Autor Wątek: NOWA STRONA SPK!  (Przeczytany 23902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 06, 2009, 18:38:09 pm »
Cytat: "n-monika"
Cytuj
ale wtedy nich tylko ktoś odważy się stękać, że coś powoli działa to od razu dostanie bana.


...bez komentarza,

Mam nadzieje  
@kucharz19   ,że nie będziesz mnie straszyć zaraz banem za to że ośmieliłam się napisać co myślę.



Chcialbym zauważyć, iż niektóre osoby na forum mają postawę roszczeniową tj. gdy chodzi o przeniesienie serwera ktory kosztuje nas 400 na taki ktory kosztuje nas 600, to stekaja ze drogo. Ale jak zdecydowalem sie nie przeniesc serwera jednak bo "byl za drogi" to oczywiscie posypaly sie posty ze mamy gdzies uzytkownikow bo wszystko wolno dziala etc. Wiele razy dostaje maile od osob ktore skarza sie, ze forum zle dziala i wlasnie podczs takiej dyskusji wychodzi tak:

nie pozwolę przenieść serwera bo za drogo, bo przecież spk musi dbac o kroliki, ale bede trul/a 4 litery adminowi, ze wszystko wolno działa.

Dla mnie taka postawa jest bez sensu.

Wracając do kwestii Tajniaka: uważam, iż jestem kulturalny wobec niego, jak piszę posty, które dotyczą tajniaka i reszty forumowiczów nie czuje  agresi ani innych negatywnych emocji.

Jak ktoś zauwazyl, za zaśmiecanie powinny być ostrzeżenia. Więc ostrzegam wszystkich (przede wszystkim tajniaka) i siebie za razem też, że wracamy do głównego tematu tj. NOWA STRONA SPK pomijając kwestie oszczędności. Bo w kwestiach oszczędności mogę nie jeździć na interwecje, bo spk nie zwraca za paliwo, moge nigdzie nie dzwonic bo spk nie zwraca. Sam doladowuje telefon i wydalem juz na spk mase kasy. Do tej pory nikt mi tego nie zwrocil i nie zwroci. Nie tylko ja, bo dziewczyny z adopcyjnej tez, Ais i reszta osób zapewne również.

Więc kwestie oszczędności zostawmy w spokoju. Osoby, które chcą sie na w.w. temat kłócić zapraszam do działu członkowie/finanse tam możemy porozmawiać.

Jak pisalem, kwestie oszczędności uważam za zamkniętą. Co do ostrzeżeń i banowania, nie mam zamiaru nikogo banować za jego poglądy chyba że są sprzeczne z regulaminem.

Co do odpowiedzialności karnej: to, że macie dostęp do kodeksu nie oznacza, że go rozumiecie. W polskim prawie tylko kobieta może się stać pełnoletnia przed 18stką poprzez zawarcie związku małżeńskiego i taką zgodę wyrażają rodzice na rozprawie sądowej.
Mężyzna staje się pełnoletni tylko i wyłącznie! po ukończeniu 18stki. Za ciężkie przestępstwa odpowiada jak dorosły po ukończeniu 16stu lat np. za zabójstwo.

Prawo nie tylko trzeba znać, ale też je rozumieć:]


EDIT:

pozwolę sobie nie udzielać się przez jakieś 2 tygodnie ze względu na to, iż mam urlop. Jestem teraz w rodzinnym mieście u rodziny i będę raczej nie osiągalny. Będę przeglądał posty, lecz nie będę odpisywał.

