Autor Wątek: Najlepsze zabawki kupne  (Przeczytany 10364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fauka

  • Gość
Najlepsze zabawki kupne
« dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:26:22 pm »
Cześć, przygotowuję się na nowego lokatora. Lubię zapewniać moim zwierzom wszystko co najlepsze tak więc i królikowi mam zamiar zrobić raj na ziemi.
Jako że maluch bedzie siedział 8 godzin sam i dzielnie na mnie czekał razem z resztą ferajny, chcę zapewnić mu możliwy maksimum rozrywki na ten czas.

Zdecydowałam się zakupić klatkę 120cm (w gorszym wypadku 100, okaże się jak przesunę 2 regały i komodę). Obowiązkowo znajdzie się w niej kuwetka, zdecydowałam tez że dół klatki wyłożę delikatną wykładziną. Królas zyska również kocyk i pluszaka by nie było mu mięciutko i zbyt samotnie.

Ale na tym kończy się moja wena twórcza. Szukam kupnych zabawek któe zapewnią królikowi rozrywkę, nie specjalnie lubię baić się w robótki ręczne więc chcę coś kupić. Poszperałam na allegro i znalazłam te oto cuda:

1. Kula zmakula w wersji królikowej - http://allegro.pl/trixie-zabawka-kula-smakula-7cm-6275-promocja-i1559151602.html
2. Drewniane imitacje warzyw - http://allegro.pl/trixie-zabawka-gryzaki-dla-gryzoni-drewn-3szt-6190-i1559151783.html
3. Rolka ze słomy - http://allegro.pl/trixie-zabawka-rolka-slomiana-18cm-6188-promocja-i1559151628.html
4. Słomiana piłka z dzwoneczkiem - http://allegro.pl/show_item.php?item=1580213531&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Co o nich myślicie, nadają się? możecie polecić mi jakieś inne zabawki? pamiętam jak moje śp królice rzucały różnymi przedmiotami po klatce co uznawaly za swietną zabawkę.

Kolejną kwestią są akcesoria, widziałam specjalne stojaki na marchwekę i podwieszane kule na zieleninę, warto kupować? szukam również dobrego plastikowego paśnika do klatki, czy możecie mi coś polecić?

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:35:28 pm »
Farbowanym zabawkom mówimy stanowczo NIE :) Co do kuli smakuli i piłki z trawy będzie OK.
Innymi super zabawkami są rolki papierowe np. po papierze kuchennym i kartonowe pudła.
Co do stojaka na marchewkę i kulę na zieleninę, to już jak kto woli :)
Ja wolę moim dać bezpośrednio, ale to dobry sposób, żeby uszak trochę pogłówkował :)


Fauka

  • Gość
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:47:48 pm »
Innymi super zabawkami są rolki papierowe np. po papierze kuchennym i kartonowe pudła.
Poważnie? mam potężną ich kolekcję ze względu na myszy a moja mama czasem pryznosi z pracy takie wielkie i mega grube rolki które zajmują sporo czasu :D

Tak właśnie myślałam że te farbowane mogą jednak szkodzić. Czy króliki jak psy czy koty chodzą i rzeczywiście wygrzebują z tej kuli te smakołyki?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:51:53 pm »
Tu jest ich sporo :
http://www.swiatkrolika.eu/zabawa-k9.html?swiatkrolika=d0b0f518f1160220fbc04593099fb866
Na pewno tunel,wierzbowa piłka z nadzieniem z sianka lub suszonego jabłka też się u mnie sprawdziła
Może zamiast klatki warto kupić zagrodę,choćby 4 elementy,zawsze więcej miejsca i jakiś domek kartonowy lub z kory do gryzienia ??

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:53:58 pm »
Fauka u mnie kula smakula na początku była fajna, teraz im się nie chce, bo wiedzą, że jak przyjdą to i tak dostaną tą żurawinkę czy rodzynkę prosto do pysia :D



Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:56:07 pm »
Paśnik tylko i wyłącznie zewnętrzny.

Co do zabawek to ja polece coś:
http://www.swiatkrolika.eu/zabawa-k9.html?swiatkrolika=a5e0e82cb2add2dd8eb078e584645eb2

Począwszy od tuneli z siana czy wierzbowych tuneli z sianem, poprzez kule z sianem wierzbowe; z jabłkiem, dzwoneczki z siana, np hibiskusowe, marchewkowe, z mniszkiem lekarskim.

lub:
http://animalia.pl/sklep.php?kat=653

m.in. rolki drewniane, tunele, hantelki drewniane, piłki z wikliny lub trawy, domek z połączonych patyczków

Zabawek jest wiele w sklepach, tylko trzeba wybierać te zdrowe i bezpieczne :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:57:22 pm »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2011, 14:07:46 pm »

Jako że maluch bedzie siedział 8 godzin sam i dzielnie na mnie czekał razem z resztą ferajny, chcę zapewnić mu możliwy maksimum rozrywki na ten czas.

