam że zakładanie tutaj jednego wątku z królikami do adopcji mija się z celem. Wszystkie króliki do adopcji są na stronie adopcyjnej, a załozenie tutaj wątku nie daje żadnej gwaranacji że ten tutaj będzie aktualizowany.

Lisa

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:55:05 am »
nie wszytskie jak widac sa do adopcji.

poza tym jesli jedna osoba zajemi sie tym wystarczajaco sumiennie temat bedzie aktualizowany na bierzaco. to nie jest zaden problem azeby sie tym zajac.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
przygarne krolika
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:11:14 am »
Cytat: "Lisa"
nie wszytskie jak widac sa do adopcji.

poza tym jesli jedna osoba zajemi sie tym wystarczajaco sumiennie temat bedzie aktualizowany na bierzaco. to nie jest zaden problem azeby sie tym zajac.


Wkurzaja mnie takie posty, najlatwiej krytykować. Powtarzam ostani raz praca w adopcjach i SPK to WOLONTARIAT, mam dośc tłumaczenia że jest duzo obowiązków z tym zwiazanych a my poswiącamy na to czas prywatny. Mamy swoje życie i obowiazki , pracujemy i uczymy sie. Doba ma tylko 24 godziny , wiec pracujemy na tyle na ile nam czasu starcza.
Tak sie składa że aktualizacja strony adopcyjnej spoczywa na mnie , tak jak odbieranie emaila adopcyjnego, kontakt z tymi co chca sie przyłaczyć do Adopcji lub SPK oraz kilka adopcji na stronie i adopcji które na stronie nie są, do tego dochodzi mi administarcja forum i dopowiedzi na PW i emaile zwiazane z opieką nad króliczkami.

Tak wiec Lisa pozwól abym to ja decdowała co jest ważniejsze, aktualizacja strony czy też szukanie domków króliczkom. I twierdzenie że nie zajmuje sie tym summienie mnie wkurza. Robie co moge. A Ty poza krytykowaniem robisz cos jeszcze ?

Balb

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:12:27 am »
Hej Lisa

Z tego co wiem to teraz wszystko, kompletnie wszystko jest na glowie Azi. Ja zglosilam sie do pomocy nad aktualizacja strony adopcyjnej i w ogole stron SPK i czekam na razie na wskazowki, jak to robic.

Niestety wszystko w SPK opiera sie na wolontariacie a chetnych do pomocy i pomagajacych mozna policzyc na palcach jednej reki  :(

Nie denerwuj sie  :(

Balb

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:14:32 am »
Azi ty tez sie nie denerwuj  :przytul

Lisa

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:19:38 am »
ale przepraszam czy ja sie denedruja lub obrazam innych??

podalam pomysl i sama moge go wykonac czy ja mowie ZROB TO BO JA CHCE?

obiwiazki jakie bierzecie na siebie to wasza indywidualna sprawa. a nie moja. nie wnikam w to kto sie czym zajmuje. ale widze, ze jest balagan wiec trzeba to zmienic i nie widze zwyczajnie powodu dla ktorego atakujecie mnie !!!!

jesli zdecydowalas sie robic to wszytsko to przeciez wiedzialas co cie czeka wiec niby dlaczego masz pretensje do mne?

zamiast przeprowadzac jakies skomplikowane procedury ze wszytskim zwyczajnie powiedzie, ze potrzebna jest osoba do tego i do tego- mam znajomych informatykow, sama moge pomoc i nie bedzie problemu.

szok. czlowiek podsuwa propozycje a napotyka na agresje  :oh:


dobra ja sie juz nie odzywam i robta co chceta

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
przygarne krolika
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:39:41 am »
Po pierwsze: nie napisałaś że chcesz pomóc , tylko powiedziałas że strona jest nieaktualizowana. A to różnica.
Po drugie: nie musi Cie interesować ile mam obowiązków zwiazanych z Adopcjami, sama to napisałam bo Tobie sie wydaje że praca w adopcjech to zabawa i że wystarczy godzina tygodniowo.
Po trzecie: biore tyle obowiazków , bo nie ma nikogo kto by to robił.
Po czwarte: ogłoszenia o tym że szukamy ludzi do pracy w adopcjach ciagle są na forum. I jakos sie ludzie nie kwapia do pomocy.