Opieke nad nową stroną cały czas sprawuję, wiec wdrążymy ją za ok. 3-4 tygodni. Co do serwera to nowy będzie nas kosztował 600 zł rocznie. Jego parametry to:

Pojemność konta: 100 GB + 10 gb dodatkowo co miesiąc (bez limitów)
Transfer: bez limitów,
Domeny ilość domen do podpięcia: bez limitu
ilość subdomen do skonfigurowania: bez limitu
Ilość skrzynek pocztowych:  bez limitu
Ilość adresów email do skonfigurowania: bez limitu
Ilość przekierowań do skonfigurowania: bez limitu
Ilość baz danych do utworzenia: bez limitu
Ilość kont FTP do skonfigurowania: bez limitów

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2009, 20:39:29 pm »
Michal, kazda funkcja publiczna, wiaze sie z koniecznoscia tlumaczenia swoich dzialan i nie rozumiem dlaczego, kiedy proszony jestes o jakies wyjasnienia, wpadasz zwykle w dramatyczno-agresywne a przez to malo powazne tony typu: "Jest tak, bo tak, a jak sie komus nie podoba to jego problem."
OK, pracujesz duzo dla SPK, ale to byl Twoj wybor...
Jak ja mam 10 krolikow na raz do wstawienia na adopcyjna i fizycznie nie mam kiedy tego zrobic, bo mam chore dziecko, to jak dostaje ponaglajace maile od dziewczyn z GA to nie odpisuje im: "Odwalcie sie, bo moge tego w ogole nie robic jak wam sie nie podoba" tylko staram sie zeby robota byla zrobiona na czas. Podjelam sie czegos to to robie najlepiej jak potrafie i nie uwazam sie za swieta krowe
Wracajac do tematu. Zadalam pytanie o to, czy potrzebujemy pelnej wersji strony w jez. angielskim i nie doczekalam sie odpowiedzi. Danae pisala o tym ze strone mozna byloby zrobic taniej etc. i tez sie w ogole do tego nie odniosles.
Moze po prostu nastepnym razem, przed podjeciem decyzji o wydaniu 75% budzetu na jakies przedsiewziecie, warto byloby sprawe przedyskutowac w szerszym gronie na forum.
Chocby po to, zeby uniknac takich kwasow.
Ja przelewam co miesiac kilkadziesiat PLN na konto SPK, takich osob pewnie jest tu wiecej. Czuje po tej historii pewien niesmak, bo myslalam ze kasa wydawana jest w przemyslany sposob.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 08, 2009, 21:10:30 pm »
Cytat: "kucharz19"
Wracając do kwestii Tajniaka: uważam, iż jestem kulturalny wobec niego, jak piszę posty, które dotyczą tajniaka i reszty forumowiczów nie czuje agresi ani innych negatywnych emocji.
Mam kompletnie inne odczucia i nie tylko ja jak widać. Nie dziw się, że na gg wybuchłem wściekłością do Ciebie, bo chyba żaden człowiek by nie wytrzymał tego co ty potrafisz napisać w stosunku do mnie na forum i gg.

Wracając. Powtarzam po raz DRUGI:
Cytat: "tajniak"
Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania.
Czy przewidujecie taką możliwość w projekcie strony?
Cytat: "Balb"
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.

--------
Cytat: "kucharz19"
Co do serwera to nowy będzie nas kosztował 600 zł rocznie. Jego parametry to:

Jaka to firma? Dlaczego ta?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:20:40 pm »
Cytat: "tajniak"
Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania.


ja jestem za, ale nie umiem tego wstawić nawet na obecną stronę (pewnie by sie tymczasowo dało).

Cytuj
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.


tak. im wiecej osob zza granicy o nas przeczyta i to jak najszerzej, tym wiecej osob nam wplaci darowiznę, ubiegamy sie przeciez o zagraniczne dofinansowanie, rok temu PETA dala nam tysiac dolarow do podzialu z Empatią. Nie mogę bez konca swiecic oczami i  zalatwiac pieniedzy po znajomosci od organizacji typu PETA, w momencie, kiedy nie mogą te organizacje przeczytac, co wlasciwie nasza organizacja robi. kilka osob zglosilo chec przetlumaczenia naszej strony, musza dostac gotowy mechanizm, w ktory beda sami wrzucali teksty i na biezaco pilnowali tlumaczen.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:42:57 pm »
A dlaczego akurat Eve Group Internative Agency ma wykonać tę stronę?

