Autor Wątek: NOWA STRONA SPK!  (Przeczytany 23901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:00:10 pm »
4 kola to jest drogo i mam nadzieje, ze komisja rewizyjna klepnie ten wydatek bez zadnych watpliwosci co do procedury wyboru dostawcy.
Podobnie jak tajniak nie rozumiem dlaczego kazda podstrona musi miec inna wersje kolorystyczna i czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.

Iwona pisze czasami o tym, jak to funkcjonuje w innych fundacjach i ze SPK jeszcze tak nie dziala.
Mam mieszane uczucia kiedy to czytam bo z jednej strony doceniam Iwony ogromna prace, z drugiej znam od podszewki jedna duza i bogata fundacje i takiego marnotrawstwa i przerostu formy nad trescia, jak tam, w zyciu nie widzieliscie.

Napewno znakomita okazja do dyskusji byloby walne zebranie czlonkow. Moze warto byloby w szerszym gronie przedyskutowac, jakie sa priorytety SPK i w ktorym kierunku zmierzamy...
Czy nacisk jest na edukacje i prewencje, czy raczej na biezaca pomoc poszkodowanym przez los uszatym.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:01:47 pm »
hej, co do podstron - to nie tyle chodzi o jakas totalnie odmienną kolorystykę, ale o troche inną (zobaczcie, ze inaczej wyglada dzial interwencji i tak obecnie, inaczej porady, inaczej rumburak, inaczej adopcje, inaczej rozrywka, inaczej akcja nie wychowuj dzieci kosztem zwierzat td itp) . Juz teraz mamy duzo roznych kolorystycznie podstron.

Kazda ma swoje logo, to musi byc uwzglednione przy budowie nowej strony.
Poza tym nasza strona tez nie moze byc nudna, bo nikt nie bedzie chcial jej czytac.

Widzialam projekty nowych podstron, np rozrywki czy weterynarzy i bardzo mi sie spodobaly.

Poza tym najwazniejsze jest to, ze te podstrony maja inne menu - kazda z nich ma inne i takie menu musi tez byc uwzglednione przy budowie nowej strony.

Mysle, ze trzeba zacisnac pasa w tym roku i zrobic raz, a dobrze, bo ciagle na cos czekamy, czaimy sie, żebrzemy, kombinujemy, ze moze pozniej i nigdy niczego nie ma, a jest wieczna prowizorka.

Faxy wysylamy przez internet, jednak to tez przeciez kosztuje, w sprawach interwencji idzie bardzo duzo roznych faxow, glownie do powiatowych lekarzy weterynarii.
Niech sie Michal wypowie, jak to jest z tym faxem, to on go obsluguje, ja oplacam tylko faktury.

Co do telefonow - ciagle myslimy nad zakupem jakichs ujednoliconych numerow dla calej grupy adopcyjnej i reszty spk. w Warszawie mamy sferię, gdyby to dzialalo w innych miastach, wtedy by bylo idealnie, ale nie dziala (chodzi mi o sferię na kartę, mobilną, ale z numerem stacjonarnym).

Te nasze szumne numery biurowe to wlasnie sferia.

Co do WEBD, to wiemy od dawna, ze jest zle.
Michal zrobic research i ma w zanadrzu rozne nowe serwery.
Rozczarowal nas mocno HOME - niech Michal sie wypowie na ten temat.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:21:48 pm »
W moim przekonaniu - zarówno interwencje jak i bieżąca pomoc i adopcje to działanie jednego gatunku, czyli leczenie skutków zjawiska. Zwiększenie nakladow na adopcje, leczenie i interwencje niczego nie zmieni, w niczym nam nie pomoze ani krolikom. Pomoże tylko 2-3 konkretnym jednostkom więcej ( podczas, gdy urodzi sie 2-3 razy więcej królikow, ktorym nie pomozemy).

Bez leczenia przyczyn - czyli prowadzenia edukacji i lobbingu na rzecz zmiany prawa - nasze dzialania będą poniekąd bez sensu, bo do niczego nie doprowadzą.

Pomożemy stu królikom rocznie, podczas, gdy krzywdzonych jest ich kilkadziesiąt milionów rocznie. dodatkowo, roboty będzie coraz więcej, bo ludzie sie nami wysługują, za darmo, traktując jak slużbe oczyszczania miasta - podrzucając nam króliki, grożąc, ze inaczej je zabiją. Chyba nie chcemy skonczyc jak upadajace schronisko, ktore nie skalkulowalo sobie dobrze biznesplanu i w rezultacie wszystkie psy w schronisku sie zagryzają, a ludzie co chwile przerzucaja przez płot nowe? bo uwazają ze tak jest ok? bo tak wolno robic? bo nikt tego nie potępia? bo w szkolach o tym nie uczą? i poza tym kazdy moze miec psa/kota/inne zwierzę ?

zmiana prawa i swiadomosci pomogłaby własnie tym kilkudziesieciu milionom, po prostu by sie nie urodzily, byc zyc w wiecznym cierpieniu i umrzec straszną smiercią (w hodowli, w laboratorium, na fermie futrzarskiej, nie trafilyby tez do rzezni, nie zostalyby sprzedane w sklepie, bo nie wolno by bylo sprzedawac w sklepach, a wczesniej by byl zakaz sprzedazy osobom ponizej 18 roku zycia).

Przeczytajcie sobie artykul profesora Elżanowskiego, z którym od czasu do czasu koresponduję, na temat tego, co trzeba zrobic w naszym kraju z prawami zwierząt i co jest z nimi nie tak (Elżanowski jest w specjalnej komisji przy kancelarii prezydenta RP):

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,81048,6633805,Ekspert_o_prawach_zwierzat__najwiekszym_problemem.html

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2009, 14:58:13 pm »
Olśniło mnie w nocy :D W dotpay jest funkcja doładowań (kucharz wie o czym mówię), za które SPK może dostać kasę. Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania. Strona się trochę sama zwróci :)

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 3:23 pm ]
Na brak kasy ja proponuję mój odwieczny postulat - OPP albo przynajmniej jawność finansów, bo to zawsze ludzi zachęca do wpłat.

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 4:31 pm ]
PS Pokażcie te projekty :)

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2009, 18:40:33 pm »
Projekty będą udostępnione dopiero po wprowadzeniu ich do użycia. Nie zamierzam nic udostepniac. Jesli balb uwaza ze walne zebranie zablokuje mi te faktury na 4 tysiace, trudno. Bede zebral pod kosciolem.


Tak propos, wiecznie stękacie, ze strona wolno działa i forum tez. na nowy serwer tego nie przeniosę bo przecież SPK nie stac. a koszt przeniesienia strony na nowy serwer to ok. 800 zł za porzadna opcje. ale oczywiscie po co mozemy zyc bez strony i bez telefonow. w ogole tylko niech istnieja adopcje a reszta niech bedzie na papierze. Przypominam, ze w statucie mamy zapisane ze prowadzimy działalność naukowa, edukacyjna, interwencje. Wszystko pochłaniają adopcje (i z jednej strony dobrze). Ale co z pozostalymi dzialami? Jesli trzeba drukowac plakaty adopcji to nie ma problemu pieniadze zawsze sa, ale jesli trzeba wydrukowac plakatl, ktory promuje cale spk to juz pojawia sie problem, bo zawsze ktos narzeka.

Biuro tez mozemy zlikwidowac bo niepotrzebnie pobiera nam srodki, za ktore mozemy leczyc. Ale co wtedy z plakatami? z ulotkami? z innymi rzeczami? Balb wezmiesz wszystko do domu?? Jesli tak to gdzie bedziesz to trzymala. Ja osobiscie tego nie chce miec w domu (pelno metalowych stelazy, stojakow, klatek, pokarmu z hurtowni, siana etc.).

