Autor Wątek: Jaka płeć ?  (Przeczytany 24366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Jaka płeć ?
« dnia: Wrzesień 26, 2008, 23:18:27 pm »
Mam 4-miesięcznego króliczka. Miał być chłopczykiem, jednak dzisiaj, kiedy poszłam do weterynarza powiedział, że to dziewczynka, ponieważ nie czuć jąderek. Tak więc.. tak się zastanawiam (bo oczywiście Ja Sierotka zapomniałam wspomnieć o pewnej rzeczy) króliś mój czasem (ostatnio dość często) siusia na taki... biało-żółty kolor. Tzn bardziej biały przypomina i nie jest rzadkie jak normalnie robił. Tak więc: czy to chłopczyk jednak tylko nie ma tak rozwiniętych jąderek (jeśli tak to czy możliwe że nie czując mógłby oznaczać teren?) czy to dziewczynka i ma problemy jakieś ?
Proszę o pomoc

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2008, 10:50:01 am »
kolor moczu nie ma nic wspolnego z plcia krolika,tylko zalezy od diety
samiczki tak jak i samce znacza teren
zobacz sama,jaderka wyraznie widac u 4 miesecznego powinny byc,chodz krolik jest moze mlodszy,poczekaj i zobaczysz
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2008, 12:26:58 pm »
dzięki :)

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2008, 12:52:37 pm »
Czy ja wiem, tak wyraźnie widać to pewnie nie :)
Dla porównania wstawiam zdjęcia:
To samica, wiek 4 tygodnie



Samiec, wiek 4 tygodnie



Samica wiek 9 miesięcy



Samiec wiek 9 miesięcy


Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2008, 13:29:56 pm »
jaderka widac,moje mialy jak talala :lol ,widac bylo nawet jak lezaly z wyciagnietymi lapkami na boku

Linka na Twoich zdj. nie widze jaderek chyba dlatego,ze uchole na zdj. to malce ale u krola 4-5 mies. to juz jaderka sa spore
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2008, 14:39:09 pm »
Reniaw  - nie widać, bo samiec ma dopiro 4 tygodnie. A "król" (kto widział kabaret Łowców.B o królikach to pewnie wie o co mi chodzi ;)) 9 miesięczny na pewno je ma tylko tu nie pokazano :P
Się tam Reniaw dopatrujesz  :>  :P

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2008, 11:43:30 am »
Ok. Może nie "widać" tylko czuć :P 2 osoby w tym lekarz sprawdzało czy "czuć". Obmacali mojego biednego króliczka w każdą stronę i nic... więc to może jednak dziewczynka ? :D bo patrząc się to ja i tak nie poznam :P

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2008, 15:18:28 pm »
Masz ślicznego uszatka...więc czy to ważne czy to maniek czy manianka. Mój ma na imię wincent, ale tak naprawdę jest dziewczynką. :heart
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Preah

  • Gość
Ad. koloru moczu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2008, 18:21:14 pm »
BeautifulDisasterrrr, Twoja Mania (Maniek) jest slicznym królisiem, oby zdrowo się chował :)

Nawiązując zaś do poruszonej przez Ciebie kwestii koloru moczu, chciałabym sie dowiedziec (od Forumowiczek), jaki jest optymalny i swiadczy o prawidłowej diecie zwierzaczka?

Nuna

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2008, 18:52:12 pm »
Optymalne to chyba zolto-przezroczyste, gestosci wody siuski :) ale zadko ktory krolik ma bo siuchy zalezne sa od tego co futrzak zje czyli np. po mleczu beda brunatne, po burakach czerwone, po pietruszce- natce moga byc mleczne i jest to jak najbardziej normalne.
 Nienormalny jest gesty mocz i mocz z czerwonymi zylkami/ niteczkami - krew w moczu.

Sen

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2008, 20:47:10 pm »
Moja robi na dzikie jakieś kolory. W sumie nic dziwnego jak pożera tyle różnych ziół.

Gammis

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2008, 18:18:24 pm »
Dziś zauważyłam ze mój królik ma czerwony mocz! Czy to dlatego ze zżera mlecze, koniczynę i trawę ?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2008, 18:32:58 pm »
Cytat: "Gammis"
Dziś zauważyłam ze mój królik ma czerwony mocz! Czy to dlatego ze zżera mlecze, koniczynę i trawę ?


tak od mleczu
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2008, 19:27:00 pm »
Czerwony mocz może być od mleczu albo od buraków.

