Autor Wątek: Czerwony mocz . RATUNKU  (Przeczytany 11538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony mocz . RATUNKU
« dnia: Luty 19, 2010, 22:52:36 pm »
Witam. A wiec mój króliczek ma prawie rok i zauważyłem ze odkąd zmieniłem mu granulat na Vitapol sika czerwonym moczem może mu czegoś brakuje jakiejś witaminy czy coś je marchewki granulat i siano < cały czas > zachowanie mu się raczej nie zmieniło no może mniej szaleje ale tylko w klatce jak ja wypuszczam to się bawi  . A i warto tez napisać ze cały granulat< ściółka > na którym się wydaliła jest różowawy < napisałem czerwony bo pewnie taki jest ale po wymieszaniu z granulatem
< ściółka > jest różowy  sika tak od jednego dnia i nie rzadko podczas leżenia wypina dupkę do góry jest to samiczka . Przepraszam ze wszystko jest tak hałotycznie napisane ale nie wiem jak to inaczej ująć . POMÓŻCIE !!!  !!  !!  :buu

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2010, 23:22:32 pm »
kamis1994, a dawałeś mu w ciągu ostatnich dni, czy godzin buraki?
Jeżeli nie to jutro powinieneś udać się do weta.

Ps. vitapolu nie dawaj, zmień granulat stopniowo na Cuni Pro Versale Laga, lub Versele Laga Cuni Complete, którys z tych na tejstronie, ale patrząc od góry są najlepsze: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2010, 23:23:09 pm »
Może za dużo marchewki, mój Roger tez ma teraz pomaranczowy mocz od marchwi więc narazie odkładam.  Spróbuj nie dawac jej marchwi, powinno przejsc. A jesli nie przejdzie to wtedy trzeba do weterynarza pojsc.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2010, 23:24:37 pm »
Marchwewe dajemy raz góra dwa razy na tydzień najlepiej. W formie 4-5 plasterków. Zawieta ona dużo cukru niestety :/

kamis1994, jesteś?

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2010, 23:26:01 pm »
buraczki jadl 3 dni temu a marchke dalem mu jakas godzinketemu plus obierki z marchewki jakis dwie garscie i juz to zjadla  < tzn . same obierki zjadla > !!

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 11:27 pm ]
a daje mu marchew co dziennie bardzo dużo !!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2010, 23:28:18 pm »
Wstrzymaj się z marchewką i burakami. Buraki często barwią mocz na czerwono. Nie dawaj ich. Królik do jutra niech najlepiej będzie na sianku, granulacie i wodzie.
Czy królik mocno napina sie przy sikaniu? sika niewiele? ma posklejane futerko koło ogonka? jakie robi bobki?

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2010, 23:31:09 pm »
bobki twarde kuleczki takie jak zawsze .  jak sika to raczej wyglada jagby siedzial tylko nóżki odsuwa od siebie sika myslę ze normalnie . A i najbardziej martwi mnie zachowanie w klatce lezy i spi  a i jeszcze czesto sie drapie obok ucha ;/

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 11:38 pm ]
a wlasnie rasa to baranek . a gdy ją wypuszczam to zachowuje sie normalnie

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2010, 23:39:14 pm »
kamis1994, jak śpi i leży to jest normalne- praktycznie każdy królik tak śpi :)
Podaj królikowi rumianek oprócz wody do picia, bo podejrzewam, że ma zapalenie nerek.
Chyba, że to są faktycznie te buraki. Zdarzało jej sie sikać juz kiedyś na czerwono? Jutro udaj sie do weta, bo nie ma co gdybać, a zdrowie uszaka jest najważniejsze przecież. Wet powinien zrobić badanie moczu i krwi, przydało by się też USG i RTG.
Podajesz lizawki solne i wapno? Jeżeli tak to natychmiast wyrzuć, kolby owocowe i inne smaki też- to szkodzi uszakom, może właśnie powodować zapalenie pęcherza, kamienie na nerkach.
A co do drapania- sprawdz futerko, w ciemniejszych plamkach szczególnie, zauszami, na zgięciach łapek- sprawdz czy nie ma plam i stupków, luzych placków, łupieżu.

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2010, 23:43:19 pm »
Ok. Dziekuje jutro pojde do weterynarza . A co moze powodowac te wypinanie dupki do gory . A i wlasnie przeczytalem ze kroliki moga miec ruzne barwy moczu zaleznie od diety moj uszak je tylko granulat siano i marchewke < 3 dni temu pierwszy raz dostal kawalek buraczka >

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2010, 23:49:23 pm »
kamis1994, jak pierwszy raz dostał buraka, to możliwe, że to właśnie przez to ten czerwony mocz. Marchewkę dawaj tak jak pisałam- nie za często. Tutaj masz listę warzyw: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaw.html , króliki potrzebują urozmajcenia. Marchewe od czasu do czasu. Dawaj też brokułę, pietruszkę (też nie za często, bo zawiera duzo wapnia). W linku masz wszystko.

