Autor Wątek: Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/  (Przeczytany 540237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1220 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:49:13 pm »
miguelle, dlatego tez trzeba takie osoby sprawdzac :) wlasnie to robimy i demaskujemy "specjalistow". Chwala dziewczyny wam za to  :bukiet

nuka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1221 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:52:15 pm »
Cytat: "miguelle"
czy chomiki faktycznie hibernuja?

moi goście się spóźniają i tak sobie szperam...
http://www.vetopedia.pl/odpowiedz7404-1-Sen_zimowy__hibernacja_chomika_syryjskiego.html - odpowiedź weta

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1222 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:54:39 pm »
nuka, dzieki ;) czyli jesli w domu to raczej nic sie nie powinno dziac

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1223 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:23:19 pm »
"Jeśli temperatura otoczenia spada poniżej 10 stopni chomik zapada w stan hibernacji (temperatura ciała spada prawie do poziomu temperatury otoczenia,zwalnia rytm serca,oddychanie oraz inne procesy ulegają spowolnieniu,zwierzę nie wykazuje reakcji na dotyk,dźwięki).
Jeśli temperatura otoczenia się podniesie, chomik powoli powraca do zwykłej aktywności. Dlatego zwierzę należy ogrzać ale nie gwałtownie tylko stopniowo a następnie zapewnić stałą temperaturę w pomieszczeniu min. 20 -22 do 25 stopni.
Oczywiście jeśli faktycznie chomik zapadl w hibernację a nie rozpoczął stanu chorobowego."

No chyba w domowych warunkach nie mamy 10st. :]
dlatego tez twierdze ze domowe chomiki w stan hibernacji nie zapadaja :)

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1224 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:34:57 pm »
Wiecie co widziałam na zapytaj
''królik miniatÓrka
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1225 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:38:30 pm »
Cytat: "miguelle"
(taki np klub Gryzoni i czegos tam jeszcze, co stwierdzil ze Bayoo to moj duplikat)

No a nie ? Kurcze, a ja przez całe życie byłam w błędzie  :oh:


Nawiasem dla mnie to jest straszne, dzieciaki na problemy z prostatą u psa proponują takie głupoty jak "iść do weterynarza w ostateczności". A na prawowirozę zawinąć w kocyk i ułożyć koło kaloryfera  :oh:

Rabbitka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1226 dnia: Styczeń 27, 2010, 20:23:16 pm »
http://zapytaj.com.pl/Profile/user_416878.html
Wkurza mnie ten/ta "krypsio".Chce rozmnazac chomiki,i chyba nawet juz dopuściła samca do samicy :( Zobaczcie jej pytania...
Na jedno z jej pytań "Ile gdzieś chomiczka dzungarska urodzi rocznie małych? " -odpowiedziałam,że w ciągu roku z kilkunastu zrobi się ich kilkaset...7 osób mnie zminusowało.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1228 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:17:56 pm »
:oh: "8. nie są szkodliwe, ponieważ wzmacniają np. zęby u świnki morskiej żeby miała mocniejszej i żeby się ścierały" to odpowiedz kochajacej cos tam cos nt. szkodliwosci wapienek i dropsow... ladny z niej bedzie wterynarz
mnie najbardziej dobija wimka, ona pisze wszedzie i wszystko i to jeszcze glupoty jakich swiat nie slyszal  :oh:

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 9:18 pm ]
:oh: "8. nie są szkodliwe, ponieważ wzmacniają np. zęby u świnki morskiej żeby miała mocniejszej i żeby się ścierały" to odpowiedz kochajacej cos tam cos nt. szkodliwosci wapienek i dropsow... ladny z niej bedzie wterynarz
mnie najbardziej dobija wimka, ona pisze wszedzie i wszystko i to jeszcze glupoty jakich swiat nie slyszal  :oh:

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1229 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:24:56 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?p=121970#121970   okropne --- w najbliższym czasie możemy się spodziewać tylko takich postów bo jest duży napływ sadystów
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Tolinka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1230 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:26:46 pm »
Ja to juz nie mam sil czytac na zapytaj bo mnie krew zalewa i wszystkie te dzieciaki bym  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol i tak pozadnie co by do nich dotarlo,juz nawet nie pisze tam tylko plusuje odpowiedzi naszych dziewczyn

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1231 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:32:30 pm »
Tolinka, nie poddawaj sie - tez pisz ;) mnie tez krew zalewa ale trzeba miec dystans, spojrzec na uszola i pomyslec, ze sie to robi dla innych takich jak on zwierzakow, ktore nie mialy szczescia znalezc sie w rekach dobrych opiekunow.