Przemek199431

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2008, 22:16:26 pm »
pomocy!!! Ja mam samca lub samice a drugi jest samicą!! chyba???
Samiec podobnież robi z człowieka ręką stosunek lub nogą. A w zoologicznym ekspedientka powiedziała że samice tez robią stosunek z człowieka ręką, ale samiec gryzie a samice nie ale ta albo ten co mnie gryzie to z tych zdjęć wygląda na to że samicą. Od piszcie jak zobaczyć poprawnie bo ja myślałem że samiec i dokupiłem samiczkę żeby się bawili ale ten samiec albo samica uprawia z samicą.To jest na 100% samica chyba bo ekspedientka powiedziała że samica ale wiesz zwierzak się chyba pomylił albo nie pomylił to już nie wiem. Proszę o odp.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2008, 23:09:54 pm »
Przemku, ten Twój post nadaje się do księgi rekordów Guinessa  :>
Najprostszy sposób na sprawdzenie króliczej płci to wizyta u weta znającego się na królach. Choć jeśli się pomyliłeś (sprzedawca nie trafił z płcią) to będziesz mieć zaraz stado królików.
"Samiec gryzie a samica nie"?? Ekspedientka powinna sprzedawać kamyki na Marsie! Do bani  :dobani
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Przemek199431

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2008, 08:09:59 am »
użytkownik usunięty i zbanowany przez administratora forum.


no tak ale nie opłaca mi się wydawać 50 złoty czy mój królik ma za przeproszeniem (sorry wcześniej się pomyliłem)*pomidor* albo *pomidor* a ten weterynarz jak moja siostra pójdzie to głupie rzeczy wygaduje np. zapłacisz mi naturalnie ale żartuje owszem ale wiesz jak to jest????  Ale dobra pujdę do tego weterynarza i zobaczę.
Ps. bo właśnie chciałem mieć małe stadko żeby troch zarobić i przyjaciołom podawać.:P


Od admina:

A teraz lekcja o ortografii pisze się pÓjdę. Już masz jedno ostrzeżenie, na twoim miejscu zastanowiłbym się czy nie warto pisać logiczniej, bezbłędnie oraz bez wulgaryzmów. Oczywiście do Twojego koszyczka wędruje następne ostrzeżenie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2008, 09:19:15 am »
Cytat: "Przemek199431"
nie opłaca mi się wydawać 50 złoty

Nie opłaca się mieć królika. Trzeba karmić, płacić za szczepienia, weterynarza, akcesoria, a w zamian dostaje się li tylko taniec wokół nóg i trochę radości... Zero zysku. Daj sobie, człowieku, spokój ze zwierzętami.
Cytat: "Przemek199431"
Ps. bo właśnie chciałem mieć małe stadko żeby troch zarobić i przyjaciołom podawać.:P

 :oops:  Może spakujesz plecaczek i dołączysz do ekspedientki?  :oh:
PS
Polecam słownik ortograficzny (czyni cuda), korepetycje z j. polskiego i usunięcie wulgaryzmów z forum.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2008, 13:04:14 pm »
Cytat: "Przemek199431"

Ps. bo właśnie chciałem mieć małe stadko żeby troch zarobić i przyjaciołom podawać.:P


jak chcesz zarobić, to idź do roboty.
widziałeś stronę adopcyjną? te króliki są do oddania ZA DARMO i mimo to jakoś mało ich ubywa. współczuję Twoim przyjaciołom - jednych chcesz sprzedać, żeby zarobić na tych drugich...

na Marsa!  :bejzbol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Sen

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2008, 15:36:16 pm »
Nie na Marsa tylko do całkiem innej galaktyki. Z daleka od zwierząt  :bejzbol

Przemek199431

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2008, 16:28:04 pm »
wiecie ja nie wyhoduje tyle królików ale pieniądze daje na jedzenie daje na szczepionki i błędy klikam lewym klawiszem myszy i znajduje i myślę że ja się pomyliłem ale rozumiecie ten weterynarz jest stuknięty a do warszawy nie mam tyle pieniędzy bo po bliższy weterynarz jest w Warszawie w moim mieście nie ma pobliszego weterynarza niż ten stuknięty. A i dostane  bana to już nigdy nie będę pisał bo macie fajne króliki ale ich właściciele nie są tak fajni jak pupil. Sen a ty w kosmos od ludzi.A i to jest samica mam 2 samice.

