Autor Wątek: Weterynarz Warszawa  (Przeczytany 69146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania i Przemek

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« dnia: Wrzesień 25, 2006, 18:19:20 pm »
Chcieliśmy zaszczepić królika. Proszę polecić nam dobrego weterynarza. Najlepiej z północnej cześci Warszawy. Numer telefonu jakby to było możliwe. Dziękujemy

Goga

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2006, 23:39:24 pm »
Na Bielanach ul Potocka 4 jest filia Oazy w której specjalizują sie w królikach międzyinnymi. To ich strona
http://www.lecznica-oaza.prv.pl/

Sam

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2009, 10:07:24 am »
a ja poszukuje wiarygodnych weterynarzy dla królików w Warszawie, najlepiej Ochota..
poproszę o adresy i numery telefonów... :wow

a może jest weterynarz co przyjezdza do domu? :heej


jak sprawdzacie, czy weterynarz ma sam królika? pytacie, zawsze moze sklamac...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2009, 10:47:53 am »
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

semela

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:40:38 pm »
A ja polecam lecznicę Feniks na Siemiatyckiej 20 na Bemowie.
Miałam problem z niejedzącym królikiem i dopiero w tej lecznicy Pani doktor poznała się, że to jest problem z ząbkami :jupi

hubert33

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2010, 12:07:51 pm »
Cytat: "semela"
A ja polecam lecznicę Feniks na Siemiatyckiej 20 na Bemowie.
Miałam problem z niejedzącym królikiem i dopiero w tej lecznicy Pani doktor poznała się, że to jest problem z ząbkami :jupi


hm... nie wiem czy to nie ta sama Lecznica, ale przestrzegam przed Lecznicą znajdującą się za Halą Wola, w bloku. Tam własnie Basia miała robione usg i nie wykryto zaawansowanej ciąży a w tydzień po usg miała wykot małych! I zgarnęli 300zł za badanie!

// Proszę nie używać tak dużej czcionki w tekście ciągłym. Utrudnia to czytanie tekstu. Zmieniłem to już.  --tajniak

juti

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2010, 12:35:43 pm »
Mnie parę osób polecało Ogonek na ul. Klemensiewicza 7.
Byłam, sprawdziłam, ba nawet kastrowaliśmy tam Basterka. Klinika jest godna polecenia.
Wiele osób poleca dr. Milenę Wojtyś. Na jej temat niewiele mogę powiedzieć, bo my trafiliśmy do dr. Jakuba Kliszcza! Doktorek jest świetny! Ma niesamowite podejście do zwierzątek i tzw. "pewne ręce". Nasz zwierzak jest dość trudnym pacjentem, wyrywa się, ucieka, a doktor Kuba poradził sobie z nim bez problemu.
Dzięki Doktorku!!! :bukiet

Offline Tusia13_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
    • Moja miość :*
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2010, 22:04:04 pm »
Juti możesz napisać coś więcej o zabiegu Basterka w tej właśnie klinice? i informować na bieżąco co tam z małym? Sama w przyszłości zastanawiam się nad kastracją króliczka w tej konkretnej klinice (tylko troszkę daleko) ;)
Pieszczoch - na zawsze w moim sercu ;*

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8009.0

"Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie"

juti

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2010, 11:58:06 am »
My też dojeżdżamy przez  pół Warszawy, ale na prawdę warto. O kastarcji Bastka pisałam trochę w dziale kastracja.sterylizacja. Ale powtórzę.
Zabieg był 8 lutego. Wcześniej byliśmy na pobraniu krwi. Zabieg udał się bez problemów i komplikacji. Po godzinie pojechaliśmy już z uszatym do domu. Był jeszcze lekko pijany po narkozie, nie mógł utrzymać się na łapkach i się przewalał. Początkowo nic nie chciał jeść, pić zaczął dość szybko. Przez okres brania antybiotyku był problem z kupkami, bi wszystkie wyglądały tak jak nocne i ich nie zjadał. Ale dr. Kuba powiedział nam, że to może być skutek właśnie działania antybiotyku. I faktycznie, po odstawieniu go kupki wróciły do normy.
Teraz już jest wszystko dobrze. Ba, nawet zauważyliśmy już pierwsze zmiany w zachowaniu: mniej kupek na podłodze ;-) i większa chęć do głaskania ;-)

Jeśli chodzi o klinikę Ogonek, to super u nich jest to, że jak coś Cię martwi dzwonisz do swojego lekarza lub piszesz maila i albo tłumaczą przez telefon, albo mówią, że chcą zerknąć na zwierzątko i trzeba przyjechać. Nie ma też sytuacji, że kończą się godziny przyjęć i lekarze wychodzą dziękują zapraszają na jutro. Nie. Tam przyjęty zostanie każdy. Siedzą do ostatniego pacjenta. Ja wiem, że tej kliniki już nie zmienię i dr Kuby tez nie wymienię na innego, bo już zna mojego  zwierza i nawet się lubią!:-)

Offline Tusia13_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
    • Moja miość :*
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2010, 17:37:47 pm »
Dzięki na info ;) mam jeszcze pytanie: w jaki sposób podają narkozę króliczkowi? tzn. od razu całą dawkę czy stopniowo? Rozumiem że Bastek nie wybudzał się długo? ;)
Pieszczoch - na zawsze w moim sercu ;*

