Autor Wątek: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy  (Przeczytany 90948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 05, 2013, 20:33:50 pm »
(...) Ważne, żeby weterynarz miał chęci leczyć i się doinformowywać (Sicca polecana na forum  jako króliczy wet to przecież świeżak, doświadczenia w samodzielnym leczeniu ma malutko, to w czym jest lepsza od weta bez specjalizacji, co leczy Twojego królika od lat?)


W czy jest lepsza, może w tym,że jej zależy, a nie jak u większości wetów wchodzisz dzień dobry nie wiemy co to jest 50 zł proszę przyjść za dwa dni podamy penicylinę!!!
Sugerujesz,że Sicca nie ma chęci leczyć, czy o co Ci chodzi, bo nie wiem do czego pijesz??? Na jakiej podstawie oceniasz jej pracę i doświadczenie??? Bo w twojej wypowiedzi brak argumentów.

Nic nie sugeruję, tylko wyrażam swoją opinię. A jest ona taka, że nie ma znaczenia posiadanie stricte specjalizacji, a chęci leczenia zwierzątka i dokształcania się.

A jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to już nie mój problem.

Jeśli ktoś chce być DT i ma w pobliżu weterynarza, który nie uważa królika za zwierzę drugiej kategorii, poszukuje sposobów leczenia i ma odwagę się konsultować ze specjalistami, to ja nie widzę problemu, by DT był.
Choć w przypadku osób niepełnoletnich, jest problem, bo jak Rodzic nie jest zaangażowany, to tragedia gotowa (a to rodzice nie dowiozą do weta, a to uznają, że króliku musi zniknąć natychmiast).

Ale nie brak weterynarza ze specjalizacją jest problemem - inaczej króliki mogłyby żyć tylko w kilku miejscach w Polsce.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 05, 2013, 23:26:46 pm »
no nie wiem, czy nie potrafię czytać ze zrozumieniem...ja akurat miała przyjemność analizy i interpretacji tekstów i jeżeli napisałaś
Cytuj
Sicca polecana na forum  jako króliczy wet to przecież świeżak, doświadczenia w samodzielnym leczeniu ma malutko, to w czym jest lepsza od weta bez specjalizacji, co leczy Twojego królika od lat?)

w jasny sposób dajesz do myślenia i sugerujesz,że Sicca pomimo specjalizacji nie jest lepsza od "zwykłego" lekarza który ma wieloletnie doświadczenia. Osobiście maiłam "przyjemność" "współpracy"  z takowymi i mogę stwierdzić z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością,że ZDECYDOWANIE wybieram "świeżaka Siccę" niżeli "doświadczonych" wieloletnich wetów. Więc w odpowiedz  na Twe "retoryczne" pytanie w czym jest lepsza odpisuję,że w tym,że jej zależy, stara się i ma checi się dokształcać i leczy, to wszystko z mojej strony w tym temacie. A jeśli masz jakieś przysłowiowe "ale" do jej praktyki zawodowej to proszę o argumentacje.

PRZEPRASZAM ZA OFFA :mumia  :oops:

Co do DT nieletnich uważam za temat złożony, na który składa się wiele czynników, zdaję sobie sprawę że wszystko ma swoje dobre i złe strony, jak już wspomniałam wiek nie jest dla mnie wyznacznikiem, i podpinam się pod post miniaturowejem
(...) aaa stereotypy trzeba łamać !


Osoba ubiegająca się o DT nie powinna być przede wszystkim klasyfikowana ze względu na wiek, lecz zaangażowanie, chęci,zasób wiedzy oraz  możliwości, bo jak wiadomo banulce to wymagające stworzenia i potrafią niemile zaskoczyć, osoba taka (potencjalny DT) powinna mieć przygotowanie na tego typu czarne scenariusze, mieć pojęcie co i jak zrobić w sytuacji awaryjnej. To takie moje skromne zdanie.
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 05, 2013, 23:44:38 pm »
Uprzejmie proszę o zaniechanie, albowiem ponieważ gdyż kompetencji Sicci nikt nie podważa, co byłam uprzejma zauważyć w poście poprzednim. Wątek niniejszy nie jest wątkiem poświęconym nieudanym kontaktom z weterynarzami ani też polecaniu weterynarzy (do opiniowania jest specjalny dział forum).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 06, 2013, 09:54:18 am »
Częściowo muszę się zgodzić z jutą - że jeżeli osoba niepełnoletnia chce być DT, powinna odpowiedzialnie i rozsądnie porozmawiać z rodzicami, rozważyć wszystkie za i przeciw i ustalić sposób postępowania w sytuacjach nagłych (gdy byłam dzieckiem i mój królik czuł się źle to pamiętam, ile musiałam się nabłagać ojca, żeby zawiózł mnie z nim do weterynarza, bo jego zdaniem histeryzowałam - a to był mój własny uszak) ale także codziennych (królik ma bardzo urozmaiconą i różnorodną dietę, czy rodzice zgodzą się na dodatkowe świeżynkowe zakupy, a jeśli tak, to w jakim stopniu). O tyle jest to ważne, że fair muszą okazać się nie tylko rodzice, ale i ich dziecko.
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 06, 2013, 15:24:18 pm »
Częściowo muszę się zgodzić z jutą - że jeżeli osoba niepełnoletnia chce być DT, powinna odpowiedzialnie i rozsądnie porozmawiać z rodzicami, ....

Siccuś - dziękuję, ale dlaczego Twoja zgoda jest tylko częściowa ?  :hmmm
przecież cały Twój powyższy "wywód", to uzasadnienie poszukiwania do opieki nad zwierzęciem odpowiedzialnej osoby dorosłej ?
czyż nie ?

a chętnych do współpracy na Dolnym Ślasku - wciąż poszukuję!
poszukiwane są osoby zarówno chcące prowadzić dom tymczasowy dla królisia, jak i osoby, które mogłyby podjąć inne działania wspierające i reklamujące adopcje króliczków;
a może ktoś docelowo byłby zainteresowany prowadzeniem adopcji ?
zapraszam do kontaktu a następnie do podjęcia działań!
 :DD
 
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 06, 2013, 17:07:13 pm »
Nie no, częściowo dlatego, że jeżeli jest opcja dt, pod tytułem odpowiedzialny nastolatek + odpowiedzialni rodzice, to jest to super :) czasami ten pierwszy ma więcej czasu dla malucha, niż się można spodziewać  ;-)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 06, 2013, 00:03:12 am »
hej! ale ja nie neguję nastolatka !
tylko rodzic jak sama piszesz, też musi być odpowiedzialny, a ponadto musi się wykazać "chęciami" ....

więc tak mi się widzi, że zgadzamy się w pełni, a nie częściowo ;)
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Agma84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
    • http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1446#yield
  • Lokalizacja: Świdnica
  • Moje króliki: ... Łatek
  • Pozostałe zwierzaki: Świnka morska,jeż pigmejski,pies
  • Za TM: Pusia,Kubuś
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 30, 2014, 21:39:05 pm »
Witam jestem chętna do współpracy na Dolnym Śląsku.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 30, 2014, 22:14:17 pm »
Super! Dziękujemy. Napisz, proszę, zgłoszenie (najlepiej od razu wymienić obszary, w których możesz pomagać) na wroclaw@kroliki.net .
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan