Autor Wątek: Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?  (Przeczytany 5918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiezien

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« dnia: Sierpień 04, 2009, 23:02:20 pm »
Tydzień temu kupiłem króliczka samca. Oswoiłem go i mnie sie nie boi. Ale gdy do jego klatki wstawie też trusie to zaczynają sie gryźć i mnie to już wkurza. Chciałbym żeby się zaprzyjaźniły. Różni ich troche wiek bo czarnus ma z 1.5 -2 lat a trusia z 3. Ale czy wogóle da sie zrobić żeby sie pokochały?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:08:01 pm »
a czy te króliki są wykastrowane??

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:08:41 pm »
A czy któryś z królików jest wykastrowany?

Zaprzyjaźnianie królików musi trwać, nie można po prostu włozyć jednego królika do klatki drugiego. To tak, jakby ktoś nagle przyszedł do Twojego mieszkania i chciał tam mieszkać - przypuszczam że bys sie na to nie zgodził. Samiec traktuje klatkę jako swoje terytorium a samice w tym wypadku jest zagrożeniem. Poczytaj o zaprzyjaźnianiu tutaj



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:10:22 am »
Wiezien, tak jak pisaly dziewczyny. Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze samiec musi byc wykastrowany? Nawet jesli krolica jest po zabiegu, to samiec rowniez musi byc, bo inaczej bedzie ja zameczal gwaltami i z zaprzyjazniania nici.
Jesli kroliki nie sa kastrowane to chwala bogu, ze sie gryza. Nie puszczaj ich razem, bo sie to moze zakonczyc niechciana ciaza.

Wiezien

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2009, 17:43:54 pm »
króliki niesą kastrowane a ja chcę żeby były w ciąży

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 17:46:25 pm »
A po co Ci kolejne króliki? Chcesz je sprzedać, czy zostawisz dla siebie?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Wiezien

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 17:50:09 pm »
Kilka oddać a z 2 zostawić dla siebie wiem że to będzie sporo kosztować ale mnie stać.
Wiem też trochę innych rzeczy ale niewszystkie

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2009, 17:59:13 pm »
No to miłej lektury - na forum jest większość przydatnych informacji. Natomiast instrukcji rozmnażania nie znajdziesz. Pseudohodowle są do bani  :dobani
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2009, 17:59:38 pm »
sorry, ale zajmij się nauką, a nie rozmnażaniem. masz 14 lat i "Cię stać"? :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Wiezien

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2009, 18:04:35 pm »
`ja nieche miec wielkiej chodowli ja sobie wezme tylko 2 króliki lub nawet 1. Mi chodzi oto co zrobić żeeby sie  niegryzły ;( Bo gdy niebędą się gryźżć reszta zrobi natura

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2009, 18:09:38 pm »
jaka natura? a co zrobisz, jak samica po porodzie porzuci młode? albo je zabije? bo jeżeli dysponujesz taką niefachową wiedzą, to wielce możliwy jest taki rozwój sytuacji. światu nie potrzeba kolejnych młodych królików, dostatecznie dużo już jest bezdomnych, czekających na drugą szansę. zrozum to.

chyba każdemu młodemu człowiekowi lęgną się w głowie niemądre pomysły...dobrze, że w większości nie są realizowane. do czego i Ciebie namawiam.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Wiezien

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2009, 18:40:55 pm »
Przeczytałem na stronce co robić gdy Samica porzuci Młode

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2009, 18:54:28 pm »
cziort swajo, pop swajo :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:07:15 pm »
No dobra na spokojnie. Powiedzmy, że urodzi się 8 małych, 2 sobie zostawisz i zostaje jeszcze 6. Masz je komu oddać/sprzedać? Co jak nie uda Ci sie znaleźć im dobrych domów? Zostawisz sobie? po 3 czy 5 miesiącach od urodzenia zaczną sie między sobą rozmnażać a jak trafią sie prawie wszystkie samiczki, to po pół roku możesz mieć nawet 50 królików. Bedziesz w stanie sie nimi wszystkimi zająć? nie sądzę...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:13:37 am »
Cytat: "Wiezien"
ale mnie stać.

Jak cie stac, to wykastruj samca i je zwyczajnie zaprzyjaznij. Po co Ci kolejne kroliki, skoro te sie gryza i musza byc odseparowane od siebie? Poza tym, bedziesz w stanie zagwarantowac mlodym dozywotnich, odpowiedzialnych opiekunow? Czy masz zamiar rozdac je znajomym, ktorym znudza sie po paru miesiacach i kroliki wyladuja na allegro, w schroniskach itd...

Shaiya

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:56:50 pm »
Kompletnie nieodpowiedzialny człowiek, któremu zachciało sie małych króliczków.  :oh:
Musisz to zrozumieć, że nie ważne jest czego ty chcesz, ale to jak czuja się króliki. Myślisz, że dla samicy to przyjemność rodzić młode?! Ona "chce" mieć młode bo jej instynkt nakazuje, a dla niej tak naprawdę to męczarnia. Kastrując/sterylizując królika zapobiegasz nie tylko kolejnym, niechcianym królikom, ale także chorobą lub po prostu niechcianymi siuśkami na całym domu.

Masz wogólę warunki na cztery króliki? Królik nie może żyć tylko w klatce. Duży wybieg, zdrowa dieta, dobry granulat, szczepienia i wizyty u weterynarza to podstawy. A to wszystko kosztuje.

Wiezien

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:35:24 pm »
U mnie w klasie 8 osob ma uczulenie a ja sie pytałem tych którzy mogą wziąść i rodzice też im pozwalają. Wiele osob w klasie miało już króliki ale im umarły z starosći więc jak sie pytałem to chcą

Shaiya

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:45:25 pm »
A czy oni mają chociaż pojęcie o królikach? Samo posiadanie nie wystarczy! Ja do zakupu Cheryl przygotowywałam sie ponad miesiąc. Rozważałam królika między świnką morską i szynszylą. Wszystkie za i przeciw i nawet jak wybrałam to jeszcze raz przemyślałam. I nie żałuję. Następnie zarejestrowałam sie na forum i wszystko sie podowiadywałam. Dopiero po 1,5 miesiąca mam wymarzonego diabełka.

Królik to baardzo duży wydatek nie tylko to co wspomniałam wcześniej, ale także np. sterylizacja w trosce o zdrowie uszolka. A co jak ukochana kulka zgryzie bardzo cenną rzecz? Jakiś mebel, kable, cos uszkodzi? Wtedy juz nie "kochana kuleczka" ale niszczycielska maszynka, której trzeba się pozbyć.

Twoje podejście do zywej, czującej istoty jest straszne.

Wiezien

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:05:08 pm »
Zal mi was!! Chyba powinniscie mi doradzac a nie wszystko mowic ze mi sie nieoplaca

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić do siebie samca i samice?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:15:03 pm »
Cytat: "Wiezien"
Zal mi was!!


niepotrzebnie :lol  u nas wszystko gra :lol

Cytat: "Wiezien"
Chyba powinniscie mi doradzac


ooo, co jeszcze powinniśmy?  Ty nie słuchasz, jak Ci doradzamy. I uważasz, że mamy jeszcze jakieś powinności wobec Ciebie?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey