Autor Wątek: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany  (Przeczytany 46505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zerduszko

  • Gość
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 12, 2011, 00:38:38 am »
Czarnuszek był najbardziej nieufny. Biedulek :(

Chciałabym zmienić tytuł, poprawcie mnie jeśli się mylę. Czarny pojechał do DS do Szczecina, Tofik jedzie do DS do Wrocławia, a białasek jest w DT w Opolu?

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 12, 2011, 07:43:38 am »
Czarny (Cyngiel) do Szczecina (na razie na dt - czy ds to się okaże), to samo z Tofikiem. Białasek na dt w Opolu.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 12, 2011, 10:30:31 am »
Mały biały na gigancie w mojej łazience ;) czuje się coraz lepiej. A teraz tak na poważnie, króliczek jest bardzo nieufny w stosunku do ludzi, wczoraj podszedł do kratki po listek mlecza i uciekł jak tylko się delikatnie poruszyłam. Bobkuje właściwie wszędzie (tylko takie malutkie te boki ale za to sporej ilości) , siusia tylko do kuwetki. Zajada tylko zieleninę granulat jest dla niego czymś niejadalnym w ogóle się tym nie interesuje, nawet do miski nie zagląda. Sianko i suszki zajada. Obawiałam się problemów z kolejną zmianą miejsca ale nie jest źle.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 12, 2011, 12:41:27 pm »
Tofik podróż zniósł bardzo dobrze, wyglądał przez kratkę transportera i patrzył co się dzieje, tak jak J_J mówiłaś obsikał cały koc, je tylko zieleninę i suszki, na granulat nasikał:d no i to prawdziwy smieciarz:d obsikał wszytko dookoła nawet ścianę przez klatkę no i Darie jak próbowała zaglądać do niego co to nowego zajęło jej druga klatkę, no i co dziwne jak dałam mu listek kapusty pekińskiej to pierw nasikał na niego a dopiero później zjadł:d no nie wiem może takie lepsze:d bobki tez lądują wszędzie ale będziemy pracować nad robieniem potrzeb do kuwety. a tak ogólnie to bardzo spokojny króliczek siedzi w klatce nawet ciężko mu się ruszyć żeby ja  no i pokazuje swoje "no to foch" jak próbuje gadać do niego:d dziwne bo nie reaguje na żadne odgłosy wołanie jakiś hałas, kompletnie nic...

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 12, 2011, 12:49:42 pm »
Klara, u nas faktycznie też nie reagował na żaden hałas. Nic a nic.

Nie miały dostępu do wody przez rok, więc chyba sobie zraszają pokarm - nie wiem......



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 12, 2011, 13:06:34 pm »
To dlatego wody jeszcze nie tknął, dałam mu w poidełku i miseczce żeby sprawdzić co wybierze a on nic, martwiłam się ze coś nie tak jest bo widzę ile Daria wypija dziennie...

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 12, 2011, 13:57:32 pm »
Cyngiel już po wizycie u weterynarza.
stan zdrowia- bardzo dobry, żadnych problemów z uzębieniem czy zgryzem, żadnych zmian w obrębie jader, żadnych pasożytów skóry.
Ponieważ zdecydowanie odmawia jedzenia dostał metoklopramid + witaminy, jak nie zacznie jeść- to jutro znowu leki i kroplówka.
Wazy 1,75 kg, ma bardzo zwartą budowę.

no, tyle w temacie Cyngla :)

Edit: A, i wetka określiła Cyngla na króliczka jednoznacznie nie młodego. Wydaje nam się, że ma ok 5 lat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 16:56:52 pm wysłana przez Iskra »
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:58:41 pm »
Cyngiel u mnie zjadl kilka galezek pietruszki i skubnal troche brokula, wiec moze z tym sprobuj... Zjadl to w nocy, jak nikt nie zerkal :)
I tak jak Tofik, nasikal na granulat.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 13, 2011, 14:35:13 pm »
cyngiel nadal nie bobczy  :/
Kolejna porcja leków, leki wzięte również na weekend długi.
Ale kurde, po króliku nie widać, żeby miał zator  :?: Normalnie funkcjonuje, je, trochę pije wody.
Brzusio odpowiednio miękki.
Powiem szczerze, nie wiem co robić  :icon_sad
Masaże, lakcid, espumisan, leki i nic.
Czy jest możliwe, zeby on wszystkie bobki zjadał? Te suche również?

Chyba już cuduję :/
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 13, 2011, 15:00:07 pm »
U mnie Tofik przez 2 doby nie zrobił ani jednego bobka. Ja myślę, że to stres. A je coś?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 13, 2011, 15:06:16 pm »
Tofik je mnóstwo zieleniny, zjadł mlecz babkę i trochę konieczny, sałatę i siano, bobków robi mało ale są no i też sporo sika.

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 13, 2011, 17:34:23 pm »
Jak Cyngiel nie bobkuje, to dzisiaj wypada conajmniej 3 doba, bo u mnie tez nie bobkowal, a dojechal do mnie 10-tego wieczorem. Daj znac jak zacznie, bo sie martwie.

fantka

  • Gość
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 13, 2011, 18:26:16 pm »
Tzn. że golisz go całego? Na jaką długość?

Mój świniak jest peruwianką z domieszką innej krwi. Golę ją praktycznie na zero (samą maszynką bez nakładki) - cały tył i środek. Zostawiam tylko okolice główki dłuższej długości. Świniak to lubi, w ogóle nie odczuwa "zabiegu". Nożyczki go szarpały, wszystko długo trwało i stresowało maluszka, wiercił, kręcił się, piszczał -  zawsze się bałam, że go skaleczę. Teraz cały zabieg trwa chwilę moment. Powtarzamy go mniej więcej co 6-8 tygodni.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 13, 2011, 20:59:16 pm »
bobczy  :balet: bobczy  :balet: bobczy :balet:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 13, 2011, 21:21:51 pm »
Zgaga, naprawde???!
Po zainstalowaniu w dt i paczce cykorii bylam dobrej mysli z Patrycja ale tak szybko to super

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 13, 2011, 21:31:44 pm »
Tak, Tak, bobczy- na razie malutkie bobeczki, ale ruszyło  :doping:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline ksianti

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 13, 2011, 22:20:40 pm »
Cyngiel zawitał do mojego DT. Melduję się zatem na Forum, żeby zdawać relację z Cynglowych poczynań w Szczecinie.
Króliczek jest bardzo spokojny. Miałam kłopot ze złapaniem go, żeby podać do pyszczka leki - strasznie zwiewał. Ale udało się.
Na noc pozostanie w klatce. Wpuszcza do niej bez oporów koty, które u mnie mieszkają. Wydaje się być bardzo nimi zainteresowany.
Zjadł porcję świeżynek, poskubał kilka źdźbełek sianka. Bobki są! Ładne, na początek przeciętnie liczne, ale są! Obsiusiał kąty pokoju i materacyk na podłodze.
Mam nadzieję, że będzie się u nas czuł dobrze.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 14, 2011, 12:18:03 pm »
Jak Cyngiel dzisiaj?

J_J jak Białasek?

Jakoś o Tofika jestem spokojna........



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline ksianti

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 14, 2011, 17:19:47 pm »
Cyngiel ma świetny apetyt. Bobkuje coraz ładniej. Leki podałam (Espumisan, Metoclopramid, Lakcid). Siedzi w klatce i dopiero, jak się go z niej wyjmie, to kica po domu. Mimo otwartych drzwiczek. Jakby sam nie mógł podjąć decyzji, czy chce być na wolności. Ale wyjmuję go i "zmuszam" do pokicania po domu, żeby się chłopiec rozruszał.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 3 króliczki miały zostać karmą dla węża, trafiły do chlewa -> DT poszukiwany
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 15, 2011, 12:13:40 pm »
Za to Tofik jak by robił coraz mniej bobków w sumie nawet bardzo mało pojawiają się bardzo małe imało ich:( brzuszek ma miękki apetyt też mu dopisuje, zjada wszytko co mu dam, zieleninę świeżą koniczynę, babkę i mlecz, do tego dostaje jeszcze sałatę, natkę pietruszki, kawałek marchewki, listki porzeczki... Jak go wypuszczę to przez chwile kica radośnie sprawdza wszytko i znajduje sobie miejsce do spania i tam siedzi zazwyczaj jakiś kąt, wczoraj po raz pierwszy położył się w klatce, zawsze tylko siedzi. Mam nadzieje że zacznie normalnie bobczyć bo nie miałam jeszcze nigdy takiego problemu...