Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1777305 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2040 dnia: Sierpień 07, 2013, 13:37:09 pm »
Miła wybacz  mi  :icon_redface
 - po  pierwsze niezręczność , bo powinno być 6 kuwet  , widzę na zdjęciu 3 niebieskie i 1 pomarańczową , powinny byc jeszcze fioletowe . Musiałam nie zapakować , wyślę jutro.   :blaga:
Po drugie  takich kuwet fajanych jak ta pomarańczowa kupiłam już dawno ostatnie dwie dla was, miały być jeszcze . To sa wloskie , no i niestety czekałam i nie ma . Prawdopodobnie już ich nie będzie. Napisz mi na pw jak się sprawdzają te drugie. Tych jest kilka.

Odnośnie picia wody pytanie . Moje piją max 100ml-150ml. Z tym ,że jedzą samą zieleninkę.Czy dosłodzić miodem/glukozą żeby piły wiecej?
 

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2041 dnia: Sierpień 07, 2013, 14:05:09 pm »
Nic nie dosładzaj dori - piją bardzo ładnie :) jedzą świeżonkę, zatem jest ok. Inaczej, gdyby były na samym suchym.
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2042 dnia: Sierpień 07, 2013, 14:38:12 pm »
Moje kiedy jedzą świeże jedzonko też mało piją. W uszakowie jedzą głownie granulat, więc piją wiecej :) nie chciałam siać paniki!!!
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny:

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2043 dnia: Sierpień 07, 2013, 21:22:22 pm »
Ta grzywa Wiesia jest obłędna! Napatrzeć się nie mogę... :zakochany:

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2044 dnia: Sierpień 07, 2013, 23:35:29 pm »
Ta grzywa Wiesia jest obłędna! Napatrzeć się nie mogę...
Oj to prawda  :zakochany: Wiesia pierwszy raz zobaczyłam na FB, jest naprawdę piękny, ta grzywa jest powalająca  :zakochany:

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2045 dnia: Sierpień 07, 2013, 23:40:34 pm »
Co nowego u Doneczki? Jakieś nowe zdjęcia można prosić? Coś mi się widzi, tudzież intuicja mi podpowiada, że jednak pozostanie mi tylko wzdychanie do zdjęć Donci, a nie do Donci na żywo  :buu :placze

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2046 dnia: Sierpień 08, 2013, 01:48:33 am »
Miła wybacz  mi  :icon_redface
 - po  pierwsze niezręczność , bo powinno być 6 kuwet  , widzę na zdjęciu 3 niebieskie i 1 pomarańczową , powinny byc jeszcze fioletowe . Musiałam nie zapakować , wyślę jutro.   :blaga:
Po drugie  takich kuwet fajanych jak ta pomarańczowa kupiłam już dawno ostatnie dwie dla was, miały być jeszcze . To sa wloskie , no i niestety czekałam i nie ma . Prawdopodobnie już ich nie będzie. Napisz mi na pw jak się sprawdzają te drugie. Tych jest kilka.
dori ...wybaczyc ....  ?? alez ja jestem Ci bardzo wdzieczna  :lol , cztery kuwety teraz to dla nas skarb ... przy tej ilosci uszatych , juz dawno wyzbylam sie nazwijmy to "widzimisie" ta kuweta lepsza a tamta gorsza .... na ta chwile liczy sie sztuka aby miec co uszakowi wlozyc do klatki , aby miec z czego mu dac wode czy siano , granulat ... liczy sie ze jest .... juz mialam pisac ze nam brak kuwet a tutaj prosze : cudowna niespodzianka  :lol ... przyszly  :lol az cztery   :hura:......dzieki Tobie nie zabraknie dla rudziaczkow kuwet  :onajego :onajego :onajego , oczywiscie kolejne tez sie przydadza ( z tego co widze , niestety  :icon_cry )
dori bardzo bardzo dziekuja za kuwety rudziaczki  :bukiet :bukiet :bukiet

a dla odmiany ( aby nie byc monotonnym  ;) ) ... w innym zakatku pomorza w zaprzyjaznionym DT , u mas , przebywaja łowieczki :
łowiecek 01



łowiecka 02 (bez grzywki)