[ Dodano: Pon Paź 27, 2008 5:05 pm ]
Albo nie. Nie będę sprzedawał dawał nie stać mnie na klatkę ale dobra niech się zagryzą po co mają żyć najlepiej wasz sposób mam tyle osób co chce mieć królika ale po co nie niech się zagryzą albo wypuszczę ich na łąkę do lasu niech ich psy wilki dziki ich zabiją po co mam zakopywać małe a niech ich zjedzą niż ktoś ma je wziąć zaopiekować niech zdychają!!! Macie rację będę w was słuchał naprawdę dobry pomysł zaje....  :zdenerwowany  :bejzbol

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2008, 17:36:33 pm »
Jezu co to?! :wow
Rany boskie, czytam i nie łapie. Chyba za stara jestem :oh:
Ostrzeżenia to ciut mało, może podziekujemy panu?
Halo :heej  Admin

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2008, 19:09:42 pm »
Przemku jeżeli sam nie umiesz ustalić płci (co nie jest takie proste) to odseparuj je koniecznie (o ile już nie jest za późno  :oh: na podstawie opowieści nie ustalisz płci więc niestety ale trzeba się liczyć z kosztami (wet) zwłaszcza, że jeśli masz samca i samiczkę to bez kastracji/sterylizacji się nie obędzie. Kastracja od 50 zł w górę (ja wydałam 120), sterylizacja drożej.

kucharz19

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2008, 19:55:44 pm »
Użytkownik Przemek199431, dostał stałego bana. Pozdrawiamy i życzymy udanego śmiecenia na innych forach.

cleo661

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2009, 15:49:59 pm »
Cytat: "kucharz19"
Pozdrawiamy i życzymy udanego śmiecenia na innych forach.

Już śmieci http://www.forum.kroliki.com/viewtopic.php?p=102630&sid=5286976b72d201248c2cf43bd4a8c94f#102630

Ania007

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2009, 16:40:14 pm »
He he xD miałam ten sam problem co ty :) U mnie też miał byc samczyk a jest samiczka xD i na dodatek ma 4 miechy :D

Kajkie_12

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 06, 2009, 18:46:35 pm »
Kurczę !
Mojej Cheetah COś wystaje,wygląda to jak NARZąD 4-tygodniowego samca,
ale jakby się dobrze przyjrzeć to wygląda jak NARZąD 4-tygodniowej samicy.
Chyba konieczna wizyta u weta ! xD

PS.U mnie wet za darmo bada zwięrzęta.Trzeba płacić tylko za operacje lub leki.  :DD  :>

EDIT:łiiiiiii,to wygląda na samicę.Uważnie się przyjrzałam  :>
RADA:Delikatnie naciśnijcie miejsce przy NARZąDZIE !!!
         Obejrzyjcie ze wszystkich stron i sprawdźcie czy nie ma "nacięcia" ze strony odbytu.
         Jak jest to samiczka ,jak nie to samczyk.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:32:41 pm »
Kajkie, Ty nic nie naciskaj :>  i nie pisz nieprawdy - jakie znowu nacięcie?  :oh:
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Monial

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 11, 2009, 16:42:09 pm »
A ja niejako odejde od tematu....

Kroliki maja sutki? Samice maja sutki? I ile? i jak to wyglada? Rozowe?
Co prawda nie wiem czy Fifula to samiczka czy samiec... choc to w sumie bez znaczenia bo narazie jest jedna... ale sie pytam... bo jakis czas temu na grzbiecie wyczulam jej jakies guzki... i teraz wyczuwam cos na brzuszku... i sie boje.

A i przeszukalam forum... ale moze niezbyt umiejetnie, nic nie znalazalam, zeby nie bylo:)

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 11, 2009, 17:59:20 pm »
Samice maja 7 sutkow, zazwyczaj czuc je u starszych samic (okolo 6-7 mies) oraz tych ktore juz mialy mlode.

Nuna

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2009, 18:29:16 pm »
Samce tez maja.

Kajkie_12

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 11, 2009, 22:07:34 pm »
Cytat: "bosniak"
Kajkie, Ty nic nie naciskaj :>  i nie pisz nieprawdy - jakie znowu nacięcie?  :oh:


No kurczę,ja poprostu nieumiejętnie opisuję co widzę xD.
I tak na obcinaniu pazurków zapytam weta.  :DD
Nie miałam pojęcia,że tak trudno płeć rozpoznać. :oh:

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 12, 2009, 18:54:22 pm »
Cytat: "Nuna"
Samce tez maja.

Tak, tak. Oczywiscie ;)

Monial

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 12, 2009, 22:28:23 pm »
Ufff ulzylo mi...
A czy to samiec czy samiczka ... i tak ja kocham ;)
I poki co plec nie wazna ... poki nie zdecyduje sie powiekszyc gromadki ;) Czyt. zaadoptowac Fifuli przyjaciela :) A narazie to niemozliwe bo nie mam na sterylizacje.

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:29:24 am »
kochane moze wam sie uda ustalic plec moich uszolkow,bo ja juz totalnie zglupialam,wstawie fotki,nie sa zbyt wyrazne ale moze wam sie uda.narzady ich wydaja mi sie jednakowe.                                                                                       Pola                                                                                                                                                                             Max                                                                                                                       URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6631300cac335614][/URL]                          URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d7d97dff0c766048][/URL]

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:40:22 am »
Tolinka, dlaczego Ty nie pójdziesz z nimi do weterynarza?? Co dadzą nam średnio wyraźne zdjecia maleństw, z którymi nawet wet ma czasem problem.
Wiesz co decyduje o tym, ze to samiec w tym wieku?? Nie fallus, bo jest niemal identyczny jak wagina. Ale jądra, a u takich malutkich królków sa mikroskopijne i w takeij sytuacji w jakiej nam swoje króliki przedstawiasz wciągnięte do środka.

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:43:56 am »
bylam u weta to powiedzial ze to dwie panienki ale jakos przekonywujaco tego nie muwil,a gdzie maja byc te jadra/Bo tez nic nie widzialam i nie wyczulam

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:47:59 am »
Tolinka, skoro nei wierzysz jednemu wetowi - idź do drugiego, albo zrób usg. Nie grzeb im nigdzie, bo jeszcze krzywde zrobisz.

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:51:40 am »
Aneczka, masz racje tak zrobie,a z drugiej strony wszystko mi jedno jakiej sa plci oby tej samej a nie odmiennej

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 15, 2009, 17:12:20 pm »
2 piesrsze zdjęcia to narządy dziewczynek.
2 ostatnie zdjęcia to narząd chłopczyka :]

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:44:47 pm »
Fallen, jestes pewna?ze dwa pierwsze to samiczki a dwa ostatnie to samczyk?

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:24:32 pm »
Tolinka, nikt nie może byc pewny. Jeżeli króliki mają 3 miesiace i więcej to oddziel je, a jeżeli nie ufasz weterynarzowi- zrób usg

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 16, 2009, 14:40:36 pm »
Cytat: "Tolinka"
Fallen, jestes pewna?ze dwa pierwsze to samiczki a dwa ostatnie to samczyk?

Owszem jestem :] . Ponieważ mój weterynarz z Oazy znajcy sie na królikach powiedział mi który to który :P. Wystarczy zdjęcia wydrukować i sprawa załatwiona :]. Ale lepiej się jeszcze upewnić  :DD

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:07:42 am »
Fallen, ale to sa tylko zdjęcia, na dodatek nie wyraźne. Ja bym się tego tak nie czepiała, gdyby nie to, że to sa króliki wchodzace w okres dojrzewania, i trzeba je, jakby co oddzielić w trybie natychmiastowym, zanim dojdzie do zapłodnienia, w ogóle nie rozumiem jaki jest problem isc do weterynarza jak nie tego to innego i poprosic o okreslenie plci uszaków