Wiecznie wytyka się nasze błędy, a nie zauważa się co robimy dla SPK. Chociażby program do obsługi interwencji i adopcji (Asystent CRM), za który normalnie zapłacilibyśmy 6 tysięcy, a program dostaliśmy całkowicie za darmo. Tak samo naszywki. Dostaliśmy naszywki wartości 600 zł.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:26:56 pm »
Michał, ale teraz nikt Tobie nic nie wytyka. Z moich propozycji skupiłeś się tylko na nazwie "tuBiedronka" (rozmowa na gg), a pominąłeś inne sieci komórkowe, już nie wspomnę o innych moich propozycjach. Prosiłbym Cię, abyś przynajmniej w sprawach związanych z SPK mniej krytycznie patrzył na moją osobę (choć w ogóle nie wiem czemu masz do mnie o coś ciągle pretensje). Może zmieńmy tonu tej dyskusji na bardziej merytoryczną i rzeczową, ponieważ mam wrażenie, że cały czas jedna i druga strona próbuje coś sobie udowodnić. I właśnie wracając do rzeczowej dyskusji powtórzę:
Cytat: "tajniak"
Niech na stronie pojawi się także przycisk do doładowania komórki, za które to doładowanie SPK otrzymuje 4% kwoty netto doładowania.
Cytat: "tajniak"
Simplus (o ile pamiętam telefony adopcyjne są Simplusie, a ostatnio jest nowa taryfa Twój Profil - 29 gr/min do wszystkich oprócz Play)
Cytat: "Balb"
czy rzeczywiscie potrzebujemy pelnej wersji dwujezycznej.
Cytat: "ais"
Niech sie Michal wypowie, jak to jest z tym faxem, to on go obsluguje, ja oplacam tylko faktury.
Cytat: "ais"
Michal zrobic research i ma w zanadrzu rozne nowe serwery.
Rozczarowal nas mocno HOME - niech Michal sie wypowie na ten temat.


[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 7:29 pm ]
Co do strony to ja bym się na to pozycjonowanie tak nie rzucał, ponieważ zły pozycjoner może wiele napsuć (nawet spowodować TRWAŁE usunięcie strony z wyników google).

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 8:48 pm ]
1. Sferia rozbudowuje swoją infrastrukturę. Podejrzewam, że pojawią się w innych miastach pod koniec roku.
2. Sposób na CAŁKOWICIE darmowe połączenia: http://www.reklamofon.pl/ Co więcej - nie trzeba koniecznie dzwonić przez komputer. :)

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2009, 23:31:56 pm »
Zajmuje się tym na co dzień i wiem, że dobra strona kosztuje, bo sama biorę za sam layout powyżej 1000 netto, ale wiem też, że początkujący webmaster zrobi stronę za kilkaset zł, bo musi od czegoś zacząć - sama kiedyś robiłam strony prawie za free. Teraz nie mam już na to czasu. 4000 zł dla strony która nie jest zarobkowa to dużo, no chyba że wszędzie teraz będą tu latały reklamy - tak jak przed chwilą mi tu coś przeleciało, ale problem może być z targetem...
Co do serwera to dedyk na ovh kosztuje od 230 netto na miesiąc, już nie wspominam o zwykłych nie dedykach. Koszt przeniesienia 800 zł?? Zważywszy że roboczogodzina technika kosztuje +- 100 zł to długo będzie to przenosił...

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:06:17 pm »
Przeniesienie może zrobić początkujący informatyk (czyli za free) w ciągu max. 2h (chyba, że na serwerze macie 2 GB danych).

Balb

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:40:22 pm »
Kucharz, odezwiesz sie z jakims komentarzem do tego co napisano? Chyba sie nie obraziles, bo nie o to nam chodzilo... :>

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:44:48 pm »
Proponuję zrobic eksperyment, jesli reszta zarządu sie zgodzi: damy tajniakowi haslo do ftp i niech zajrzy, co sie tam dzieje i czy faktycznie 2 godziny wystarcza na przeniesienie strony.

Jestem zawsze za jawnoscia wszelkich dzialan - tajniak bedzie tylko musial podpisac oswiadczenie o ochronie danych osobowych - na serwerze lata ich sporo, przeciez dzial adopcji operuje peselami i numerami dowodow, setkami takich numerów.

Generalnie powinnismy wykupic sobie certyfikat https, tak nawiasem mowiac, bo bazy danych robia sie powazne i podpadaja pod GIODO.
A to kolejne wydatki.