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8009.0

"Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie"

juti

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2010, 12:29:45 pm »
No z Basterkiem był mały problem, bo najpierw dostał dawkę, taką jaka przy jego wadze powinna wystarczyć, a on... nie dość , że nie usnął, to jeszcze brykał. ;-) Więc stopniowo miał podawane kolejne dawki, aż zadziałało.
Jak odbierałam go z kliniki, to wciąż był senny i się przewalał po transporterku, ale już wszystkie odruchy były w normie. To było po 18.00. Ok 19.00 zajechaliśmy do domku i jeszcze przez godzinę, zgodnie z tym co poradził nam doktorek, potrzymaliśmy go w transporterku pobudzając głaskaniem. Potem się jeszcze przewalał po klatce trochę, ale na zmianę ja i mąż siedzieliśmy przy nim i pilnowaliśmy. Tak ok. 22.00 już dawał radę sam. Utrzymywał łepek i na łapkach też się trzymał. Był raczej taki przytłumiony, śpiący, ale to normalne.
Na drugi dzień wciąż był trochę niewyraźny, ale to już raczej była kwestia bólu i samego zabiegu niż narkozy.

hubert33

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2010, 18:24:08 pm »
a ja dołączę do polecanych sprawdzonych własnym doświadczeniem lek weterynarzy uszatych - dr Agnieszkę Glińską z Przychodni OGONEK na Bemowie! Właśnie wróciłem z wizyty z moim 7 letnim Kubusiem. Niesamowite opanowanie, spokój, wnikliwość i podejście do zwierzaka! Kontakt bardzo dobry ze zwierzakiem i dzięki temu okazało się po zbadaniu, że Kuba nie ma jaskry (jak kilka lat temu była diagnoza z innej lecznicy) ma tylko zapchany kanalik łzowy i po zabiegu będzie wszystko ok! Dr Agnieszka przede wszystkim słucha tego co masz do powiedzenia, analizuje każdą informację i przekazuje swoją wiedzę i rady!

Była z nami też córka Kuby-Marcysia! Bardzo spokojna i sympatyczna wizyta! Dziękujemy  :bukiet i już jesteśmy umówieni na kolejną wizytę!

LINK DO PRZYCHODNI http://www.ogonek.waw.pl/lekarze.html

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2010, 17:56:32 pm »
hubert33, czy uważasz, że p. Glińska powinna być na naszej liście polecanych wetów?

juti

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2010, 11:50:49 am »
Myślę, że i p. dr. Glińska i dr. Kliszcz powinni się znaleźć na tej liście. To są na prawdę świetni fachowcy.

hubert33

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2010, 21:31:58 pm »
Cytat: "tajniak"
hubert33, czy uważasz, że p. Glińska powinna być na naszej liście polecanych wetów?


tak, zdecydowanie powinna się znaleźć na tej liście. polecam!

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2010, 23:05:48 pm »
juti, co do dra Kliszcza: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8044 proszę się tutaj wypowiadać. :)
dr Glińska: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?p=131964

Zapraszam do wypowiadania się!

hubert33

  • Gość
lek.wet. Oliwia Łobaczewska
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2010, 21:31:33 pm »
własnie odbyliśmy wizytę u okulisty Przychodni OGONEK - lek.wet. Oliwii Łobaczewskiej

i znowu będę chwalił heh  :bukiet

bardzo szczegółowe badanie oczu, na każdym kroku informowała co będzie robić, co robi, wręcz opisywała jak funkcjonuje oko u królika, opis oka Kuby, badanie ciśnienia oka, dna i ja sam mogłem się temu przyjrzeć :) i udało się w efekcie przepłukać całkowicie zapchany kanalik łzowy Kubusia :jupi w rękach pani dr był niesamowicie spokojny! z wielką czułością, zaangażowaniem dr podchodziła do Kuby. Wszystko wyjaśniła co do przepisanych leków, jak działają itd za 2 tyg mamy się stawić na kontrolę i jakby coś-dzwonić na tel Pani dr! Super, polecam!!!! Proszę dodać do polecanych lekarzy dr Oliwię Łobaczewską. Perfekcja!

p.s. a tak przy okazji-dr Oliwia jest piękną kobietą :icon_redface

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2010, 08:59:51 am »
A czy ktoś korzysta z Tygryska na Międzyborskiej? Mieszkam obok, jest tam miły pan z dobrym podejściem do króliczki, ale jego koleżanka już gorzej sobie radziła. Chciałam się dowiedzieć czy nadal warto tam chodzić czy rzeczywiście zacząć jeździć na Bemowo.

joana31

  • Gość
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 27, 2010, 22:15:55 pm »
Jeśli chodzi o Przychodnię Oaza na ul Potockiej to niestety zmienił się zespół lekarzy ja po dzisiejszej wizycie nie jestem zadowolona.
Mam prośbę może ktoś wie gdzie obecnie pracuje Pani Iwona Wójcik Lub Anna Jałonicka wcześniej Panie pracowały w lecznicy Oaza i byłam z nich naprawdę zadowolona

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Weterynarz Warszawa
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2010, 22:21:08 pm »
Pani Jałonicka pracuje w lecznicy Anima na Podleśnej 57.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan