Autor Wątek: Czy jedzą za duzo?  (Przeczytany 8102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nuna

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:23:20 pm »
To nic dziwneo, ze przytyla :) poczytaj na temat prawidlowego zywienia.

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:24:47 pm »
to co mam zrobic aby ja dobrze odrzywiac? ??

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:38:03 pm »
http://forum.kroliki.net/topics19/4845.htm
Możesz zacząć od tego tematu. Dzisiaj na forum jest bardzo dietetycznie :diabelek Później skorzystaj z odnośników do innych tematów.
Jak będziesz mieć jakieś wątpliwości, to pytaj. Na pewno ktoś Ci odpisze.
Na początek wywal ciasteczko. Ogranicz mieszankę do dwóch łyżek dziennie i zmieszaj ją z jakimś dobrym granulatem, aby całkowicie przestawić króliczka na nowy pokarm.

Dłuuuga lektura przed Tobą. Ale można się dowiedzieć wszystkiego !!

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:11:57 pm »
a mam jeszcze pytanie.Jak daje jej sianko to najpierw wchodzi na nie,udeptuje je i dopiero zaczyna je jesc.Czemu tak sie dzieje? ??

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:15:44 pm »
Może łatwiej jej wtedy wyszukiwać najsmaczniejsze źdźbła? Moja Tośka wyleguje się na sianku, które ma w pudełku. Czasem podjada na leżąco. Jak dokładam "kłębek" siana, to najpierw go "rozpracowuje". Po chwili siano jest rozłożone po całej powierzchni pudła.
Widocznie ten typ tak ma :diabelek

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:20:19 pm »
Moja Chmurka tez czasami na lezaco je a nawet pije.I wlasnie zauwazylam ze wybiera sobie poszczegolne zdzbla sianka tak jak by jej wszystkie nie smakowaly.A co do tej mieszanki z ziarna to tez wszystkiego nie je,wybiera co lepsze :jupi

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:24:31 pm »
Właśnie m. in. dlatego granulat jest lepszy. Bo królik zjada wszystko, bo składniki są zmielone.
Jak miałam pierwszego królika, to nie dosyć, że musiałam wyrzucać taką przebraną karmę(wyjadał np.granulki) to czasem nawet sikał do miseczki. Oj, wybredne to one potrafią być.

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:28:26 pm »
ale o to chodzi ze jak ja kupilam na poczatku to i kupilam jej granulat ale wogole nie chciala go jesc i wtedy w zoologicznym polecili mi ta mieszanke z ziaren.A czy twoj krolik gryzie kable?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:34:41 pm »
Teraz już nie gryzą kabli :lol Ale wcześniej cięły co popadnie.

Mieszanki są przez niektóre króliczki lubiane, bo czasem zawierają składniki, które są słodkie. I królik szybko się przyzwyczaja. Ale z tego co pisałaś wynika, że królinka ma apetyt. Więc jak ją troszkę przegłodzisz ograniczając mieszankę i pomału wprowadzajac granulat może nie obrazi się na Ciebie za bardzo :lol i zasmakuje jej nowy granulat.

A na pewno będzie to z korzyścią dla jej zdrowia.

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:39:23 pm »
dobrze napewno tak zrobie a co do tych kabli?Bo ja mam ze swoim krolikiem duzy problem bo jak tylko zobaczy jakis kabel na horyzoncie to od razu wpada jej w zeby.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:41:37 pm »
Kable trzeba zabezpieczyć: kup plastikowe osłonki i pochowaj w nich kable.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:54:05 pm »
Witam mam problem.Moj krolik Chmurka ostatnio nie chce wogole wody pic i nie wiem co mam zrobic  z ty?Boje sie ze nie odwodnila sie.A i jeszcze mam pytanie kiedy jest szczepienie krolikow?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2009, 14:13:41 pm »
Może jej zmieniłaś wodę i jej nie smakuje? Poidełko/miseczka czyste? Może sie coś zakamieniło albo zatkało?
Jeśli dostaje zieleninę, warzywa, to niekoniecznie potrzebuje pić wodę. Jeżeli krolik zachowuje się normalnie, nie wygląda na chorego, je, bobkuje, sika i bryka, to nie ma się czym martwić. Widać ma teraz mniejsze zapotrzebowanie na płyny.
Szczepienia: na myxomatozę luty/marzec oraz sierpień/wrzesień. Na pomór króliczy co 9 miesięcy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:47:17 pm »
O to chodzi ze poidelko dobrze wymylam,nie ma nigdzie kamienia.Nie pije juz jej gdzies od tygodnia.Juz zaczelam jej wode zmieniac 2 razy dzienie ale to nic nie pomoglo.Tak dostaje salate i natke pietruszki,czasami jakies warzywko inne.Normalnie robi bobki i kica. Jej siersc jest lsniaca wiec chyba jest zdrowa.

Nuna

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:52:54 pm »
Z moich to tylko Tobi pije, Lilly i Tino prawie wcale, ale dostaja duzo zielonego i warzywa wiec pewnie im to wystarcza.
Postaw uszakowi miseczke z woda, bedzie mu latwiej pic, przy poidelku krolik sie musi troche napracowac :)

dzisiam

  • Gość
Czy jedzą za duzo?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2009, 17:45:41 pm »
Wiesz ona napewno nie bedzie pila z miseczki bo juz tak probowalam i to co bylo w miseczce to znajdowalo sie po za nia przeszkadzala jej i wylala to takze to odpada.Ale nic dzieki za rade mam nadzieje ze to sie poprawi i znowu zacznie ja pic