Obawiam sie, ze normalne przenosiny mogą zająć kilka miesięcy. No chyba, ze przenosimy to w takiej postaci, w jakiej jest - czyli totalny chaos.

Calą zawartosc serwera trzeba przejrzec i uporządkowac, powstawiac w nowe formularze, w nowe strony, to jest tak przerazajaca ilosc roboty, ze bede calowac po rekach kazdego, kto sie zgodzi tym zająć.

Jesli tajniak by chcial - za darmo czy za jakas rozsądną cenę - jestem jak najbardziej za.
Pytanie tylko, czy da radę poswiecic na to tyle czasu, ile to wymaga.

Na serwerze panuje taki horror, ze ja sama nie wiem, co gdzie jest.  

Z wolontariuszami problem polega na tym, ze są mało dyspozycyjni, pracują od przypadku do przypadku, priorytetem jest dla nich szkoła, studia, praca i rodzina. My musimy miec robote zrobiona raz a porządnie, jako priorytet.

co do jawnosci finansow - ma byc taki dzial - sprawozdawczosc - juz jakies zalazki powstaly, w naszym stowarzyszeniu  nie ma skarbnika, ksiegowa robi nam bilans raz na rok ( bierze za to tysiąc zł jednorazowo).

Ja nie mam czasu na to , wystarcza mi bawienie sie na codzien z papierkami i urzedami ( wczoraj np mialam kontrole finansową z urzędu miasta i tez musialam biegac z fakturami - wypadla pozytywnie i urzedniczka nawet chce adoptowac krolika - bede jej nazwisko podawac grupie adopcyjnej).

Albo co tam :) jak jawnosc to jawnosc! :)

Kontrolę przeprowadzała Justyna Zwolińska, urząd m st Warszawy, róg Marszałkowskiej i Wilczej, trzecie piętro, pokoj 322 :P wydzial kontroli finansów czy cos w tym stylu.

Musi byc ktos, kto bedzie bral ode mnei te papierki, skanowal i wrzucal w siec.
Niestety zawsze takk jest w naszym stowarzyszeniu, ze kiedy przychodzi co do czego, czyli pojawia sie fura dokumentow, to jakos nikt nie ma ochoty tego robic.

Ja nie bede natomiast odwalac calej biurokracji za wszystkich :)

Proponuję wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za sprawozdawczosc, jesli nie bedzie z zarządu - to musi podpisac oswiadczenie o ochronie danych osobowych i voila - wrzucamy wszystko na net.

Cala komisja rewizyjna i zarzad maja hasla i loginy do konta w banku, moga je przegladac w kazdej chwili od wielu lat.
Korzystaja ze swojego uprawnienia raz na rok  albo rzadziej - moga cześciej, moga tez sie np zająć ta sprawozdawczoscia, ja nikogo do niczego nie zmusze przeciez, bo do roboty za darmo i to ciezkiej i zmudnej nikt nigdy sie nie pali, a obowiązku ani kary za nie wykonanie nie ma.

Goga

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 05, 2009, 17:10:38 pm »
Nie wnikając w szegóły, przelew zrobiłam wczoraj. :PP

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 05, 2009, 21:09:27 pm »
Ja mówię o samych przenosinach. Nie mówię o porządkowaniu tego wszystkiego, bo to rzeczywiście może trochę zająć :) Za porządkowanie wolę się nie brać, bo nie chcę być odpowiedzialny za bazę danych zawartą na na stronie. Mogę spróbować coś zrobić przy forum, w panelu admina popatrzeć itp.

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 9:29 pm ]
Znalazłem jakąś p. Justynę Zwolińską w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w UM st. Warszawa :)

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 06, 2009, 13:02:54 pm »
Ja dodam od siebie tajniaku, że na serwerze nie ma 2 GB danych tylko 4 gb :]. Więc zanim zaczniesz pleść głupoty zastanów się. Tak się składa, że przez backupa nie da się tego przenieść. Każdy plik trzeba po kolei przenosić. Wyobraż sobie ściągnięcie 4 gb na dysk, a później wyslanie tego znów na nowy serwer. Co do "tanich" serwerów mam pewną radę. Radzę zapoznać się z chociażby z wikipedią poczytać. Każdy myśli ze to takie hopsiup przenieść serwer na nowy. Mamy 4 gb zajętego miejsa. Dwa serwery mają różne parametry tj. prędkość procesora, pamięć, miejsce na dysku, transfery. Co wy myślicie, że wezmę pierwszy lepszy serwer?