Tak więc troche wyrozumiałości. łatwo krytykowac ze to zawalilismy a że strona adopcyjna nieaktualna. Ale  pomóc to nikt nie chce , najłatwiej napisac : "dobra ja sie juz nie odzywam i robta co chceta"

Balb

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:42:31 am »
Lisa, przeciez nikt Cie nie atakuje  :(
Jest ciezka sytuacja, kupa krolikow czekajacych na domy i lato za pasem i po prostu nikt (takze nerwowo) nie wyrabia.

Lisa

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 18, 2007, 11:33:41 am »
Cytat: "azi"
Po pierwsze: nie napisałaś że chcesz pomóc , tylko powiedziałas że strona jest nieaktualizowana. A to różnica.


napisalam, ze moge pomoc i ze moge sie tym zajac.

Cytat: "azi"
Po drugie: nie musi Cie interesować ile mam obowiązków zwiazanych z Adopcjami, sama to napisałam bo Tobie sie wydaje że praca w adopcjech to zabawa i że wystarczy godzina tygodniowo.


nie obchodzi mnie czym sie zajmujesz ale widze, ze sie zalisz. nie wiesz, co mi sie wydaje bo zielonego pojecia nie masz o mojej osobie wiec nie traktuj mnie z gory jak szczeniaka ktoremu niewiadomo co sie wydaje.

Cytat: "azi"
Po trzecie: biore tyle obowiazków , bo nie ma nikogo kto by to robił.


no wiec skoro sie na to decydujesz to nie widze powodow dla ktorych masz to wygadywac.
 
Cytat: "azi"
Po czwarte: ogłoszenia o tym że szukamy ludzi do pracy w adopcjach ciagle są na forum. I jakos sie ludzie nie kwapia do pomocy.


ogloszenie jest ale ginie w tlumie tak naprawde. taki temat powinien byc ciagle na bierzaco otwarty i zycjacy bo ludzie nie przychodza na to forum zeby pomoagac, tylko sami szykaja pomocy wiec malo ich obchodza takie ogloszenia.
poza tym ktos sobie wchodzi na taka stononke i czytaja "Jeśli macie pomysły na sprawniejsze działanie naszego stowarzyszenia i możecie poświecić swój czas napiszcie do nas koniecznie" wiec ja podaje przyklad rozwiazania a potem zostaje jechana bo "pojecia nie mam i niewiadomo co sobie wyobrazam i bla bla bla"

Cytat: "azi"
Tak więc troche wyrozumiałości. łatwo krytykowac ze to zawalilismy a że strona adopcyjna nieaktualna. Ale  pomóc to nikt nie chce , najłatwiej napisac : "dobra ja sie juz nie odzywam i robta co chceta"


jestem wyrozumiala i dlatego, ze widze, ze jest nieaktualizowana (nie obchodzi mnie dlaczego) bo zdaje sobie ze powodow moze byc setka i dwie setki: wakacje, brak czasu, ciagle przybywajace uszatki etc dlatego podalam rozwiazanie ze "moznaby zrobic temat" ktory o wiele latwiej bedzie mozna aktualizowac i przede wszytskim szybciej bo edycja strony zajmuje duzo wiecej czasu.

czy dla ciebie slowo "moznaby" jest ostarzeniem czy tez krytyka? jest tu slowo sugestywne. sugruje cos w delikaty sposob a nie narzuca komus cos ze MASZ zrobic.

poza tym nie pisalam do ciebie ze TY masz to zrobic tylko ze moznaby wiec rownie dobrze ja, on, ona, oni moga to zrobic...

Balb

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 18, 2007, 11:41:55 am »
Czy mozna zrobic cos, zeby ta dyskusja miala jakies konstruktywne zakonczenie?

