Autor Wątek: Czy jedzą za duzo?  (Przeczytany 8098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy jedzą za duzo?
« dnia: Listopad 21, 2008, 18:09:17 pm »
Witam. Chciałam sie dowiedziec czy daje moim krolikom za duzo do jedzenia  :hmmm  .. Tak jakos ostatnio stwierdzilam, że Ciapulce sie troche przytylo i cos mi menda biegac nie chce.
Moje diably jedzą:
Rano --> Łyżkę CC
Po południu --> pelna micha róznych suszków
Wieczorem --> pełna micha warzyw (marchewka, seler, pietruszka - korzen i natka, koper, bazylia, kalafior, brokuły, cykoria, jabłko, sporadycznie kosteczka papryki. Warzyw nie daje wszystkich na raz - np. w jeden dzien dam kalafior, a w inny nie dam itp. Do tego lyzka granulau (zmieszany Widlife i CD) i po frykasku.

Mozecie mi powiedziec czy za duzo im daje?? Jeszcze tylko podkresle, ze ceko po nim nie zostawiaja i ze oczywiscie maja staly dostep do siana (Jasper je bardzo duzo siana). Licze na waszą pomoc.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

esculap

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2008, 19:46:10 pm »
Nie wiem, co to znaczy "pełna micha".  :lol Ale jeżeli uważasz, że jedzonka jest za dużo, to po prostu zmniejsz np. o polowę ilość warzyw korzeniowych (czyli ich spodniej części) i jabłka. Ja tak zrobiłam jakiś czas temu, zwiększyłam za to zieleninę. Okazało się, mimo moich obaw, króliki z głodu nie poumierały, ani nie wychudły, chociaz początkowo bałam się co będzie.

Z malego frykaska nie rezygnuj, królikom też się coś od życia należy, nie tylko siano i siano.  :diabelek

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2008, 22:06:25 pm »
tak,zdecydowanie zmniejsz warzywa,mam na mysli miche warzyw,jak ceko nie zostawiaja to powinno byc ok ale widac,ze dieta jest zbyt obfita skoro nie chce im sie kicac,moj Funiol jakby tak jadl to by caly czas spal,zaobserwuj swoje uchole,dojdziesz do tego,ze sama bedziesz wiedziala co im sluzy do jedzenia,a co trzeba im ograniczyc
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Nuna

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2008, 10:45:08 am »
Jak dajesz seler to zrezygnuj z pietruszki, a jak pietruszke to seler daj nastepnego dnia, oba warzywa maja podobne wlasciwosci i sa silnie moczopedne. To samo z kalafiorem i brokulami :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2008, 12:55:23 pm »
Dzieki za sugestie :bukiet  W takim razie troche im zmniejsze wieczorową porcje :P
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Anula_un

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2008, 21:03:10 pm »
A czy jak mój mały zjada spore ilości granulatu, to powinnam mu co chwila dokładać?
jak tylko dołoże je, chwila przerwy i znowu. uwielbia go :lol
maluch ma 2,5 miesiaca i wiem ze powinien cały czas miec, ale czy dokładać mu za każdym razem??nie bedzie miał nadwagi?

Nuna

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2008, 21:33:16 pm »
Nie dokladaj mu caly czas, ona musi jesc tez siano, to bardzo wazne.

Anula_un

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2008, 21:45:47 pm »
je siano, ale co ile mu dokładać? hmmm tak własnie myslałam ze to nie mozna tak pochałaniać:)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:30:22 am »
zrob tak jakbys podala 3 razy dziennie po 2 lyzki i nie dokladaj wiecej,z glodu nie umrze,a bedzie pochlanial siano i suszki
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Anula_un

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:50:00 am »
tak zrobie dziekuje:):)

szukran

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:30:55 pm »
Witam.
Zastanawialem sie nad , byc moze banalna sprawa,nie daje mi jednak ona spokoju.
Mianowicie, daje Narcysi duza garsc siana wieczorem,zmieniam wode,sypie do miski z 10 krazkow granulatu Animals, do malej miseczki mala lyzeczke mieszanki (sa tam ziarna,jakies suszonki itp).
Rano widze pozostawione z 1/3 siana ktore dalem wieczorem--pytanie--to siano zmienic na nowe czy dolozyc?
Najczesciej granulatu przez noc zjada z 3-5 krazkow (maja one srednice ok.1,5cm)-pozostawiam je do wieczora.
Z mieszanki pozostaje ok.1/10 zawartosci.Wywalam ja i sypie 1 lyzeczke nowa do wieczora.

Moj krolik ma  podobno 3 miesiace,nie wiem czy daje zaduzo jedzenia czy moze jakiegos za malo np.suszonych ziół czy owoców swiezych.
A przy okazji, ile granulatu Wam zjadaja kroliki?

Nuna

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:35:42 pm »
Jesli siano nie lezy na podlodze to tylko doloz, nie musisz wyrzucac. Mieszanke zuzyj do konca i nie kupuj juz nowej, niezdrowa lepiej przezuc sie na granulat cuni duo lub complet, mozesz kupic suszone ziola i mieszac z sianem lub podawac osobno i zacznij wprowadzac zielenine i warzywa do kroliczego menu :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:38:05 pm »
Sianka, jeśli pozostałe nie jest posikane, wystarczy dołożyć. Z mieszanki całkiem zrezygnować. Granulat zmieniłabym na lepszy i może drobniejszy - np. moje nie lubią "dużych" pałeczek granulatu i duże zawsze lądują w koszu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

szukran

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:44:55 pm »
Juz zamowilem granulat WildLife,Complet Cos tam, ziola Zuzuli rozne ,ale czekam na przesylke.
W sklepie mi mowili aby nie dawac zadnych warzyw i owocow ze sklepu bo sie otruje krolik chemia....

Nuna

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:49:56 pm »
Musisz wszystko dobrze wymyc, ja najpierw myje w cieplej wodzie, pozniej w zimnej. Warzywa i owoce mozna obrac.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:14:20 pm »
Ja frykasy z Animalsa daje tylko jako przysmak - 1/2 na łebka dziennie.
Zresztą podam Wam jego skład, bo akurat mam:
Woda - 7%
Popiół surowy - 4%
Białko ogólne - 10%
Włókno surowe - 9%
Tłuszcz surowy - 1%

I co o tym myślicie?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:02:43 pm »
Witam ma takie pytanie  moja Chmurka ma juz 7 miesiecy i ostatno zauwazylam ze troche przytyla.Daje jej posilki 3 razy dzienie dostaje salate,sianko,mieszanke ziaren i czasami jakies ciasteczko.I nie wiem co mam o tym myslec czy za duzo dostaje pokarmu czy moze to od wieku zalezy? Z gory dziekuje za rady :jupi

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:05:32 pm »
Jakie ciasteczko?  :hmmm
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:15:03 pm »
I w jakiej ilosci mieszanke ?

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:19:00 pm »
ciasteczko okragle z ziarna i owocow a co do karmy to pol miseczki