Autor Wątek: POMOCY - osowiały królik!!  (Przeczytany 24308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:15:55 am »
niestety w miejszych miejscowosciach nie ma dostepu do RTG czy innych spacj. bad.a uchole sa dobrze lecz.,nie wszystkie uchole,nawet te na forum rzadko mialy wyk RTG
wystarczy dosw. wet.,chyba,ze to zator jest "powazniejszy"
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:19:42 am »
Tak będe msiala isc dzsiaj do weta, pomimo tego, że wydawalo mi się, że juz nie trzeba(Ciapulka je sianko, pije, nie lezy ciągle w jednym miejscu), jednak zobaczyłam maleńkie bobki i zdecydowałam, że trzeba iśc. Ponad to mała przestała złatwiać się do kuwety :(  i znalazłam bobki na całej zagrodzie. :/
Nie wiem jak znowu ja uczyć, ale mysle, że teraz priorytetem jest by Ciapusia doszła do zdrowia, a nie nauka czystosci...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:26:51 am »
no pewnie!teraz nie wazna nauka czystosci

swietnie,ze pojawily sie bobki,dobrze,ze zaczela jesc i pic,nadal pod. herbatki,mozesz je mieszac
az wierzyc sie nie chce,ze bez lekow pojawily sie bobki,musiala sie lekko "zapchac"
a jaki brzuszek?
do weta pewnie idz
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:51:00 am »
Brzuszek nie jest dealny, ale już lepiej. No ja też sie ogromnie cieszę, że tak szybko zaczęła jeść, chociaz do picia to ja ją jeszcze zmuszam. Rano jak zobaczyłam, że ani kropla nie znknęła z poidelka to wzięłam ją na kolana i zaczełam wkladać jej rurke do pyszczka to tylko pociągnęła par kropel. I to mnie najbardziej martwi.
Nie wiem czy jest sens karmic ja tym gerberem jak juz normalnie je ?? Co myslicie ??
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:59:08 am »
a wedlug Ciebie je norm.???czy tylko podskubuje??
jak nie bardzo pije to musisz ja dopajac,czym ty dajesz jej pic??jaka rurka?
zdziwilas sie ze nie wypila :> ,dobrze ze noc przezyla,norm,ze nic nie wypila bo jest chora
bobki zaczely sie pojawiac ale to wcale nie znaczy ,ze beda,moga zniknac ponownie,z zatoru "wychodzi' sie etapami i z lecz.,a Twoja nie jest lecz.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:11:25 am »
Daję jej pić w poidełku. Na dole jest rurka z kuleczką, którą kroliki przesuwają języczkiem i lecą kropelki. Właśnie tą rurke wkładałam jej do pyszczka, by ja zmusić, żeby sie coś napiła.
Je w sumie tak jak zawsze czyli jak jej daje zielone to od razu bierze, a wczoraj nawet sie patrzec nie chciała na to. Jednak je mniej siana, właściwie siano tylko skubie. Ale dałam jej troszkę starej karmy - to zjadła. I jak wyzdrowije to z powrotem muszę jej dawać starą i stopniowo przyzwyczajac do garanulatu.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:35:04 am »
nie podawaj mieszanki,teraz kroliki musi byc conajmniej 2 tyg na samym sianie i wodzie,to dobre "przepychacze",sianko aby zaczela jesc musi byc pachnace,swieze,takie ktore lezy jakis czas dla krolkia jest be...
dopajaj szczykawka,co za il. poleci z kulki...
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:09:08 am »
Właśnie wróciłam od wetki. Zapytana o bobofrut i cukier w nim zawarty powiedziała, ze jesli to by była koszatniczka to owszem - nie wolno by było podawać, ale króliczkom to nie zagraża. Dała jej leki rozkurczowe i wzmacniające.
A co do siana to ja mam nie ze sklepu tylko z działki. Czy takie może byc??
Bo nie sądzę, że by sie duzo różniło od tych paczkowanych z wyjątkiem zapachu - to siano już dosyc długo stoi.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:28:17 am »
Swojskie siano jest zazwyczaj lepsze niż kupne, ja Groszkowi suszę specjalnie na działce, także powinno być ok. Trzymam kciuki za Ciapkę.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:37:24 am »
nie zgodze sie z wetka,ze cukier w Bobofrucie nie zaszkodzi krolikowi :>
no ale leki pod. chodz wedlug mnie mogla jeszcze inne ale lepsze to niz nic

jakbys przeczytala dokl. artykuly,ktore Ci pod. to sama bys doszla do wniosku,ze mowi glupoty
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:49:56 am »
Właśnie czytam i jestem w połowie :P
Soku jej nie będę podawać, tylko wodę z herbatką :PP
Ogólne Ciapula wraca do ciebie :rotfl2
Bardzo wszystkim dziękuję za rady, jesteście kochani :*  :bukiet
Tylko jeszcze nie kupiłam tego gerberka, ale kupie moze jeden i zobacze jak o bedzie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:54:57 am »
pewnie,ze jeden Gerberek starczy
niedoczytalas,jeszcze
wode z herbatka :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 29, 2008, 13:04:21 pm »
Ale tobie chodzi o to ze starczy jednorazowo?? Bo mi chodzi  to, że ewentualnie moge jej na próbę kupic tego gerberka, ale jak nie bedzie miała wiekszych problemów z jedzeniem to ne ma potrzeby karmienia jej tym.
Tak woda z herbatką dobra :lol  :co_jest

