Autor Wątek: TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie  (Przeczytany 33071 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« dnia: Styczeń 13, 2009, 10:32:57 am »
właśnie dostałam tel. ze schroniska, dzisiaj w lesie w pobliżu Torunia znaleziono królika- wychudzoną anogrkę z obiema tylnymi bezwładnymi łapkami:(:(:(

nie wiem jak on przetrwał ten mróz...na pewno nie ma apetytu, a co będzie dalej...

dzisiaj popołudniu będziemy u naszego doc
dla króliczka potrzebujemy PILNIE DT w Toruniu, w tej chwili mamy u nas lekkie przepełnienie, mam nadzieję, że będziemy mogli pomóc mu w jakikolwiek sposób...
tel. 600 825 554
gg 245027



Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:59:18 am »
o rany :( co tam sie u Was dzieje,wciaz jakis uchol b.chory,najciezsze przypadki sa wlasnie w Toruniu
trzymam kciuki,bidulek
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:38:12 pm »
boję się, że ona ma już martwicę w łapkach..nie wiadomo ile tam leżał w taką pogodę...wygląda to tragicznie:(

potrzebujemy dla małego DT- czyli właściwie kawałka podłogi na klatkę, bo ten króliś nie będzie teraz na 100% wychodził poza...u nas w domu jest to prawie nierealne, bo mamy od wczoraj kota z roztrzaskaną miednicą i nasze królisie już dostały lekkiej nerwicy, kiedy w nocy wyczuły nowy zapach:( są strasznie cięte na nowe zapachy i ostatnio obcy królik oznaczał wojnę na śmierć i życie:/ dlatego strasznie się boję ryzykować, bo teraz mają super relacje

tak czy inaczej tutaj jest też potrzebna osoba, która ma doświadczenie, kwestia podawania leków, 100% opieki, oczy dookoła głowy...nie wiem, zobaczymy dzisiaj, zrobimy dla niego wszystko:(

oczywiście DT musi być bezwględnie w Toruniu



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2009, 22:03:18 pm »
mam dobre i złe wieści

zrobiliśmy rtg, miednica jest cała, ale

króliczek( samiec) ma złamany kręgosłup, przerwany rdzeń kręgowy, dokładnie 4 kręg lędźwiowy
w tej chwili ciągnie za sobą cały tył, ale na szczęście ma lekkie czucie w łapkach

króliki mają bardzo delikatne kości, poza tym nie ma nawet takich płytek, które można zastosować u królika, ale

ale powinno być lepiej...wierzę, że tak będzie
leczenie to witaminy B1, B12 i jeszcze jedno lekarstwo za ok 100 zł
za 2, 3 tyg. powinna być już jakaś poprawa
oczywiście musi przebywać w klatce, właściwie nie może mieć w niej dużo miejsca

możliwe, że będzie bardzo sprawny, możliwe że częściowo odzyska sprawność, ale doc wyprowadzał już z takiego stanu psy, koty( znam takie), dlatego mamy nadzieję, że będzie lepiej

króliczek jest młody, o dziwo zdrowy- zęby, uszy, narządy wewnętrzne, mamy nadzieję, że będzie taki silny jak nasza Koko

jest leciutki, wygląda dobrze, bo ma puszystą sierść

narazie niewiele jadł, nie robił też bobków, ale czekamy aż zacznie produkcję, jelita są w tej chwili czyste

został znaleziony przy ruchliwej szosie na obrzeżach Torunia, przy lesie, kierowca zatrzymał się, myślał, że to zając, zawiózł go do schroniska







króliczek żywo reaguje na ludzi, jest piękny i bardzo łagodny

pilnie prosimy o DT



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2009, 22:03:31 pm »
mam dobre i złe wieści

zrobiliśmy rtg, miednica jest cała, ale

króliczek( samiec) ma złamany kręgosłup, przerwany rdzeń kręgowy, dokładnie 4 kręg lędźwiowy
w tej chwili ciągnie za sobą cały tył, ale na szczęście ma lekkie czucie w łapkach

króliki mają bardzo delikatne kości, poza tym nie ma nawet takich płytek, które można zastosować u królika, ale

ale powinno być lepiej...wierzę, że tak będzie
leczenie to witaminy B1, B12 i jeszcze jedno lekarstwo za ok 100 zł
za 2, 3 tyg. powinna być już jakaś poprawa
oczywiście musi przebywać w klatce, właściwie nie może mieć w niej dużo miejsca

możliwe, że będzie bardzo sprawny, możliwe że częściowo odzyska sprawność, ale doc wyprowadzał już z takiego stanu psy, koty( znam takie), dlatego mamy nadzieję, że będzie lepiej

króliczek jest młody, o dziwo zdrowy- zęby, uszy, narządy wewnętrzne, mamy nadzieję, że będzie taki silny jak nasza Koko

jest leciutki, wygląda dobrze, bo ma puszystą sierść

narazie niewiele jadł, nie robił też bobków, ale czekamy aż zacznie produkcję, jelita są w tej chwili czyste

został znaleziony przy ruchliwej szosie na obrzeżach Torunia, przy lesie, kierowca zatrzymał się, myślał, że to zając, zawiózł go do schroniska







króliczek żywo reaguje na ludzi, jest piękny i bardzo łagodny

pilnie prosimy o DT



Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2009, 23:05:13 pm »
Ech, mam nadzieję, że wszystko bedzie dobrze...
Nowy rok i nowe tragedie...

