Autor Wątek: Jaka płeć ?  (Przeczytany 24367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:44:47 pm »
Fallen, jestes pewna?ze dwa pierwsze to samiczki a dwa ostatnie to samczyk?

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:24:32 pm »
Tolinka, nikt nie może byc pewny. Jeżeli króliki mają 3 miesiace i więcej to oddziel je, a jeżeli nie ufasz weterynarzowi- zrób usg

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 16, 2009, 14:40:36 pm »
Cytat: "Tolinka"
Fallen, jestes pewna?ze dwa pierwsze to samiczki a dwa ostatnie to samczyk?

Owszem jestem :] . Ponieważ mój weterynarz z Oazy znajcy sie na królikach powiedział mi który to który :P. Wystarczy zdjęcia wydrukować i sprawa załatwiona :]. Ale lepiej się jeszcze upewnić  :DD

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:07:42 am »
Fallen, ale to sa tylko zdjęcia, na dodatek nie wyraźne. Ja bym się tego tak nie czepiała, gdyby nie to, że to sa króliki wchodzace w okres dojrzewania, i trzeba je, jakby co oddzielić w trybie natychmiastowym, zanim dojdzie do zapłodnienia, w ogóle nie rozumiem jaki jest problem isc do weterynarza jak nie tego to innego i poprosic o okreslenie plci uszaków

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 17, 2009, 16:11:49 pm »
Aneczka, dla ciebie moze nie jest to problemem a dla mnie tak,nie bede objezdzala wszystkich wetow do okola i pytala sie jakiej sa plci a po drugie nie mam na to czasu mam wazniejsze teraz sprawy na glowie niz przejmowaniem sie jakiej sa plci

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 17, 2009, 20:24:29 pm »
Tolinka po pierwsze nie musisz zaraz tak naskakiwać na ludzi którzy chcą pomóc , a po drugie : Jeżeli niemasz aktualnie czasu objeżdżać wetów OK  , ale mimo wszystko ja bym się jednak ich płcią przejmowała no chyba , że chcesz kolejne królicze maluchy .. Mogłabyś ich przecież przynajmnmiej rozdzielić

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 17, 2009, 21:56:48 pm »
jak bedziesz miala dziecko chore na nowotwor choc nie zycze tego nawet najwiekszemu wrogowi  i badania wyjda nie tak to bedziesz przejmowala sie swoim dzieckiem a nie krolikamijaka maja plec,dla twoej wiadomosci kroliki sa rozdzielone dla mnie waezniejsze jest dziecko niz to ze kroliki bede mialy mlode czy tez nie bede pewnie za to zbesztana ale mam to w d.......

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2009, 22:14:18 pm »
Tolinka nie wiedziałam jaka jest twoja sytuacja .. Przykro mi  
W każdym razie jeżeli króliki rozdzielone to wporządku ;)

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2009, 07:31:56 am »
roxi7659, wporzadku,nerwowa chodze troche przez ostatnie dwa dni i rozdrazniona.A dla swoich krolisiow chce jak najlepiej i napewno nie dopuszcze zeby ktores z nich zaszlo w ciaze.Wypuszczam je ale sa pod moim okiem i jak narazie nie zauwazylam jakiegos dziwnego zachowania

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 18, 2009, 07:34:24 am »
Tolinkaaha no to dobrze :) Miejmy nadzieję że tak zostanie :)

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 18, 2009, 10:07:07 am »
Tolinka, oczywiście przykro mi ze względu na Twoją sytuację, ale w tym temacie nie rozmawialismy o tym tylko o płci. Byłaś u weta, piowiedział Ci jaka jest płeć królików,Ty mu nie wierzysz, ok, w takim razie rozdziel króliki, nie wypuszczaj ich razem, bo zapłodnienie, to kilka sekund i poczekaj aż sytuacja ustabilizuje się na tyle, że będziesz mogła odwiedzić weta, któremu zaufasz, nie możesz opierac się na opini, które ktokolwiek wyda na podstawię zdjęc, jeżlei chodzi o tak młode kicajki.
Oczywiścię, życzę, żeby Twoja sytuacja życiowa jak najszybciej się wyprostowała

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2009, 10:12:17 am »
Aneczka, ja nie wzielam pod uwage tych zdjec,Max jest w klatce a Pola nie a wypuszczam go w drugim pokoju dopuki nie bede miala pewnosci co do ich plci.Jezeli okaze sie samcem a Pola samica,to do czasu wykastrowania nie beda razem przebywaly.Dziekuje

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 18, 2009, 10:20:33 am »
Tak Tolinka, lepiej ich razem nie wypuszczac. U królików, nawet jak ich pilnujesz, to tylko sie obrócisz, a im to wystarczy.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kalcia92

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2009, 19:08:55 pm »

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:11:05 pm »
Trzeba "nacisnąc" by się dowiedziec :P  :diabelek

Shaiya

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 03, 2009, 19:53:02 pm »
Jeżeli nie planujecie powiększyć stadka płeć nie jest raczej ważna. Moja mała kicajka jest na jakieś 50% dziewczynką, ale na opini sprzedawcy z zoologa nie ma sie co opierać.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 03, 2009, 23:32:57 pm »
Linka lepiej nic nie naciskać. Shaiya, każdy młody królik jest na 50 samiczką i na 50% samcem :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kalcia92

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 04, 2009, 08:41:57 am »
Mój nie jest już "dzieckiem". Rok skończył pare miesięcy temu. Toż to prawie stary byk! xD No cóż, może przy następnej wizycie zapytam weta bo zawsze mi to z głowy wylatuje. Zapisę sobie gdzieś! Mój Ojoj też wg. pana z zoologicznego jest dziewczynką, ale tan pan królikom nie daje w lecie wody tylko MARCHEWKI i to nie jeden dzień a TYDZIEŃ. Tragedia, ale co z tym zrobić...

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:02:43 am »
kalcia92, jak królik ma rok i jest samcem to widać mu jądra po prostu, jak go podniesziesz do góry, albo delikatnie dotkniesz pod ogonkiem

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 20, 2009, 00:29:36 am »
Ja się o płci dowiedziałam później, samczyki trudno ponoć wyczuć, ponieważ jakoś podciągają jąderka.

Też byliśmy ciekawscy czy nasze serduszko to ona czy on :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3