Autor Wątek: nietypowy pzypadek  (Przeczytany 2552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutek

  • Gość
nietypowy pzypadek
« dnia: Październik 09, 2009, 20:54:33 pm »
Postanowilem napisac na forum bo zupełnie nie wiem co robić.
Mój królik, który ma 3 lata od 3 miesięcy ma zupełnie stracił zainteresowanie jedzeniem. Kiedyś jadł sporo i na widok jedzenia szybko biegł do klatki, teraz to co miał na jeden dzień wystarcza mu na 2-3 dni. Jada bardzo niewiele, po kilka gałązek koperku, pietruszki, kilka źdźbeł sianka, kilka ziaren suchego pokarmu i z malutki kawałek korzeni pietruszki/marchewki. Poza tym nic nie chce. Podkreślam że są to naprawdę niewielkie ilości.
Oprócz braku apetytu praktycznie innych objawów brak.
Zachowuje się tak jak zawsze: bawi się, cieszy itd.
Oczywiście byłem u weta już kilka razy. W sierpniu zrobione miał kompleksowe badania (krew, kał, RTG, USG)-wszystko wyszło w porządku. Zęby tak samo ok. Nie było się do czego przyczepić. W jakiś czas po badaniu zaczął znowu więcej jeść. Ale od jakiegoś tygodnia znowu nic nie chce jesć. Właściwie to muszę go na siłę dokarmiać, bo sam pewnie nic by nie zjadł.
Znowu poszedłem do lekarza. Lekarz twierdzi ze nie nic królikowi nie jest. Nadmienię ze chodzę do lekarza który wydaje się znać na królikach.
Dodam też z innych niepokojących objawów, królik ma czarne kupy. Trochę też schudł. Ważył 2,6 kg, teraz waży 2,4 kg. Weterynarz twierdzi,  ze nawet jeśli jeszcze trochę schudnie, nic się nie stanie, bo ważył za dużo i że spokojnie może ważyć 2 kg (to miniaturka).

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2009, 21:19:30 pm »
Po 1 to zobacz w dziale weterynarze opinie wetów, jesteś z Trójmiasta a tam jakiś dobry wet chyba jest-sprawdz i idz do tego, który jest polecany,czyli króliczy.
Kupki to cekotrofy czy zwykle bobki ?? Miękkie, twarde ?
SylwiaG

malutek

  • Gość
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2009, 21:29:22 pm »
właśnie chodze do króliczego lekarza, polecanego zreszta przez to forum. co do kup - to są normalne twarde kulki, tylko ze czerne, ciemne. kiedys byly inne. czasem zdarzaja sie rzadsze kupki, ale np. po zjedzeniu jakiegos owaca...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2009, 21:37:39 pm »
malutek,  jeśli weterynarz jest polecany i króliczy (z reszta to było by podejrzane gdyby nie króliczy zrobił takie badania, zwykle mowią ze nie trzeba) to powinno być ok, jeśli się martwisz , idz jeszcze do innego polecanego, zobaczysz co powie. Z wiekiem króliczkom dostarcza się coraz mniej kalorii, ale w prawdzie to są żarłoki .. Może dajesz mu ciagle to samo i już mu się znudziło?Bo np moje tak tez reagowały i musialam urozmaicić ich menu. Daję tydzien warzywa jakieśtam a za tydzien daję inne. A może zostaw go na noc na suzkach i sianku to zgłodnije ? A jeśli ma miękke kupki to jeśli chcsz podać owoc daj bardzo malutko. I zawsze jeśli wprowadzasz coś nowego to bardzo bardzo bowoli. Miękkich kupek nie może byc.
SylwiaG

Blondi

  • Gość
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2009, 00:59:38 am »
Podepnę się pod temat i zapytam - czy ciemny kolor bobków to powód do niepokoju? Julian ostatnio bobkuje prawie na czarno, ale sądzę, że to przez siano (wcześniej miał inne) i się nie przejmowałam.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2009, 00:04:52 am »
Malutek, a zęby trzonowe też miał sprawdzane? RTG czaszki było?
jeżeli z zębami wszystko ok, to przychylam się do zdania Sylwi - spróbuj mu trochę urozmaicić dietę.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2009, 06:15:59 am »
Blondi, moje trzy uszy jedzą to samo, a bobeczki robią w różnych kolorkach :)

malutek

  • Gość
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2009, 07:46:31 am »
zdjęcia RTG miał robione. zęby tez ma w porządku. sam już nie wiem, co ew. robić.... :(

Nuna

  • Gość
nietypowy pzypadek
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2009, 10:05:39 am »
USG jamy brzusznej , bo chyba tam sie  cos  dzieje.