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 10:56 pm ]
Znanana jest forma działalności spółki, REGON, siedziba?

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:03:36 am »
Cytuj
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.


tak. im wiecej osob zza granicy o nas przeczyta i to jak najszerzej, tym wiecej osob nam wplaci darowiznę, ubiegamy sie przeciez o zagraniczne dofinansowanie, rok temu PETA dala nam tysiac dolarow do podzialu z Empatią. Nie mogę bez konca swiecic oczami i  zalatwiac pieniedzy po znajomosci od organizacji typu PETA, w momencie, kiedy nie mogą te organizacje przeczytac, co wlasciwie nasza organizacja robi. kilka osob zglosilo chec przetlumaczenia naszej strony, musza dostac gotowy mechanizm, w ktory beda sami wrzucali teksty i na biezaco pilnowali tlumaczen.[/quote]

Oczywiscie, ale chodzi mi o to ze przeciez do tego nie potrzebuja przetlumaczonych dzialow typu: Teczowy Most, Weterynarze czy Rozrywka.
Moze lepiej, a z pewnoscia taniej, byloby ograniczyc do porzadnego tlumaczenia dzialu Organizacja i Nasze Akcje.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2009, 14:06:18 pm »
Porady chyba tak samo nie muszą być tłumaczone (po ang jest ich za dużo ;))

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 09, 2009, 14:54:00 pm »
Dlatego EVE GROUP, że wzieli najmniej. Inne firmy oferowaly nam strone za 20 tysiecy, za 50 tysiecy etc. Wiec uwazam ze i tak wzielismy tanio. Strona spk bedzie tlumaczona cala oprocz dzialow typu newsy. Tlumaczenia robimy we wlasnym zakresie. Koszt wersji angielskiej to poprostu dodatkowa strona odpowiednio przygotowana pod wersje jezykowa.

Co do moich tlumaczen. Chcialbym zauwazyc, iz jasno napisalem, ze mozemy zrezygnowa z nowych serwerow, strony etc. i wtedy jak ktos bedzie pisal ze cos mu znowu nie dziala to dostanie bana. Bo sam wybral taka opcje. Ja nie mam zamiaru sie uzerac z ludzmi, ktorzy robia afere ze kilka tysiecy na nowa strone to za duzo a pozniej pisza ze potrzebujemy nowej strony. Jak juz pisalem inne firmy proponowaly nam sto razy wyzsze ceny.

Decyzja o nowej stronie byla dobrze przemyslana.

Ja teraz jestem u rodziców w domu i nie bede mogl korzystac z internetu, wiec nie bede tak czesto pisal. Strony caly czas pilnuje.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 09, 2009, 15:49:24 pm »
Witam,
Nie wiem czy do końca mam prawo wtrącić moje 3 grosze do dyskusji, ale i tak to zrobię.  :lol
Nie udzielam się na forum zbyt wiele, czytam, ale z rzadka coś powiem. Dzieki Stowarzyszeniu, informacjach zawartych na stronce, czy na forum pozwoliło mi dowiedzieć się o wiele więcej o królikach ich zachowaniu, żywieniu etc. Takich jak ja jest o wiele więcej. Ile królików zostało uratowanych, dlatego, że ktoś wszedł na stronkę i poczytał.. Wszystko idzie do przodu, dlaczego stronka SPK nie miałaby się zmienić i zostać ulepszona? A żeby taką była to trzeba komuś zapłacić, żeby to zrobił. Nie ma nic za darmo..
Pomijając już wszelkie kwestie wykonania takiej stronki, kolorów, etc. to wydaje mi się, że pomoc w opłaceniu rachunków za nią jest naszym świńskim obowiązkiem. - wszyscy z niej korzystamy!. A 10 zł to naprawdę niewiele (w moim przypadku 1 paczka fajek mniej).. Dla chcącego nic trudnego! 5 tys za dobrze zrobioną stronkę to naprawdę nie wydaje mi się dużo, grunt, żeby wszystko dobrze działało.
Gdyby nie stronka to wyobraź sobie los królików, które ponoć wszyscy tak bardzo kochamy. Gdyby nie forum Stowarzyszenia to nie mielibyśmy możliwości dzielenia się naszymi radościami, smutkami, problemami czy po prostu luźną wymianą zdań o naszych uszatkach.
Szkoda, że na każdym kroku pokazujemy naszą polską mentalność i skłonności do narzekania - to się chybe nigdy nie zmieni. Im więcej osób tym trudniej im wszystkim dogodzić.. Trochę to smutne..