a nie lepiej będzie jak by miał królicze towarzystwo? Dzięki temu nie bedzie się nudził, a żadne zabawki nie zastąpią mu czasu spędzonego z króliczym towarzystwem :)

Fauka

  • Gość
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2011, 14:50:17 pm »
U mnie niestety zagroda nie wchodzi w grę bo mam pomysłowego i ciężkiego labradora i obawiam się że chętnie powyginałby taką zagrodę chcąc się dostać do środka by być przy króliku dlatego bezpieczniejsza będzie klatka. Wystarczy by się oparł swoim tłustym tyłkiem o zagrodkę i byłaby połamana lub powyginana. Klatki są już u nas przetestowane i stabilniejsze. Ale chyba w 120 nie będzie mu ciasno?
Dzięki wielkie z alinki, szczególnie światkrólika, znalazłam super tunel z ziółek :D

Fauka

  • Gość
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2011, 14:53:23 pm »
a nie lepiej będzie jak by miał królicze towarzystwo? Dzięki temu nie bedzie się nudził, a żadne zabawki nie zastąpią mu czasu spędzonego z króliczym towarzystwem

Popracujemy nad tym :D zacznę od jednej samiczki, po sterlizacji i oswojeniu się z nią będziemy myśleć o drugim adoptowanym bo wiemy już jaka to frajda mieć dwa prowadzające się po domu kicki. Ale na razie jeden królas, będę musiała też znalizować za i przeciw co do drugiej płci, jestem trochę zaskoczona ze ciężko się łączy niestelizowane samiczki bo miałam taką parkę i nie miałam najmniejszego problemu, kochały się bardzo i wszędzie razem były. Łączyłam je jak nedna miałamchyba ze 2 lata a druga mniej niż 8 tygodni, uratowana była.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2011, 12:06:17 pm »
U nas fororę, oprócz oczywiście kuli smakuli, robi snackboard




A teraz widziałam że w Świecie 4 łap pokazała się nowa zabawka podobna funkcyjnie do kuli smakuli:
http://www.swiat4lap.pl/trixie-rabbit-game-snack-roll-5x14-p-432.html
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2011, 23:46:05 pm »
Tez mam problem z zabawką... Nie wiem czy mojej uszatej królewnie można dać normalna przytulanke czy musi być jakaś specjalna...? Jakieś zastrzeżenia do dania jej normalnej przytulanki?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2011, 23:58:52 pm »
przytuanka w sensie mis? jak tak to wazne by nie mial za dlugich wlosow bo krolik moze je objadac.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2011, 08:54:21 am »
Chodzi mi o to czy ten miś może mieć w sobie watę czy coś...

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2011, 10:03:25 am »
Niestety pluszaki ze sklepu często mają watę i do tego syntetyczną. W zależności od nieszczycielskich umiejętności królika taka wata może być groźna w przypadku, gdy królik pluszaka zniszczy, a watę będzie próbował skonsumować (co się zdaża niestety w przypadku mojej uszatej, która nawet wykładzine koło swojego domku zjada  :oh:). Jak ma się zatem umiejętności można misiaka samemu uszyć i wypchać np. sianem (mój ręcznie robiony misiu przypominał laleczke voodoo i uszak nie chciał się nim bawić -.-') lub rozpruc sklepowego stwora i wypchać czymś innym. Objawy zapchania się watą bedą pewnie podobne do tych podczas zapchania się własnymi kłaczkami.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2011, 16:14:02 pm »
Stwierdziłam, że najlepiej to kupić jej na gwiazdkę kulę smakulę. Właśnie przyszła zagroda, w której moja królica będzie spędzać nocę, bo za bardzo grzeczna na razie nie jest  :diabelek no i tunel materiałowy... No cóż rozstawię to w nowym mieszkaniu a tymczasem niestety będzie w klatce  :( :( :(

Jeszcze jedno... Gdzie kupić kulę smakulę, bo na allegro... No nie wiem. Tamte są zrobione z kauczuku a to niedobrze... Jakieś sklepy polecacie? W Wawie najlepiej :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 16:20:52 pm wysłana przez Luna »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2011, 22:19:54 pm »
Poszukaj po sklepach zoologicznych.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2011, 22:30:49 pm »
Kula smakula to pozycja obowiązkowa :) Mój uwielbia. Ja kupiłam w zoologicznym internetowym. Tylko tam robię zakupy. Te zwykłe zoologi są albo koszmarnie zaopatrzone (nie zaopatrzone:) ) albo drogie.
Mała rada-kula smakula dla kota jest kilka zł tańsza a to dokładnie to samo, także gabarytowo, tylko zamiast rysunków marchewek ma odcisk kociej łapki.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze zabawki kupne
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2011, 22:38:02 pm »
Dzięki, na pewno kupię :) I to jak najszybciej :)