Lisa

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 18, 2007, 11:59:09 am »
Cytat: "Balb"
Czy mozna zrobic cos, zeby ta dyskusja miala jakies konstruktywne zakonczenie?


znalezienie konsensusu? :lol

Balb

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:10:03 pm »
No dobrze, to ja ze swej strony obiecuje, ze jak tylko osoba, ktora teraz formalnie jest odpowiedzialna za aktualizacje adopcji (ziabak) pozwoli mi na przejecie serwisu, bede robic aktualizacje natychmiast, jak tylko info o zmianach do mnie dotrze  :lol

Lisa

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 18, 2007, 13:42:47 pm »
wiesz mi chodzilo tylko o to, ze kiedy jest temat z "oddam kroliczka" to pod spodem kilka ston postw i nawet jesli sie chcialoby zaadoptowac krolasa to

1. trzeba przeczytac kilka ston postow, zeby sie dowiedziec, ze zwyczajnie krolika juz nie ma.
2. mozna utonac w postach.
3. chcialam zaadoptowac juz 2 kroliki i okazalo sie ze ryska (ktora nadal jest na stonie adopcyjnej) zostala zaadoptowana, a ktolas gosik zniknal  ;(

wiec ja mysle, ze dobrym rozwiazaniem oprocz strony adopcyjnej bylby aktualizowany na bierzaco temat ze wszytskimi kroliczkami na forum co zajeloby mniej czasu. moznaby dac bardzo szczegolowe opisy uszatych i do tego informowac ile osob jest zainteresowanych adopcja danego kroliczka, zeby uniknac takich sytuacji ze z jedna osoba sie juz rozmawia o adopcji a innej rowniez daje sie na nia szanse czy bardziej - nadzieje.

moglabym sie zajac tym tematem. pozbierac wszytskie informacje z forum na temat kroliczkow i uch opisy i zrobic taki temat, ktory moglabym na bierzaco aktualizowac. wtedy moznaby prace przyspieszyc gdybym ja np robila to na forum a ty wklepywala na stone. byloby szybciej i wiecej.

niektore osoby trafiaja tylko na strone adopcyjna i nie ma tam wszytskich krolikow. niektore dowiaduja sie o stronie adopcyjnen dopiero na forum wiec mysle ze to dobre rozwiazanie.

mysle, ze wszytskich opiekunow kroliczkow mozna poprosic o wpisanie sie, jakie kroliczki maja itd no i uzupelnic informacje np zdjeciami i opisami bo nie wszytskie maja.

chodzi mi o to, zeby temat ten byl zamkniety i zeby jedna czy dwie osoby mialy prawo do jego aktualizacji. w ten sposob iniknie sie przebijania przez wszytskie posty w tematach "oddam" i bedzie wszytsko czyste i kalrowne jak na dloni.

