Autor Wątek: wieksza ilość nastolatków na forum  (Przeczytany 25654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Balb

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 03, 2008, 21:44:59 pm »
Cześć Marg  :lol

Kiedyś mieliśmy pomysł, żeby jakoś Stowarzyszenie rozreklamować wśród osób w średnim wieku, ale jakoś nie za bardzo mieliśmy pomysł, jak do tych osób dotrzeć. Myślę, że takie osoby byłyby super wolontariuszami do pomocy n.p. przy króliczych adopcjach.
Ja pisałam na Gazeta.pl na forach dla czterdziesto i pięćdziesięciolatków o nas, ale tam większość to zdeklarowani kociarze  :lol

karisz23

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 05, 2008, 21:49:59 pm »
Witam serdecznie :)

Mam 24 lata, mieszkam w Łodzi :) od dłuższego czasu czytam Wasze forum : kocham zwierzęta :) mam kochanego pieska Atosia (15 lat) i od dziś nową siostrę :) Tolcie (3miesięczną) Królisie miniaturkę (dołączę zdjęcia zaraz jak tylko pozwoli je sobie zrobić :) narazie jest rozbrykana i nie ma mowy o fotce :))
Serdecznie pozdrawiam KK

Balb

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 05, 2008, 21:56:48 pm »
:lol Cześć
Witamy i zapraszamy do pisania.

Offline marg1313

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 06, 2008, 23:27:41 pm »
Witaj " Linka"  :heej  Wiem że wielu ludzi w " starszym wieku" ma zwierząka. Problem jednak w tym ,że  gdy nastolatek z euforią opowiada o swoim króliczku , kotku, czy piesku - to nikogo nie dziwi. Jednak gdy kobietka w moim wieku ;-) mówi że ma kroliczka o którego bardzo się martwi, bo coś mu dolega, to wszyscy robią taka minę jakby UFO zobaczyli. A gdy dodasz jeszcze że masz zamiar przygarnąć 2 króliczki....  Hm.... ja usłyszałam cos takiego :" Czy ciebie juz całkiem popie..... ? Nie masz co w domu robić? Masz sześcioro dzieci , psa , chłopa , Po cholerę ci te kroliki?"
Fakt mam "Chłopa , troje dzieci własnych , troje przysposobionych ( byłam wdową i poznałam wdowca), , ale to juz nie dzieci tylko młodzież , dwoje juz nie mieszka z nami . Wszyscy kochamy się nawzajem , ale kochamy tez zwierzaki.  
Nie wstydzimy sie o tym mówić . Co w tym złego że zamiast siedzieć przed TV i oglądać serial wole popatrzeć jak kroliczek baraszkuje z psem , albo zaczepia dzieciaki.
“Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale dla tego jednego zwierzaka zmieni się cały świat…”

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 06, 2008, 23:37:37 pm »
ja uważam, że to bardzo fajne podejście. Ja "gdy dorosnę" to marzę że będę miała przed domem ogród, a w nim kilka psów, kozy, kaczki no i oczywiście chmarę zajęcy :lol

[ Dodano: Sro Lut 06, 2008 11:38 pm ]
a Maniek piiiiiiięęęęęęęęęęęęęęękny :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Kumor44

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 31, 2008, 14:52:33 pm »
Hmmm...według mnie nie wszyscy użytkownicy w wieku 11-14 lat maja bezsensowne wypowiedzi i nie wszyscy traktują króliczki jak zabawki ja zawsze ale to zawsze opiekowałem sie króliczkiem  jak najlepiej nigdy nie traktowałem go jak zabawkę  ....nauczyłem go wiele rzeczy między innymi wypróżnianie się do kuwetki ...zawsze kiedy potrzebował jedzenia to szedł do kuchni pod lodówkę i czekał nie ruszyl sie z tamtąd dopóki ktoś mu nie podał jedzonka był tylko u weta na zaszczyki a tak to nie miał żadnej operacji przeprowadzonej a żył sobie dość sporo lat ...Pozdrawiam.