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 17, 2009, 16:11:49 pm »
Aneczka, dla ciebie moze nie jest to problemem a dla mnie tak,nie bede objezdzala wszystkich wetow do okola i pytala sie jakiej sa plci a po drugie nie mam na to czasu mam wazniejsze teraz sprawy na glowie niz przejmowaniem sie jakiej sa plci

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 17, 2009, 20:24:29 pm »
Tolinka po pierwsze nie musisz zaraz tak naskakiwać na ludzi którzy chcą pomóc , a po drugie : Jeżeli niemasz aktualnie czasu objeżdżać wetów OK  , ale mimo wszystko ja bym się jednak ich płcią przejmowała no chyba , że chcesz kolejne królicze maluchy .. Mogłabyś ich przecież przynajmnmiej rozdzielić

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 17, 2009, 21:56:48 pm »
jak bedziesz miala dziecko chore na nowotwor choc nie zycze tego nawet najwiekszemu wrogowi  i badania wyjda nie tak to bedziesz przejmowala sie swoim dzieckiem a nie krolikamijaka maja plec,dla twoej wiadomosci kroliki sa rozdzielone dla mnie waezniejsze jest dziecko niz to ze kroliki bede mialy mlode czy tez nie bede pewnie za to zbesztana ale mam to w d.......

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2009, 22:14:18 pm »
Tolinka nie wiedziałam jaka jest twoja sytuacja .. Przykro mi  
W każdym razie jeżeli króliki rozdzielone to wporządku ;)

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2009, 07:31:56 am »
roxi7659, wporzadku,nerwowa chodze troche przez ostatnie dwa dni i rozdrazniona.A dla swoich krolisiow chce jak najlepiej i napewno nie dopuszcze zeby ktores z nich zaszlo w ciaze.Wypuszczam je ale sa pod moim okiem i jak narazie nie zauwazylam jakiegos dziwnego zachowania

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 18, 2009, 07:34:24 am »
Tolinkaaha no to dobrze :) Miejmy nadzieję że tak zostanie :)

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 18, 2009, 10:07:07 am »
Tolinka, oczywiście przykro mi ze względu na Twoją sytuację, ale w tym temacie nie rozmawialismy o tym tylko o płci. Byłaś u weta, piowiedział Ci jaka jest płeć królików,Ty mu nie wierzysz, ok, w takim razie rozdziel króliki, nie wypuszczaj ich razem, bo zapłodnienie, to kilka sekund i poczekaj aż sytuacja ustabilizuje się na tyle, że będziesz mogła odwiedzić weta, któremu zaufasz, nie możesz opierac się na opini, które ktokolwiek wyda na podstawię zdjęc, jeżlei chodzi o tak młode kicajki.
Oczywiścię, życzę, żeby Twoja sytuacja życiowa jak najszybciej się wyprostowała

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2009, 10:12:17 am »
Aneczka, ja nie wzielam pod uwage tych zdjec,Max jest w klatce a Pola nie a wypuszczam go w drugim pokoju dopuki nie bede miala pewnosci co do ich plci.Jezeli okaze sie samcem a Pola samica,to do czasu wykastrowania nie beda razem przebywaly.Dziekuje

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 18, 2009, 10:20:33 am »
Tak Tolinka, lepiej ich razem nie wypuszczac. U królików, nawet jak ich pilnujesz, to tylko sie obrócisz, a im to wystarczy.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kalcia92

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2009, 19:08:55 pm »

Linka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:11:05 pm »
Trzeba "nacisnąc" by się dowiedziec :P  :diabelek

Shaiya

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 03, 2009, 19:53:02 pm »
Jeżeli nie planujecie powiększyć stadka płeć nie jest raczej ważna. Moja mała kicajka jest na jakieś 50% dziewczynką, ale na opini sprzedawcy z zoologa nie ma sie co opierać.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 03, 2009, 23:32:57 pm »
Linka lepiej nic nie naciskać. Shaiya, każdy młody królik jest na 50 samiczką i na 50% samcem :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kalcia92

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 04, 2009, 08:41:57 am »
Mój nie jest już "dzieckiem". Rok skończył pare miesięcy temu. Toż to prawie stary byk! xD No cóż, może przy następnej wizycie zapytam weta bo zawsze mi to z głowy wylatuje. Zapisę sobie gdzieś! Mój Ojoj też wg. pana z zoologicznego jest dziewczynką, ale tan pan królikom nie daje w lecie wody tylko MARCHEWKI i to nie jeden dzień a TYDZIEŃ. Tragedia, ale co z tym zrobić...