łowiecka 03 (z grzywka)



i autostopowiczka


uszakom na DT u mas koncza sie podklady i CC , prosimy o pomoc dla bedomnych krolasow :
http://www.blizejciebie.pl/podklady_higieniczne_seni_soft_90x60cm-_30_szt_.html,297_316,780,1
przy tej ilosci krolasow jaka gosia sie opiekuje ( ok.20 par uszu) , sama jedna , podklady sa dla niej niezbedne , przez pw podam adres wysylki -  :blaga: :blaga: :blaga:

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2047 dnia: Sierpień 08, 2013, 09:26:30 am »
Oj to prawda  :zakochany: Wiesia pierwszy raz zobaczyłam na FB, jest naprawdę piękny, ta grzywa jest powalająca  :zakochany:

Miejmy nadzieję, że ktoś szybciutko zainteresuje się tym ślicznym Wieśkiem :) Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej, nie widziałam baranka z tak piękną grzywą!

Co nowego u Doneczki? Jakieś nowe zdjęcia można prosić? Coś mi się widzi, tudzież intuicja mi podpowiada, że jednak pozostanie mi tylko wzdychanie do zdjęć Donci, a nie do Donci na żywo  :buu :placze

Doncia
już po śniadanku :) Teraz wcina siano i zaraz lecę po świeże pędy jabłoni dla dziewczynek :)
Zdjęcia Donki postaram się wrzucić dziś wieczorkiem :)


MAS- cudowna osoba ! Opiekuje się sama 20 porzuconymi królikami! Przy tak licznej gromadce każda pomoc się przyda...

PRZEDE WSZYSTKIM BARDZO PROSIMY O PODKŁADY I KARMĘ CUNI COMPLETE DLA MAS, BY DALEJ MOGŁA POMAGAĆ BEZDOMNYM I POTRZEBUJĄCYM USZAKOM!

PROSIMY W IMIENIU KRÓLASKÓW!!

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2048 dnia: Sierpień 08, 2013, 09:55:11 am »
Tak zgadzam się Małgosia jest cudowną osoba .
Świetnie się opiekuje  króliczkami, tylko że jest sama do tej opieki. Mieszka na wsi i pracuje . Przy takiej ilości królików nie wiem jak sobie sama radzi , pewnie pada na pysk.
Wiem ,ze największą trudność  Małgosi sprawia opieka nad królikiem chorym z racji ograniczonego dostępu do weta. Wiadomo tylko wet wiejski od dużych zwierząt  a nie od królików. Czy np można by  do azylu zabrać zwierzęta , które wymagają stałej opieki weterynaryjnej, a zdrowe brykałyby po trawce?
Wiadomo , na wsi jest mnóstwo dobrego świeżego jedzenia . Dodatkowo w azylu gdzie jest paru wolontariuszy , zawsze znajdzie się ktoś , kto ma chwilkę czasu żeby pojechać do weta  na miejscu , niż jak Małgosia musi zwalniać się z pracy , bo musi kilkadziesiąt km jechać na wizytę .
Przepraszam , nie chciałam nikogo urazić , to tylko moje zdanie , wynikające z obserwacji , a i własnych doświadczeń . Bo sama jeżdżę do weta ponad 100 km i nie jest   łatwo ze względu na pracę zawodową .
Oczywiście apeluje także o wszelką pomoc dla Małgosi.

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2049 dnia: Sierpień 08, 2013, 10:47:11 am »
Małgosia dla uszaków robi tak wiele.. 20 królików to mnóstwo czasu! Ja mam znowu magiczną 9 i ledwo wyrabiam czasowo (doba jest zbyt krótka! przede wszystkim dla mnie, nie mam kiedy spać), nie wyobrażam sobie siebie samej z dwudziestoma! To ogrom pracy, nawet tak prozaicznej, jak codzienne zrywanie zieleniny w ogrodzie/na łąkach, o opiece medycznej nawet nie chcę wspominać.. Musimy pomóc Małgosi!
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2050 dnia: Sierpień 08, 2013, 10:54:55 am »
uszakom na DT u mas koncza sie podklady i CC , prosimy o pomoc dla bedomnych krolasow :
http://www.blizejciebie.pl/podklady_higieniczne_seni_soft_90x60cm-_30_szt_.html,297_316,780,1
przy tej ilosci krolasow jaka gosia sie opiekuje ( ok.20 par uszu) , sama jedna , podklady sa dla niej niezbedne , przez pw podam adres wysylki -
miła, tu są tańsze podkłady w tym samym rozmiarze http://www.bdsklep.pl/hartmann-30szt-60x90cm-molinea-plus-l-podklady-higieniczne,id-38137