Życzę wszystkim miłego popołudnia!

No chociaż trochę ulżę swoim płucom teraz jak spale mniej fajek :D

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2009, 17:14:57 pm »
Cytat: "kucharz19"
Dlatego EVE GROUP, że wzieli najmniej. Inne firmy oferowaly nam strone za 20 tysiecy, za 50 tysiecy etc.


Michal prosze Cie...  Za 20 tys to robi sie strony korporacyjne...


[/quote]Co do moich tlumaczen. Chcialbym zauwazyc, iz jasno napisalem, ze mozemy zrezygnowa z nowych serwerow, strony etc. i wtedy jak ktos bedzie pisal ze cos mu znowu nie dziala to dostanie bana. [/quote]

To grozba? Nikt nie chce zeby rezygnowac z serwerow czy strony. Chodzi tylko o to, zeby kase na ten cel wydac z glowa.

[/quote] Decyzja o nowej stronie byla dobrze przemyslana[/quote]

Oczywiscie strona finansowa tez, prawda :>  

Ja jestem jak najbardziej za zrobieniem nowej strony i tlumaczeniem jej na angielski. Nie podoba mi sie tylko Twoja reakcja na pytania i watpliwosci dotyczace strony finansowej i organizacyjnej tego przedsiewziecia.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 09, 2009, 23:07:25 pm »
Cytat: "kucharz19"
Dlatego EVE GROUP, że wzieli najmniej. Inne firmy oferowaly nam strone za 20 tysiecy, za 50 tysiecy etc.
Na przykład jakie i ile? I ponawiam pytanie o formę działalności spółki, REGON, siedzibę, ew. kapitał zakładowy i KRS (choć sprawdzałem w rejestrze i ich nie ma)? Czy identyfikują/przedstawiają się tym samym NIPem co na stronie, czyli 625 234 43 86? Jaka jest pełna nazwa przedsiębiorstwa (ponieważ w spółkach cywilnych nazwa przedsiębiorstwa składa się z imion i nazwisk właścicieli)?

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 11:08 pm ]
I jeszcze jedno ponowię:
Cytat: "kucharz19"
Co do serwera to nowy będzie nas kosztował 600 zł rocznie. Jego parametry to:

Jaka to firma? Dlaczego ta?

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 11:10 pm ]
PS Póki co, w 100% zgadzam się z Balb :)

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:41:50 pm »
Mój drogi. Żeby sprawdzić kogoś w rejestrze przedsiębiorców płaci się za wypis 50 zł za jeden odpis. Nie wiem gdzieś ty to sprawdzał.

Dwa agencja która zaproponowala nam kwotę 17 tysięcy zl za stronę to Positive Power Sp. z o.o. 44-100 Gliwice ul. Dunikowskiego 10.

Tajniak co do serwera to proszę Cię abys wrócil o kilka postów i poczytał. Przypominam wszystkim zainteresowanym, iż w posiadaniu SPK są dane osobowe, które musimy chronić przed wypłynięciem oraz ich utratą/zniszczeniem.

Normalnie serwer, który ma wszystkie potrzebne certyfikaty etc. kosztuje ok. 1500 zł miesięcznie.

Zamiast zarzucać mi, że unikam odpowiedzi poczytajcie sobie Ustawę o ochronie danych osobowych wtedy zrozumiecie dlaczego taka kwota, a nie inna za serwer.