No chyba, że sami chcecie to mogę wziąć serwer za 100 zl rocznie, ale wtedy nich tylko ktoś odważy się stękać, że coś powoli działa to od razu dostanie bana.

Tak propos, to co ty chcesz tajnak zmieniać z pozycji panelu admina? Jak się tak palisz i wymądrzasz ze wszystkim to dam ci hasla, twoi rodzice podpsizą stosowne oświadczenia i wrazie czego jak coś padnie to płacisz np. 50 tysięcy zł. Myślę ze obcowanie z taką bazą danych osób jak my mamy i uszkodzenie jej by wyrównało straty.

Proszę również wziąć pod uwagę, że mamy bardzo obszerne bazy danych np. baza forum zajmuje 100 mb a panel MySQL pozwala wgrywać pliki nei większe niż 3 mb co za tym idzie dzieląć 100:3 wychodzi nam ok. 33-34 plików po 3 mega. Jest ktoś chęty do eksportowania po 3 pliki i wgrywania tego to zapraszam. Czas takiej zabawy to kila dni. Mogę oczywiście wynająć osobe, która zrobi to sto razy szybciej bo będzie miała bazę w formie dumpa, ale jak znam życie to się coś popsuje i będzie taki informatyk nas kosztował z 2 tyś zł. Baz danych na chwilę obecną mamy z 20.

Plików na serwerze mamy ok. 500 tysięcy.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 06, 2009, 13:47:33 pm »
Chociażby powyrzucać zbędne mody, zoptymalizować bazę danych, wyrzucić banery na górze, skrócić ogłoszenie, zmniejszyć ilość działów i rang.
Cytat: "kucharz19"
twoi rodzice podpsizą stosowne oświadczenia i wrazie czego jak coś padnie to płacisz np. 50 tysięcy zł
I może jeszcze pod zastaw weksel Ci dam? A ty takowe oświadczenie (albo twoi rodzice) podpisałeś? Źdźbło w oku bliźniego, belki w swoim nie widzi...

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2009, 14:42:12 pm »
Ja jestem w zarządzie i nie mam obowiązku podpisywac zadnych oswiadczen. Tak poza tym, sam odpowiadam za swoje błędy, bo nie wiem czy wiesz, ale  mam skonczone 18 lat :]. Kazda inna osoba poza zarzadem musi podpisywac takowe oswiadczenia. Jezeli przez osobe, ktora podpisala oswiadczenie wyplyna jakeis dane osobowe, bądź inne wrażliwe dane, taka osoba odpowiada karnie za ujawnienie tajemnicy sluzbnowej za co grozi do 5 lat pozbawienia wolnosci oraz na ogolnych zasadach z kodeksu cywilnego mozemy domagac sie odszkodowania. Ty nawet nie masz ograniczonej odpowiedzialnosci, wiec wybacz ale nic na serwerze nie mozesz robic.

Oszczędności możemy szukać w inny sposób np. możemy umieścic 200 reklam na forum i będziemy mieli z tego tytulu zyski. Jan nie widze problemu. Dla mnie to bulka z maslem zalatwic takie osoby, ktore beda placily za reklamy. Gorzej bezdie z tym, ze forumowicze beda stekali na to, ze reklamy, ze wolno dziala.

Co do optymalizacji bazy danych, to jest to robione raz w tygodniu. nie tylko baza forum jest optymalizowana. Wszystkie błędy w bazie forum są na bierząco usówane.

Myślę, że tyle wystarczy. Możemy zrezygnować ze strony, z forum, z telefonów ze wszystkiego tylko daltego, że ograniczamy koszty.

Ktoś jest za? Również z Ais możemy się wypisać z SPK, ale wtedy wszystko padnie. Nie będzie miał kto robić finansów, przechowywać stosu dokumentów i łazić po urzędach.