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2051 dnia: Sierpień 08, 2013, 12:40:00 pm »
PippiLotta to prawda ze sa tansze ale , sa gorszej jakosci ( czytaj na krocej wystarczaja ;( ) i przesylka gratis przy zamowieniu powyzej 400,00pln a w tym co podalam wysylka gratis przy trzech opakowaniach wiec jak sie przeliczy ....to przy roznicy ok.3 pln masz duzo lepsza jakosc - oczywiscie trzeba zamowic min 3 opakowania  :icon_curve a moze zrobmy skladke :

Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: Darowizna na sopockie kroliki z DT u mas

 :blaga: :blaga: :blaga:

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2052 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:45:34 pm »
Kilka fotek Donki :)

Wreszcie czuć odrobinę chłodu i przed chwilą wróciłyśmy wraz z Donką z ogrodu, gdzie królewna zajadała się listkami winogron...















Składka pieniążków, by pomóc MAS, to bardzo dobry pomysł! Zawsze to lżej, gdy złoży się kilka chętnych osób :)

Nawet rymowankę do tej składki wymyśliłam! :D
''SKŁADKA NA PODKŁADY DLA MAS-OWEJ GROMADY! ''     


Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2053 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:10:26 pm »
Donusiu :zakochany: Chyba mam jakieś obseszyn na punkcie Donci, bo nie mogę przestać o niej myśleć  :zakochany:
Trzymajcie mocno kciuki, by moje zgłoszenie o zostanie przyjacielem Dony zostało rozpatrzone pozytywnie. Wiem, że smęcę, ale straszliwie mi na Donusi zależy.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2054 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:19:06 pm »
juuuupi  :jupi  :jupi ale z ciebie szczęściara :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2055 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:38:38 pm »
Donusiu :zakochany: Chyba mam jakieś obseszyn na punkcie Donci, bo nie mogę przestać o niej myśleć  :zakochany:
Trzymajcie mocno kciuki, by moje zgłoszenie o zostanie przyjacielem Dony zostało rozpatrzone pozytywnie. Wiem, że smęcę, ale straszliwie mi na Donusi zależy.
Nie smęcisz, a kochasz, to proste :*
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2056 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:46:12 pm »
Trzymam mocno kciuki !!
Doncia jakie ma rarytasy ! :) A jak się pięknie prezentuje na tle widoczków :)

Offline emcia936

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2057 dnia: Sierpień 09, 2013, 00:41:28 am »

Offline kuzaiks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2058 dnia: Sierpień 09, 2013, 00:48:48 am »
Nena - bądź szczęśliwa w nowym domku - i oby stał sie nim na stałe...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 00:55:07 am wysłana przez kuzaiks »
WO Neny :-)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #2059 dnia: Sierpień 09, 2013, 16:00:23 pm »
mamy kolejne zgloszenie o bezdomnym i porzuconym krolisiu  :(

zostal porzucony w worku foliowy na smieci , w rozpadajacej sie klatce,  przy smietniku jednej z dzielnic w miescie Tczew
dobra dusza zainteresowala sie co tez rusza sie w stercie smieci  - Pani Ewo bardzo dziekujemy  :bukiet :bukiet :bukiet
szczegolnie ze w dzisiejszych czasach jednak rzadko mozna spotkac tak wspanialych ludzi
ktorzy nie sa obojetni na niedole porzuconych zwierzat i dzialaja !!
uszak wlasnie zmierza do Sopockiego Uszakowa
Bubu imie wybrala Pani Ewa i takie tez pozostanie :)




dla niego,
:heartSZUKAMY WIRTUALNEGO OPIEKUNA :heart

Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie.  
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów.  

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."