Ja wam odpowiedzialem na wiele pytań, ale tak jak ja  i Iwona zarazem  nie życzymy sobie głupich uwag typu: "w Eve group pracuje Wasz znajomy dlatego tą firme wzieliście do zrobienia strony www". Możemy grzecznie rozmawiąc i nie zarzucać sobie mataczenia.

Co do wyboru tańszej oferty na telefony PLAY jest tani, ale pamiętajcie, że znowusz do PLAY'a jest dużo droższe dzwonienie!.

To nie jest tak, że ja kupuje sobie tu biedronke bo tanio dzwonie i fajnie. Trzeba też pamiętać, żeby ludzie mieli do nas tanio.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 10, 2009, 20:50:19 pm »
Widzę, że i tak nie ma sensu dyskutować, bo strona SPK juz pojawiła się w portfolio http://evegroup.pl/portfolio  uważam jednak, że kiedy wysuwa się do kogoś prośbę o wsparcie to należy się wytłumaczyć dlaczego akurat tyle i czemu tak drogo ;) a nie wściekać, że ktoś się wtrąca.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2009, 22:29:08 pm »
Nie wściekam się, tylko odopwiadałem. Widać nie wszyscy wiedzą jakie są realia. Nie da się zrobić tak potężnego serwisu www za 50 zł. Poza tym pisałem już setki razy dlaczego taka kwota, a nie inna. Bardzie denerwowało mnie zadawanie sto razy tego samego pytania zamiast dokładnie przeczytać wszystkie posty.

Co do opcji doładowań telefonów przez stronę spk to mam następujące pytanie do Tajniaka i wszystkich awanturników

Czy Stowarzyszenie Pomocy Królikom ma zapisane w statucie, że prowadzi działalność gospodarczą, odpłatną, usługową bądź jakąkolwiek inną na podstawie której możemy umieścić skrypt doładowań na naszej stronie i z któego będziemy czerpali dochody????

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:00:11 am »
Cytat: "kucharz19"
i wszystkich awanturników


Dobrze sie czujesz???

Pelnisz funcje publiczna, wiec jakiekolwiek wyjasnienia dotyczace wydawania kasy ze skladek czlonkowskich sa twoim zakichanym obowiazkiem i swoje obrazone komentarze zachowaj dla siebie.

Co to jest? Przedszkole czy rozmawiam z doroslym czlowiekiem?

Dlaczego nie mozesz po prostu wyjasnic pewnych rzeczy bez upiekszania swoimi uwagami na temat banowania, czepiania sie itp? Kazda uwage odbierasz bardzo ambicjonalnie jako atak na swoja osobe.

Fajnie ze sie angazujesz w sprawy SPK, ze poswiecasz swoj czas i ze dbasz o biuro, strone informatyczna strony i forum.
Dlaczego wiec psujesz to dobre wrazenie swoimi zachowaniami na poziomie trzeciej klasy podstawowki?

EOT jak dla mnie.

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:45:52 am »
Wiesz balb, gdybyś normalnie napisała dlaczego cena taka a nie inna to był normalnie odpowiedział. Balb jakbyś się czuła, gdyby na samym wstępie Ci zarzucano, że sponsorujesz swoich znajomych?

Moja cierpliwość ma też pewne granice. Napisałem już sto razy jaka jest sytuacja i dlaczego taka cena, a nie inna jednak dla Was jakby to nie docierało i znowu to samo pytanie zadajecie.

Ja bez większego problemu z SPK moge odejść. Nikt mi nie płaci, a pracy nie mam. Może w końcu zajmę się swoim życiem zamiast wysłuchiwać, że z pieniędzy SPK sponsoruje znajomych.  Iwona też wszystko rzuci i razem będziemy szczęśliwi bo nikt na nas nie będzie bezpodstawnie oskarżał, a SPK bez Iwony na 100% padnie.