[ Dodano: Nie Cze 29, 2008 1:49 pm ]
Słuchajcie nie wiem co się dzieje !!
Ciapusia zrobiła siku do kuwety, ale ma ono barwe silnie pomarańczową!!!!!! Nie wiem co z tym zrobić tym bardziej, że wet jest juz zamkniety !!
POMOCY !!
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 29, 2008, 13:55:04 pm »
no cos Ty :> jednorazozwo caly sloik,wiadomo,ze to na kilka razy,kosztuje (marchewka) ok 2 zl,a czyms karmic musisz,chodz nie pod. gerberka wczoraj,mozna rozm. granulat,ja ososbiscie nie stos.

co podawalas do jedzenia??jak nie widac zywej krwi to kolor od tego co zjadl

wiadomo,ze herbata jest z woda


mocz pewnie jest mocno zageszczony,malo ja poisz,a sama jeszcze nie pije,bez jej nawadniania nie przepcha sie kuli z wlosow,musisz ja dopajac na sile
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 29, 2008, 14:01:47 pm »
Co jadła?? Hmmm tylko siano, koperek i pietruszkę no i dałam jej jednego chrupka z mieszanki i jeden granulat z Viyapolu(uwielbia go)

Woda z herbata - chodzi mi o to, że jak zaparzylam herbatkę to odlalam troche wody z poidełka i wlałam tej herbaty. Czyli woda z herbatą :P
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:29:12 pm »
Króliki mają różną barwę moczu - od żółtej poprzez pomarańczową nawet do czerwonej (jak np. zjedzą buraki), zabarwiony mocz mógł być po pietruszce.

Gina

  • Gość
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 29, 2008, 17:17:07 pm »
Kolor króliczego moczu nie raz może zaskoczyć. Życzę Ciapusii powrotu do zdrówka :)

Ciapusia bywasz czasem w Katowicach? U nas można dostać Cuni Complete i Duo Cuni w 2 sklepach zoologicznych (przynajmniej ja wiem o 2 ;) )
W Zoo Naturze w Silesii ma nawet znośną cenę.
Ja kupuję w Amazonce na ul.Andrzeja 5 w bramie. Cena bardzo dobra. Najlepiej zadzwonić wcześniej i spytać czy ma na stanie granulaty (ostatnio miał jakieś problemy z DC, ale już ma w sklepie). Tel. 203-28-65

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 29, 2008, 19:26:10 pm »
W silesi czasem bywam - na pewno zobacze!!!
Z tym ze mala nigdy nie miala takiego koloru moczu !!
P.S kupiłam jabłkowego gerberka i pierwsza strzykawka smkowała, ale od drugiej się broniła..

[ Dodano: Pon Cze 30, 2008 10:47 am ]
Słuchajcie dzisiaj masowałam Ciapusi brzuszek i ma mięciutki  !!  :rotfl2  :jupi :DD
Nie wiem jak ona mogła tak szybko wyzdrowieć, ale i apetycik ma, i robi siku i bobki(teraz trzeba uczyc ją znowu, żeby robila do kuwety), biega jak zawsze. Tylko iestety zaczęła sie mnie bać (nic dziwnego - latanie do weta codziennie, podawane LAKCIDU, dopajanie na siłę, karmienie gerberem ze strzykawki) :( . Ale cóż - grunt, że zdrowa :lol
Myśle, że jeszcze przez 2/3 dni będę jej podawać LAKCID i gerber, a potem sie juz przestawimy na normalne żarełko :P Z dopajaniem zobaczę jak bedzie - jak będzie trzeba to dalej, a jak będzie samodzielnie pić to juz nie.
No i musze znowu przestawiać od początku z mieszanki na karmę, powoli. Bez żadnych skrótów.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc :*
P.S to teraz musze szukac weta co ją wysterylizuje...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:46:34 pm »
Ciapusia, bardzo sie cieszę, ze królinka już w dawnym humorze :jupi  Uważaj teraz, żeby nie podrażnić układu pokarmowego, wszelkie nowosci wprowadzaj bardzo powoli (zmiana mieszanki na granulat), najwazniejsze zeby jadła duzo siana i sporo piła, mozesz ja jeszcze dopajac strzykawka jesli ilosc wypitej przez nia wody  bedzie niewielka. Nie dziwię się, że boi się teraz Ciebie, tyle przezyła stresów zwiazanych z podawaniem do pyszczka na siłe :/ . Moj też tak reaguje zawsze...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
POMOCY - osowiały królik!!
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 30, 2008, 16:25:52 pm »
Tak niestety :(  Muszę znowu ją do siebie przyzwyczajać :/ Ale mam nadieję, że wszystko bęe dobrz..
Słuchajcie byłam dzisiaj w silesi(niestety nie znalazłam Cuni Complete) ale za to kupiłam ziółka i chciałam wiedzieć czy moga być:
-"Herbal Farm" mniszek i nagietek dla królików gryzoni i koszatniczek. Wilgotność 12.00%, zaniecz. org. 0,90%, popioły 12% (troch tego nie rozumiem)Skład: mniszek, nagietek.
-"Herbal Farm" ziołowy ogród dla królików gryzoni i koszatniczek. Proteiny 14,63%, tłuszcze 3,22%, błonnik 22,16%, popiół 11,07%. Skład: owies zielony, pietruszka, melisa, mięta, mniszek, pokrzywa, rumianek.
Co myslcie??
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."