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2009, 23:39:04 pm »
Ktoś go pewnie z samochodu wyrzucił........ludzie są podli..... biedaczek ;(



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:06:59 am »
niestety jeszcze nie ma bobków ani moczu:(
w nocy nic nie zjadł, ale wiem że niedawno rzucił się na sianko, jeśli dziś nic się nie pojawi to parafina etc. zasadniczo problem z załatwianiem ma związek z porażeniem:/ wczoraj przy badaniu odbytniczym macicy, miał słabe czucie


prosimy o DT dla



Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2009, 19:41:56 pm »
No wlasnie dziwi mnie,ze piszesz o "przerwaniu rdzenia" i jedynym problem z lapkami tylnymi...
Trzymam mocno kciuki za zdrowko
wspaniala i silna z Ciebie babka  :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:18:13 pm »
czuję, że Kubuś( tak ma na imię) z tego wyjdzie...naprawdę;)
zresztą słuchając naszego wet. trudno nie wierzyć i musimy wierzyć i walczyć o takie sierotki, nawet jeśli się nie uda, mimo wszystko

poza tym mamy dobre wieści

popołudniu były pierwsze bobki:) jutro zrobimy badanie kału, króliś jest super, unosi się tylko przednią częscią ciała..mam nadzieję, że tylko narazie, szuka człowieka, jest ciekawski



Akte_Angel

  • Gość
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:30:14 pm »
To co przeczytałam to jakiś koszmar :( bardzo mi żal takich biedactw ale jednego jestem pewna czytając takie historie nabieram przekonania że to właśnie SPK potrzebuje tego 1% - i zamierzam do tego przekonać resztę mojej pracującej rodzinki - jak czytam z jakim zaangażowaniem ocalacie uszolki to jestem pełna podziwu, mam nadzieje że Kubuś wyzdrowieje mocno trzymam za niego kciuki!!

mEFFI100

  • Gość
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:39:03 pm »
Biedny królas  :(  Wy to jesteście dzielne dziewczyny !  :bukiet  Mam nadzieję, że króliczek wyjdzie i będzie mógł z tym żyć. Przyszło mi coś do głowy, możecie się śmiać. U mnie na osiedlu jest psiak który jeździ na własnoręcznie zrobionym wózku (sam tył ma sparaliżowany). Może gdyby dopasować taki wózeczek z szelkami dla królika, mógłby się w miarę poruszać po domu, np. z części od ciężarówki zabawki itp. Oczywiście mam na myśli królika wypuszczanego z takim sprzętem tylko pod nadzorem i zdrowego pod innymi względami. Trzymam kciuki za Kubusia !!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:14:26 pm »
Kubuś robi bobki w bardzo dużej ilości, ale zasadniczo nie kontroluje moczu
dzisiaj popołudniu była plamka moczu, ale częsciowo kropelkuje, więc będzie wyciskanie pęcherza, musimy pilnoważ żeby mocz się nie gromadził nadmiernie

od jutra zaczynamy podawać nivalin- ogromne podziękowania dla naszej Madzi85 i znajomych z fundacji kot, dzięki którym dostaniemy to naprawdę drogie lekarstwo
nivalin to lek, który Kubuś będzie otrzymywał długo, 2-3 miesiące, kilkadziesiąt dawek, to świetne lekarstwo i z czasem powinno być lepiej- także z oddawaniem moczu

z czasem powinno być lepiej, ale dom tymczasowy jest bardzo bardzo potrzebny- Kubuś jest cudownym, spokojnym króliczkiem, podnosi się na przednich łapkach, kiedy tylko widzi, że ktoś do niego podchodzi



mEFFI100

  • Gość
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2009, 18:42:04 pm »
Biedaczek, ale trafił w dobre ręce, mam nadzieję że będzie już tylko lepiej i znajdzie się ktoś kto może go przygarnąć. ^^

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2009, 00:17:23 am »
nadal nic nie słychać o przechowalni dla Kubusia:(

prosimy przynajmniej o domy tymczasowe dla dwóch innych zdrowych króliczków z naszego schroniska, nawet poza Toruniem

Kubuś musi zostać w T.



Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2009, 11:37:45 am »
:oh:  :oh:  :oh:
 O matko... ten bidulek to skóra ściągnięta z naszego Tośka  :wow
Trzymam kciuki za leczenie i domek- chociaż "tymczasowy"  :przytul
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:38:27 am »
z Kubusiem bez większych zmian
króliczek narazie nie kontroluje moczu, przynajmniej częściowo kropelkuje, ale doc mówi, że to dopiero tydzień podawali leków, więc bardzo krótko

nadal nie mamy dla niego domu tymczasowego, potrzebujemy DT dla Kubusia lub przynajmniej naszych dwóch zdrowych króliczków ze schroniska



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2009, 16:51:07 pm »
z Kubusiem jest problem
narazie zero poprawy, ale leki otrzymuje zbyt krótko, aby mogło być lepiej
niestety jest duży problem z utrzymaniem higieny u króla, praktycznie codziennie musi być myty, ma ciągle wymieniane podkłady pod pupą, ponieważ kropelkuje, ma zaczerwienione jądra i dziś podobno pękła mu skóra na jądrze:/
dzisiaj czeka go wizyta u wet.



Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:09:43 pm »
o rany,biedaczek :(,moze tak jak u ludzi musi miec zmieniana pozycje lezenia,moze moglby miec czyms smarowane aby nie doszlo do tak duzych odparzen
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
TORUŃ!króliczek ze złamanym kręgosłupem znaleziony w lesie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:19:15 pm »
dziś to musimy właśnie ustalić, czy jakąś specjalną maścią czy oliwką dla niemowląt czy jakimś talkiem:/

dopóki nie odzyska chociaż częściowej władzy w łapkach to się tak będzie ciągnąć, bo nie jest w stanie przybrać normalnej pozycji do sikania:(