slodkie_uszy

  • Gość
przygarne krolika
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 18, 2007, 14:05:39 pm »
lisa, strona naprawde jest teraz aktualizowana na biezaco, w miare oczywiscie mozliwosci. Rysia jest na stronie, poniewaz jeszcze nie zostala przekazana Nowym Opiekunom. Mam bardzo dobrych kandydatow na Nowych Opiekunow dla niej i bedzie miala bardzo fajny domekm ale trzymam sie interpretacji naszych regul, ze prosbe o zdjeciu krolisia ze strony adopcyjnej wysylamy gdy krolis zostaje przekazany-wtedy jestem na 100% pewna, ze kroliczek ma nowy dom.
nam nie chodzi o to,zeby atakowac tylko o zrozumienie-sama dosc czesto dostaje emaile na przyklad w piatek po poludniu, w sobote pracuje do 16 i mam swieta zasade, ze od piatku po poludniu do poniedzialku nie odbieram poczty, bo to jest moj czas.niestety, nadchodzi taki moment w zyciu, kiedy zdajemy sobie sprawe, ze nawet uwielbiajac swoja prace i robiac cos co naprawde lubimy musimy sie zdystansowac, zeby moc to wykonywac dobrze-takie ja mam podejscie. a potem dostaje emaila czasami milego, czasami bardzo niemilego, ze nie odpowiadam, a przeciez dostalam emaila 2 dni temu.wysoka technologia, internet itd. przyzwyczaily nas , niestety, do tego, ze mozemy miec cos natychmiast.to tak, jak niektore osoby nie moga zrozumiec, ze ktos nie odbiera komorki, bo tak jakby swietym obowiazkiem bylo-masz komorke, to badz dostepnym 24h na dobe.
nie moze byc nie wiadomo ile osob wprowadzajacych dane na strone. azi jest swietna w tym co robi, naprawde poswieca temu czas swoj i cale swoje serce.odebrala sugestie jako ONA, bo byla opisana strefa, w ktorej ona rzadzi-kazdy by tak to odebral.caly czas pracujemy nad tym,zeby wypracowac lepszy system i moim zdaniem idzie nam coraz lepiej.a zakladanie nowej strony z kroliczkami, tematu, nie ma sensu-bo kroliczek , ktory znajdzie sie na pierwszej stronie na pewno zniknie, gdy temat sie rozwinie. czasami osoby robia to same zakladajac temat i to jest dobre wyjscie-gdy kroliczke jest znaleziony itd,ale to kazdy kroliczek ma swoja strone.przy kliku krolisiach to sie pogubimy.a nie wszyscy ci uzupelnia dane krolisia,bo bardzo duzo kroliczkow jest z interwencji, ze schroniska, znalezionych, oddanych przez ludzi, ktorzy maja w nosie co sie stanie z ich krolsiem-to przewaznie one nie maja opisow.ja sie staram informowac, ze sa inne osoby zainteresowane,ale nie zawsze to robie- dla mnie to troche na licytacje bedzie wychodzic-ile osob jest zainteresowanych-boje sie, ze ludzie beda chcieli adoptowac krolisia, bo duch rywalizacji w nich wstapi.jak tylko sie wspomina, ze jest ktos inny powaznie zainteresowany zmienia sie glos rozmowcy.my dostajemy kilka zgloszen, naprawde jest malo powaznych zgloszen, osob ktore przesla nam wypelniony formularz adopcyjny i musimy wybrac najlepszy domek dla kroliczkow.ja nigdy nie mowie, ze ma pani na pewno tego kroliczka, mowie o mozliwosci adopcji, bo nie wszyscy zdaja sobie sprawe, ze my mozemy nie zgodzic sie z jakichs powodow na adopcje.za wiele osob uwaza, ze jak sie do nas zglasza to na bank dostana kroliczka,bo sie nim zainteresowali.nam nie chodzi,zeby znalezc im jakikolwiek domek, chodzi o to,zeby mialy dobry domek-rozne sa powody odmowy.
ja tylko prosze o przemyslenie jednej sprawy-naprawde staramy sie pomoc krolisiom i nie bede sie tlumaczyc dlaczego nie robie czegos natychmiast,ale czasami dostajemy tak niemile emaile, ze normalnie odechciewa sie wszystkiego.ja mam takie zalamki, ze po prostu opadaja mi rece i nie wiem jak zareagowac.a potem pojawia sie osoba taka, ze czlowiek sie usmiecha caly czas,bo wie, ze jeszcze sa ludzie, ktorzy maja serca i dzieki nim chce sie pracowac w adopcjach.i ci ludzie tak naprawde nakrecaja nas,zeby dalej dzialac-daja nam niesamowita sile i energie. a tak juz na koniec to- pomoc przy adopcjach i w SPK zawsze mile widziana :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
przygarne krolika
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 18, 2007, 15:01:22 pm »
Słodkie  niepotrzebny ten post , Lisa ma gdzies to co napisalaś.
Zaras usłyszysz ,że sie żalisz a przecież sama chciałaś pracowac w adopcjach. jej nie obchodzi ile czasu w to wkładasz.
Myslę, że nie warto rozmawiac na ten temat a tym bardziej pisac jak naprawde wygladaja prace w adopcjach. Bo i tak ktos zaraz napisze,że go nie interesuje ile masz obowiazków, bo akurat teraz masz wszystko rzucic i zaktualizowac strone adopcyjną.

Mam gdzieś co Lisa o mnie i mojej pracy adopcyjnej sądzi. Dla mnie najważniejsze jest to że moja praca daje jakies efekty. I nie mam zamiaru wiecej tej kwestii poruszac.