Aneczka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:02:43 am »
kalcia92, jak królik ma rok i jest samcem to widać mu jądra po prostu, jak go podniesziesz do góry, albo delikatnie dotkniesz pod ogonkiem

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 20, 2009, 00:29:36 am »
Ja się o płci dowiedziałam później, samczyki trudno ponoć wyczuć, ponieważ jakoś podciągają jąderka.

Też byliśmy ciekawscy czy nasze serduszko to ona czy on :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


nuka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 05, 2009, 16:50:39 pm »

nati

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 05, 2009, 17:00:27 pm »
LOL  !! W głowie się nie mieści, co innego takie bzdury opowiadać, a co innego nie mieć własnego rozumu i w nie wierzyć..

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:27:42 pm »
:oh:
Brak slow... Nie wiadomo, czy smiac sie, czy plakac z ludzkich pomyslow i glupoty  :oh:

Tolinka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 05, 2009, 21:19:54 pm »
Glupota,glupota i jeszcze raz glupota. :oh:

Griffe

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:41:04 pm »
Problem w tym że sporo dzieciaków kupuje króliki i im łatwo każdą bzdetę 'od pani z zoologicznego' wcisnąć.
A wracając do tematu, u mojego uszata też sprawa płci jeszcze nie jest rozstrzygnięta. Z ciekawości często zaglądam pod ogonek ale cięzko powiedzieć  :P
Powiedzcie kiedy zchodzą króliczkom jąderka? Sierściuch(a) ma jakieś 3 miesiące :)

A może na wszelki wypadek pójdę go dmuchnąć...tylko jak? z przodu, z tyłu?  :oh:

Chucky123

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:45:51 pm »
:co_jest  :co_jest.Kiedyś pani w sklepie zoo niby taka mądra kazała chleb dawać.Wydawało mi się to podejrzane..Nie dawałam...Jak mała dostała klatkę nowa to poszłam po większa kuwetę a ona " O super ze będziesz go próbować uczyć siusiać do kuwetki" ja mowie " Ale ona już umie,tylko kupuje jej większa" " ona " ja nawet nie wiedziałam ze króliki to potrafią.."

Shaiya

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 06, 2009, 11:35:36 am »
Cytat: "nuka"
czego to ludzie nie wymyślą  :/
http://www.vetopedia.pl/odpowiedz6108-Odroznienie_plci_u_krolika.html

 :co_jest  :co_jest  :co_jest

To ja chyba zacznę we Franka dmuchać  :diabelek

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:56:07 am »
Shaiya, może lepiej nie dmuchaj bo jeszcze go przewieje :)

nuka

  • Gość
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 21, 2009, 21:21:07 pm »

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 22, 2009, 10:00:39 am »
A jak ktoś tak dmuchnie, że królikowi futro zdmuchnie? (jak w bajkach :rotfl2 )

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 22, 2009, 10:44:30 am »
Cytat: "Black_"
A jak ktoś tak dmuchnie, że królikowi futro zdmuchnie?


To mu zimno będzie :D :D
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:05:55 am »
Nadmuchałam na Zuzkę, a ta mnie użarła w nos. Nerwowa kobita z niej...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Jaka płeć ?
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 22, 2010, 22:16:46 pm »
Hehe a moja Saszka lubi jak się na nią dmucha :D ale nie o tym chciałam ;)

otóż byłam z nią ostatnio u Weta w Ogonku na Woli w Wawie i Pani nie do konca była pewna czy to on czy ona, na szczęście imie zostało wybrane tak aby pasowało do obu płci :D

W każdym razie Sasza ostatnio zaczeła robić na łóżko, znaczy chyba siusiać, ale nie wiem co to dokładnie taki biały płyn, czy to jest to znaczenie terenu? czy tak robią samce czy samiczki? schodzi to w ogóle w praniu?

Z góry dzięki z odpowiedź
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com