Dominikfue

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 01, 2008, 20:30:37 pm »
Ja już na forach o królikach widziałam różne rzeczy. np. 24-latka podająca królikowi do picia alkohol, która uważa, że to całkiem zabawne bo królik to przecież lubi (och! jest taki wyjątkowy!) Kiedy zwróciłam jej uwagę ostro mnie zjechała i wyśmiała "że uważam się za mądrzejszą od weta, który powiedział, że królikowi nic nie będzie" dodam jeszcze, że poszczuła mnie swoim ułomnym facetem. Poza tym,  jak facet koło 40dziechy podrzucił królika mojej ciotce do ogrodu - zatem, czy nie-nastolatki są ok? Zdecydowanie nie, wiek zwyczajnie nie gra roli. A jeśli już taki dzieciak w wieku 11 lat rejestruje się na forum, żeby się nieco dowiedziec to bardzo dobrze o nim świadczy, a tu na dzieńdobry zostaje zjechany bo pytanie było za głupie. To normlane, że ludzie w tym wieku zadają przedziwne pytania, typu czy przez żołądek da się zajsc w ciążę" ale takie fora są od tego żeby na nie odpowiadac, nie są zastrzeżone tylko dla dorosłych. A co do pytań typu - "skoro jest chory to może go wyrzucę?" - takie pomysły biorą się tylko i wyłącznie od  rodziców, którzy nie chcą miec problemu i wpajają takie debilstwa do głowy. Dzięki temu, że te dzieciaki tu piszą i radzą się w tej sprawie,  mają szansę przejścia poprawnej socjalizacji! Byc może ta popawna socjalizacja może się dla nich odbyc tylko tu. Zgłaszają tu swoje wątpliwości - według mnie to zupełna rewelacja, zwłaszcza jeśli jako wsparcie mają tylko bezdusznych i upośledzonych rodziców, którzy nie potrafią im przekazac jakichkolwiek wartosci.

Michak_

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 01, 2008, 21:26:49 pm »
Mam 14 lat, we wrześniu kończę 15 i nie traktuje króliczka jako zabawki. Moje wypowiedzi raczej nie są denne a wiedzę mam nie małą (ciągle coś czytam o królikach). Uważam, że to jak się zachowuje taka osoba w moim wieku zależy od wychowania i od środowiska.

Kumor44

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 02, 2008, 14:03:54 pm »
Hmm według mnie to co napisala Dominikfue to prawda ...ja mam 14 lat ale nigdy bym nie pozwolil dawac krolikowi alkohol to idiotyzm ! ja podaje kroliczkowi wyłącznie to co radzi spk "Dieta" i użytkownicy forum,i staram sie aby moj kroliczek mial jak najlepsze warunki do zycia.:)Pozdrawiam :bukiet

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 02, 2008, 21:19:35 pm »
Miom zdaniem to tez nie ma znaczenia,ja bym z kolei nie ufała nadmiernie ludziom własnie starszym bo wywodzą sie z takich czasów i nadal tak jest ,ze królik kojarzy sie głównie z pasztetem,przeciez kiedys ludzie nie byli tak uświadomieni jak teraz,dopiero my mlodzi ludzie wiemy dużo i pomimo tego,ze jest wielu złych ludzi to jednak własnie teraz mówi sie najwiecej o uczuciach zwierząt,o wegetarianiźmie,mysle że to własnie w młodych pokoleniach drzemie siła która może przenosic góry:)
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 02, 2008, 22:12:16 pm »
Nie popadałabym w skrajności. Przesada nie jest dobra. Dawniej dla dorosłych królik był pasztetem, a dzisiaj wśród oświeconej młodzieży zdarzają się egzemplarze, które zwierzęta podpalają żywcem  :oh: Jak ktoś ma trochę oleju w głowie i jest wrażliwy, to nieważne, czy jest "młodszy" czy "starszy" :>
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 02, 2008, 22:52:35 pm »
można mieć tylko ogromną nadzieję,że wśród nas będzie coraz więcej ludzi chcących pomagać i robiących to!Mój dom naprawde wygląda teraz jak po bombardowaniu,ale szczęcie daje przede wszystkim obraz i mina króliczka,któremu zapewniło sie chociaż ten chwilowy dom,w którym czuje się szczęśliwy i bezpieczny,zresztą wcale nie wykluczam adopcji trzeciego królaska,być może dukat zostanie ze mną o ile nie znajdzie się lepszy dom niż ten który moge mu teraz zapewnić,zresztą chcę zobaczyc jak zacznie się zachowywać jak zacznie dorastać.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Fluy

  • Gość
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 05, 2009, 12:58:28 pm »
Nie chcę tu niczego kwestionować, ale w większosci przypadkow spotkalam się, że 'starsi' zachowywali się jak dzieci np. dając królikowi kiełbasę ...
Ja dostałam pierwszego króliczka w wieku 9 lat i nigdy nie traktowałam go jak zabawkę.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
wieksza ilość nastolatków na forum
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 05, 2009, 13:52:28 pm »
Indywidualna sprawa. ;)
Czasami to też wina rodziców - sami dziecku mówią, jaką ty masz śliczną żywą zabaweczkę pokazując na królika.
No i się potem dziwić, że większość osób ma wodę z mózgu. oO"