Autor Wątek: Jak widzi królik?  (Przeczytany 66309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2010, 11:57:31 am »
tak, lenka, Rosie biega mi pod stopami, i biegnie do mnie z daleka, ale się kilka razy zatrzymuje. O stopy mi się nie obija, tylko robi koło nich ósemki.

I chyba maja dobry dość wzrok.

ppx, chodziło mi o inne niż czarny i biały :)


Nuna

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2010, 13:14:44 pm »
Kroliki dobrze widza na odleglosc, za to z bliska zle. Dlatego niektore reaguja agresja na wyciagnieta reke, traktuja ja jako zagrozenie.
 Lepiej widza wieczorem i w nocy, poniewaz ich zrenica jest bardzo rozszerzona, w dzien widza gorzej bo nie sa w stanie zmniejszyc zrenicy i uchronic sie przed jaskrawym swiatlem.
Dokladnie niewiadomo jakie kolory widza, prawdopodobnie sa to niebieski, bialy i zolty, natomiast czerwonego i zielonego nie widza, ale rozrozniaja jako ciemniejsze i jasniejsze barwy- tak jak my rozne odcienie szarosci :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 21, 2010, 13:27:44 pm »
Cytat: "Nuna"
zielonego nie widza

To nie widza bidulki jaka zielona trawke podjadaja?

Ja jeszcze gdzies czytalam, ze kroliki maja problem z ocena odleglosci i dlatego czesto jak sie czemus przygladaja to ruszaja glowka w gore i w dol, zeby ustalic jak daleko cos sie znajduje. czy to prawda?

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 21, 2010, 13:40:54 pm »
Ok dzięki Nuna :)


Nuna

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2010, 14:10:22 pm »
Trawke widza inaczej niz my, dokladnie nie wiadomo jak, ale nie w zieleni :)
Cytuj
a jeszcze gdzies czytalam, ze kroliki maja problem z ocena odleglosci i dlatego czesto jak sie czemus przygladaja to ruszaja glowka w gore i w dol, zeby ustalic jak daleko cos sie znajduje. czy to prawda?

Tak,  tu chodzi o  kroliki z czerwonymi oczkami, zwiazane to jest z brakiem plamki zoltej. Kiwajac glowa czerwonookie kroliki probuja ominac ten slepy punk gdzie normalnie znajduje sie plamka zolta.
 Mozna sobie to wyobrazic w ten sposob, zakladamy okulary , na srodku naklejamy kolko i teraz zeby cos zobaczyc  musimy albo dac glowe na dol albo w gore i spojrzec nad naklejka.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 21, 2010, 14:15:31 pm »
No to nielatwe zycie maja te nasze krolasy.
Nuna, a to sie tyczy wszystkich czerwonookich zwierzakow? Bo my zauwazylismy, ze Mania (szczuras) jak sie czemus przyglada to tak jakby skanuje przestrzen, kolysze sie na boki. To moze wlasnie dlatego?

Nuna

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 21, 2010, 14:18:07 pm »
Tak, pewnie dlatego.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2010, 14:27:53 pm »
Nuna, dzieki za odp. :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 21, 2010, 18:15:10 pm »
A moja Caprii nie ma problemów wzrokowych , chyba ...
Normalniee idzie , nie zatrzymuje się .

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 21, 2010, 18:36:49 pm »
Cytat: "Nuna"
sa to niebieski, bialy i zolty, natomiast czerwonego i zielonego nie widza

Hmm, a skoro mają receptory odpowiedzialne za żółty i niebieski, to nie widzą jednak tego zielonego? Tak na logikę.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie  :P .

A tak swoją drogą to ile króle mają receptorów, bo z tego co piszesz wynikałoby, że dwa, jak psy i daltoniści.
Zawsze mnie to ciekawiło ;).

Nuna

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 21, 2010, 20:29:51 pm »
Maja dwa receptory.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 21, 2010, 20:32:38 pm »
Tocha, a ja tylko powiem że na 100% dlatego. Adoptując z SPS albinosa mi o tym mówili, że czerwonookie już tak mają :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 22, 2010, 16:31:30 pm »
A skąd wiadomo jak one widzą :) ?
Przeszczepił sobie ktoś oko królika ^^?


latte

  • Gość
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 09, 2010, 21:02:27 pm »
Myślę, że dopóki coś im smakuje to bez znaczenia jaki ma kolor :) mój pochłonąłby mlecze nawet gdyby były czerwne :d co do albinosów z czerwonymi oczami, to nie wynika to raczej z braku plamki żółtej, gdyby jej nie posiadały byłyby poprostu ślepe :) czerwone oczka mają dlatego, że tęczówka jest pozbawiona barwnika i przeświecają naczynia krwionośne a ruszają głową najprawdopodobniej żeby poszerzyć pole widzenia

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: JAK WIDZI KRÓLIK??
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 11, 2010, 21:40:27 pm »
łoł nie wiedziałam że to takie skomplikowane :D
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak widzi królik?
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 10, 2011, 16:49:48 pm »
Poszukując odpowiedzi na wyżej zadane pytanie znalazłam taką oto stronkę :(

http://vegapol-alf.webpark.pl/britches.htm

zaznaczam że jet to bardzo długi tekst, dla cierpliwych ale jednocześnie poruszający


Dla mniej cierpliwych wklejam fragment:

Ignorując wyraźny zakaz Ustawy o Ochronie Zwierząt (art. 31, par. 2), pod wpływem nacisku producentów kosmetyków, środków higienicznych i produktów chemicznych prowadzi się w Polsce testy na ich bezpieczeństwo. W tych prymitywnych, archaicznych testach cierpi i ginie w agonii ogromna liczba zwierząt. W teście Draize’a wykonywanym na podrażnienie oczu, który opracowano w 1944 r., substancje płynne, granulowane i sproszkowane, takie jak np.: cienie do powiek, szampony, proszki do prania, płyny do polerowania mebli i czyszczenia pieców aplikowane są do oczu królików, unieruchamianych w przyrządach krępujących ruchy, z których wystają tylko głowy zwierząt.
      Do jednego testu używa się 6-9 królików. Test taki trwa 7-18 dni. Reakcją na substancje drażniące jest spuchniecie powiek, zapalenie tęczówki, owrzodzenia, krwotok i ślepota. Środki uśmierzające ból nie są na ogół stosowane, gdyż, jak twierdzą eksperymentatorzy, ich użycie wpłynęłoby negatywnie na wyniki. Zwierzęta często łamią sobie szyje i kręgosłupy próbując uwolnić się od bólu.


Czy wam też cierpnie skóra? Bo mnie tak :zdenerwowany
Ludzie są beznadziejni.
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.