Jeśli ktoś sie porywa na funkcje w zarządze to zapraszam, ja z chęcią odpoczne.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2009, 15:02:31 pm »
Cytat: "kucharz19"
Ty nawet nie masz ograniczonej odpowiedzialnosci
Nie martw się, mam więcej niż 13 lat :]

kucharz19

  • Gość
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 06, 2009, 15:17:29 pm »
a masz wiecej niz 16 lat? dopiero po 16stce mozesz byc sadzony jak dorosly :]. Zapoznaj się z ustawodastwem polskim.

nie zebym sie klocil, ale znajomosc prawa poplaca.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 06, 2009, 16:15:52 pm »
Owszem, ale mając więcej niż 13 mam ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

[ Dodano: Sob Cze 06, 2009 4:22 pm ]
A nie czasami od 17 lat?

[ Dodano: Sob Cze 06, 2009 4:26 pm ]
KK:
Cytuj
Art. 10. § 1. Na zasadach określonych w tym kodeksie odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu 17 lat.

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 06, 2009, 17:21:40 pm »
Rozumiem, że temat dotyczy strony spk. Wiele rzeczy trzeba przegadać i przemyśleć. Sama potrzebowałam troche czasu, żeby zastanowic się co  o tym myslę. Na poczatku również myślałam ze to przegięcie, ale doszłam do wniosku, ze tak czy inaczej nie wpłacam pieniędzy na czyjąś pensje, tylko te pieniądze z czasem przysłużą się królikom, a tylko na tym mi zależy.

 Ale tak czytam i czytam i trochę to zaczyna przypominać targanie kotów miedzy Tajniakiem i @kucharz19 . Inne osoby za takie zaśmiecanie tematów dostawały ostrzeżenie.

Cytuj
ale wtedy nich tylko ktoś odważy się stękać, że coś powoli działa to od razu dostanie bana.


...bez komentarza,

Mam nadzieje  
@kucharz19   ,że nie będziesz mnie straszyć zaraz banem za to że ośmieliłam się napisać co myślę.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
NOWA STRONA SPK!
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 06, 2009, 18:06:06 pm »
nie zamierzam wypowiadać się w kwestii strony SPK, ale nie mogę się powstrzymać od małej uwagi na temat tonu wypowiedzi Michale- ponieważ tak mamy się do Ciebie zwracać

rozumiem, że pracujesz dla SPK, poświęcasz swój czas, ale z pewnością nie upoważnia Cię to traktowania każdego, kto ma zdanie odmienne od Twojego, w sposób delikatnie mówiąc lekceważący. Twoje wypowiedzi są aroganckie.

to, że ukończyłeś 18 lat( 18 lat, nie 24) nie upoważnia Cię do takiego zachowania. pomijając kwestię odpowiedzialności karnej( art. 10. & 1. KK), kwestię zdolności do czynności prawnych( nie wiek, lecz pełnoletność jest przesłanką pełnej zdolności do czynności prawnych- przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełną zdolność do czynności prawnych, art. 10. & 1. KC), są jeszcze podstawowe zasady kultury, porozumiewania się, dyskusji w kwestiach merytorycznych, bez względu na to czy zgadzasz się z opinią innych czy nie.

jesteś w zarządzie, ale bez wątpienia nie masz prawa zachowywać się tak, jakby całe SPK funkcjonowało tylko dzięki Tobie- nie zauważyłam, aby Iwona wypowiadała się w tym wątku w takim tonie jak Ty, mimo że to Iwona jest prezesem.

każda organizacja taka jak SPK funkcjonuje dzięki wsparciu wielu osób, chociażby osób z forum.

członkowie grupy adopcyjnej zajmują się również bardzo wieloma sprawami, mamy mnóstwo pracy i niewątpliwie doceniamy każdego, kto w jakikolwiek sposób nas wspiera- my nie jesteśmy tu najważniejsi, więc na początek

nie zapominaj o odrobinie szacunku dla innych.

celem SPK jest walka o dobro zwierząt i w tym wszystkim najmniej ważne jest to, czy ktoś jest w zarządzie, czy ma władzę- Twoje poczucie wyższości w stosunku do innych jest rażące