Autor Wątek: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/  (Przeczytany 546953 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1160 dnia: Styczeń 23, 2010, 20:25:23 pm »
Cytat: "puszek_kusiek"
mieszkam w Anglii więc nie wszystko już dobrze pamiętam
a ja głupia myślałam, że człowiek jak juz czegoś się nauczy - to na całe życie zapamieta  :crazy:

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1161 dnia: Styczeń 23, 2010, 20:25:43 pm »
no wiesz, ty tez jestes mloda (nie zebym sie czepiala), po prostu styl wypowiedzi faktycznie jest dosyc hymn.. mozna powiedziec, ze infantylny (nie chcialam urazic, ale tak to wyglada)

puszek_kusiek

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1162 dnia: Styczeń 23, 2010, 20:35:33 pm »
każdy ma swoje poglądy , jak dla mnie to dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu i do niczego nie prowadzi :(   :(

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1163 dnia: Styczeń 23, 2010, 20:39:24 pm »
Ło matko, a co do tego mają poglądy, my nie rozmawiamy o aborcji, żeby swoje poglądy teraz wyrażać...

Jeśli masz 20 lat, to ok, po prostu ja bym ci dała 12-14, ale to ja.


Koniec OT z mojej strony i prosze popraw tego byka, bo dalej tego nie zrobiłaś...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

anix94

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1164 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:49:21 am »
A mi ile byście dali po sposobie wypowiadania się na forum tutaj na na stronie wypowiadania sie na www.kroliki.fora.pl ?

kasiagio

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1165 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:58:48 am »
Dziewczyny ja mam wrażenie jednak ,że ten tabun nastolatek chyba nas nawiedził  :/  widząc ilość i jakość tematów założonych  :/

A co do byków , dziewczyny może się zdarzyć nie róbmy nagonki za takie coś proszę , ja też jak się denerwuję to czasami strzelam takimi że oczy wymiekają także dajcie spokój .

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1166 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:09:08 pm »
Cytat: "kasiagio"
A co do byków , dziewczyny może się zdarzyć nie róbmy nagonki za takie coś proszę , ja też jak się denerwuję to czasami strzelam takimi że oczy wymiekają także dajcie spokój .
 no właśnie , nie ma co robić od razu wrzasku ... żebyście zobaczyły moje zeszyty  :oh:    bo w szkole to wszystko szybo ,szybko  a tak w domu to na spokojnie :)
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

nuka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1167 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:12:52 pm »
no tak, ale są takie wyrazy w naszym pięknym  języku, że błąd ortograficzny zmienia znaczenie użytego słowa. Może - przypuszczenie, morze - wielka woda, szum fal, plaża, wakacje ...

Co innego literówki, co innego błędy ortograficzne. Polskie znaki - ok, w czasie szybkiego pisania mogą zostać przeoczone. Ale nie błąd ortograficzny pisany przez dorosłą dziewczynę (20 lat - bo taki wiek podaje).

Może ktoś podejmie się roli moderatora stojącego na straży poprawnego pisania? Na innych forach są takie osoby, błędy każdorazowo są poprawiane na czerwono - jak w szkole - a takie wytykanie prowadzi do sukcesu. Ludziska przed wysłaniem postu sprawdzają jego treść. U nas jest taka możliwość (podgląd) ale jak widać - niewykorzystywana.

kasiagio

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1168 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:16:25 pm »
Cytat: "nuka"
no tak, ale są takie wyrazy w naszym pięknym języku, że błąd ortograficzny zmienia znaczenie użytego słowa. Może - przypuszczenie, morze - wielka woda, szum fal, plaża, wakacje ...
no właśnie ja się na tym naszym morz i może już wiele razy łapałam i potem edytowałam post i poprawiałam  :P

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1169 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:27:26 pm »
Ale to aż w oczy kłuje, jak się takie byki widzi, a jeszcze ktoś zwraca uwagę, a osoba dalej tego nie poprawia... Na zapytaj niech sobie piszą, jak chcą, ale nie róbmy z tego forum przedszkola, gdzie nastolatka poprawia dorosłego, przecież to wstyd...
Nie mówiąc już o tym, że na króliczym forum, gdzie wszędzie występuje słowo "królik", już parę razy spotkałam się z "krulikiem"...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nuka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1170 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:34:34 pm »
kasiagio, i o to chodzi, błąd zawsze może się zdarzyć, ale jest możliwość edytowania. Widzisz byka, edytujesz, inni nie zastanawiają się co miałaś na myśli pisząc dany wyraz.

I tak jak napisała Ciapusia, takie rażące błędy aż w oczy kłują.

Jeśli my nie zadbamy o poprawną polszczyznę to kto to zrobi? Nikt.
(Mam na myśli My - Polacy, ale to znowu jakaś burza z tego wyjdzie więc tylko wspominam o tym problemie)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1171 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:35:43 pm »

Pszczolkowa

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1172 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:03:55 pm »
Z tymi moderatorami od poprawnej pisowni to jest całkiem niezły pomysł. Błędy rażą mnie niesamowicie, uważam, że trzeba dbać o nasz ojczysty, piękny język. Owszem, każdemu się czasem jakaś perełka trafi, ale widziałam osoby, które potrafią zrobić kilkanaście błędów w jednym zdaniu. Dodam, że podczas pisania wyrazy z błędami są podkreślane na czerwono (w Mozilli, bo w IE to nie wiem). Toż wystarczy tylko troszkę chęci.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1173 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:08:15 pm »
Proponuję, żeby osoby, które robią błędy, zainstalowały sobie Mozillę i ona będzie im podkreślała byki - to będzie najszybszy i najskuteczniejszy sposób, który nie będzie angażował dodatkowego czasu innych osób.

Jeśli ktoś nie chce Mozilli, zawsze sobie może post po napisaniu wklaić do Worda z włączoną opcją poprawy pisowni - też się błędy oznaczą. Tylko ten sposób bardziej czasochłonny niż Mozilla.

Koniec OT.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

puszek_kusiek

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1174 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:28:03 pm »
No tak od mojego jednego błędu zaroiło się od komentarzy  :(   a ja na tym forum widziałam  wiele WIELKICH błędów i się nie odzywałam ... a tu proszę  :nie_powiem

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:38:45 pm »
To trzeba bylo się odezwać :)
Poza tym pisałyśmy ogólnie, nie konkretnie o tobie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kasiagio

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:43:59 pm »
Cytat: "puszek_kusiek"
No tak od mojego jednego błędu zaroiło się od komentarzy :( a ja na tym forum widziałam wiele WIELKICH błędów i się nie odzywałam ... a tu proszę :nie_powiem
racja ..........


Cytat: "Ciapusia"
To trzeba bylo się odezwać :)
przecież nie będziemy co post niekiedy podkreślać ile to się byków porobiło , według mnie to należy do kultury osobistej każdego z Nas , jeżeli ktoś chce pisać poprawnie to będzie a jeżeli nie chce to nawet wołem go do tego nie zmusimy .

koniec OT

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1177 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:50:46 pm »
Nie trzeba na forum, można na pw :) Ja tak robię, jak widzę rażący błąd.
Czy to takie dziwne, że na porządnym forum, gdzie się walczy z głupotą (m.in. na zapytaj) jest mile widziana poprawna polszczyzna? Nie rozumiem was, naprawdę.

Dla mnie pisać mówi, góra, królik przez "u", albo np życie przez "rz" jest rzeczą niedopuszczalną, bo takich slow się uczy w 1 klasie szkoły podstawowej.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1178 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:25:45 pm »

anix94

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1179 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:26:51 pm »
miguelle, no spoko już działam , nieźle jej odpisałam. :bejzbol