Iwona też ma tego wszystkiego dosyć. Co innego zadać pytanie, a co innego oskarżać kogoś o coś czego nie zrobił.  :/


Balb, sugerujesz, że źle się czuje w sensie psychicznym rozumiem... Nie życzę sobie tego typu uwag z Twojej strony. nie jesteś moją koleżanką, ani przełożoną, więc daruj sobie takie uwagi, albo spotkamy się w sądzie.

kasiagio

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 11, 2009, 11:16:39 am »
Tak WAS czytam i aż mnie ciarki przechodzą  !!  
kucharz19, ja jestem totalnym matołem komputerowym i żeby cokolwiek z tego wszystkiego zrozumieć musiałabym, mieć podane łyżeczką  :DD  i poprosiłabym abyś dla takich jak ja ( nie wiem czy tacy istnieją bo ja jestem okazem  :DD  ) napisał wszystko ładnie w punktach tłumacząc co i jak  !!  Chociaż i bez tłumaczenia jak tylko będę w Polsce na pewno wpłacę tę kwotę o której pisałeś a może nawet i więcej , także nie w tym problem po prostu staraj się o tych wszystkich sprawach pisać łatwiej i dostępniej bo nie wszyscy są orłami komputerowymi i się w tym wszystkim połapać nie mogą    :DD
A i jeszcze jedno tutaj to dopiero bany powinny polecieć  ( no ale to już na marginesie )  :DD
 Pozdrawiam i dziękuję za wysłuchanie !! :bukiet

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 11, 2009, 11:45:39 am »
Drogi Michale. Może ja też się wypowiem na ten niezwykle trudny temat. A trudny dlatego, bo Ty jesteś dość trudnym człowiekiem, o czym sama się niejednokrotnie przekonałam - zresztą nie tylko ja ale praktycznie wszyscy członkowie SPK, sklepy zoologiczne, inspekcje weterynaryjne a nawet straż miejska i policja. Wszyscy chcemy z Tobą współpracować bo robisz bardzo dużo dla zwierzaków i calego SPK ale nikt nie pozwoli sobie na szantaż i wywyższanie Twojej osoby - jakbyś był conajmniej samym Bogiem. Juz podczas jednej rozmowy ze mną próbowales mi udowodnić, że bez Ciebie i Iwony wszystko by padło no i może masz rację ale to nie znaczy, że my ze strachu przed tym będziemy się Tobie podkładać :/
Myślisz, że my nie mamy czasem dosyć tego wszystkiego? Wierzę, że i Ty i Iwona chcielibyście dac sobie z tym spokój ale ja też nie raz siedzę i ryczę bo nie daję sobie rady z tym wszystkim. Czasami jest naprawdę ciężko i to właśnie z powodu ludzi którzy utrudniają nam to co robimy! Wiec powiedz mi po cholerę utrudniać sobie to wszytsko jeszcze bardziej? Po co wchodzić w takie konflikty jak teraz? Po co rozmawiać w taki sposób i w takim tonie z ludźmi którzy myślą, czują i żyją tak jak Ty? Niestety my, którzy mamy jakieś tam serce dla zwierząt musimy trzymać się razem i ze sobą współpracować! Dosyć jest gnojków na tym świecie, którzy mają gdzieś to co się dzieje ze zwierzętami, którzy utrudniają na każdym kroku to co my staramy się naprawić! Michał nikt Cię tu siłą nie trzyma - co już zresztą też Ci kiedyś mówiłam, nie robisz tego za karę - widocznie też tak jak my - czujesz taką potrzebę, żeby coś dla tych królików robić. I to powinno Tobą kierować a nie ciągłe robienie sobie i innym problemów.

Więc jeśli tak to ma wszystko wyglądać - to ja serdecznie dziękuję za Twoją pomoc, za Twoje zaangażowanie, za to co robisz. To nie ułatwia nikomu pracy, ani nie pomaga królikom. Własnie miałam ustalać kilka transportów, odpisywać ludziom na wysłane formularze adopcyjne, zmieniać ogłoszenia na stronie adopcyjnej, ale siedzę tutaj i odpisuję na coś co wogóle nie powinno mieć miejsca.