Tolinka

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1232 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:43:28 pm »
Moge pisac ale nie bede przebierala w slowach bo to co oni wypisuja to przechodzi ludzkie pojecie.

Pszczolkowa

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1233 dnia: Styczeń 29, 2010, 00:29:26 am »
Najbardziej śmieszy mnie mit o psach. Odcienie szarości  :oh: .
Psy mają tylko dwa receptory kolorów, gdzie my mamy trzy, coś jak daltoniści. Za to na przykład ptaki mają cztery receptory i kiedy my zobaczymy grupkę szarych wróbelków dla ów ptaka każdy będzie wyglądał inaczej. Swoją drogą zawsze mnie ciekawiło jak to wygląda w praktyce, ale chyba się nie dowiem  :P .

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1234 dnia: Styczeń 29, 2010, 11:12:14 am »
gesu... :oh:
http://zapytaj.com.pl/Category/010,011/2,2280987,Wroc_do_wybranego_pytania.html

"no i po co prowokujesz malutki pokemonie? :/ a tak a propos - jesli by sie sugerowac ilorazem inteligencji to mysle, ze nalezalo by ciebie oddac jako osobnika o najnizszym IQ z wymienionych"
jeszcze ktos twierdzi, ze czlowiek ma wysokie IQ? kury mojego dziadka maja wiecej oleju w glowie :/

http://zapytaj.com.pl/Category/010,005/2,2280133,Wroc_do_wybranego_pytania.html  mit kostek wapiennych eh :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1235 dnia: Styczeń 29, 2010, 13:19:38 pm »
miguelle, mnie ponioslo w tym pierwszym pytaniu...

Drugie plusuje :)

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 12:40 pm ]
http://zapytaj.com.pl/Cat...go_pytania.html

autorka pytania usunela nasze odpowiedzi :]  :oh: minusujcie jej pytanie badz zglaszajcie, bo sieje propagande i glupote...

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1236 dnia: Styczeń 29, 2010, 14:27:23 pm »
a teraz ni z gruszki, ni z pietruszki zamiast zapytaja mam dla Was allegro ;d
http://allegro.pl/listing/search.php?string=&from_showcat=1&category=68772 czy te produkty są dobre dla królików ? bo zdziwiło mnie trochę to : http://allegro.pl/item888550148_nowosc_super_zestaw_dla_krolika_jr_farm.html
Facet sprzedaje też karmę Cuni, a w tym zestawie zauważyłam kolby (chyba że się mylę ;p)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1237 dnia: Styczeń 29, 2010, 14:33:45 pm »
strata pieniędzy..nawet jeśli w tym pudełku trafiłoby się coś ciekawego, to po co płacić za kolby, "napój rumiankowy" (wtf?) i jakieś mieszanki? smakołyki możesz kupić w sklepie zielarskim typu Herbapol - polecam suszoną aronię, żurawinę (suszoną, nie kandyzowaną) , malinę , itp. Suszki i granulat lepiej zamówić w sklepie internetowym, samemu wybierając.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Pszczolkowa

  • Gość
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1238 dnia: Styczeń 29, 2010, 14:37:50 pm »
Cytat: "kata97"
czy te produkty są dobre dla królików ? bo zdziwiło mnie trochę to :

Użytkownik sprzedaje bardzo różnorodne produkty i do tego różnych firm. Jedne są dobre inne nie. O tym akurat jest dużo opinii w tematach o żywieniu. Poczytaj jakie firmy są polecane przez dziewczyny a jakie nie.

Co do zestawu ja osobiście bym nie polecała - ze względu chociażby na te kolby. Napój rumiankowy.. jestem raczej sceptyczna, lepiej zrobić herbatkę rumiankową jest bardziej naturalna. Do tego dość drogo wychodzi, a nie ma tam nic zachwycającego. Myślę, że królik bardziej ucieszyłby się z porcji świeżych warzyw niż z takich przekąsek.

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Szok :/ Ku przestrodze dla niedoświadczonych królikarzy :/
« Odpowiedź #1239 dnia: Styczeń 29, 2010, 14:45:02 pm »
nie, nie ;d ja nawet nie zamierzałam tego kupić ;) tylko właśnie wydawało mi się to dziwne, więc dałam tu ;p