Pozdrawiam :)

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2010, 23:50:17 pm »
Thx. Pozdro.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2010, 12:38:07 pm »
kamis1994,  zmień koniecznie dietę, bo obecna będzie powodować problemy. Więcej na miniaturkabeztajemnic.com
SylwiaG

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2010, 14:14:49 pm »
Diete zmienilem dzis dostala brokol oraz granulat i sianko  < codziennie endzie dostawac inne warzywo >

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 2:15 pm ]
to weterynarza pójdę dopiero w pon. bo zamknięty ;/

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2010, 14:57:26 pm »
kamis1994,  nie rozumiesz.. dlaczego nie czytałeś miniaturki ? Wnioskuję tak,gdys napisałeś, ze co dziennie dasz warzywo. Nie wolno tak!
Musisz dać jedno warzywko,ale na ok 4 dni ,i obserwować, czy nic się nie dzieje(wzdęcia,bobki itp)
Za 4 dni kolejne warzywko i tak powolutku ..  Jeśli wcześniej nie dawałes tego granulatu, to tak samo,mieszaj ze starym, później zmniejszaj stary,aż dostanie tylko nowy ..  poczytaj dobrze podawaną stronę,a szczególnie dział diety.
SylwiaG

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2010, 17:21:06 pm »
kamis1994, przeciez pisałam wyżej: "Królik do jutra niech najlepiej będzie na sianku, granulacie i wodzie. "
poza tym : "Marchwewe dajemy raz góra dwa razy na tydzień najlepiej. W formie 4-5 plasterków. Zawieta ona dużo cukru niestety :/" To się tyczy wszystikich warzyw- nie dajemy ich codziennie. Poczytaj www.miniaturkabeztajemnic.com
Nie rozumiem czemu nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie chcesz  :oh:

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2010, 21:34:23 pm »
Sry. Ok rozumiem . Przeczytam jeszcze raz Przepraszam . Pzdr.

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 9:58 pm ]
jak mam wyczyścić poidełko boje się patyczkami do uszu tak jak radzi ta strona . A wy jakie macie sposoby ??? < moglibyscie mi napisac jak najlepiej zorganizowac dzien dla krolika łącznie z diatą wypuszczaniem obcinaniem pazorkow zabkow uszku czesania itp. >

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 11:51 pm ]
RATUNKU. Teraz mmoj krolik nie sika od jakis 4godzin co ile krolik powinien sikac? kupki robi normalnie

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 11:57 pm ]
A i chce sie zapytac czy jak bym kupil drogieo krolika tej samej plci to czy po steryacji mogly by byc razem w klatce < chce 2 bo sadze ze tak bendzie dla nas lepiej :D>

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 11:59 pm ]
a i z krolikem juz wszystko Ok. ale do swietego spokoju w pon. ide do wetka ;p

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2010, 18:25:10 pm »
A czy ty sikasz regularnie co kilka godzin ? :oh:
Wszytsko o co prosiłeś jest tutaj na tym forum. Wystarczy tylko poszukać . Zapraszam na miniaturkabeztajemnic.com .

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2010, 13:19:54 pm »
Podepnę się pod temat :)


Mój Dyziolinda (najstarszy królas) wypija dziennie całe poidełko (600 ml). Niekiedy więcej.

Normalnie się zachowuje, normalnie kupkuje, wszystko jak należy. Tylko przez to, ze tyle pije wymieniam zawartość kuwety kilka razy dziennie.
Czyli ile wypije, tyle wyleci.

Czy mam powody do obaw, czy też to naturalne?
Dodam jeszcze tylko, że wszystkie dostaja te same warzywa, ten sam granulat i Vibovit Bobas ciupinke do poidełka.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2010, 15:33:56 pm »
realia, moj Trus tak nie robi, ale to nie znaczy, że Twój uszol jest chory. Jeżeli się niepokoisz to zrób badanie moczu albo badanie krwi. Sika normlanie, że tez sie tak spytam? Tzn. czy mocz ma barwę klarowną, nie ma krwi, jaki ma zapach (wiem, że to trudne do sprawdzenia i mało przyjemne, ale czy nie ma zapachu zgnilizny albo czegos podobnego)?

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Czerwony mocz . RATUNKU
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2010, 16:33:01 pm »
600 ml w jeden dzień ??  :wow  to ja nie wiem w takim razie...Muniek męczy 250 ml w tydzień...