Tak więc podsumowując, może też trochę szantażując - masz Michale 2 wyjścia - zostać i robić to wszytsko co robisz tylko i wyłącznie mając na względzie DOBRO ZWIERZĄT, zostawiając w spokoju ludzi którym też tylko i wyłącznie o to dobro chodzi, albo możesz z honorem opuścić nasze Stowarzyszenie i kibicować nam, żebyśmy mimo to - przetrwali.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 11, 2009, 11:49:11 am »
Przepraszam, że nie na temat, ale normalnie jak to czytam to aż się wszystko we mnie gotuje.

Michał, szanuję to co robisz dla SPK, ale moim zdaniem trochę przesadzasz z tonem swoich wypowiedzi. Ja na miejscu wielu forumowiczów po prostu bym to forum olała, bo w swoich wypowiedziach nie wykazujesz ani odrobiny szacunku dla tych, którzy mają odmienne zdanie od Twojego.
Twoje wypowiedzi są bardzo aroganckie, zachowujesz się trochę jak pan i władca wszechświata, który jednym kliknięciem może zbanować każdego kogo dusza zapragnie, więc forumowicze bójcie się i drżyjcie.
Moim zdaniem trochę zrażasz ludzi swoją postawą i podejrzewam, że przez niektóre Twoje wypowiedzi część osób zdecyduje się jednak nie wpłacać tej kasy, bo nie można w sposób tak lekceważący traktować ludzi, którzy wypowiadają się z zachowaniem zasad dobrego wychowania, z szacunkiem i jednocześnie reprezentując inną postawę niż Twoja.
Wiadomo, że dużo robisz dla SPK i nikt w to nie wątpi, ale uważam, że Twoje poczucie wyższości jest zbyt rażące.
Nigdy przenigdy Iwona, dzięki której to wszystko działa nie wypowiedziała się w ani jednym zdaniu takim tonem jak Ty robisz to regularnie.
A to, że czytasz wiadomości, które piszemy między sobą w GA już mnie totalnie rozbiło.
A i po raz kolejny powtarza się kwestia spotkania w sądzie, Ty sobie nie życzysz uwag na swój temat, przepraszam, ja nie mogłam się powstrzymać, więc teraz rozumiem, że mam czekać na wezwanie?

Generalnie zgadzam się w 100% z tym co napisała Ola.

EDIT: i z tym co napisała Magda....

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 11, 2009, 14:54:46 pm »
Boże, Boże, widzisz i nie grzmisz...

Proponuję zacząć od nowa. Może Michał zbierze wszystkie informacje na temat nowej strony, jakie posiada, i przedstawi je językiem zrozumiałym dla ociężałych komputerowo ;) a cała reszta pogodzi się z tym, że nową stronę zrobi taka firma a nie inna i za taką, a nie inną kwotę. Na przyszłość, żeby uniknąć niepotrzebnych kontrowersji, można pomyśleć o podejmowaniu podobnych decyzji na forum wszystkich członków Stowarzyszenia, każdy będzie miał możliwość głosu i nie będzie szarpania po fakcie :) Podejrzewam, że teraz już umowa z wykonawcą strony jest dawno podpisana, nie ma co robić rabanu i afery z jej rozwiązywaniem, tym bardziej, że wyłanianie kolejnego wykonawcy zajmie znowu komuś mnóstwo czasu.

Jeżeli moja propozycja nie wypali, to chyba się trzeba będzie umówić na jakiejś łące i dać sobie po razie :/ ale mam nadzieję, że nie będzie to konieczne. Początek dyskusji był całkiem okej, dopiero potem się zrobiło niefajnie. Mam nadzieję, że możemy nie kontynuować rozmowy w takim tonie :)

Nową stronę uważam za dobry pomysł, małego pieniążka przesłałam, a co do uwag personalnych - jak już napisałam, proponuję zacząć od nowa :)

Pozdrawiam serdecznie
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan